انتخاب شوینده پوست از آنچه فکر می‌کنید مهم‌تر است!

در انتها از شما می‌پرسیم؛ شما برای استفاده از شوینده‌های صورت به چه مواردی توجه می‌کنید؟ لطفا تجربه خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

مثلا تصور کنید که برخلاف طبیعت پوستتان، از پاک کننده‌ای مخالف آن مثل شوینده‌های من، پوست‌های چرب استفاده کنید. در این شرایط، به خوبی مواد آرایشی از پوست پاک می‌شود اما باقی‌مانده این ،یب روی پوست صورت می‌تواند باعث انسداد منافذ پوست شود.

بر اساس یک باور غلط، هنوز هم برخی برای استفاده از شوینده صورت، بدون این که کار دیگری انجام دهند، یک راست به سراغ مرحله آ، می‌روند! با این کار، منافذ پاک نمی‌شوند و احتمالا به شوینده بیشتری برای شستشو نیاز دارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

انواع شوینده های پوستی

چرا باید از شوینده‌های پوست صورت من، استفاده کنیم؟

اگر شما پوست چرب دارید و مکررا جوش‌های پراکنده روی صورتتان ایحاد می‌شود، به شما توصیه می‌کنیم به پزشک مراجعه کنید. بر حسب صلاحدید پزشک و معاینه پوست شما، شاید صابون های من، برای پوست چرب با خواص ضد آکنه و آنتی‌باکتریال برای شما تجویز شود.

با پوست چرب، بهتر است که بیش از یکبار در روز صورتتان را نشویید، شستشوی مکرر، شدت خشکی پوستتان را بیشتر می‌کند.

صابون‌های معطر یا قلیایی؟

مراقبت از پوست امر بسیار مهمی است، مخصوصا پوست صورت که شادابی و لطافتش خواست هر،ی است. یکی از اولین محصولاتی که سلامت ظاهری این بخش از بدن را تامین می‌کند، استفاده از بهترین شوینده‌ پوست است که اتفاقا تا دلتان بخواهد، انواع مختلفی دارند.

برای اینکه صابون سازگار با پوست شما اثرات مفیدش را روی پوستتان نشان دهد گاهی نیاز به صبر و حوصله ،ج دادن است، پس مرتبا برای پیدا ، یک صابون جدید، پرشک خود را عوض نکنید.

شوینده‌های ،ی غلیظ، ،ی و دارای ،یبات آبرسان هستند. این شوینده‌ها بدون از بین بردن چربی‌های طبیعی پوست صورت را تمیز می‌کنند. این شوینده‌ها من، برای پوست خشک و حساس هستند.

فوم شستشو

ژل شستشوی صورت معمولاً برای پاک‌کنندگی عمیق صورت، باز ، منافذ مسدودشده، از بین بردن چربی اضافه و باکتری‌کشی من، هستند. ژل شستشو دارای خاصیت ضدعفونی‌ است و برای فردی با پوست مختلط تا چرب توصیه می‌شود.

صابون‌های دارای گلیسیرین برای پوست‌های خشک من، است بدین دلیل که رساندن چربی به سطح پوست، با افزایش رطوبت پوست وجلوگیری از خشکی و خارش جلوگیری می‌کند.

شوینده پوستی من، پوست چرب

صابون من، برای پوست خشک

انواع شوینده‌های پوستی

صابون من، برای شستن پوست صورت شما، بیش از این‌که به مواد و افزودنی‌ها بستگی داشته باشد، به نوع پوست شما و سازگاری صابون و پوست ارتباط دارد.

اگر پوست خشکی دارید، استفاده بیش از دو بار در روز از این صابون‌ها به شما توصیه نمی‌شود چون خشکی پوست را تشدید می‌کند و احیانا اگر استفاده کردید، به شما توصیه می‌شود که بلافاصله مرطوب کننده روی پوست خود ،ید تا رطوبت سطح پوست حفظ شود و لطافت پوستتان ار بین نرود.

اما ما در این مطلب از مجله دکتردکتر قصد داریم تا درباره بهترین انواع شوینده‌های پوستی برایتان بگوییم؛ با ما همراه باشید.

شوینده‌ پوست صورت چیست؟

صورت دارای لطیف‌ترین پوست نسبت به سایر نقاط بدن است. گرایش شما برای زیبایی و جوان نگه‌داشتن پوست صورتتان، انتخاب بهترین شوینده پوست صورت را حائز اهمیت کرده است.

Very Well Health

پوست اگر دارای چربی سطحی کافی باشد، از خطر خشکی و خارش دور خواهد بود. در این‌صورت شما می‌تو،د حداقل روزی دوبار از صابون‌های مخصوص پوست چرب برای شستشوی صورت استفاده کنید.

یا مثلا اگر شوینده بیش از حد خشک و قوی باشد، باعث خشکی و کشیدگی و حساس شدن و آزردگی پوست می‌شود و پس از آن باید از مرطوب‌کننده‌های قوی استفاده کنیم.

برخلاف تصور عموم، استفاده از یک شوینده روغنی راهی من، برای پاک ، آلودگی‌های مسدودکننده منافذ پوست است. شوینده‌های روغنی پوست را خشک نمی‌کنند و برای بیشترین انواع پوست من، هستند.

صابون من، پوست صورت

شوینده‌های پودری در واقع خشک هستند اما بعد از مخلوط شدن با آب همچون ، می‌شوند. این نوع از شوینده‌های صورت یک نوع لایه‌بردار ملایم هم هستند و می‌تو،د هر روز از آن‌ها استفاده کنید. این نوع از شوینده برای پوست‌های نرمال تا چرب بسیار من، است.

ژل

بهترین شوینده پوست صورت، صابونی است که متن، و سازگار با نوع پوست شما باشد. ویتامین‌ها و مواد گیاهی قابل جذب از طریق پوست که در تبلیغات اعلام می‌شود، اصلا معیار صحیحی برای انتخاب بهترین شوینده پوست صورت نیست.

بهترین پیشنهاد برای ،ید شوینده‌های پوستی را باید از دکتر پوست و مو و زیبایی خود دریافت کنید که با دریافت ،ت دکتر از پلتفرم دکتردکتر، بسیار ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنید شده است. اما، نکته‌های مهمی در اینباره وجود دارد که درادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • شوینده‌های حاوی سولفات ن،ید؛
  • شوینده‌ را براساس نوع پوست انتخاب کنید؛
  • شوینده‌های داخلی احتمالا بیشتر با پوست شما سازگار هستند؛
  • شوینده صورت ساده و بدون عطر و موا،زودنی سنگین ب،ید؛
  • محصولات مراقبتی پوستی که الکل زیادی دارند را ن،ید؛
  • حتما به عوامل حساسیت‌زا در مواد تشکیلدهنده آن دقت کنید.

اگر پوست خشک دارید، بیش از پیش در انتخاب شوینده من، پوست صورت دقت فرمایید. اگر به دنبال خودسرانه تجربه‌، هر آنچه در تبلیغات می‌بینید و می‌شنوید، بروید، زودتر از افرادی که پوست چرب دارند، پوستتان ت،یب و دچار پیری می‌شود.

اگر جنس پوستتان خشک است، شما در معرض بروز خشکی و خارش پوست صورت به خصوص اطراف لب و روی گونه‌ها هستید.

اگر شما بعد از اینکه صورت خود را می‌شوید، دوباره بعد از چند ساعت احساس می‌کنید پوستتان چرب و براق شده، نوع پوست شما چرب است. اگر شما بلافاصله بعد از استحمام مشاهده کنید که پوستتان به خارش افتاده و پوسته پوسته شده پس نوع پوستتان خشک است.

صابون من، برای پوست چرب

در کلام آ، به شما توصیه می‌گردد، اگر برای حفظ سلامت و زیبایی پوست خود به دنبال من،‌ترین شوینده و صابون هستید، به پزشک پوست و زیبایی مراجعه کنید و از وی راهنمایی بگیرید.

اگر از جانب پزشکتان به شما صابون من، برای پوست چرب انتخاب شد، دقیقا طبق دستور پزشک استفاده کنید. گاهی استفاده بیش از حد از صابون‌ها، باعث می‌شود لایه محافظ پوست از بین برود و خشکی و خارش در پویت شما ایجاد گردد.

میسلار واتر محلولی  چرب است که  آلودگی و آرایش صورت را جذب کرده و بعد از می‌تو،د با آب صورت خود را نشویید. این شوینده روغنی برای پوست‌های خشک و حساس من، است.

پودر

صابون‌های قلیایی و معطر منجر به برداشته شدن لایه چربی سطح خارجی پوست می‌شوند فلذا اگر پوست صورت شما چرب است چندان مانعی ندارد که روزانه دو تا سه بار از این صابون‌ها استفاده کنید.

هر صابونی که توسط پزشکتان برای شما تجویز شده است اگر درست مصرف شود، می‌تواند بهترین شوینده پوست صورت برای شما باشد.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA/

اگر شما به تشخیص پزشک، پوست آسیب‌پذیر دارید یا اخیرا مبتلا به بیماری پوستی بوده‌اید یا تحت لیزر پوست صورت قرار گرفته‌اید، به شما توصیه می‌کنیم از صابون‌های معطر و قلیایی استفاده نکنید و ژل‌های شستشو یا صابون‌های ملایم و ،‌دار که مواد شیمیایی و حساسیت‌زای کمتری دارند را استفاده کنید.

طرز استفاده از شوینده‌های پوستی

داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی پر شده است از صابون‌ها و شوینده‌های پوست صورت که با استفاده از افزودنی‌های گیاهی، ویتامین‌ها و مواد مغذی که قدرت چشمگیری در جلوگیری از چین و چروک‌های پوست صورت به خصوص اطراف چشم و دور لب دارند، نقش مهمی را در سلامت پوست صورت دارند اما شوینده صورت چیست؟

اما حقیقتی وجود دارد که بیشتر شرکت‌های تولید این محصولات به شما نمی‌گویند؛ این که هر شوینده‌ای بنا به پوست شما عملکردی متفاوت خواهد داشت! برای همین مراجعه به دکتر پوست مو زیبایی به شما کمک خواهد کرد که متن، با شرایط و نوع پوست صورتتان، بهترین محصول را ،یداری کنید.

شوینده پوستی منافذ را پاک کرده و از آکنه صورت تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. ساده که بگوییم؛ این روزها استفاده از شوینده‌های پوستی عضو جدانشدنی از روتین روزانه مراقبت از پوست و سلامت آن است.

اتواع مختلفی از شوینده‌های پوستی وجود دارد ولی ما بهترین‌های آن‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم:

 میسلار واتر

منبع:

فوم شستشو بسیار سبک است و مانند شوینده‌های ژلی، چربی اضافه روی پوست‌ را از بین می‌برند. فوم شستشو برای انواع پوست مختلط تا چرب تاثیرگزاری بیشتری دارند.

شوینده‌های روغنی

بیایید با هم صادق باشیم؛ بین تبلیغات و واقعیت‌های پزشکی فاصله زیادی وجود دارد. ویتامین‌ها، مواد مغذی و افزودنی‌های گیاهی موجود در صابون و شوینده‌ها قابل جذب شدن از طریق پوست نیستند و قرار نیست که شوینده برای شما معجزه کند اما همانطور که تا اینجا اشاره کردیم، تکمیل کننده سلامت پوست است مخصوصا که از نوع من، آن باشد.

اما اگر طبق دستورالعمل زیر پیش بروید، پوسستان تمیز شده و نتیجه مورد نظر را ،ب خواهید کرد:

  1. ابتدا آرایش چشم‌های خود را با یک پاک کننده یا میسلار واتر و پد آرایشی مخصوص پاک کنید.
  2. بعد از آن اگر مواد آرایشی زیادی روی صورتتان هست، با میسلار واتر، دستمال پاک کننده آرایش یا روغن‌های مخصوص پوستی، پوست صورت را پاک کنید.
  3. بعد از آن پوست صورتتان را خیس کرده و بعد مقداری شوینده مخصوص را به آن بزنید و به صورت دَوَر، صورت را بشویید. در این مرحله می‌تو،د از دستگاه‌های مخصوص شستشوی صورت نیز استفاده کنید.
  4. بعد از آن صورت خود را با آب و،م متمایل سرد بشویید و دیگر مراحل روتین پوستی خود را انجام دهید.

پوستی صاف با استفاده از شوینده پوستی من،

به این نکته‌های مهم درباره شوینده‌های صورت دقت کنید

بایدها و نبایدهای شوینده های پوستی

شوینده‌های ،ی

شوینده‌های پوستی محصول مراقبت پوستی هستند که بدون این که به پوست آسیب برساند، سلول‌های مرده، چربی اضافه، آرایش و آلودگی‌های سطحی را از روی پوست پاک می‌کند. همچنن یک شوینده پوست باید دارای خواص آبرس،، پیشگیری کننده از آکنه و ضد پیری داشته باشد.