بیماری‌های قابل انتقال از استخر

برای جلوگیری از ورود آب به گوش‌ها باید از کلاه شنا و گوش‌گیر استفاده کنید. بعد از شنا یا دوش‌گرفتن، گوش را با حوله‌ای خوب خشک کنید، سر را به طرفین کج کنید تا گوش‌ها در موقعیتی قرار گیرند که آب از مجرای گوش خارج می‌شود.

درماتیت (Derma،is)

این عفونت از طریق تماس با پوست آلوده یا قارچ‌ها در مناطق خاصی مانند دوش، رختکن، است، پخش می‌شود. عفونت پای ورزشکار به حالت مزمن هم درمی‌آید.

،ustonmet،dist.org

عفونت چشمی ی،ی خارش چشم، سوزش بینی و/یا تنگی نفس هم از مشکلات و بیماری‌های منتقله است، هستد و در اثر استفاده از مواد محرک مانند ک،امین در آب و هوا ایجاد می‌شوند.

درباره بیماری‌های منتقله است، سوال و نکته دیگری باقی مانده است؟ از ما بپرسید تا با هم به جواب من، برسیم.

بسیاری از افرادی که در است،ها حضور دارند، مبتلا به انواعی از زگیل به ویژه در ناحیه پا هستند. بهتر است در بیرون است، حتما از دمپایی تمیز استفاده کنید. از پمادهای حاوی اسید سالیسیلیک برای درمان این وضعیت استفاده می‌شود.

اگرچه این‌ها ناخوشایند به نظر می‌رسند و کمی ترسناک اما با رعایت نکات بهداشتی، تاحد زیادی می‌تو،د مانع از بروز چنین بیماری‌هایی در رفت‌وآمد به است، شوید. در ادامه به هریک از این بیماری‌ها نگاهی خواهیم داشت.

حواستان باشد که زگیل و ویروس اچ‌پی‌وی از راه است، منتقل نمی‌شود اما از راه تماس با عوامل خارجی مانند حوله و تج،ات ورزشی شنا که با ناحیه آلوده فرد مبتلا به ویروس در تماس بوده، به دیگری منتقل می‌شود. پس ویروس پاپیلوما از بیماری‌های ویروسی و تناسلی است که به طور غیرمستقیم از راه آب به افراد در است، امکان انتقال دارد.

راش یا بثورات پوستی ناشی از آب گرم

ورود ذرات آلوده تنفسی و مخاط افراد مبتلا به سرماخوردگی و عفونت‌های گلویی به آب است، باعث آلوده‌شدن افراد دیگر می‌شود. این دست از عفونت‌ها از جمله بیماری‌های منتقله است، واگیردار هستند.

قبل از شنا سریع دوش بگیرید. حتی آب‌کشی ساده بدن هم به در امان‌ماندن از مشکلات و بیماری‌های مختلف و جلوگیری از انتشار آنها اثرگذار است. هنگام بیرون آمدن گوش‌های خود را خشک کنید. این کار برای جلوگیری از عفونت گوش است که در نتیجه باقی‌ماندن آب آلوده در گوش رخ می‌دهد. اگر سابقه عفونت گوش دارید، پوشیدن کلاه شنا یا گوش‌گیر را در نظر بگیرید.

این وضعیت معمولا زم، ظاهر می‌شود که آب برای مدت طول، در کانال گوش وجود داشته باشد. این کانال محیطی من، برای رشد میکروب‌ها ایجاد می‌کند.

درباره بیماری‌های منتقله است، چیزی می‌د،د؟ شما هم از دوستداران شنا و آب‌بازی هستید اما نگران دچارشدن به بیماری‌های گوناگون شده‌اید؟ باید بد،د که احتمال ابتلا به انواع مختلفی از بیماری‌ها از راه تماس با آب است، وجود دارد. برای پیگیری این بیماری‌ها که بیشتر پوستی هستند، باید به متخصص پوست یا پزشکان متخصص دیگر مراجعه کنید. روش‌هایی هم برای پیشگیری از بیماری‌های مختلف وجود دارد که در ادامه درباره‌شان صحبت خواهیم کرد.

بیماری‌های قابل انتقال از است، را می‌شناسید؟

بیماری‌های مختلف دیگری از جمله موارد زیر هم از راه است، منتقل می‌شوند:

 • هپاتیت A از راه است، منتقل می‌شود و مبتلایان به آن باید از ورود به آب پر، کنند.
 • ، حلقوی هم نوعی عفونت قارچی پوست است که از راه آب است،، امکان انتقال دارد.
 • انواع بیماری‌های ،ی هم از راه آب است، به بدن وارد می‌شوند. اگر فردی مبتلا به انواعی از ، مانند کریپتو در آب شنا کند، می‌تواند افراد دیگر را هم آلوده کند.
 • شیوع وبا و بیماری‌های نظیر آن هم می‌تواند آب را آلوده و افراد را درگیر کند.
محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

پای ورزشکار هم یکی از انواع بیماری‌های منتقله است، است. عفونت پوست پا به خاطر وجود انواع قارچ‌ ایجاد می‌شود. شایع‌ترین بخش بروز عفونت هم بین انگشت اول و دوم است اما عفونت می‌تواند هر ،متی از پا را درگیر کند و اغلب باعث ایجاد ، در پوست یا ضایعات قرمز می‌شود.

با تهویه خوب و اصولی محیط است،ها امکان جلوگیری از این موارد وجود دارد. از بیماری‌های تنفسی ناشی از حضور در است، باید به بیماری لژیونر هم اشاره کنیم.

بیماری لژیونر

درمیان بیماری‌های منتقله است، انواع عفونت‌های پوستی هم وجود دارد. از جمله این مشکلات باید به بیماری‌های جلدی مختلف مانند موارد زیر نگاهی داشته باشیم:

پای ورزشکار

نشانه‌های اسهال تاحدی شبیه علائم مسمومیت غذایی هستند و باید با رعایت اصول بهداشتی در است، از ابتلا به آن دور بم،د.

عفونت‌های پوستی

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%B1/

از قورت‌دادن آب هم بپر،ید و هرگونه مشکلی را که بعد از مراجعه به است، احساس می‌کنید با پزشک متخصص درمیان بگذارید. بهترین راه دریافت ،ت ملاقات با پزشکان را می‌شناسید؟ مراجعه به سیستم ،ت دهی اینترنتی سایت دکتردکتر از بهترین راه‌ها برای شناسایی پزشکان خبره و دریافت ،ت از آنها است.

یکی دیگر از بیماری‌های منتقله است، هم تب تیفوئیدی یا همان حصبه است. این بیماری در اثر عفونت ناشی از باکتری سالمونلا (Salmonella enterica) رخ می‌دهد و از راه آب و غذای آلوده به مدفوع بیماران انتقال پیدا می‌کند.

بیماری لژیونر از بیماری‌های است، عمومی است و معمولا در صورت تشخیص زودهنگام با آنتی‌بیوتیک قابل درمان است، اما گاهی اوقات می‌تواند کشنده هم باشد.

تب تیفوئیدی یا حصبه

بیماری‌های قابل انتقال از است،، عفونت‌های ناشی از میکروب‌هایی هستند که می‌توانند زنده بمانند یا در است،ها، جکوزی‌ها، اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها و در آب پارک‌های آبی و آب‌پاش‌ها رشد کنند. این بیماری‌ها از طریق بلع، تماس یا تنفس در مه‌های آئروسل‌شده و ذرات هوا از آب حاوی میکروب منتقل می‌شوند.

لژیونلا به طور طبیعی در آب به خصوص آب گرم یافت می‌شود. بیماری لژیونر می‌تواند هر یک از علائم زیر را ایجاد کند:

کودکان، ،ن باردار و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بیشتر در خطر ابتلا به عفونت‌ بیماری‌های منتقله است، هستند. عفونت‌ها از طریق بلع تصادفی آب است، آلوده به مواد مدفوع فردی منتقل می‌شوند که بقایای مدفوع در بدنش را به آب وارد کرده است. با قرارگرفتن در محیط آلوده، بروز اسهال آمیبی و انواع دیگر دور از ذهن نیست.

به طور معمول، امکان درمان با ،‌های موضعی پوست وجود دارد، اما گاهی‌اوقات درمان خوراکی و مصرف داروی خوردنی هم تجویز می‌شود. رعایت بهداشت برای پیشگیری از عفونت پای ورزشکار بسیار مهم است:

اوتیتس ا،ترنا (O،is externa) یا گوش شناگر

بیماری‌های است، رفتن

زگیل (ویروس پاپیلوما)

ک، این میکروب‌ها را از بین می‌برد، اما فوری و سریع عمل نمی‌کند. حتی تمیزترین است،ها هم عاری از میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا نیستند. با رعایت این نکات، انتقال اسهال و عفونت‌های مشابه کمتر می‌شود:

بیماری‌های منتقله است،

عفونت‌های اسهالی -گوارشی

عفونت سینوس از دسته مشکلات گوش و حلق و بینی است که با ورود به است، احتمال وقوع دارد. در واقع، ک،ی که برای ضدعفونی آب است، استفاده می‌شود، باعث تحریک سینوس‌ها و حساس‌شدن آنها می‌شود.

سرماخوردگی و گلودردهای عفونی

به گفته سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، بیشتر بیماری‌های آبی ناشی از ورود فردی آلوده و حاوی میکروب به آب هستند. در موارد دیگر، این بیماری‌ها زم، ایجاد می‌شوند که میکروب‌های طبیعی موجود در آب به سطح عفونت‌زایی برسند.

هر چه پوست شما بیشتر در معرض آب آلوده قرار گیرد، احتمال بروز جوش‌های ناشی از آب گرم بیشتر می‌شود. بیشتر افراد فکر می‌کنند که وقتی از آب ک،دار خارج می‌شوند، تمیز هستند. اما واقعا، ایمن‌ترین کار این است که در اسرع وقت دوش بگیرند.

انواع رایج بیماری‌های منتقله است، عبارت‌اند از:

بر،ب‌ها:

بثورات وان آب گرم، که معمولا به صورت نقاط خارش‌دار، قرمز، برآمده یا تاول‌های پر از چرک ظاهر می‌شوند، طی چند روز خود به خود از بین می‌روند. این مورد از بیماری‌های پوستی در است، رایج است.

عفونت‌های تنفسی و موارد دیگر

درماتیت می‌تواند توسط سودوموناس آئروژینوزاس (Pseudomonas aeruginosas) ایجاد شود که میکروبی است با تمایل به رشد و حضور در محیط مرطوب. پس از تماس مستقیم پوست با پوست آلوده، بثورات پوستی به وجود می‌آیند.

میکروب‌هایی که در وان آب گرم یا است،ها زندگی می‌کنند، باعث آلودگی افرادی می‌شوند که در بخار یا غباری قرار دارند که از آب خارج و وارد سیستم تنفسی می‌شود. باکتری لژیونلا (Legionella) که عامل عفونت ریه بیماری لژیونر است، گاهی اوقات از این طریق سرایت می‌کند.

برای پر، از این وضعیت، لباس شنا خیس را به مدت طول، خیس نکنید و روزانه آن را بشویید. استفاده از یک ضدعفونی‌کننده خوب و کنترل pH آب می‌تواند از این درماتیت جلوگیری کند.

امکان بروز عفونت‌های سینوسی با رفتن به است، هم وجود دارد. ک،ی که در آب است،ها موجود است، امکان التهاب مجاری بینی و سوزش آن را فراهم می‌کند.

از علائم این وضعیت باید به خارشی اشاره کنیم که می‌تواند منجر به قرمزی و تورم پوست شود. ایجاد تاول‌های چرک در فولیکول‌های مو هم از نشانه‌های دیگر درماتیت است.

انتقال بیماری از است،

برای جلوگیری از مریض شدن در است، چه کار باید کرد؟

پیش از ورود به است،، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم تمیز و به درستی نگهداری می‌شود. اگر صاحب است، هستید، مطمئن شوید که سطح ک، و pH آب را رعایت می‌کنید. اگر مریض هستید شنا نکنید. چنانچه شما (یا فرزندتان) مبتلا به اسهال یا در حال بهبودی از آن هستید، با واردنشدن به است، از انتشار میکروب‌ها خودداری کنید.

اسهال شایع‌ترین عفونتی است که با استفاده از آب است،های شنا رخ می‌دهد. میکروب‌هایی که می‌توانند آب است،های شنا را آلوده کنند (به ویژه کریپتوسپو،وم (Cryptosporidium)) مقاوم به ک، هستند.

آبی که به باکتری سودوموناس آئروژینوزا آلوده است، می‌تواند باعث ایجاد بثورات ناشی از تماس با آب گرم شود. مواد شیمیایی کشنده میکروب‌ها مانند ک، در آب داغ سریع‌تر تجزیه می‌شوند، از این رو وان‌های آب گرم و جکوزی در است،ها خطر بیشتری دارند.

این میکروب‌ها می‌توانند برای مدت طول، در است،ها زندگی کنند و عامل اصلی اسهال در شیوع در است،ها باشند. این ویروس‌ها عامل یک‌چهارم شیوع اسهال در است،های شنا هستند:

 • نوروویروس (Norovirus)
 • ژیاردیا لامبلیا (Giardia lamblia)
 • اشریشیا کلی (Escherichia coli)
 • شیگلا (Shigella)

دقت کنید که رعایت بهداشت در دوران قاعدگی و مراجعه به است، و تمام اوقات دیگر بسیار ضروری است.

interempresas.net

عفونت گوش خارجی بسیار شایع و از بیماری‌های منتقله است، است. امکان وقوع این وضعیت در هر سنی وجود دارد. علائمش معمولا چند روز پس از شنا ظاهر می‌شوند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • خارش در گوش
 • قرمزی و التهاب در گوش
 • درد هنگام فشار آمدن به گوش
 • ،وجی چرک

از نشانه‌های حصبه باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تب
 • یبوست
 • تهوع
 • بی‌اشتهایی
 • سردرد

عفونت سینوس

وجود فردی بیماری در آب است،، احتمال ابتلا به عفونت‌های تنفسی را برای سایر حاضران در آن محیط بالا می‌برد. بهتر است، افراد بیمار در دوران عفونت و سرماخوردگی وارد آب است، نشوند.

انواع دیگری از بیماری‌های منتقله است،

منابع: