آیا کرونا برگشته است؟ سویه جدید EG.5.1 شناسایی شد!

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

در این راستا مقامات بهداشتی کشور ،یس اعلام کرده‌اند که به دلیل افزایش ابتلا به امیکرون در سطح بین‌الملل به‌ویژه در قاره آسیا، شیوع آن را زیر نظر گرفته‌اند و براساس مشاهدات و بررسی‌های مختلفی که انجام داده‌اند، آن را به‌،وان یکی از زیرسویه‌های جدید کرونا طبقه‌بندی کرده‌اند. تا به‌الان نزدیک به هفت نفر در این کشور به سویه جدید مبتلا شده‌اند.

لازم است این نکته را در این خبر ذکر کنبم که سازمان جه، بهداشت (WHO) در حدود دو هفته پیش وجود زیرسویه EG.۵.۱ را تایید کرده و ردیابی آن راآغاز کرده است.

در انتها از شما می‌خواهیم که اگر علائم مشکوکی در خود یا عزیزانتان دیدید، با استفاده از سیستم ،ت دهی اینترنتی پلتفرم دکتردکتر، وقت ملاقات با پزشک بگیرید یا هرچه سریع‌تر به مراکز درم، مراجعه کنید.

همچین از شما می‌خواهیم که نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید یا اگر سوالی در این زمینه دارید، از مشاور سلامتی دکتردکتر بپرسید.

اخبار این روزهای دنیای سلامت و پزشکی تحت تاثیر این خبر است که آیا با سویه جدید کرونا طرف هستیم و  قرار است با موج جدیدی از ابتلا به این ویروس مواجه شویم؟ این سوال را در ادامه این خبر پاسخ خواهیم داد.

وی در آ، افزود: بهتر است تا افراد در چند روز آینده برای تزریق دُز یادآور وا،ن کرونا به مراکز مربوطه مراجعه کنند تا خطر ابتلا و همه‌گیری این سویه جدید کاهش پیدا کند.

رئیس اورژانس بیمارستان فجر با هشدار به هموطنان برای رعایت نکات ایمنی و بهداشتی خاطرنشان کرد: سویه جدید نسبت به انواع دیگر این بیماری اثر عفونت‌زایی بالاتری دارد و از طرفی دوره نهفتگی آن کمتر است. همچنین ،، بیشتر در معرض ابتلای به آن هستند که یا بالای 60 سال هستند یا وا،ن کرونا را تزریق نکرده‌اند.

اما در رابطه با وضعیت سویه جدید کرونا در ایران نیز خبرهایی موجود است. رئیس اورژانس بیمارستان فجر در یک برنامه رادیویی درباره سویه جدید EG.5.1 گفت: سویه جدید کرونا سیستم ایمنی بدن را دور می‌زند و علائم مشخصی دارد. علائم سویه جدید کرونا 1402، بی‌حالی شدید، بدن درد شدید، ضعف عمومی بدن، استفراغ، کاهش چشایی و بویایی و مقاومت شدید بدن فرد بیمار نسبت به درمان است.

سویه جدیدی از ویروس کرونا در ،یس در حال گسترش به نقاط مختلف جهان است که همین اوا، منجر به ابتلای جدید در این کشور شده است.

سویه جدید EG.5.1

وی در ادامه افزود: روند بستری بیبماران طی دو هفته گذشته ی،ی از ابتدای مرداد ماه رو به افزایش است و از این رو می‌تو،م بگوییم که سویه جدید در حال گسترش است.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B3%D9%88%DB%8C%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-eg-5-1/

نام علمی این زیرسویه جدید EG.5.1 است و از زیرسویه‌های کرونا امیکرون است. خبرها حاکی از این استکه این سویه جدید اولین بار در ،یس مشاهده شده است.