تفاوت لمینت و ارتودنسی چیست؟ کدام بهتر است؟

لمینت یا ارتودنسی دندان

چه ،، نیاز به لمینت دارند؟

تفاوت لمینت و ارتودنسی

می‌توان لمینت و ارتودنسی را با هم داشت؟

در لمینت، مینای دندان تراشیده می‌شود و ممکن است، آن را بیشتر در معرض پوسیدگی قرار بدهد. لمینت روش درم، موقتی است و افرادی که لمینت دندان دارند، گاهی پس از مدتی با مشکلات مختلفی مانند تغییر رنگ مواجه می‌شوند. دندان‌های لمینت‌شده در درازمدت شبیه دندان‌های طبیعی نخواهند بود.

منعی درباره این موضوع وجود ندارد. بعد از اینکه ارتودنسی را انجام می‌دهید، امکان انجام لمینت برایتان وجود دارد. بنا به نیاز دهان و دندان و توصیه پزشک، امکان زیباسازی دندان‌هایی که با ارتودنسی منظم و مرتب شده‌اند هم وجود دارد.

مزایای زیادی در انجام عمل ارتودنسی وجود دارد. از جمله:

 • شکل و ظاهر دندان‌ها زیباتر می‌شود.
 • امکان جویدن بهتر و بلع من، به وجود می‌آید.
 • فرصت تمیز، دندان بیشتر مقدور می‌شود.
 • از ساییدگی دندان‌ها جلوگیری می‌شود.

معایب ارتودنسی

یادتان باشد که انجام عمل‌های مختلف زیبایی و ترمیمی یا درم، دندان نیاز به مراجعه به متخصصان خبره دارد. برای اینکه چنین پزشک، را شناسایی کنید و از آنها وقت بگیرید، به سایت دکتردکتر سر بزنید و از سیستم ،ت دکتر در آن استفاده کنید.

لمینت می‌تواند گزینه من،ی برای ،، باشد که قصد دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ظاهر دندان‌های خود را بهبود ببخشند. علاوه بر این، گزینه بسیار من،ی برای ترمیم است و مزایای دیگری به شرح زیر هم دارد:

 • تغییر رنگ دندان‌هایی که به شدت زرد یا پوسیده شده‌اند.
 • تغییر شکل دندان‌ها بدون مشکل خاصی.

معایب لمینت دندان

افراد در شرایط زیر به ارتودنسی نیاز دارند و برای درک تفاوت لمینت و ارتودنسی به بررسی این موارد احتیاج دارید. در واقع، ارتودنسی می‌تواند مشکلات زیر را رفع کند:

 • فاصله بین دندان‌ها را از بین می‌برد.
 • دندان‌های کج را صاف می‌کند.
 • توانایی جویدن و صحبت‌، را بهبود می‌دهد.
 • از سایش و آسیب‌رسیدن به دندان‌ها در دراز مدت جلوگیری می‌کند.
 • زیبایی و لبخند را به دندان‌ها باز می‌گرداند.
 • از عفونت لثه‌ها به دلیل کج‌بودن دندان‌ها و فک جلوگیری می‌کند.

مزایای ارتودنسی

اما لمینت دندان بیشتر یک عمل زیبایی است. افراد برای درخشش و زیبایی بیشتر دندان‌های خود به متخصص دهان و دندان مراجعه می‌کنند و به دنبال زیبایی بیشتر هستند. بعد از انجام ارتودنسی می‌تو،د به سراغ لمینت‌، هم بروید.

لمینت دندان من، شرایط زیر است و کاربردهایی به‌شرح زیر دارد:

 • لکه‌هایی را که بر اثر عوامل مختلف روی دندان افتاده‌اند از بین می‌برد و به دندان‌ها سفیدی و درخشندگی می‌دهد.
 • دندان‌های ناهموار و نامنظم را تنظیم می‌کند.
 • دندان‌های ناقص را شکل می‌دهد و به حالت طبیعی خود باز می‌گرداند.
 • بین دندان‌هایی را که به دلایل مختلف از هم فاصله دارند هم پر و منظم می‌کند.
 • دندان‌های ش،ته و ،‌خورده را ترمیم می‌کند.

مزایای لمینت

ممکن است که دندان‌ها و فک در طول سالیان متمادی یا از بدو تولد حالت نامنظم پیدا کنند و از جای خود خارج شوند. در چنین موقعیتی، درم، به نام ارتودنسی به کمکتان می‌آید تا با استفاده از سیم‌ها و وسایل مختلف به دندان‌ها و فک فشار وارد کند، آنها را مرتب کند و به حالت عادی بازگرداند.

لمینت دندان توسط متخصص دهان و دندان انجام می‌شود و ساخت آن فرایندی نسبتا طول، است. این فرایند گاهی تا یک ماه طول می‌کشد. لمینت دندان نه تنها ظاهرش را زیباتر می‌کند، بلکه استحکام و مقاومت بیشتری را برای آن به همراه می‌آورد.

تفاوت لمینت و ارتودنسی چیست؟ این دو از مهم‌ترین روش‌های درمان ناهنجاری‌های دند، و زیبایی آن هستند.  زم، که بیماران با این دو روش درم، آشنایی کامل پیدا کنند، امکان انتخاب روش اشتباه و پرداخت هزینه‌های غیر ضروری کاهش پیدا می‌کند. بهترین راه برای یافتن پاسخ این سوالات، مشورت با یک متخصص دهان و دندان با تجربه است. ضمن اینکه، داشتن اطلاعات اولیه در مورد ارتودنسی و لمینت و کاربردهای آنها می‌تواند در تصمیم‌گیری بهتر به بیماران کمک کند. در ادامه سعی شده است تا با تکیه بر مطالعات انجام‌شده توسط متخصصین ارتودنسی و دندان به این سوالات پاسخ بدهیم و تمامی ابهامات برطرف شود.

لمینت چیست؟

y-brush.com

در مرور تفاوت لمینت و ارتودنسی باید بگوییم که ارتودنسی بیشتر جنبه درم، برای ناهماهنگی دندان‌ها دارد. به این م،ی که وقتی فک‌ها و دندان‌های افراد ناهماهنگی بسیار شدیدی دارند، نیاز به ارتودنسی پیش می‌آید.

drnakhlaghi.ir

درباره تفاوت لمینت و ارتودنسی سوالی دارید؟ حتما پرسش‌هایتان را مطرح کنید تا به شما در رسیدن به پاسخ کمک کنیم. برای رسیدن به تصمیم درست درباره این موضوع، باید شرایط خود را به دقت بررسی کنید و نظر متخصصان را جویا شوید.

لمینت دندان یک روکش نازک به رنگ دندان است که ظاهر آن را بهبود می‌دهد. قابل ذکر است که رنگ لمینت با توجه به رنگ دندان‌های بیمار انتخاب می‌شود. این لایه‌ها با پوشش دندان، شکل و ظاهر آن را بنا به علایق فرد تغییر می‌دهند و زیبایی و سفیدی را برای دندان به ارمغان می‌آورند.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%B3%DB%8C/

از نقاط منفی انجام عملیات ارتودنسی باید به نکات زیر نیم‌نگاهی داشته باشید:

 • درد و ناراحتی موقتی ایجاد می‌کند.
 • مدت‌زمان رسیدن به نتیجه نهایی کمی زیاد است.
 • تمیز، دندان‌ها در دوران انجام عمل کمی دشوار است.

تفاوت لمینت و ارتودنسی چیست؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

ارتودنسی معمولاً برای اه، زیبایی و درم، و برای تغییر چیدمان دندان ها انجام می‌شود. این درمان بین ۱ و نیم تا ۳ سال طول می‌کشد و بیمار باید به مدت طول، تحت درمان قرار گیرد تا ناهماهنگی دندان‌هایش از بین برود.

تفاوت لمینت و ارتودنسی چیست؟ ارتودنسی و لمینت برای دو هدف نسبتا متفاوت طراحی شده‌اند. به این تفاوت‌ها دقت کنید:

 • هزینه لمینت دندان معمولا کمتر از ارتودنسی است. همچنین هزینه لمینت دندان با هر دندان جداگانه مح،ه می‌شود اما قیمت ارتودنسی برای هر فک مح،ه می‌شود.
 • دوره درمان ارتودنسی ۱ سال و نیم تا ۳ سال است اما لمینت دندان سریع انجام می‌شود.
 • ارتودنسی برای درمان دندان‌های نامنظم، فاصله بین دندان‌ها و کجی شدید آنها و فک من، است. از لمینت برای پر، فاصله بین دندان‌ها، پوشاندن عیوب زیبایی دندان و ترمیم دندان‌های ش،ته استفاده می‌شود.

ارتودنسی بهتر است یا لمینت؟

jamilian.net

به دلیل تجمع میکروارگ،سم‌ها در زیر لمینت دندان، ممکن است لثه‌ها ملتهب شوند و خونریزی کنند. در این صورت بیمار باید برای رفع این مشکلات به دندانپزشک مراجعه کند. لازم به ذکر است که مینای دندان تنها یک بار تشکیل می‌شود و تراشیدن آن، منجر به از بین‌رفتن دائمی‌اش می‌شود.

ارتودنسی چیست؟

برای ،ید محصولات بهداشتی و مراقبتی از دهان و دندان روی ع، زیر بزنید:

چه ،، نیاز به ارتودنسی دارند؟

منابع: