بعد سکته قلبی چه اتفاقی می‌افتد؟

بدیهی است که تا نرسیدن به بهبودی کامل، امکان برقراری رابطه ، هم وجود ندارد. اگر در درمان سکته، عمل جراحی باز انجام نشده باشد، امکان برقراری رابطه بعد از ۲ تا ۴ هفته وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر، با از کارافتادن قلب، مغز توانایی دریافت ا،یژن و قند کافی را از دست می‌دهد و بیهوشی ایجاد می‌شود.

در بعضی از افراد هم افزایش دیده می‌شود. بیمار، هم هستند که با وقوع سکته قلبی، هیچ تغییری در فشار خونشان ایجاد نمی‌شود. همه چیز به میزان فشار واردشده از سکته و شرایط بدنی و مراقبت‌های بعد از آن وابسته است.

تشنج بعد از سکته قلبی

باید با متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا به شما درباره نوع و بسامد ورزش‌، اطلاعات کافی بدهند. امکان دارد که متخصصان در این زمینه از آزمون استرس ( stress test) هم برای بررسی میزان ورزش من، استفاده کنند. این آزمون وضعیت عملکرد قلب را نشان می‌دهد.

همان‌طور که اشاره شد، توجه به علامت‌های بیمار رهایی‌یافته از سکته را به دقت زیر نظر بگیرید. در صورتی که حالت تهوع و استفراغ را تجربه کرد هم حتماً به پزشک مراجعه کنید و وضعیت بیمار را زیر نظر بگیرید.

مراقبت‌ها و نکاتی که باید رعایت شوند، اهمیت زیادی در تداوم حفظ سلامت دارند. در این مقاله از دکتردکتر می‌خواهیم از دوران بعد از سکته برایتان بگوییم. هرگونه مشکل و علامت مشکوک در این دوره هم باید با پزشک قلب و عروق درمیان گذاشته شود.

بعد از سکته قلبی چه می‌شود؟

با وقوع سکته قلبی خفیف، عوارضی مانند درد سرگیجه، درد در  قفسه سینه، بی‌حالی و خستگی بعید نیست. بعد از چند هفته، با مراقبت‌های دقیق، این مشکلات و عوارض از بین خواهند رفت.

بیهوشی بعد از سکته قلبی

مراقبت بعد سکته قلبی

داروهای بعد از حمله قلبی

یکی از کلیدی‌ترین اقداماتی که باید پس از حمله قلبی انجام بدهید، ورزش‌، است. ورزش و تحرک می‌تواند سلامت قلبتان را تضمین کند. بعضی از افراد بعد از سکته قلبی به سمت ورزش نمی‌روند و می‌ترسند.

بعد سکته قلبی باید تغییراتی در سبک زندگی‌تان ایجاد کنید تا سلامتی‌تان حفظ شود. برای مثال:

 • سیگار و مصرف تنباکو را کنار بگذارید.
 • مصرف الکل را محدود کنید.
 • وزنتان را متن، نگه دارید.
 • حواستان به کنترل فشار خونتان باشد.
 • از تکنیک‌های ریل،یشن برای آرامش بیشتر کمک بگیرید.

طول عمر و احتمال زنده ماندن بعد از سکته قلبی چقدر است؟

وقوع حمله قلبی می‌تواند با افزایش احتمال دچارشدن به تشنج همراه باشد. برای همین است که بررسی علائم بیمار بهبودیافته از سکته اهمیت زیادی پیدا می‌کند و در روزهای بعد از سکته، نیاز به بستری در بیمارستان وجود دارد.

حالت تهوع بعد سکته قلبی

بعد از سکته قلبی باید ورزش و تحرک را به برنامه‌های زندگی‌تان وارد کنید. برای ورزش‌، هم از دستورات و توصیه‌های پزشکان و متخصصان کمک بگیرید. در واقع، لازم نیست که س، و استراحت مطلق داشته باشید.

هدف از ورزش‌،، تحرک بدن و فعال نگه‌داشتن آن است. یادتان نرود که حمله قلبی و سکته به م،ای این نیست که شما از کارافتاده شده‌اید و نمی‌تو،د زندگی معمولی داشته باشید. فقط باید حواستان را جمع کنید و رسیدگی بیشتری به جسم و روانتان داشته باشید.

زندگی بعد از سکته قلبی

احتمال دارد که به خاطر داروهایی که پزشک تجویز کرده، مصرف برخی از مواد غذایی هم منع شوند. باید درباره این موضوع با پزشکتان صحبت کنید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

معمولاً افراد بعد از سکته قلبی از ۲ روز تا یک هفته در بیمارستان بستری می‌شوند. گاهی اوقات، لازم است که اقدامات و عمل‌های دیگری هم انجام شود؛ برای مثال، بای‌پس قلب. در این صورت، مدت بستری‌شدن بیمار بیشتر می‌شود.

زندگی بعد سکته قلبی به توجه و احتیاط بیشتری نیاز دارد. اصلاً احساس اسارت و ناراحتی نکنید، اقداماتی که بعد از این مشکل پیش می‌گیرید، بسیار ساده‌ و خوشایند هستند. ضمن اینکه شما را سلامت‌تر می‌کنند.

استراحت بعد از سکته قلبی

بازگشت به رابطه ، بعد سکته قلبی به وضعیت جسم، هر فرد و درمان‌هایی بستگی دارد که از سر گذرانده است. اگر عمل قلب باز انجام شده باشد به ۴ تا ۶ هفته زمان برای بهبودی کامل نیاز است.

مشورت‌، با متخصصان تغذیه هم راه من،ی برای اصلاح رژیم غذایی‌تان خواهد بود. آنها به شما کمک می‌کنند که منابع لازم برای حفظ سلامت را بهتر بشناسید.

قلب یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است. سلامت آن می‌تواند نقشی حیاتی در عملکرد من، بدن داشته باشد. همیشه حواستان به تغییرات آن باشد و موضوعاتی مانند فشار خون را زیر نظر بگیرید.

،، که سکته قلبی را از سر می‌گذرانند، در معرض وقوع دوباره این مشکل هستند. بنابراین، باید به علائمی در بدن دقت و توجه داشته باشند.

بعد از تجربه سکته قلبی، امکان بی‌حالی و خستگی بدن زیاد است. نخستین هفته‌ای که بیمار از بیمارستان مرخص می‌شود، احتمالا دچار بی‌حالی و خستگی است.

healthline.com

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%82%D9%84%D8%A8%DB%8C/

بعد از سکته قلبی، بروز احساسات مختلف بسیار شایع است. امکان دارد که موارد زیر را تجربه کنید:

 • ترس
 • افسردگی
 • عدم پذیرش
 • اضطراب

webmd.com

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

چنین چیزی تا مدت‌ها بعد از بهبودیافتن بیمار از سکته هم باعث ترس و اضطرابش می‌شود. باید علائم اضطرابی ناشی از این موضوع از سوی مشاوران و پزشکان درمان شود.

توانبخشی بعد از سکته قلبی چگونه است؟

بعد سکته قلبی باید به رژیم غذایی‌تان بیشتر دقت کنید. نکات زیر را درباره غذاهای مصرفی‌تان حتماً در نظر بگیرید:

برای پیگیری و درمان مشکلات قلبی هم که باید به پزشک قلب و عروق مراجعه کنید. ،ت‌گرفتن از بهترین پزشکان و متخصصان با وجود سیستم ،ت دهی دکتر سایت دکتردکتر کار ساده و جذابی خواهد بود.

گاهی اوقات هم پزشکان بعد از سکته، مصرف دوز اندکی از آسپرین را تجویز می‌کنند.

بعد از سکته قبلی خفیف

اگر درباره دوران بعد سکته قلبی سؤالی در ذهنتان مانده یا تجربه‌ای در این زمینه دارید، ما را در جریان بگذارید.

بعد از سکته قلبی

به ندای قلبتان گوش کنید

share.upmc.com

از جمله داروهایی که بعد سکته قلبی تجویز می‌شوند، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

این اشتباه است. ورزش‌، بعد از حملات قلبی واجب است و به شما کمک می‌کند که از بروز حوادثی مشابه در آینده جلوگیری کنید. البته حواستان باشد که بدون مشورت با پزشک دست به انجام تمرینات ورزشی نزنید.

نخستین چیزی که بعد سکته قلبی متوجه می‌شوید، تغییر دوز و تعداد داروهای مصرفی از سوی پزشک است. احتمال تجویز داروهای جدید هم وجود دارد. صحبت‌، درباره داروها با پزشک اهمیت زیادی دارد. باید حتماً مطمئن شوید که:

my.clevelandclinic.org

بررسی وضعیت فرد بعد از سکته همچنان اهمیت دارد. با وجود ارزیابی‌های جسمی و معاینه‌ها، چنین مشکلاتی با احتمال کمتری رخ خواهند داد.

سردرد و سرگیجه بعد از سکته قلبی

هرچقدر که نشانه‌های حمله قلبی سریع‌تر شناسایی شوند و اقدامات لازم برای نجات فرد بهتر انجام بگیرند، احتمال بقا هم بالا می‌رود. امکان بهبود کامل بعد از این ماجرا وجود دارد. همه چیز به سرعت اقدامات من،ی بستگی دارد که با تشخیص سریع سکته انجام می‌شوند. بعد از سکته قلبی، امکان بازگشت به زندگی سالم وجود دارد اما بنا به تحقیقات، مشخص شده که طول عمر می‌تواند تا حدود چند سال کمتر شود.

رابطه ، بعد از سکته قلبی چگونه خواهد بود؟

alliance،mecare.com

اگر علامتی مانند بروز سردرد و سرگیجه در چنین افرادی به وجود آمد، حتماً و سریعاً باید به پزشک مراجعه کنند. در کنار این‌ها، امکان بیهوش‌شدن یا بی‌حالی هم وجود دارد. نباید از چنین مواردی به سادگی عبور کنید.

بی حالی بعد از سکته قلبی

مراقبت‌های پرستاری بعد سکته قلبی شامل بررسی قلب و علائم حیاتی می‌شود. باید موضوعاتی مانند ضربان قلب و فشار خون تحت کنترل قرار بگیرند. پزشکان درباره روش‌های لازم برای مراقبت بیشتر از بیمار با او صحبت می‌کنند.

این احساسات گاهی از ۲ تا ۶ ماه با شما همراه هستند و ممکن است که موارد زیر را در زندگی‌تان تحت‌الشعاع قرار بدهند:

 • توانایی ورزش‌،
 • زندگی خانوادگی و شغلی
 • حال و احوال عمومی بدن

در طول حمله قلبی، جریان خون به بخشی از قلب مسدود می‌شود. این موضوع می‌تواند کاهش فشار خون را به همراه بیاورد.

منابع:

بیشتر سکته‌های قلبی در نتیجه انسداد عروق پیش می‌آیند. بعد از اینکه اقدامات لازم برای باز، رگ انجام می‌شود، بیمار بهبود پیدا می‌کند. سپس بعد از بهبود نسبی، بدن و عملکرد قلب از سوی پزشکان در بیمارستان ارزیابی می‌شود.

بعد سکته قلبی چه می شود

مراقبت پرستاری بعد از سکته قلبی چگونه است؟

nhs.uk

heart.org

زم، که سکته قلبی رخ می‌دهد، عملکرد قلب، تنفس و هوشیاری تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. در نتیجه جریان خون و پمپاژ قلب از حالت عادی خارج می‌شود و با توقف ضربان قلب، بیهوشی بعد از سکته رخ می‌دهد.

اگر دچار این احساسات می‌شوید و ابعاد زندگی‌تان تغییراتی می‌کند، حتماً موضوع را با خانواده‌تان درمیان بگذارید. کمک‌گرفتن از مشاوران روانشناسی در این زمینه هم بی‌فایده نخواهد بود.

رژیم غذای بعد سکته قلبی چیست؟

رژیم بعد سکته قلبی

مراقبت‌های بعد از حمله قلبی چیست؟

بیشتر افرادی که برای نخستین بار دچار حمله قلبی می‌شوند، دوباره به زندگی بازمی‌گردند و مشکلی برایشان پیش نمی‌آید. اما باید با بعد سکته قلبی بیشتر آشنا شوند.

البته به آرامش و استراحت کافی هم اهمیت بدهید. برای مثال، خواب شبانه کافی را هرگز فراموش نکنید. در طول روز هم چرت‌هایی کوتاه می‌تواند انرژی‌تان را تأمین و بازیابی کند.

ورزش های بعد از سکته قلبی

نگذارید که سبک زندگی اشتباه باعث بروز مشکلاتی نظیر سکته قلبی شود. اگر هم چنین چیزی را تجربه کرده‌اید، زمان آن رسیده که تغییراتی به وجود بیاورید و با مراقبت‌های زیاد و عوض‌، سبک ورزش و رژیم غذایی از تکرارش جلوگیری کنید.

این موضوع طبیعی و ناشی از ت،یب‌شدن ماهیچه‌های قلبی در نتیجه سکته است. قلب برای بازگشت به حالت قبلی نیاز به زمان دارد.

فشارخون بعد از سکته قلبی

familydoctor.org

گاهی اوقات بعد سکته قلبی عوارضی در فرد به وجود می‌آید. یکی از رایج‌ترین عوارض بعد از حملات قلبی، نامنظم‌شدن ریتم قلب است. نارسایی قلبی، بروز پارگی در این عضو، بروز مشکلاتی در دریچه‌های قلب و شوک قلبی هم محتمل‌اند.

یادتان باشد که حمله قلبی و مصرف برخی داروهایش می‌توانند روی توانایی ، اثرات منفی موقتی داشته باشند. در صورت بروز چنین مشکلاتی می‌تو،د با متخصصان صحبت کنید.

بسیاری از بیمارستان‌ها برنامه‌های توانبخشی بعد سکته قلبی دارند. مراکز درمان بیماری‌های قلبی چنین امکاناتی در اختیار بیماران قرار می‌دهند. توانبخشی به شما در زمینه‌های زیر کمک می‌کند:

 • سرعت بهبودی بعد سکته قلبی را بالا می‌برد.
 • با افرادی در ارتباط خواهید بود که متخصص و پزشک‌اند و به پرسش‌ها و مشکلاتتان را پاسخ‌ می‌دهند.
 • تمرین‌ها و اقداماتی برای بازگشت وضعیت قلبتان به حالت عادی در آنجا انجام می‌شود و سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنید.
 • فعالیت‌های مخصوصی که برایتان در نظر گرفته می‌شود، به کاهش ضربان قلب و بهبود عملکرد آن کمک شای، می‌کند.
 • در این مراکز به شما درباره کنترل استرس و احساسات منفی پس از عمل قلب و سکته هم توصیه‌هایی می‌شود.
 • با نکاتی که در مراکز توانبخشی یاد می‌گیرید، امکان سکته قلبی مجدد را کاهش می‌دهید.

عوارض بعد از سکته قلبی چیست؟

احتمالاً نیاز به انجام آزمایش‌های خون برای بررسی میزان ت،یب قلب و ارزیابی عوارض ناشی از سکته هم وجود دارد. با تغییر سبک زندگی و مصرف داروهای تجویزشده در کنار ارزیابی وضعیت قلب و رگ‌ها، بیمار کم‌کم بهبود پیدا می‌کند و به وضعیت باثباتی می‌رسد.

افسردگی بعد از سکته قلبی چگونه است؟