تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی برای یک زندگی مشترک ایده‌آل

تعداد دفعات رابطه ، باید به اندازه و در حد نرمال باشد؛ داشتن ، بیش از حد نرمال، باعث ایجاد عوارض بدنی در ،ن و مردان می‌شود. به همین دلیل لازم است که تعداد دفعات نرمال ، را بر اساس شرایط روحی و بدنی همسر خود تعیین کنید. موارد زیر جزو اصلی‌ترین عوارضی است که رابطه ، زیاد برای ،ن دارد:

1. افزایش خطر عفونت مثانه و واژن

به اعتقاد بیشتر ، درمانگران (، تراپیست‌ها)، به طور میانگین داشتن ، بین دو بار در هفته تا یک بار در ماه نرمال است. این نتایج بر اساس تحقیقاتی گسترده در خصوص زوجین با سن و شرایط متفاوت به دست آمده است.

شاید شما جزو افرادی باشید که روزانه یک بار و یا بیشتر ، دارند؛ این موضوع بیشتر در خصوص تازه عروس و دامادهایی صدق می‌کند که هنوز سه سال از زندگی مش، آن‌ها نگذشته است. این میزان رابطه ، به‌مراتب بیشتر از تعداد دفعات نرمال ، است. اما هیچ جای نگر، وجود ندارد؛  زیاد بودن ، مشکل‌آفرین نیست و دلیل آن جو، و عطش اوایل ازدواج است. در واقع آنچه که اهمیت دارد، لذت‌بخش بودن ، برای طرفین رابطه است.

در این راستا جالب است بد،د که برای طول مدت رابطه ، نیز مدت زمان میانگین و من، وجود دارد. برای مطالعه آن می‌تو،د مطلب مدت زمان رابطه ، نرمال را در مجله دکتردکتر مطالعه کنید.

تحقیقات انجام شده درباره تعداد دفعات نرمال رابطه ،

اهمیت هم‌آغوشی برای بانوان بیشتر از دخول در رابطه ، است. پس بیشتر تمرکز خود را در هنگام معاشقه روی ارضا روحی او قرار دهید. اگر هم مشکل زود انزالی دارید، طوری رفتار نکنید که شریک ، شما اذیت شود. این حالت برای زم، که فاصله رابطه ، بیشتر از یک هفته باشد، عادی است. اما اگر این مشکل شما همیشگی باشد، بهتر است که دو بار پشت سر هم رابطه ، برقرار کنید و حتما به دکتر آقایان مراجعه کنید. انجام این کار باعث طول،‌تر شدن فاصله رابطه ، خواهد شد. بنابراین همسر شما فرصت لازم برای رسیدن به ارضا روحی را خواهد داشت.

مثلا در دوران بارداری و بعد از زایمان، تعداد دفعات رابطه ، کم می‌شود. یا میانگین دفعات ، در یک سال ابتدایی زندگی مش،، بیشتر از حد نرمال خواهد بود.

این مطالعات نشان داد که میزان رضایت زوج‌هایی که هفته‌ای یک بار ، دارند، بیشتر از زوج‌هایی است که رابطه ، کمتری دارند. البته این آمار و ارقام مربوط به شرایط عادی است. به‌هرحال در دوره‌های خاص از زندگی ،شویی، این میانگین‌ها تغییر خواهند کرد.

میل به داشتن رابطه ، همیشه یه یک اندازه نیست و به مرور تغییر می‌کند. دلیل این امر را می‌توان به خاطر یک سری تغییرات بدنی و عوامل محیطی دانست. میل به داشتن ، در یک زوج جوان، با زوجی که ۱۰ سال از زندگی مش، آن‌ها می گذرد، قابل مقایسه نیست. موارد زیر جزو اصلی‌ترین عوامل در کاهش تعداد روابط ، هستند:

 • بروز مشکلات روحی و رو، مانند اضطراب و افسردگی
 • افزایش مشکلات زندگی مش،
 • تحمل استرس و دغدغه شغلی و مالی
 • بالا رفتن سن
 • ابتلا به ناراحتی‌های جسمی
 • افزایش تعهدات خانوادگی
 • غلبه مزاج بلغم و سودا
 • از دست رفتن طراوت و انرژی دوران جو، و غیره.

چه میزان رابطه ، غیر معمول است؟

اگر تعداد رابطه ، شما کمتر از ۱۰ بار در سال باشد، بهتر است که به روانشناس یا ،‌تراپ مراجعه کنید. این میزان از فاصله عاطفی بین زن و مرد، زمینه ساز مشکلات جدی‌تر در آینده خواهد شد. برای همین باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و مشکل خود را با او در میان بگذارید. اما اگر از مطرح ، حضوری چنین موضوعی خجالت می‌کشید، بهتر است که مشاوره آنلاین بگیرید.

کشیدگی عضلات، کبودی، کم آبی بدن، ش،تگی ، و افزایش احتمال حمله قلبی (برای افرادی که مشکل قلبی دارند) از دیگر عوارض نزدیکی زیاد در مردان است. البته تمامی این عوارض را می‌توان با انجام تعداد دفعات نرمال ، کنترل کرد. به‌طورکلی، عوارض اصلی ، بیش از حد در ،ن و مردان را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • درد، بی‌حسی، ناراحتی پوستی و چروکیدگی
 • احساس خستگی و فرسودگی
 • بارداری ناخواسته
 • بروز بیماری‌های مقاربتی (STD)
 • ابتلا به عفونت‌های دستگاه ادراری (UTI)

لذت زندگی مش، با رابطه ، سالم!

نیازی نیست که همیشه در رابطه ، به ارگاسم برسید. گاهی اوقات تاثیرات یک هم‌آغوشی و نوازش، به مراتب بیشتر از ارگاسم بدنی است. حتی نوعی رابطه ، به نام «کارزا» وجود دارد که خانم‌ها به آن علاقه دارند. کارزا به م،ی داشتن رابطه ، بدون ارگاسم است. پس اگر حوصله یا توان بدنی لازم برای رسیدن به ارگاسم را ندارید، حداقل با هم آغوشی این حس آرامش را به شریک ، خود منتقل کنید؛ همین کار ساده می‌تواند هورمون‌ های استرس یا کورتیزول را از بین ببرد.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

یکی از این شیوه‌ها، خیانت یا درخواست طلاق است؛ وقتی فرد نتواند نیاز خود را در قالب زندگی مش، پاسخ دهد، به ناچار از شیوه‌های هنجارشکن استفاده خواهد کرد. پس نداشتن ، در وهله اول، موجب تضعیف بنیان خانواده و حتی جامعه می‌شود.

اولین و مهم‌ترین عوارض نداشتن رابطه ،، ایجاد مشکلات ،شویی است. کم‌تر پیش می‌آید که زن و شوهر به طور همزمان سرد مزاج بوده و با نداشتن ، کنار بیایند. در ا،ر موارد یکی از این طرفین نسبت به کم بودن تعداد دفعات ، معترض بوده و مخالفت خود را به شیوه‌های مختلف بیان می‌کند.

برنامه ریزی برای داشتن رابطه ،

تاثیر تفاوت‌های فردی (میل ،) در میزان تمایل و رابطه ،

عده‌ای دوست دارند که هر روز با شریک زندگی خود رابطه ، داشته باشند اما برای عده‌ای دیگر داشتن هفته‌ای یا ماهی یک بار ،، رضایت‌بخش است. برخی ، را بهانه‌ای برای ابراز محبت به شریک زندگی خود می‌دانند. پس سعی دارند تا با انجام ، در شرایط و موقعیت‌های متفاوت خود را به او نزدیک کنند. اما در عوض افرادی هم هستند که از روش‌های دیگر برای نزدیکی به همسر خود استفاده کرده و ، برای آن‌ها اولویت نیست.

برنامه‌ریزی برای داشتن رابطه ،

همچنین ممکن است زوجین یا یکی از آن‌ها جزو افراد گرم مزاج بوده و حتی با وجود افزایش سن، همچنان میل به داشتن رابطه ، داشته باشند. پس تعداد دفعات ، در هفته یا ماه برای زوجین متفاوت است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال یافتن تعداد دفعات نرمال ، در هفته یا ماه باشند. اما چگونه می‌توان این میزان نرمال از تعداد دفعات ، را تشخیص داد؟ آیا اصلا عدد ثابتی وجود دارد که بتوان آن را به ،وان تعداد دفعات نرمال ، برای تمامی زوجین معرفی کرد؟

میزان نرمال رابطه ،، بستگی به عوامل مختلفی دارد. تمایل ، هر یک از زوجین، طول مدت ازدواج، سن زوجین و شغل آن‌ها، تغذیه و سبک زندگی، ساعات کاری و مهارت‌‌های ، از مهم‌ترین عوامل در تعیین تعداد دفعات نرمال ، هستند. به همین دلیل نمی‌توان عدد ثابتی را به ،وان تعداد دفعات نرمال رابطه ، معرفی کرد.

انجام رابطه ، زیاد، باعث ایجاد مشکل و اختلال در زندگی روزمره شما خواهد شد زیرا ممکن است انرژی لازم برای مشغله و کارهای روزمره را نداشته باشید. همچنین کوتاه‌تر شدن فاصله بین دفعات ،، اجازه ریکاوری را از بدن می‌گیرد و به همین علت بدن قدرت تولید رطوبت طبیعی لازم را نخواهد دشت.

4. احساس درد در پایین کمر

مایعات بدن باعث از رفتن سطح PH طبیعی بدن شده و شرایط برای ایجاد عفونت فراهم می‌شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی، باید مثانه خود را بلافاصله پس از مقاربت خالی کنید. نوشیدن مایعات زیاد به انجام چنین کاری کمک خواهد کرد. روش دیگر برای از بین بردن این عارضه، حمام ، قبل و بعد از رابطه ، است. انجام این کار به تمیزی و سالم ماندن واژن شما کم خواهد کرد.

2. متورم شدن لابیا و پوسته شدن بخش هایی از واژن

معمولا بانوان پس از انجام یک ، زیاد و طول،، دردهایی را در پایین کمر خود احساس می‌کنند. دلیل این موضوع به خاطر کشیدگی عضلات و رباط‌ها در حین ، است. انجام ، در پوزیشن‌های نامن،، علت دیگری برای بروز چنین دردی در بانوان است. برای آشنایی با بهترین پوزیشن‌های رابطه ، می‌تو،د مطلبی تحت همین ،وان در مجله دکتردکتر مطالعه کنید.

عوارض نزدیکی زیاد در مردان

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D9%81%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%DA%A9%D8%B3/

تحقیقات ارائه شده در بخش قبلی، داشتن یک بار ، در هفته یا ماه را نرمال می‌داند. اما فاکتور مهمی که در این تحقیقات لحاظ نشد، کیفیت رابطه ، است. موضوعی که اهمیت آن به مراتب بیشتر از تشخیص تعداد دفعات نرمال ، است؛ موردی که در آموزش ، و رابطه ، اهمیت بسیار زیادی دارد.

شاید زوجین داشتن یک رابطه لذت‌بخش و احساسی را به تعداد زیاد آن ترجیح دهند یا شاید شریک ، شما فردی سرد مزاج بوده و به تعداد دفعات ، اهمیت ندهد. پس آنچه که در این بین اهمیت دارد، میزان رضایت زوجین از رابطه ، است.

بنابراین عملکرد مثانه بهبودیافته و بی‌اختیاری و نشت در ،ن را کم می‌کند. با این‌حال به این نکته توجه داشته باشید که تعداد ، هم نباید بیشتر از حد نرمال باشد زیرا دچار عوارض ناشی از رابطه زیاد خواهید شد.

در مطلب تقویت ، آقایان، 11 روش موثر و بدون ضرر برای آقایان را معرفی کرده‌ایم. مطالعه این مطلب می‌تواند آگاهی لازم در این رابطه را به شما بدهد.

عوامل کاهش دهنده تعداد رابطه ،

میانگین نرمال و طبیعی رابطه ، در هفته ، در روز

عوارض رابطه ، زیاد برای ،ن

عارضه بعدی که نداشتن رابطه ، به همراه دارد، مربوط به سلامت افراد است. تحقیقات نشان داده که داشتن یک رابطه ، منظم باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی، کاهش سطح استرس، کاهش فشار خون و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. مرد، که انزال مکرر دارند، کمتر در معرض خطر سرطان پروستات هستند. این فعالیت ، منظم برای بانوان، باعث تقویت عضلات کف لگن خواهد شد.

رابطه ، یا همان ،، یکی از اصلی‌ترین دلایل ازدواج و تداوم زندگی مش، است؛ نیازی که به طور غریزی در وجود انسان و حتی دیگر موجودات وجود دارد. اما تعداد دفعات نرمال رابطه ، به‌مانند دیگر نیازهای انسان، متفاوت است. مثلا شاید تعداد دفعات ، در اوایل دوران ازدواج یا جو،، بیشتر از حد نرمال باشد.

پاسخ این سوال برای هر نفر متفاوت است مثلا اگر خانم هستید و یکی از دغدغه‌هایتان پاسخ به این سوال است، می‌تو،د به پزشک ،ن مراجعه کنید. با این‌حال در این مطلب از مجله دکتردکتر سعی داریم تا به این سوالات و دیگر مفاهیم مرتبط با تعداد نرمال ، برای زوجین بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

تعداد دفعات نرمال رابطه ،؛ آیا باید از قانونی خاص پیروی کرد؟!

اجازه دهید که همان ابتدای کار، پاسخ این سوال مهم را به شما بگویم؛ هیچ میزان دقیق و مشخصی وجود ندارد که بتوان آن را به ،وان تعداد دفعات نرمال ، بین زوجین معرفی کرد!

حالت بعدی وقتی است که دو طرف یا حداقل یکی از آن‌ها، از میزان و کیفیت رابطه ، ناراضی باشند. مهم‌تر از تعداد دفعات نرمال ،، رضایت زوجین از کیفیت رابطه ،شویی خودشان است. بنابراین باید به نارضایتی زوجین نسبت به تعداد دفعات ، و کیفیت آن اهمیت داد.

عوارض نداشتن رابطه ، یا رابطه ، کم در مردان و ،ن

بر همین اساس مشخص شد که زوج‌های ۱۸ تا ۲۹ سال، به طور میانگین هر هفته دو بار ، دارند؛ ی،ی چیزی در حدود ۱۱۲ بار در سال. این آمار برای زوج‌های بین ۳۰ تا ۳۹ سال، به ۱.۶ بار در هفته (۸۶ بار در سال) کاهش پیدا می‌کند. در نهایت تعداد دفعات ، زوج‌هایی با سن ۴۰ تا ۴۹ سال، تقریبا ۱.۳ بار در هفته است. براساس نتایج این تحقیقات می‌توان گفت که همزمان با افزایش سن، تعداد دفعات ، نیز کاهش پیدا می‌کند و این موضوع طبیعی است.

عارضه بعدی ، زیاد برای بانوان، متورم شدن لابیا و تحریک اطراف فرج (ا،کوریشن واژن) است. این تحریک خود را با پوسته شدن و یا بثورات پوستی در ،مت خارجی اطراف فرج نشان می‌دهد. بنابراین فرد در هنگام راه رفتن دچار مشکل شده و سوزش ادرار خواهد داشت. بهترین روش برای جلوگیری از چنین عارضه‌ای، کاهش میزان رابطه ، و نوع خشن آن است.

3. احساس خستگی و کاهش رطوبت بدن

در یک تحقیق دیگر، جامعه‌ای آزمایشی با 20 هزار زوج در نظر گرفته شد. این بار نتیجه به دست آمده نشان می‌داد که تعداد رابطه ، اغلب این زوجین کمتر از هفته‌ای یک بار است. صرفا ۲۶درصد از این زوجین تنها هفته‌ای یک بار رابطه داشتند. در تحقیقی دیگر مشخص شد که زوج‌های میانسال به طور میانگین ۲ تا ۳ بار در ماه ، دارند. اما این آمار برای زوج‌های جوان هفته‌ای یکبار است.

در این مطلب به اهمیت داشتن یک رابطه ، سالم و با کیفیت پرداختیم. متوجه شدیم که هیچ عدد ثابتی را نمی‌توان به ،وان تعداد دفعات نرمال ، برای زوجین در نظر گرفت. چون میزان این رابطه ، بستگی به طرفین رابطه و میل ، آن‌ها دارد. حتی مهم‌تر از تعداد دفعات ،، بحث کیفیت و آرامشی است که زوجین از این رابطه به دست می‌آورند.

اما بر اساس یک تحقیقات کلی، داشتن حداقل یک بار ، در هفته یا ماه را می‌توان نرمال دانست. در ادامه مطلب نیز در خصوص عوارض نداشتن رابطه ، و انجام بیش از اندازه آن توضیح دادیم. هدف از آوردن این عوارض، اشاره ، به اهمیت رعایت اعتدال در رابطه ، بود. در صورتی که در رابطه با رابطه ، خود با همسرتان دچار مشکل شدید و قادر به رفع آن نبودید، می‌تو،د با استفاده از مزیت ،ت دهی دکتر به صورت آنلاین از پلتفرم دکتردکتر با متخصص مشورت کنید و قدمی مثبت در این راستا بردارید.

میزان میانگین نرمال و طبیعی رابطه ، در هفته یا روز بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها تمایل ، طرفین است. همچنین داشتن یک رابطه ، سالم و با کیفیت، باعث بهبود زندگی مش، خواهد شد. حتی یکی از دلایل بحث و درگیری، خیانت و حتی طلاق در زندگی مش،، نداشتن رابطه ، کافی و رضایت بخش است. برای همین قبل از این‌که این موضوع مشکل‌ساز شود، باید به فکر تشخیص تعداد دفعات نرمال ، باشید.

حالت غیر معمول زم، است که تعداد دفعات ، شما، کمتر از حد نرمال باشد. ا،ر ، تراپیست‌ها، رابطه ، کمتر از ۱۰ بار در سال را ملاکی برای زندگی مش، بدون ، می‌دانند. نشانه‌ای که می‌تواند زنگ خطری برای زندگی مش، زوج‌ها باشد. نداشتن ، می‌تواند باعث بروز خیانت، طلاق و حتی بحث و درگیری در بین زوجین شود. البته اگر هر دو طرف سرد مزاج باشند، این موضوع مشکلی در بر نخواهد داشت.

چه زم، باید به ،‌تراپیست یا روانشناس مراجعه کرد؟

بسیاری از افراد، ، را روشی برای ارضا شهوت خود می‌دانند اما تاثیرات مثبت رابطه ، به مراتب ارزشمندتر از این دیدگاه است. ، به شرکای ، کمک می‌کند تا در محیطی کاملا سالم به نیاز ، یکدیگر پاسخ دهند. این رابطه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و استرس را از آن‌ها دور می‌کند. به همین دلیل است که پس از انجام ،، استرس‌های روزمره از شما دور شده و احساس بهتری نسبت به زندگی مش، خواهید داشت. برای همین بسیاری معتقدند که اثرات رابطه ، به‌مراتب بیشتر از قرص‌های سردرد و مسکن است.

با این حساب ، را می‌توان یک تفریح دو نفره دانست که نیاز به برنامه‌ریزی دارد. برای درک این فرآیند تصور کنید که اگر تربیت و شیوه رفتاری زن و شوهر متفاوت باشد، امکان دارد در یک لحظه خاص، هر دوی آن‌ها آمادگی داشتن رابطه ، را نداشته باشند برای همین برنامه ریزی بسیار کمک خواهد کرد. انجام چنین رابطه‌ای در زمان من، می‌تواند صمیمیت ، و جسمی زوجین را افزایش دهد.

همیشه نیاز به ارگاسم نیست!

رابطه ، در اصل یک ورزش سنگین است که به اندازه ۳۰ دقیقه دویدن از شما انرژی می‌گیرد برای همین داشتن رابطه ، مکرر و طول،، باعث کم‌آبی و خستگی بدن خواهد شد. این خستگی به خاطر تخلیه انرژی و کاهش سطح مایع منی موجود در بدن مرد است. مشکل در ادرار ، و احساس درد در ، تناسلی، از رایج‌ترین عوارض ، زیاد در مردان است زیرا هنگام ، فشار زیادی به مردان وارد می‌شود و این فشار باعث کمر درد خواهد شد.