آیا برقراری رابطه جنسی در زمان عفونت واژن خطرناک است؟

عفونت واژن

عوارض داشتن رابطه ، در هنگام عفونت واژن

برای ،ید کاندوم روی ع، زیر بزنید:

نزدیکی در زمان استفاده از قرص لاکتوواژ امکان‌پذیر است؟

در مواردی که با وجود مصرف ، واژینال نزدیکی انجام شود، احتمال بارداری موفق کمتر از حالت‌های عادی خواهد بود و رابطه در زمان استفاده از ، واژینال اثر دارو را هم کم‌تر می‌کند. پس اگر از درمان‌های واژینال استفاده می‌کنید، تا درمان عفونت اولیه بهتر است نزدیکی نداشته باشید. توصیه می‌کنیم این شکل از دارو‌ها را قبل از خواب شبانه استفاده کنید. این موضوع برای انواع ،‌ها و قرص‌ها صادق است.

چه زم، باید به پزشک مراجعه کرد؟

بسیاری از این ،‌ها برای درمان عفونت قارچی واژن مؤثر خواهند بود. اما اگر بعد از استفاده از این دارو‌ها، هنوز علائم بیماری وجود داشت، پزشک معالج راه‌های دیگر درم، را امتحان خواهد کرد. در هنگام ابتلا به عفونت قارچی واژن اگر هر کدام از علائم زیر را مشاهده کردید، هر چه سریع‌تر با پزشک خود مشورت کنید:

  • داشتن علائم شدیدی هم‌چون بریدگی در اطراف واژن، قرمزی و تورم واژن
  • چهار بار یا بیش‌تر، ابتلا به عفونت قارچی واژن در سال گذشته
  • بارداری یا ابتلا به دیابت، ویروس HIV و هر گونه عارضه‌ای که سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

درمان عفونت‌های واژینال، زندگی شادتر!

زم، که فرد در هنگام رابطه‌ی ، در اوج بوده و به شدت از نظر ، تحریک شده باشد، واژن شروع به تولید ترشحاتی می‌کند که خود این ترشحات محیط واژن را بیش از پیش مرطوب کرده و شدت خارش و ترشحاتی با بوی نامطبوع را افزایش می‌دهد.

رابطه ، عفونت را به شریک ، شما منتقل می‌کند

با وجود اینکه احتمال انتقال عفونت قارچی واژن در طی رابطه ، به شریک ، وجود دارد، ولی باید توجه داشت که این انتقال به شرایط آناتومیکی شریک ، نیز بستگی دارد. اگر شریک ، مرد باشد، احتمال کمی وجود دارد که به عفونت قارچی مبتلا شود.

عفونت‌های قارچی و باکتریایی از طریق رابطه ، منتقل نمی‌شوند، ولی داشتن شریک ، جدید یا متعدد شانس ابتلا به عفونت باکتریایی واژن را افزایش خواهد داد. همچنین عفونت تریکومونایی واژن از طریق رابطه ، منتقل شده و یک عفونت مقاربتی محسوب می‌شود.

رابطه ، در زمان عفونت واژن می‌تواند بسیار دردناک یا دست‌کم ناخوشایند باشد. اگر ،مت بیرونی (،) و یا لبه‌های ، ، ،نه (،) متورم باشد، ارتباط پوست به پوست می‌تواند بسیار سخت بوده و احساس ناخوشایندی را برای زن ایجاد کند.

عفونت قارچی واژن چه مدت طول می‌کشد؟

پس برقراری رابطه ، در زمان عفونت قارچی واژن حتی اگر فرد علائم عفونت واژن را هم نشان ندهد، خطرناک خواهد بود. رابطه ، روند ابتلا به عفونت را طول، کرده و در نهایت باعث بازگشت دوباره علائم خواهد شد. این علائم حتی می‌توانند از دوره قبل شدیدتر باشند. رابطه ، در زمان عفونت قارچی واژن خطر انتقال عارضه به شریک ، را هم افزایش می‌دهد.

برقراری رابطه‌ی ، در زمان عفونت قارچی واژن روند درمان را مختل خواهد کرد. اگر برقراری رابطه ، در زمان عفونت قارچی واژن علائم بیماری را تشدید کند، احتمالاً به افزایش زمان درمان عارضه نیز منجر خواهد شد.

درد و تشدید علائم عفونت واژن

اگر آنتی بیوتیک مصرف کردید، میکروب‌ها سرکوب خواهند شد. اما از طرفی زمینه را برای قارچ‌ها فراهم می‌شود. از علائم عفونت قارچی می‌توان به ترشحات سفید، خارش و سوزش اشاره کرد. در این صورت بهتر است دارو‌هایی که پزشک تجویز کرده را به مدت ده روز مصرف کنید و در این مدت رابطه ، نداشته باشید. پس از این دوره می‌تو،د رابطه خود را به طور مجدد شروع کنید.

نزدیکی در زمان استفاده از ، واژینال امکان‌پذیر است؟

اگر بار اول است که به عفونت قارچی واژن مبتلا شده‌اید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا پزشک بتواند به درستی مشکل شما را تشخیص دهد. برخی از علائم این عارضه با دیگر انواع عفونت‌های واژن مشابه است. پزشک احتمالاً برخی از دارو‌های ضد قارچ، مانند می‌،ازول (miconazole)، باتو،ازول (butoconazole) و ،ونازول (terconazole) را تجویز خواهد کرد.

مهم‌ترین عوامل ابتلا به عفونت واژن عبارتند از:

  • عفونت قارچی واژن (candidiasis)
  • عفونت باکتریایی واژن (Bacterial ،inosis)
  • عفونت تریکومونایی واژن (Tric،moniasis)

برخی از ،ن مبتلا گمان می‌کنند که مشکل حل شده، ولی مشکل دوباره و این بار به شکل بدتری خود را نشان خواهد داد. این دسته از عفونت‌های قارچی واژن برای درمان به مصرف آنتی بیوتیک حداقل در یک دوره ۶ ماهه نیاز را دارند.

در این مقاله به طور کلی به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا برقراری رابطه ، در زمان عفونت واژن خطرناک است یا خیر؟ با توجه به روش‌های درم، این عارضه و طبق توصیه پزشکان، بهتر است تا تمام شدن دوره درمان از انجام رابطه ، خودداری کنید؛ چون گاهی اوقات عفونت واژینال به شریک ، منتقل شده و او را نیز درگیر این بیماری می‌کند. اگر در خصوص عفونت واژن به مشاوره نیاز داشتید، از سایت ،ت‌دهی دکتردکتر استفاده کنید.

یک وضعیت بهداشتی شایع که اغلب خانم‌ها به آن مبتلا می‌شوند، عفونت‌های قارچی واژن است. عفونت قارچی می‌تواند باعث ترشح غیرطبیعی واژن، ناراحتی در هنگام ادرار، خارش و سوزش در واژن شود. این علائم حتی ممکن است تجربه فرد از داشتن رابطه ، را ناخوشایند کند. همچنین داشتن رابطه ، در زمان عفونت واژن یا ابتلا به التهاب واژن می‌تواند علائم و نشانه‌های این عارضه را وخیم‌تر کند. اگر منبع این عفونت، عوامل قابل انتقال از طریق رابطه ، باشد، به راحتی می‌تواند به شریک ، شما منتقل شده و او را هم آلوده کند. اما آیا به‌طور قطع، برقراری رابطه ، در زمان عفونت واژن خطرناک است؟ ضمن نیاز به مراجعه به دکتر ،ن، به دلیل اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم در این مطلب از مجله دکتردکتر به بررسی این موضوع بپردازیم.

مهم‌ترین عوامل ابتلا به عفونت واژن چیست؟

بر اساس تحقیقات تنها ۱۵ درصد از مرد، که شریک ، آن‌ها به عفونت قارچی واژن مبتلا است، در صورت داشتن رابطه ، محافظت نشده به این عارضه مبتلا خواهند شد. احتمال ابتلای مردان ختنه نشده به عفونت قارچی هم بیش‌تر از سایر افراد است.

رابطه ، زمان بهبود عفونت را به تعویق می‌اندازد

اگر بار اول است که به عفونت قارچی واژن مبتلا می‌شوید، پزشک برای مدت کوتاهی دارو‌های ضدقارچ را برای شما تجویز خواهد کرد. این دارو‌ها طی چهار روز تا یک هفته باید علائم بیماری را از بین ببرند. اگر از طب جایگزین (alternative treatments) برای درمان عفونت قارچی واژن استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که احتمالاً روند درمان تا چندین هفته ادامه خواهد داشت.

پیشگیری از عفونت واژن

راه‌های پیشگیری از ابتلا به عفونت واژن

برای جلوگیری از ابتلای دوباره به عفونت، برقراری رابطه‌ی ، را تا زمان برطرف شدن کامل عارضه و از بین رفتن علائم عفونت به تعویق بیندازید.

آیا امکان برقراری رابطه ، در زمان عفونت قارچی واژن وجود دارد؟

دخول در هنگام رابطه ، می‌تواند باعث وخیم شدن التهاب بافتی شود و از طرفی شدت خارش را افزایش دهد. در این هنگام وارد ، هر چیزی درون واژن می‌تواند باعث انتقال باکتری‌های جدید درون منطقه شده و شدت عفونت را افزایش دهد.

عفونت قارچی واژن در میان ،ن بسیار شایع است. این عفونت به ایجاد ترشحات غیر طبیعی از واژن، ایجاد مشکل و ناراحتی در هنگام ادرار ، و سوزش و خارش ناحیه واژن منجر خواهد شد. همه این مشکلات برقراری رابطه‌ی ، در زمان عفونت قارچی واژن را سخت و ناخوشایند می‌کند.

اصلی‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به عفونت واژن، اطمینان از بهداشت واژینال است. بسیاری از عفونت‌های واژینال به دلیل رعایت ن، ساده‌ترین نکات بهداشتی اتفاق می‌افتند. به این منظور استفاده از ژل‌های بهداشتی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. سایر اقدامات پیشگیرانه موارد زیر را شامل می‌شود:

  • قبل از برقراری رابطه ، از مصرف مواد مخدر و ،ات الکلی پر، کنید.
  • برای جلوگیری از انتقال بیماری حتماً از کاندوم استفاده کنید.
  • در صورت مبتلا بودن به بیماری عفونت ، در گذشته، موضوع را با شریک ، خود در میان بگذارید.
  • برای کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های مقاربتی، آموزش‌های لازم را قبل از برقراری رابطه ،، زیر نظر ، تراپیست تجربه کنید.

داشتن رابطه ، در هنگام عفونت واژن ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم‌.

رابطه ، می‌تواند شدت علائم را افزایش دهد

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86/

När du flyttar kräver det mycket energi av dig, och man vill därför lägga sin tid på att komma in i sin nya bostad.