تفاوت کامپوزیت با لمینت؛ کدام بهتر است؟

برای نصب آنها روی دندان باید مقدار کمتری از مینای دندان برداشته شود. اگرچه تراش کمتر دندان برای سلامت دندان‌ها بهتر است، اما معایبی هم دارد؛ از جمله تغییرن، اندازه و شکل دندان‌ها که باعث می‌شود لمینت‌ها ظاهر نسبتا برجسته‌ای داشته باشند. قیمت لمینت‌ها بیشتر از روکش‌های چینی است. تفاوت کامپوزیت با لمینت در ظاهر هم مشخص است.

لمینت در واقع شکل جدیدی از روکش سرامیکی است که هر دو از نظر کارایی و فواید تقریبا ی،ان هستند. با این تفاوت که لمینت نازک‌تر است. برای ،باندن آنها روی دندان باید مقدار کمی از آن تراشیده شود.

تفاوت کامپوزیت ونیر با لمینت سرامیکی و چینی از نظر قیمت چیست؟ کدام به‌صرفه‌تر هستند؟ هزینه لمینت بیشتر از کامپوزیت است. در حوالی تابستان ۱۴۰۲، قیمت هر واحد دندان که با روش لمینت سفید و زیبا می‌شود در حدود ۷ میلیون تومان است.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

به ع، لمینت دندان در تصویر زیر دقت کنید:

با مرور تفاوت کامپوزیت با لمینت باید به معایب احتمالی این دو هم نگاهی داشته باشید تا راحت‌تر به تصمیم بهینه برسید. از معایب احتمالی کامپوزیت و لمینت به موارد زیر دقت کنید:

تفاوت کامپوزیت با لمینت در ماندگاری چیست؟ دوام این دو وابسته به شیوه نگهداری دندان‌ها از سوی شما است. بااین‌حال، دوام مورد انتظار لمینت‌ها و ونیرهای چینی دو برابر کامپوزیت ونیر است. طول عمر کامپوزیت دند، حدود ۵  تا ۷ سال است اما دوام لمینت‌ها و ونیرهای چینی حدود ۱۰  تا ۱۵ سال ،وان می‌شود. کامپوزیت به شدت در معرض تغییرات انبساط حرارتی است.

تفاوت لمینت با کامپوزیت

انتخاب نهایی کدام باشد؛ لمینت یا کامپوزیت؟

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%AA/

drnakhlaghi.ir

ariamedtour.com

اگر درباره تفاوت کامپوزیت با لمینت سوال دیگری هم دارید، ما را در جریان بگذارید تا در رسیدن به نتیجه به شما کمک کنیم.

از آنجایی که روکش‌ها و لمینت‌های چینی در کوره آزمایشگاهی در دمای بالای ۷۰۰ سانتی‌گراد پخته می‌شوند، ساختاری مستحکم و بادوام را تشکیل می‌دهند. در عوض، کامپوزیت با استفاده از نور آبی در دهان سفت و سخت می‌شود، بنابراین استحکام ونیرهای کامپوزیت به وضوح کمتر از لمینت‌ها و روکش‌های چینی است. پس فرق کامپوزیت ونیز با لمینت در ساختار و شیوه تولید هم هست.

تفاوت کامپوزیت با لمینت در قیمت

کامپوزیت کنید یا لمیبنت فرقی نمی‌کند، شما لازم باید در هر شرایطی در بهترین شرایط ممکن بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. برای ،ید محصولات مخصوص بهداشت دهان و دندان روی ع، زیر بزنید:

معایب کامپوزیت و لمینت چیست؟

ونیرهای کامپوزیت به دلیل رنگ‌پذیری و شکنندگی تقریبا زیاد، از محبوبیت کمتری نسبت به لمینت‌ها برخوردارند. با‌این‌حال، هنوز افرادی هستند که ترجیح می دهند از این مورد استفاده کنند. چرا؟ چون زمان کمتری برای آماده‌سازی و ،باندن آنها روی دندان‌ها صرف می‌شود. برای آگاهی از تفاوت لمینت با کامپوزیت باید هریک از این دو را به خوبی بشناسید.

به ع، کامپوزیت دندان در تصویر زیر دقت کنید:

تفاوت میان لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت چیست؟

لمینت‌ دندان طبیعی‌تر از کامپوزیت است. ذرات پرسلن بهتر از کامپوزیت نور را بازتاب می‌دهند و لعاب سطح روی لمینت‌های دند، زیباتر، صاف‌تر و درخشان‌تر از کامپوزیت است. اگر به دنبال این هستید که دندان‌هایتان سفید و زیبا و در عین حال طبیعی به نظر برسند، باید از میان این دو گزینه، به‌سراغ لمینت بروید.

دوام و ماندگاری

تفاوت کامپوزیت و لمینت سرامیکی در چیست و چطور این دو از یکدیگر متمایز می‌شوند؟ از نقطه‌نظرات زیر به تفاوت‌های این دو نگاهی خواهیم داشت:

  • میزان طبیعی‌بودن
  • دوام و ماندگاری
  • قیمت

میزان طبیعی‌بودن

مراجعه به پزشک متخصص به شما در رسیدن به نتیجه‌گیری و تصمیم نهایی کمک می‌کند. یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت ،ت ملاقات پزشکان هم استفاده از سیستم ،ت دهی اینترنتی سایت دکتردکتر است.

منابع:

قطعا به همین دلیل است که کامپوزیت‌ها نسبت به لمینت‌ها رنگ بیشتری به خود می‌گیرند و حتی پس از مدتی درمان ونیر دندان باعث لک‌شدن لبه‌های دندان می‌شود. در مقابل، ویژگی بسیار مثبت لمینت‌ها این است که انبساط حرارتی آنها شبیه مینای دندان است. دلیل ماندگاری‌شان هم همین عامل به نظر می‌رسد.

کامپوزیت و لمینت‌های دندان هر دو راه‌های خوبی برای بهبود ظاهر دندان‌ها و طراحی لبخندی زیبا هستند. علاوه بر این، درمان‌های غیر تهاجمی به شمار می‌روند و در زمان بسیار کمتری نسبت به روش‌هایی مانند ارتودنسی به نتیجه خواهند رسید.
با‌این‌حال، همانطور که در بخش‌های قبلی خواندید، روکش‌ها و لمینت‌های دندان از نظر مواد اولیه، هزینه و نتایج متفاوت هستند، پس اینکه کدام درمان ببهترین است، کاملا به وضعیت شما و نظر دندانپزشک وابسته است.

این نرخ برای کامپوزیت هر عدد دندان در حدود ۲ میلیون تومان است. بنا به اینکه نیاز دهان و دندانتان چیست، باید درباره انتخاب روش من،‌تر به نتیجه‌گیری برسید. برآورد هزینه‌ها را هم در مقایسه و ارزیابی تفاوت کامپوزیت با لمینت فراموش نکنید.

کامپوزیت ونیر پوشش نازکی است که روی دندان قرار می‌گیرد. در فرایند کامپوزیت‌،، مقدار کمی از مینای دندان برای قراردادن روکش روی آن تراشیده می‌شود.

تفاوت کامپوزیت با لمینت چیست؟ این روزها، این دو مورد طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند اما بسیاری  هستند که هنوز به‌تفاوت میان این دو اصطلاح دندانپزشک واقف نیستند و نمی‌دانند که هریک چه ویژگی‌هایی دارد. لمینت و کامپوزیت دندان هر دو درمان زیبایی برای دندان هستند. در هر یک از این روش‌های درم،، لایه نازکی به دندان‌ها می ،بد و باعث تغییر رنگ، اندازه و شکل دندان می‌شود. تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان در موادی است که از آن ساخته می‌شوند. این تفاوت باعث می شود که مراحل این درمان‌ها و همچنین ویژگی‌های هر کدام متفاوت باشد. با مراجعه به دندانپزشک خبره می‌تو،د مورد من، برای دندان‌هایتان را تشخیص بدهید. در این مقاله از مجله دکتردکتر هم درباره تفاوت‌های دو شیوه مذکور برایتان گفته‌ایم.

کامپوزیت چیست؟

لمینت دندان

تفاوت کامپوزیت با لمینت در چه مواردی چیست؟

به طور کلی اگر به دنبال اصلاحات کوچک و سریع در طراحی لبخند یا شکل تعداد کمی از دندان‌های خود هستید، کامپوزیت ونیر گزینه بسیار من،ی برای شما خواهد بود. زیرا سبک است و نیازی به برداشتن مینای دندان ندارد.
اما اگر برای اصلاح شکل، اندازه و فاصله بین دندان‌ها نیاز به تغییرات اساسی دارید یا به دنبال ثبات رنگ بالا  یا بلیچینگ زیاد دندان‌ها هستید، لمینت‌ها و روکش‌های چینی گزینه بهتری خواهند بود.

Boka flyttstädning dygnet runt i stockholm göteborg malmö.