انواع جراحی زیبایی زنان | جراحی زیبایی واژن و دیگر انواع آن

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی ،ن، با هدف بهبود شکل ظاهری و اندازه عضوی از بدن انجام می‌شود. جراحی‌هایی همچون جوان‌سازی و جراحی زیبایی واژن، جراحی سینه، جراحی واژن و ،، نمونه‌های رایج جراحی‌های زیبایی هستند. بسیاری از ،ن، با توجه به تاثیر عمل زیبایی ،ن بر اعتمادبه‌نفس خود، با انتخاب جراح من، و با آگاهی از عوارض جراحی زیبایی ،ن، تصمیم به انجام جراحی می‌گیرند.

پزشک، بیمار خود را نسبت به همه معایب و مزایای عمل‌های زیبایی ،ن، آگاه می‌کند. او مسئولیت مراقبت‌های قبل و بعد جراحی زیبایی ،ن را برعهده دارد. در این مطلب از مجله سلامت و پزشکی دکتردکتر، به انواع جراحی زیبایی ،ن پرداختیم، مزایا و معایب و هزینه جراحی زیبایی ،ن را بررسی کردیم. مطالعه این مقاله، حدودا 10 دقیقه طول خواهد کشید.

اگر سوالی دارید، می‌تو،د در انتهای همین مطلب و در بخش نظرات بنویسید تا مشاور سلامتی دکتردکتر، پاسخ دهد. 

انواع جراحی زیبایی ،ن

با پیشرفت علم و توسعه تکنولوژی‌های نوظهور در زمینه زیبایی، لیستی پرمحتوا از بهترین جراحی زیبایی ،ن به‌وجود امده است. عمل بینی، پلک چشم، کشیدن پوست صورت، پیکرتراشی، جراحی سینه برای کاهش یا افزایش حجم آن، جراحی واژن برای سفت یا تنگ ، آن و جراحی ، از انواع آن هستند. تاثیر عمل زیبایی ،ن بر اعتماد به نفس فوقا‌العاده است و از این رو، درخواست برای آن زیاد است. در ادامه با انواح جراحی‌های واژن، سینه و ، آشنا می‌شوید.

عمل زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن، با هدف بهبود شکل، اندازه و عملکرد واژن انجام می‌شود. برخی از ،ن، به دلیل عدم رضایت از ظاهر واژن خود، این عمل را انتخاب می‌کنند. این عمل زیبایی ،ن، باعث تغییراتی همچون اصلاح شکل و اندازه لب‌های بیرونی و داخلی واژن (لابیا)، تقارن لب‌های بزرگ بیرونی (لابیاماژورا)،رفع چربی‌های اضافی، تنگ ، و رفع شل‌شدگی جهت زیبایی واژن می‌شود. یادتان باشد که پیش از هر اقدامی، باید با دکتر ،ن در این زمینه مشورت کنید.

در ادامه به توضیح انواع جراحی زیبایی ،ن، در ناحیه واژن می‌پردازیم:

لابیاپ،تی

جراحی لابیاپ،تی، برای کاهش اندازه لابیامینور و فلپ‌های پوست در دو طرف دهانه واژن انجام می‌شود. برخی از خانم‌ها به دلیل دوست نداشتن ظاهر لابیای خود، این نوع از جراحی زیبایی واژن را انتخاب می‌کنند؛ اما وجود چین‌های پوستی، در اطراف دهانه واژن کاملا طبیعی است و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

این جراحی توسط دکتر لابیاپ،تی و با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی، همراه با آرام‌بخش انجام می‌شود. این جراحی، شامل کوتاه ، یا تغییر شکل لب‌های واژن است. بافت اضافه‌ با چاقوی جراحی یا لیزر بریده می‌شود. کل جراحی لابیاپ،تی، حدود یک تا دو ساعت زمان می‌برد. این کار نباید در دختران کمتر از هجده سال انجام شود؛ چون لابیاها پس از بلوغ تا اوایل بزرگسالی به رشد خود ادامه می‌دهند.

ع، جراحی زیبایی واژن

لابیاپ،تی با آر اف پ،ما جت اچ

جراحی لابیاپ،تی با لیزر RF پ،ما جت اچ، یک روش جدید در جراحی زیبایی ،ن است. آر اف پ،ما جت اچ، نوعی فناوری است که پزشک با دقت بالا و حداقل خونریزی، برش‌های نازک در بخش‌های حساس واژن ایجاد می‌کند. هدف اصلی این لابیاپ،تی، ایجاد تقارن، بهبود شکل و اصلاح اندازه لب‌های بیرونی و داخلی واژن است. با این روش می‌توان لب‌های بزرگ بیرونی (لابیا ماژورا) را کوچک‌تر و لب‌های کوچک داخلی (لابیا منورا) را بزرگ‌تر و متورم کرد.

زیبایی واژن با استفاده از کربو،ی‌تراپی

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی ،ن با استفاده از کربو،ی‌تراپی، یک روش غیرجراحی به حساب می‌آید که به منظور بهبود ظاهر، سفت شدن و عملکرد واژن انجام می‌شود. این روش، یک فرآیند درم، طبیعی است که با تزریق دی‌ا،ید‌کربن، واژن را تغییرشکل می‌دهد. کربو،ی‌تراپی، در موارد زیر به کار می‌رود:

 • تقویت بافت‌های واژن
 • افزایش جریان خون و تامین ا،یژن به ناحیه واژن
 • کاهش التهابات و لطافت پوست واژن
 • بهبود عملکرد ،

با تزریق دی‌ا،یدکربن به جریان خون، کارایی شبکه مویرگ‌ها، عروق خونی و در نهایت گردش خون بهبود می‌یابد و رشد بافت جدید در واژن را تحریک می‌کند.

زیبایی واژن با استفاده از کربو،ی‌تراپی
زیبایی واژن با استفاده از کربو،ی‌تراپی

زیبایی واژن با تزریق ژل

یکی از بهترین گزینه‌های جراحی زیبایی ،ن، تزریق ژل به واژن است که باعث جوان‌سازی واژن می‌شود. این روش غیرجراحی، با هدف بهبود ظاهر و عملکرد ، انجام می‌گیرد. در تزریق ژل به واژن، یک ژل خاص و هیدرولیک، به نواحی مختلف واژن تزریق می‌شود. انجام این جراحی، نتایج زیر به دنبال دارد:

 • افزایش حجم و پر، نقاط خالی یا فاصله‌های بین بافت‌های واژن
 • تنظیم شکل و ساختار واژن
 • افزایش لطافت و نرمی پوست واژن
 • بهبود عملکرد ،

این روش با نام‌های دیگر «لیفتینگ واژن» یا «واژن ری،یشن» نیز شناخته شده است.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن، می‌تواند به افزایش لذت ، و پر شدن اطراف واژن کمک کند. این روش برای دو دسته از خانم‌ها می‌تواند من، باشد:

 • خانم‌هایی که واژن آن‌ها پس از زایمان شل شده است
 • خانم‌هایی که با افزایش سن، بافت و ماهیچه‌های واژن آن‌ها آسیب دیده است

عمل تزریق چربی به واژن، باید توسط متخصص جراحی زیبایی ،ن انجام شود و انجام این عمل توسط افراد عادی خطرناک است.

در طی فرآیند انتقال چربی به واژن، پزشک از سلول‌های چربی سالم بدن استفاده می‌کند. سلول‌های چربی با دقت از ناحیه‌های دارای چربی اضافی، همچون ،، ران‌ها و شکم برداشت می‌شود. پس از تصفیه این چربی‌های برداشت‌شده، آن را به واژن تزریق می‌کند.

تزریق چربی به واژن
تزریق چربی به واژن

عمل زیبایی کلیتوریس

کلیتوروپ،تی، عملی است که روی کلیتوریس ،ن انجام می‌شود. این عضو، بافت کوچک گوشتی در بالای دستگاه تناسلی خارجی با بیش از هشت‌هزار پایانه عصبی، مرکز لذت ،ن است. کلیتوروپ،تی، برای ایجاد تغییر ظاهر کلیتوریس، با حفظ وظایف آن انجام می‌شود. پزشک جراح، جراحی کلیتوروپ،تی را در برخی از بیماری‌های مادرزادی، در همه سنین و به‌،وان یک راهکار درم،، تجویز می‌کند.

برخی جراحان، این جراحی را به‌،وان بخشی از ژنیتوپ،تی ،نه می‌شناسند. ژنیتوپ،تی، نوعی دیگر از جراحی زیبایی ،ن است که ظاهر اندام تناسلی را تغییر می‌دهد یا اندام تناسلی جدیدی را از بافت موجود ایجاد می‌کند.

جراحی زیبایی واژن دیگری، به نام کلیتورومگالی وجود دارد. کلیتورومگالی، اصطلاح پزشکی برای کلیتوریس بزرگ‌شده است. کلیتوریس بزرگتر از حد متوسط، می‌تواند در بدو تولد وجود داشته باشد یا در مراحل بعدی زندگی، بزرگ شود. جراحی کلیتوروپ،تی، به افراد مبتلا به این بیماری، کمک می‌کند تا کلیتوریسی با اندازه و شکل معمولی‌تر داشته باشند.

عمل زیبایی واژن با نخ

یکی از روش‌های جراحی زیبایی ،ن، لیفت با نخ با هدف سفت ، واژن است. زیبایی واژن با نخ، در شرایط زیر استفاده می‌شود:

 • پس از زایمان
 • علائم آتروفی یائ، (خشکی، خارش، و…)
 • تنگ ، دهانه واژن
 • اصلاح پرینه
 • حجیم‌سازی واژن
 • بهبود عملکرد ،

نخ‌ها به دلیل ،یبات خود، سنتز ا،تین و کلاژن در بافت‌ها را تحریک می‌کنند؛ در نتیجه، بهبودی خشکی واژن و کاهش رنگدانه‌ها روی لب‌های بزرگ رخ می‌دهد. همچنین خارهای موجود در امتداد نخ‌ها، بافت‌ها و ماهیچه‌های سطحی را ثابت و سفت می‌کنند. روش لیفتینگ نخ در عمل زیبایی ،ن، تحت بی‌حسی موضعی و به مدت سی تا چهل‌وپنج دقیقه انجام می‌شود.

عمل زیبایی واژن مونس‌پ،تی

مونس‌پ،تی، یک روش جراحی است که طی آن، پوست و بافت چربی اضافی را از ناحیه واژن حذف می‌شود. این عمل زیبایی، به بهبود ظاهر واژن و سفت شدن آن، کمک می‌کند. در صورت وجود شرایط زیر، پزشک، مونس‌پ،تی را انجام می‌دهد:

 • وجود بافت یا پوست اضافی آویزان از ناحیه تناسلی که تمیز ، آن نواحی را مشکل می‌کند و باعث بروز عفونت می‌شود
 • احساس ناخوشایند در هنگام برقراری رابطه ، یا حین تخلیه ادرار

انجام این جراحی، برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت یا بیماری‌های ریوی توصیه نمی‌شود. همچنین بیمار، دوهفته قبل و دوهفته بعد از عمل، باید از استعمال دخ،ات دوری کند.

عمل زیبایی واژن مونس‌پ،تی
عمل زیبایی واژن مونس‌پ،تی

جراحی تنگ ، واژن

عمل تنگ‌، واژن، به ،وان واژینوپ،تی شناخته می‌شود. پزشک متخصص، این جراحی را با هدف بهبود بافت‌های واژن و تنگ‌شدن آن توصیه می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل انجام عمل تنگ ، واژن، شل شدن عضلات آن به دلیل زایمان است. به علت عوارض بسیار زیاد این عمل زیبایی، حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

تنگ ، واژن با لیزر Femilift

سفت ، واژن با لیزر FemiLift، یک روش درم، نوآورانه است که جو، واژن و بهبود بی‌اختیاری ادرار را به دنبال دارد. این فناوری جراحی زیبایی ،ن، از لیزر آلما CO2، برای تابش نور و انرژی حرارتی، جهت کمک به احیای مخاط واژن استفاده می‌کند. فیمی‌لیفت، یک روش غیرجراحی است که در مطب و بدون بیهوشی انجام می‌شود. این عمل تنها ده تا پانزده دقیقه طول می‌کشد و عوارض بسیار کمی دارد. از مزیت‌های ماندگار FemiLift می‌توان به بهبود کیفیت زندگی و افزایش عزت نفس اشاره کرد.

تنگ ، واژن به روش ThermiVa

ThermiVa یک روش غیرجراحی است که برای زیبایی واژن و لابیاها (لب داخلی و خارجی) استفاده می‌شود.

این روش، یک درمان موثر برای سفت ، واژن است که به کمک انرژی فرکانس رادیویی، تولید کلاژن را افزایش می‌دهد. این انرژی فرکانس رادیویی، با گرم ، دقیق بافت مورد نظر، مشکل را بدون نیاز به دوران نقاهت برطرف می‌کند.

تنگ ، واژن با روش پی‌آرپی

جراحی زیبایی ،ن به روش پی‌آر‌پی، یک روش طبیعی برای تقویت سلامت ، و درمان برخی از عارضه‌های رایج یائ، در ،ن است. این درمان ایمن، حدود بیست دقیقه زمان می‌برد. در این جراحی، از درمان پیشگامانه PRP یا پ،مای غنی از پلاکت استفاده می‌شود.

پی‌آرپی، با جدا ، بخشی از پ،مای غنی از پلاکت خون فرد بدست می‌آید. این بخش از خون، حاوی غلظت بالایی از فاکتورهای رشد و پروتئین است. پ،مای غنی از پلاکت، با هدف بهبودی بافت‌های واژن، به این ناحیه تزریق می‌شود. این فناوری، عارضه‌های زیر را درمان می‌کند:

 • دیسپارونی (رابطه ، دردناک)
 • خشکی واژن
 • عفونت‌های مکرر واژن
 • بی‌اختیاری ادرار

جراحی تنگ ، واژن به روش PRP، منجر به افزایش میل ،، برانگیختگی، حساسیت بیشتر در ناحیه واژن و بهبود توانایی ارگاسم می‌شود.

تنگ ، واژن با روش پی‌آرپی
تنگ ، واژن با روش پی‌آرپی

عمل واژینوپ،تی (کولپورافی خلفی)

واژینوپ،تی یا کولپورافی خلفی، یک نوع عمل زیبایی ،ن برای تن،، تقارن و بازسازی واژن است. این عمل به‌،وان یک جراحی درم،، برای درمان مشکلاتی همچون فرورفتگی دیواره‌های واژن، بهبود اندام تناسلی داخلی و دیگر مشکلات واژن شناخته می‌شود. هدف این جراحی، بهبودی عملکرد واژن و افزایش کیفیت رابطه ،شویی است.

عمل واژینوپ،تی با لیزر

واژینوپ،تی واژن با لیزر، با هدف جوان‌سازی واژن در دو مرحله، به فاصله چهار تا شش هفته انجام می‌شود؛ البته برخی از افراد به جلسات بیشتری نیاز دارند. در این عمل زیبایی، میله کوچکی به آرامی وارد واژن شده و سپس میله به آرامی به عقب کشیده می‌شود. در این میان، یک پرتو لیزر، منافذ ریزی را در پوشش واژن ایجاد می‌کند. این منافذ، باعث تحریک جریان خون و رشد بافت در واژن می‌شوند. انجام این عمل، ده دقیقه زمان می‌برد و و فرد هیچ‌گونه دردی را احساس نمی‌کند.

بزرگ ، لابیاماژور

بزرگ ، لابیاماژور یا لابیاهای خارجی، با استفاده از تزریق چربی، یک روش مدرن برای جراحی زیبایی ،ن است. پزشک جراح، در این روش، با برداشت مقداری بافت چربی، از ناحیه شکم، ران یا ، و تزریق آن به واژن، حجم واژن را افزایش می‌دهد.

پرینوپ،تی با پرینورافی

پرینوپ،تی، عمل جراحی ترمیمی ،مت پرینه است. پرینه، در فاصله بین دهانه واژن و مقعد قراردارد که از اندام‌های تناسلی محافظت می‌کند. با آسیب دیدن این عضو، واژن دچار افتادگی و شل‌شدگی می‌شود. این شرایط، کاهش رضایت ، و دخول دردناک را به ‌همراه دارد. انجام جراحی پرینوپ،تی، ماهیچه‌های عمقی و پوست سطح پرینه را اصلاح کرده و زیبایی و عملکرد واژن را بهبود می‌بخشد.

سفید ، واژن

سفید ، واژن، برای از بین بردن تیرگی‌های آن انجام می‌شود. این روش شامل استفاده از ،‌های موضعی، لیزر یا لایه‌برداری شیمیایی است. این عمل واژن از نظر پزشکان، می‌تواند اثرات مضر و غیرقابل‌جبر، داشته باشد. واژن افراد مختلف، از جنبه ظاهری و رنگ، ویژگی‌های متفاوتی دارد؛ قبل از تصمیم‌گیری در مورد سفید ، واژن، با پزشک متخصص مشورت کنید.

جوانسازی واژن

جوان‌سازی واژن، تمامی تغییرات آناتومی داخلی و خارجی واژن را در بر می‌گیرد. برای جوان‌سازی واژن، تنها یک روش وجود ندارد؛ در زیر به انواع این روش‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها اشاره کردیم:

 • جوان‌سازی واژن با تزریق؛ این روش، بهبود کیفیت ارگاسم را به دنبال دارد.
 • جوان‌سازی واژن با لیزر؛ این روش، باعث سفت شدن عضلات واژن و بهبود ظاهر آن می‌شود. به‌طور مثال، می‌توان به جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ اشاره کرد.

پزشک جراح، متن، با شرایط بیمار، هر یک از این روش‌ها را انتخاب می‌کند.

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی ،ن
جراحی زیبایی دستگاه تناسلی ،ن

جراحی زیبایی سینه در ،ن

جراحی زیبایی سینه، برای بهبود یا اصلاح ظاهر سینه‌ها توسط متخصص جراحی زیبایی ،ن انجام می‌شود. این عمل، بستگی به خواسته‌ها، نگر،‌ها و فرم سینه دلخواه فرد دارد. دکتر جراحی ،، پس از معاینه و بررسی‌های لازم، فرد را از عوارض جراحی زیبایی ،ن آگاه می‌کند. در ادامه، به انواع جراحی زیبایی سینه در ،ن پرداختیم.

جراحی پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه، ایمپلنت‌هایی در داخل سینه به‌منظور بزرگ‌، سینه قرار می‌گیرد. پروتز معمولا یک سینه مصنوعی است که جایگزین تمام یا بخشی از سینه می‌شود. برای این‌ کار، پروتزها را می‌توان بعد از برداشتن کل یا ،متی از سینه، در آن قرار داد.

عمل لیفت سینه (ماستوپ،ی)

لیفت سینه یا ماستوپل،ی، نوعی عمل زیبایی ،ن است که به منظور رفع افتادگی سینه، انجام می‌شود. از عوامل افتادگی سینه می‌توان به بارداری، کاهش وزن و ژنتیک اشاره کرد. لیفت سینه به شکل‌های زیر صورت می‌گیرد:

 • بالا بردن بافت سینه
 • تغییر موقعیت ناحیه نوک ،-آرئولار
 • سفت ، پوست

در این روش، از ایمپلنت سینه برای افزایش حجم و زیبایی ظاهری سینه‌های دچار افتادگی استفاده می‌شود.

عمل لیفت سینه (ماستوپ،ی)
عمل لیفت سینه (ماستوپ،ی)

کوچک ، سینه‌ها

کوچک ، سینه‌ها، نوعی جراحی زیبایی ،ن، با هدف افزایش حجم و بهبود شکل سینه‌ها است. روش‌هایی که پزشک برای کوچک ، سینه‌ها انجام می‌دهد، عبارت هستند از:

 • جراحی ایمپلنت سینه: در این روش، ایمپلنت‌های سیلی، درون بافت سینه قرار می‌گیرند؛ به‌طوری‌که افزایش حجم سینه‌ها و بهبود شکل آن‌ها را به دنبال خواهد داشت.
 • جراحی لیپوفیلینگ: در این روش، مقداری چربی از ،مت‌های دیگر بدن مانند شکم یا بازو جمع‌آوری می‌شود؛ با تزریق این چربی به سینه‌ها، حجم آن‌ها‌ افزایش پیدا می‌کند.

پزشک متخصص، به افرادی که حجم سینه‌های طبیعی خود را دوست ندارند، این عمل زیبایی را توصیه می‌کند.

جراحی بازسازی سینه (ماستکتومی)

بازسازی سینه یا ماستکتومی، جراحی زیبایی ترمیمی ،ن است؛ این عمل به منظور بازسازی شکل و افزایش حجم سینه‌‌های آسیب‌دیده ناشی از سرطان ،، انجام می‌شود. پزشک جراح، در این روش از ایمپلنت‌ها یا چربی بافت بدن (مانند بافت شکم) برای بازسازی سینه استفاده می‌کند.

جراحی ترمیمی سینه (ماموپ،تی)

جراحی ترمیمی سینه یا ماموپ،تی، برای رفع ایرادات در اندازه، حجم یا شکل نامتقارن سینه‌ها انجام می‌شود. روش‌های مختلفی برای جراحی ماموپ،تی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • لیفتینگ سینه: در این روش، بافت پوست سینه، کشیده و لیفت می‌شود تا شکل و موقعیت سینه بهبود پیدا کند.
 • افزایش حجم سینه: در این روش، ایمپلنت‌های سیلی، درون بافت سینه قرار می‌گیرند تا حجم سینه بیشتر شود.
 • بافت ‌پرکننده: در این روش، بافت چربی یا بافت عضل، از ،مت‌های دیگر بدن برداشت شده و به‌،وان بافت پرکننده برای بازسازی سینه استفاده می‌شوند.

پزشک جراح، در این جراحی، بافت ، را به شکل دلخواه بیمار تغییر می‌دهد.

تزریق چربی به ،

تزریق چربی به ،، نوع دیگری از جراحی ترمیمی است که با هدف افزایش حجم، بهبود شکل سینه‌ها، اصلاح ناهمواری‌ها یا افتادگی سینه‌ها استفاده می‌شود. دو نوع روش تزریق چربی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • تزریق چربی ساده: در این روش، چربی جمع‌‌آوری‌شده از بخش‌های دیگر بدن به کمک لیپو،شن، به سینه‌ها تزریق می‌شود. این روش به‌،وان یک روش ترمیمی طبیعی، برای افزایش حجم سینه‌ها شناخته شده است.
 • تزریق چربی به ،وان تکمیل‌‌کننده ایمپلنت: این نوع چربی به‌،وان یک لایه تکمیل‌‌کننده برای ایمپلنت‌های سینه استفاده می‌شود تا حجم و شکل طبیعی‌تری به سینه‌ها بدهد.

پزشک جراح، متن، با شرایط بیمار و فرم سینه دلخواهش، یکی از این روش‌ها را توصیه می‌کند.

عمل زیبایی ،

عمل ،، جزء جراحی زیبایی ،ن به حساب می‌آید. این عمل برای اصلاح شکل ظاهری و اندازه ، خانم‌ها تجویز می‌شود. فرآیند این عمل زیبایی، شامل تزریق چربی و لیفتینگ است.

پروتز ،

پروتز ،، به‌،وان یکی از عمل‌های زیبایی غیرجراحی، با هدف زیباتر شدن شکل و افزایش حجم ، انجام می‌شود. در این روش، پروتزهای سیلی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیفت ، برزیلی

لیفت ، برزیلی (BBL) عملی است که طی آن، پزشک، چربی را از شکم یا کمر بیمار، به ، او تزریق می‌کند. پس از این تزریق، ، حجم بیشتری به دست می‌آورد. پزشک جراح، با استفاده از لیپو،شن و یک لوله پ،تیکی کوچک به نام کانولا، چربی را از ،مت‌های مختلف بدن خارج می‌کند؛ سپس آن چربی به ناحیه ، تزریق می‌شود.

بزرگ ، ،

با انجام جراحی بزرگ ، ، یا گلوتئال، فرد دارای ،ی گردتر و سفت‌تر خواهد شد. در این روش، جراح می‌تواند برای شکل‌دهی بهتر، ،یبی از روش‌های انتقال چربی، کاشت و لیفتینگ را به کار ببرد.

ایمپلنت ،

ایمپلنت ،، برای افزایش حجم و بهبود شکل ، استفاده می‌شود. در این روش، پزشک، موادی مانند سیلی، را با جراحی، داخل ، فرد می‌گذارد. این عمل می‌تواند دائمی یا موقت باشد. ایمپلنت دائمی به جراحی نیاز دارد و شکل و حجم دلخواه فرد را به ، می‌دهد.

عوارض جراحی زیبایی ،ن

هر عمل زیبایی، خطرات و عوارض خاصی را به همراه دارد. پزشک جراح، باید قبل از انجام جراحی، فرد را از مزایا و معایب جراحی زیبایی ،ن آگاه کند. عوارض جراحی زیبایی ،ن، بسته به نوع جراحی متفاوت است. به مهم‌ترین آن‌ها در ادامه اشاره کردیم:

 • احتمال عفونت
 • ایجاد جراحت‌
 • احتمال خونریزی
 • احتمال تورم و کبودی
 • وجود درد و ناراحتی
 • از دست رفتن برخی از عصب‌های نوک سینه به صورت موقت یا دائم و نداشتن حس در این ،مت‌
 • خطرات احتمالی بیهوشی

انتخاب پزشک ماهر، برای انجام صحیح این جراحی و ارائه مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی زیبایی ،ن، بسیار اهمیت دارد.

بهترین سن برای عمل زیبایی ،ن

برای برخورداری از شانس بیشتر، جهت موفقیت در جراحی‌های زیبایی، فاکتور سن توسط پزشک در نظر گرفته می‌شود. بهترین سن برای انجام عمل زیبایی ،ن، طبق ج، زیر گزارش شده است:

جراحی زیبایی بهترین بازه سنی
زیبایی واژن 18 تا 65 سال
زیبایی سینه 18 تا 50 سال
زیبایی ، 20 تا 60 سال

از مواردی که باعث گرفتن نتیجه بهتر از جراحی‌های زیبایی در این بازه‌های سنی می‌شوند، می‌توان به رسیدن کامل به بلوغ ، برای جراحی سینه، نسبت چربی در بدن برای فرم‌دهی ،، توقف رشد لابیاها برای زیبایی واژن و یائسه نبودن برای جراحی واژن اشاره کرد.

چه افرادی می‌توانند عمل زیبایی ،ن را انجام دهند؟

پزشک جراح، عمل‌های زیبایی را برای زن، که نیاز به تغییر در ظاهر و شکل سینه، واژن و ، خود دارند، تجویز می‌کند. انجام هر یک از این جراحی‌ها، شرایط و معیارهایی دارد که تنها پزشک می‌تواند آن را تشخیص دهد. در ادامه به مهم‌ترین شرایط اشاره کرده‌ایم:

 • مشکلات فیزیکی و رو، ناشی از اختلال در لابیاهای طبیعی
 • به وجود آمدن تغییر در لابیاها به دلیل زایمان یا عوامل ژنتیکی
 • احساس ناخوشایند از کوچکی یا بزرگی اندازه سینه و ،
 • تغییرات ناخوشایند ظاهری در سینه‌ها و ، به علت افزایش سن، بارداری، شیردهی و تغییر وزن

پزشک متخصص با توجه به شرایط و نیازهای‌ فرد، مشاوره‌های لازم را برای تصمیم‌گیری بهتر درباره جراحی زیبایی ،ن، به او ارائه خواهد داد.

چه افرادی نمی‌توانند عمل زیبایی ،ن را انجام دهند؟

عمل زیبایی ،ن، ممکن است برای بسیاری از افراد، من، نباشد. در ادامه به بیان شرایطی پرداختیم که باید از انجام جراحی‌های زیبایی، جلوگیری شود:

 • مبتلا بودن به بیماری‌های جدی؛ بیماری‌های قلبی، تنفسی، انواع دیابت و انواع عفونت‌ها
 • دوران بارداری و شیردهی؛ خطرات ناشی از تغییرات طبیعی رخ‌داده در بدن زن
 • توقعات غیرواقع‌بینانه؛ انتظار تغییرات نامتن، و غیرواقعی از پزشک جراح
 • مبتلا بودن به اختلالات رو،؛ اضطراب و افسردگی شدید
 • مبتلا بودن به بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی
 • مبتلا بودن به زگیل تناسلی

پزشک، باید پیش از هرگونه تصمیم به جراحی، وضعیت فرد را ارزیابی کند و براساس شرایط فعلی او، جراحی را پیشنهاد دهد.

هزینه عمل زیبایی ،ن در سال 1403

هزینه جراحی زیبایی ،ن در سال 1403، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. فاکتورهای متعددی، در برآورد این هزینه، تاثیرگذار هستند. به‌همین‌خاطر به طور دقیق و مشخص نمی‌توان برای آن هزینه‌ای را بیان کرد. مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر هزینه عمل زیبایی، شامل موارد زیر هستند:

 • مهارت و تجربه جراح
 • نوع جراحی
 • ناحیه مورد نظر برای جراحی
 • آنالیزهای بالینی
 • معاینات پزشکی
 • هزینه بیهوشی، اتاق عمل و تج،ات
 • محل انجام جراحی
 • اقدامات و تج،ات ریکاوری

پزشک جراح، پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم، اطلاعات لازم درباره هزینه را به فرد ارائه می‌دهد تا او با آگاهی کامل، تصمیم‌ خود را بگیرد.

ع، جراحی زیبایی ،ن
ع، جراحی زیبایی ،ن

آیا انجام جراحی‌های زیبایی ،ن، دلبخواهی است؟

جراحی زیبایی ،ن یکی از اقدامات زیبایی ،ن است که حقیقتا در قدم اول، دلبخواهی است. اما انجام عمل زیبایی ،ن باید با تایید متخصص ،ن انجام شود در غیر اینصورت، انواع جراحی زیبایی ،ن می‌تواند در مواقعی نادر، خطرناک هم باشد. البته ناگفته نماند که تاثیر عمل زیبایی ،ن بر اعتماد به نفس آن‌ها، مثال‌زدنی است اما در نهایت، بعد از انجام تست‌های مختلف و معایه توسط پزشک، باید این‌کار را انجام دهید.

منابع:

Clevelandclinic

Dralikerim

سوالات متداول جراحی زیبایی ،ن

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

]
منبع: https://drdr.ir/mag/female-cosmetic-surgery/