بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای پوست‌های خشک، چرب، معمولی و مختلط

اگر شما هم ضد آفتاب ایر، دیگری را می‌شناسید که در لیست ما قرار ندارد و کیفیت مطلوبی دارد، خوشحال می‌شویم آن را به ما معرفی کنید.

، ضد آفتاب ایر، بهتره یا خارجی

، ضد آفتاب ایر، بهتر است یا خارجی؟

دیگر ،ت به معرفی فاکتور‌های انتخاب  بهترین ضدآفتاب ایر، می‌رسد زیرا هر ، ضد آفتابی من، پوست شما نیست و باید در هنگام ،ید، چندین نکته را در نظر بگیرید؛ در این رابطه در مطلب تفاوت ضد آفتاب فیزیکی و شیمیایی بیشتر گفته‌ایم. اولین نکته، انتخاب ، ضد آفتاب بر اساس نوع پوست است؛ زیرا انواع مختلفی از ، ضد آفتاب ایر، برای پوست جوش دار، چرب، خشک و یا معمولی وجود دارد.

میزان SPF من، برای ، ضد آفتاب چقدر است؟

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D8%B6%D8%AF-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C/

علاوه‌بر موارد اشاره شده، معیار‌های دیگری را نیز باید هنگام ،ید ، ضد آفتاب در نظر گرفت. میزان خشکی یا چربی پوست، حساسیت پوستی، در نظر گرفتن سن و قیمت ، ضد آفتاب جزئی از این معیار‌های مهم هستند.

آردن با در نظر گرفتن ضخیم بودن پوست آقایان نسبت به بانوان و اثرات م،ب محیطی، این نوع ضد آفتاب را طراحی کرده است. این ضدآفتاب با SPF۳۰ فاقد هرگونه چربی بوده و یک گزینه من، برای آقای، است که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند. در فرمو،یون این ، هیچ گونه روغن‌های معدنی و ،یبات چرب وجود نداشته و اثری از سفید کنندگی بر روی پوست نمی‌گذارد.

محبوبیت ، آردن SPF۴۶، بیشتر از نمونه قبلی است. چون این ، ضد آفتاب فاقد هر گونه مواد شیمیایی بوده و برای تهیه فرمو،یون آن، از بازتاب دهنده‌های طبیعی و معدنی با دانه‌بندی بسیار ریز و با کیفیت استفاده شده است. رنگی‌بودن این نوع از ، به خاطر وجود رنگدانه‌های معدنی در داخل آن است. این ویژگی سبب شده تا آردن SPF۴۶ را به ،وان بهترین ، ضد آفتاب رنگی ایر، برای پوست‌های خشک معرفی کنیم.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

این ، ضد آفتاب یک محصول من، برای مصرف روزانه پوست‌های معمولی و خشک است. برای ساخت این محصول از بازتاب دهنده‌های معدنی استفاده شده که حاوی فیلتر‌های ضد آفتاب با توان حفاظتی بالا هستند. ویژگی مثبتی که این ، ضد آفتاب ایر، نسبت به محصولات مشابه دارد، ماندگاری در برابر شستشو یا تعریق و قابلیت پخش آسان است زیرا در اثر ورزش یا فعالیت‌های روزمره از سطح پوست پاک نمی‌شود.

2. ضد آفتاب رنگی آردن SPF۴۶

در هنگام انتخاب ، ضد آفتاب خوب بسیاری از افراد بر این باورند که کیفیت ،‌های ضد آفتاب خارجی بهتر از نمونه‌های ایر، است. اما این یک دیدگاه بدبینانه نسبت به ،‌های ضد آفتاب داخلی است؛ محافظت برخی از این ،‌های ضد آفتاب ایر، در مقابل خورشید، به‌مراتب بیشتر از نمونه‌های خارجی است. لازم است بد،د که ،یبات این نوع از ،‌ها متن، با شرایط آب و هوایی ایران بوده و حاوی مواد موثر بیشتری است.

میزان SPF بهترین ضد آفتاب ایر، باید بین ۲۵ تا ۳۰ باشد تا بتواند به خوبی از پوست صورت یا بدن شما در مقابل اشعه‌های خطرناک خورشید محافظت کند. البته فراموش نکنید که برای تاثیرگذاری بیشتر، باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن جلوی نور خورشید از ، ضد آفتاب روی پوست استفاده کنید. مدت زمان تمدید هم بستگی به میزان تعریق و قرار‌گیری در معرض نور خورشید دارد.

مشورت با متخصص پوست

اگر تشخیص نوع پوست برای شما سخت است، بهتر است که به یک مشاور پوست در تهران یا دیگر شهرهای ایران مراجعه کنید؛ شاید بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان با انتخاب شخصی شما فرق داشته باشد. حتی می‌تو،د از پزشک خود سوال کنید که در میان ،‌های ضد آفتاب ایر، چه برندی را پیشنهاد می‌دهد که با پوست شما سازگاری داشته باشد.

پوست‌های چرب بهترین مکان برای آکنه زدن هستند. پس افراد با پوست چرب، باید از ،‌های ضد آفتابی استفاده کنند که بر،ب OIL FREE دارد. چون این نوع از ، فاقد چربی بوده و ،یبات موجود در آن، سبب کاهش چربی پوست خواهد شد. موارد زیر را می‌توان به ،وان بهترین ، ضد آفتاب ایر، برای پوست‌های چرب معرفی کرد:

1. ، ضد آفتاب سینره SPF۵۰

برند‌های بسیار مطرحی برای نوع ایر، از ، ضد آفتاب وجود دارد. سینره (Cinere)، سی‌گل (Seagull)، پریم (Prime)، مای (MY)، درمالیفت (Dermalift)، لافارر (Lafarrerr) و آردن (Ardene) نام برند‌های معتبر برای ، ضد آفتاب ایر، هستند. اما هر کدام از این مارک‌ها دارای چندین نوع برای پوست‌های مختلف هستند. برهمین‌اساس، در ادامه بهترین مارک‌های ، ضد آفتاب ایر، برای انواع پوست را به شما معرفی خواهیم کرد:

بهترین مارک ، ضد آفتاب برای پوست خشک

محبوب‌ترین ،‌ ضدآفتاب سینره، نوع SPF۶۰ آن است. دلیل محبوبیت این محصول، ،یبات گیاهی موجود در آن است که خاصیت ضد التهابی دارند. همچنین ویتامین E موجود در این محصول، تاثیر زیادی بر پیشگیری از ایجاد چین و چروک دارد.

ضد لک و ضدآفتاب لافارر مدل Normal To Dry با داشتن SPF۵۰، بدون رنگ بوده و مخصوص پوست‌های معمولی و خشک است. در ،یب این ، عصاره گیاهان آلوئه ورا، شیرین بیان، پاپایا و غیره وجود دارد که موجب رطوبت‌رس، طول، مدت و عمقی پوست می‌شود. جلوگیری از ایجاد آکنه، محافظت در برابر اشعه‌های مضر یو وی و کندی روند پیری پوست، از دیگر ویژگی‌های برجسته در خصوص این ، ضد آفتاب ایر، است.

5. مرطوب‌کننده و ضد آفتاب سی گل مدل Sunpro

، ضد آفتاب ایر،

انتخاب بهترین ، ضد آفتاب ایر،

، ضد آفتاب مای با SPF۳۰، جزء پرفروش‌ترین محصولات بازار است. ،یب این ، حاوی فیلتر‌هایی مقاوم در برابر عرق و آب است. به همین دلیل یک گزینه من، برای محافظت از پوست‌های خشک و معمولی است.

4. ، ضد آفتاب سینره

برای ،ید انواع ، ضدآفتاب و دیگر لوسیون‌های مراقب پوست در برابر اشعه آفتاب، می‌تو،د به لینک زیر سر بزنید:

بهترین ، ضد آفتاب ایر، برای پوست چرب چیست؟

پوست بدن، اولین لایه دفاعی برای محافظت انسان در برابر عوامل محیطی است و همیشه هم در معرض خطرات و بیماری‌های متفاوت قرار دارد. در بین تمامی این خطرات، نور خورشید یکی از مهم‌ترین‌ها است. یکی از روش‌های ساده برای محافظت از پوست در برابر تاثیرات م،ب آفتاب، استفاده از ، ضد آفتاب است. این ، با ایجاد یک لایه سطحی روی پوست صورت و دست، اثرگذاری اشعه‌های م،ب خورشید را کاهش می‌دهد.

این مدل از ، ۴۰ میلی لیتری لافارر، دارای ویژگی‌های مثبت برای پوست‌های معمولی است. در این ، عصاره گیاه، همچون شیرین بیان، آلوئه‌ورا و بیربری وجود دارد که باعث رطوبت‌رس، عمقی، پیشگیری و رفع لک‌های پوستی خواهد شد. فرمو،یون سبک این محصول به شما امکان پوشش دهی یکنواخت و کامل پوست را می‌دهد. جلوگیری از ایجاد آکنه، محافظت از پوست در برابر اشعه‌های یو وی و کاهش روند پیری پوست از جمله ویژگی‌های مثبت این نوع از ، ضد آفتاب ایر، هستند.

2. ضد آفتاب رنگی فاقد چربی سی گل

، ضد آفتاب پریم مدل Matex Colorless به لحاظ کیفیت، یک رقیب جدی برای نمونه‌های خارجی است. این مدل از محصولات بهداشتی پریم با SPF۵۰، بهترین ، ضد آفتاب ایر، برای پوست چرب و جوش‌دار محسوب می‌شود. در ساخت این محصول از عصاره ساقه انگور استفاده شده و فاقد چربی است. استفاده از این محصول بدون محدودیت سنی بوده و برای تمامی آقایان و بانوان قابل استفاده است. بی‌رنگی و قابل استفاده بودن برای پوشاندن جای جوش و لک، از دیگر ویژگی‌های این محصول بهداشتی است.

4. ، ضد آفتاب و ضد لک رنگی لافارر مدل Oily And Acne-Prone Medium

محافظت از پوست‌های معمولی بسیار راحت‌تر از پوست‌های خشک و چرب است. چون حساسیت آن نسبت به پوست خشک کمتر بوده و آکنه یا جوش کمتری به نسبت پوست‌های چرب در آن ایجاد می‌شود. بنابراین برای محافظت از پوست‌های خشک، به یک ، ضد آفتاب ایر، با SPF من، نیاز داریم. فاکتور بعدی برای چنین انتخابی، میزان Broad Spect، ، انتخابی است. موارد زیر جزء بهترین ،‌های ضد ایر، برای پوست‌های معمولی هستند:

1. مدل Normal To Dry Medium از ،‌های ضد آفتاب لافارر

استفاده از این ، برای خانم‌هایی من، است که با توجه به نوع پوست خود، اجازه استفاده از ، پودر را ندارند؛ کارایی این محصول به مانند ، پودر بوده و با داشتن خاصیت ضد حساسیت و رنگی بودن، روند پیری پوست را کند می‌کند.

5. مدل Acnex Beige از ،‌های ضد آفتاب پریم

موضوع بعدی، توجه به میزان SPF ، ضد آفتابی است که قصد ،ید آن را دارید. واژه SPF از عبارت “Sun Protection Factor” گرفته شده و بیانگر میزان توانایی ،یبات ، در مقابل نور خورشید است و نشان‌دهنده میزان محافظت پوست در برابر اشعه‌های UV خورشید است. ،‌های ضد آفتاب ایر، را می‌توان بر اساس میزان SPF و درصد بازدارندگی آن‌ها، به انواع زیر ت،یم کرد:

  • ، ضد آفتاب با SPF۱۵ که تا ۹۳ درصد از اشعه‌های مضر خورشید را دفع می‌کند.
  • ضد آفتاب از نوع SPF۳۰ که درصد بازدارندگی آن در حدود ۹۷ است.
  • ضد آفتاب‌هایی که دارای SPF۵۰ بوده و تا ۹۸ درصد از پوست محافظت می‌کنند.

مواد موجود در این ، می‌تواند نور ماورابنفش را به خود جذب‌کرده و موجب بازتابش و پخش اشعه UV شود. این ، مانع از برخورد امواج نور خورشید با پوست می‌شود و درنتیجه فرد دچار افتادگی پوست، پیری زودرس یا دیگر بیماری‌های پوستی نخواهد شد.

دلیل آفتاب سوختگی پوست بدن، وجود اشعه‌های فرابنفش از نوع A و B در نور خورشید است. علاوه‌براین دو مورد، اشعه UVA نیز باعث از بین رفتن لایه‌های زیرین پوست می‌شود. این اشعه‌های م،ب کلاژن‌های پوست را از بین برده و رادیکال‌های آزاد را در ساختار شیمیایی پوست آزاد می‌کنند. نتیجه این فعل و انفعالات، چروک‌شدن پوست و به‌وجود آمدن کک‌مک روی بدن است. اما این تمام ماجرا نیست و به‌تدریج باید منتظر خطرات جدی مانند سرطان پوست بود. ساده‌ترین روش برای کاهش این اثرات م،ب، استفاده از بهترین ، ضد آفتاب ایر، است.

اگر به دنبالی ،ی هستید که علاوه بر ضد آفتاب بودن خاصیت مرطوب کنندگی هم داشته باشد، مدل Sunpro سی گل را پیشنهاد می‌کنیم. حجم این ، ۴۰ میلی لیتر بوده و با داشتن SPF۳۰، انتخابی من، برای پوست‌های معمولی و خشک است.

این مدل از محصولات شرکت پریم، بهترین ضد آفتاب رنگی ایر، است. این نوع از ، ضد آفتاب خاصیت ضد آکنه بودن، کنترل ترشح سموم، مهار کنندگی قوی باکتری‌های مولد آکنه و محافظت از پوست در برابر اشعه‌های UVA، UVB و IR را دارد. رنگ این ، بژ بوده و با داشتن ویژگی‌های مات‌کننده و فاقد چربی بودن، قادر به پوشاندن انواع لک و جای جوش بر روی صورت است. هیچ گونه محدودیت سنی برای استفاده از این ، ضد آفتاب با SPF۶۰ وجود نداشته و تمامی بانوان و آقایان امکان استفاده از آن را دارند.

اما بالا بودن تنوع وسایل بهداشتی مخصوصا در میان محصولات وطنی، انتخاب بهترین ، ضد آفتاب ایر، را سخت کرده است. حتی عده‌ای در انتخاب بین نمونه خارجی یا ایر، ، ضد آفتاب تردید دارند. انتخاب ضد آفتاب بسیار مهم است و نباید از کنار آن به سادگی گذشت، برای همین لازم دانستیم تا در یک مطلب از مجله پزشکی دکتردکتر توضیحاتی در خصوص بهترین ، ضد آفتاب ایر، و برند‌های مطرح موجود در بازار ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از ، ضد آفتاب برای محافظت از پوست چیست؟

نوع SPF۵۰ از ،‌های ضد آفتاب سینره، جزء پرفروش‌ترین محصولات این شرکت است. این ، با ایجاد یک جلوه مات بر روی بدن، از پوست در برابر پرتو‌های مضر محافظت می‌کند. این ، فاقد عصاره و رنگ خاص بوده و نیم‌ساعت قبل از تماس با نور خورشید، باید آن را استفاده کرد. اگر هم برای مدت طول، در برابر نور خورشید باشید، هر ۴ ساعت یک بار نیاز به تمدید دارد.

2. ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone

این ، برخلاف نمونه‌های قبلی، از نوع ضد آفتاب‌های ایر، با SPF۴۰ است. این محصول از تولیدات شرکت لافارر بوده و با داشتن خاصیت ضد لک بودن، من، پوست‌های چرب است. پوشش دهی یکنواخت و کامل، مهار‌کننده طبیعی چربی، محافظت از پوست در برابر اشعه‌های یو وی نوع A و B و جلوگیری از ایجاد آکنه، جزء ویژگی‌های برجسته این محصول هستند.

مقاومت در برابر شستشو یا تعریق و عدم زدودن ، در طول فعالیت‌های روزانه از ویژگی‌های مثبت این محصول ایر، است. ،یب این ، حاوی ویتأمین‌های E و C بوده و رطوبت مورد نیاز پوست شما را تأمین می‌کند.

3. ، ضد آفتاب رنگی مای

بهترین ، ضد آفتاب گیاهی ایر،

بهترین ضد آفتاب ایر، برای پوست‌های معمولی چیست؟

این محصول از شرکت سی‌گل، حاوی ،یباتی از جوانه گندم، ویتامین E و عصاره آلوئه‌ورا است. این ضدآفتاب دارای رنگ ، بژ روشن است و به مصرف‌کننده امکان پوشاندن جوش‌های پوستی را می‌دهد. آنتی‌ا،یدان موجود در این ،، نقش فیلتری برای محافظت از پوست در برابر اشعه‌های یو وی و IR را بازی می‌کند. میزان SPF این ، ۶۰ بوده و درصد بازدارندگی بسیار من،ی دارد.

3. ضد آفتاب آقایان آردن

ویتأمین‌های E و C موجود در این ،، نقش آنتی ا،ید، قوی و محافظ در برابر تشکیل رادیکال‌های آزاد را دارند. از دیگر خصوصیات این محصول، می‌توان به مرطوب کنندگی، مقاومت در برابر تعریق و نور و حفاظت کامل در تمام طول موج‌های پرتو ماورا بنفش اشاره کرد.

4. ضد لک و ضد آفتاب لافارر مدل Normal To Dry

در داخل جعبه ،‌های ضد آفتاب ایر، یک بروشور ،ی برای اطلاع‌رس، به مصرف‌کننده وجود دارد. این بروشور حاوی اطلاعاتی درباره میزان فیلتر‌های شیمیایی و فیزیکی موجود در ،یبات آن ، ضد آفتاب است. این یکی از مزایای استفاده از ، ضد آفتاب ایر، در مقایسه با نمونه‌های خارجی است.

ویژگی‌های بهترین ضد آفتاب ایر، چیست؟

مدل Oily and Acne-Prone از محصولات لافارر را می‌توان بهترین ، ضد آفتاب ضد لک ایر، دانست. این ، بی‌رنگ بوده و حاوی عصاره گیاه، همچون «بیربری»، «آلوئه ورا»، «پاپایا»، «شیرین بیان» و «سارمنتوزا ،سی فراگا» است. این ، ضد آفتاب ایر، از نوع SPF۵۰ بوده و استفاده از آن باعث کند شدن روند پیری پوست و محافظت در برابر اشعه‌های خطرناک UV-A و UV-B نور خورشید می‌شود. مزیت بعدی این ،، خاصیت رفع لک‌های پوستی آن است. استفاده از این محصول به افراد با پوست حساس و روشن توصیه می‌شود.

3. ضد آفتاب جوان‌کننده پریم مدل Matex Colorless

زیبایی جزء بزرگترین موهبات الهی محسوب می‌شود که خداوند به بندگان خود عطا کرده است. برای همین باید تمام تلاش خود را برای حفظ این نعمت و طراوت خود به ،ج دهیم. استفاده از ، ضد آفتاب ایر، نه تنها برای زیبایی، بلکه برای حفظ سلامتی هم لازم است. چون نور خورشید حاوی اشعه‌های خطرناکی است که باعث از بین رفتن پوست و پیری می‌شود. در این مطلب لیستی از بهترین ،‌های ضد آفتاب ایر، را به شما معرفی کردیم. اما فراموش نکنید که بهتر است برای انتخاب ضدآفتاب من،، از دکتر پوست مشورت بگیرید. برای این کار می‌تو،د از سایت ،ت‌ دهی آنلاین دکتردکتر استفاده کنید.

بهترین ، ضد آفتاب ایر،

با انتخاب درست ، ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنید

قرمزی و حساسیت، از عوارض برخورد نور خورشید با پوست‌های خشک است زیرا نور خورشید باعث تحریک این نوع از پوست می‌شود. برای کاهش اثرات نور خورشید، به ، ضد آفتابی نیاز داریم که حاوی مواد مرطوب‌کننده باشد. چون چنین ،یبی علاوه‌بر محافظت از پوست، رطوبت مورد نیاز آن را نیز تامین خواهد کرد. در بین بهترین ،‌های ضد آفتاب ایر،، محصولات زیر من، پوست‌های خشک هستند:

1. ، ضد آفتاب آردن SPF۲۵

Flyttstädning i malmö ? det är klart att det finns billig.