جراحی‌های زیبایی ترمیمی و پلاستیک

جراحی زیبایی گوش یا همان اتوپ،تی، روشی برای تغییر شکل، موقعیت یا اندازه گوش‌ها است. افرادی کاندید جراحی اتوپ،تی هستند که یک یا هر دو گوش آن‌ها در ظاهر دچار نقص مادرزادی یا فاصله از سر باشد. این جراحی از سن ۵ سالگی تا رسیدن به دوران بزرگسالی در افراد مختلف قابل‌اجرا است. تنها فاکتور مهم برای انجام اتوپ،تی، کامل شدن رشد گوش‌ها است. جراحی زیبایی گوش به‌منظور اصلاح ناهنجاری‌های ظاهری گوش‌ها و ایجاد تقارن انجام می‌شود و بر قدرت شنوایی شخص تأثیر منفی نخواهد داشت.

ریتیدکتومی

ابدومینوپ،تی یا جراحی زیبایی شکم که در برخی موارد در دسته جراحی‌های پ،تیک نیز قرار می‌گیرد برای رفع عیوب شکم به کار گرفته می‌شود. ابدومینوپ،تی برای سفت ، عضلات شل و برداشتن چربی و پوست اضافی شکم تجویز می‌شود. بسیاری از پزشکان معتقدند که ابدومینوپ،تی را تنها پس از اتمام دوره رژیم غذایی و ورزش برای رسیدن به فرم من، باید انجام داد.

جراحی زیبایی، ترمیمی و پ،تیک چیست

کانتورینگ بدن

جراحی زیبایی صورت نوعی عمل زیبایی است که به‌منظور بهبود ظاهر، ساختار و ویژگی‌های صورت انجام می‌شود. روش‌های متداولی برای این نوع جراحی به کار گرفته می‌شود. مانند: لیفت صورت، لیفت چشم، جراحی زیبایی بینی، کاشت چانه و گونه، لیپو،شن و روش‌هایی که برای اصلاح چین و چروک‌های صورت به کار گرفته می‌شود. در ادامه انواع مختلفی از جراحی زیبایی صورت را بررسی خواهیم کرد.

رینوپ،تی

جراحی زیبایی‌اندام تناسلی اصطلاح گسترده‌ای است که شامل چندین روش برای بهبود ظاهر یا عملکرد دستگاه تناسلی در ،ن می‌شود. برای مثال لابیاپ،تی، کاهش کلاهک کلیتورال (سر کلیتوریس)، هیمنوپ،تی، بزرگ ، لابیا بزرگ، واژینوپ،تی و تقویت نقطه G نمونه‌ای از جراحی زیبایی‌اندام تناسلی است. هر یک از این جراحی‌ها توسط متخصص یا جراح ،ن و زایمان انجام می‌شود. لابیا پ،تی یکی از پر طرفدارترین روش‌های جراحی زیبایی‌اندام تناسلی است. برای اطلاعات بیشتر به شما توصیه می‌کنیم به مقاله لابیا پ،تی چیست، سری بزنید. اگر خواهان انجام جراحی لابیا پ،تی هستید، حتمابا پزشکان متخصص مشاوره داشته باشید.

جراحی زیبایی انگشت دست

جراحی کاشت مو چند سالی است که به ،ن و مردان کم مو یا بدون مو تجربه رویش مجدد موهایشان را داده است. پزشک با جدا، پیاز مو از ،مت اهدا کننده آن را در بخش کم مو یا طاس سر، ابرو یا صورت جای می‌دهد. جراحی کاشت مو در واقع نوعی درمان برای طاسی سر، ابرو و صورت (ریش) است.

بلفاروپ،تی

در دنیای امروزی بسیاری از افراد تحت تأثیر آگهی‌های تبلیغاتی، صنعت مدلینگ و شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد تغییراتی در چهره و ظاهر خود به جراحی‌های زیبایی ترمیمی و پ،تیک روی می‌آورند. در بسیاری از مواقع افراد زیادی این سه عبارت را به‌جای یکدیگر استفاده می‌کنند؛ اما هر یک از این‌ها رسالت و سازوکار مخصوص به خود را دارند. جراح پ،تیک تنها شخصی است که می‌تواند هر سه عمل زیبایی، ترمیمی و پ،تیک را در کلینیک یا بیمارستان‌ها انجام دهد. جراح زیبایی مجاز به انجام عمل‌های زیبایی است.

جراحی زیبایی ، به‌منظور کانتور ،، تغییر در اندازه و بهبود شکل ظاهری آن انجام می‌شود. جراح در این عمل زیبایی به کمک ایمپلنت ،، پیوند چربی یا گاهی ،یبی از این دو کار جراحی را تکمیل می‌کند. ایمپلنت‌های ، قطعاتی پر از سیلی، هستند که با جراحی در عمق بافت ، قرار می‌گیرند. در روش پیوند چربی به ،، جراح مقداری چربی را از یک ناحیه بدن خارج کرده و به بافت‌های ، تزریق می‌کند. تکنیک پیوند چربی را به ،وان لیفت ، برزیلی نیز می‌شناسند.

جراحی زیبایی واژن

ما این ،مت از مجله دکتردکتر را به موضوع پر طرفدار و چالش برانگیز انواع جراحی‌ها اختصاص می‌دهیم تا به بسیاری از سؤالات شما پاسخ داده باشیم. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی هر چه بیشتر با جراحی‌های زیبایی، ترمیمی و پ،تیک تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جراحی زیبایی، ترمیمی و پ،تیک چیست؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

جراحی زیبایی انگشت دست در پی چندین بیماری یا عارضه و اختلال مادرزادی انجام می‌شود. برای مثال کوتاهی انگشتان دست، بیماری گردن قو، دفرمیتی بوتونیر و ناهنجاری انگشتان دست از جمله دلایلی هستند که فردی را مستعد جراحی زیبایی انگشت دست می‌کند. اگر هر کدام از این ناهنجاری و بیماری‌ها شدید یا پیشرفته نباشند نیاز چند، برای جراحی ندارند. درصورتی‌که فرد در حرکت دادن، خم یا صاف ، انگشتان، چرخاندن مچ یا برداشتن شیء به سختی بیفتد می‌تواند این جراحی زیبایی را تحت نظر پزشک یا متخصص جراح دست انجام دهد.

جراحی زیبایی انگشت پا

این نوع جراحی معمولاً پس از جراحی ماستکتومی یا تخلیه ، بر اثر سرطان انجام می‌شود. این عمل ترمیمی می‌تواند در دسته عمل‌های زیبایی نیز جای بگیرید. چراکه کانتورینگ سینه، نوک سینه، هاله سینه و فرم سینه در آن تغییر پیدا خواهد کرد. جراحی بازسازی سینه به دو روش ایمپلنت یا پیوند بافت انجام می‌شود.

جراحی ترمیمی سینه

گاهی پیش می‌آید که در مراجعه به مشاوران زیبایی یا صحبت‌های روزمره خود، اصطلاحاتی مثل جراحی زیبایی، ترمیمی و پ،تیک را به‌،وان یک مفهوم در کنار هم می‌آورند، اما هر کدام از این‌ها، به نوع خاصی از جراحی اشاره می‌کنند. مثلا در تعریف جراحی‌های زیبایی ترمیمی و پ،تیک آمده که:

پلک‌ها بر اثر افزایش سن یا افتادگی شدید پوست پس از مدتی کشیده می‌شوند و عضلات حمایت کننده آن‌ها ضعیف خواهند شد. در نتیجه، پوست و چربی‌های اضافی در ،مت بالا و پایین پلک شما جمع می‌شود. نهایتاً افتادگی ابروها، افتادگی پلک‌های فوق، و کیسه‌های زیر چشم به وجود می‌آید. متخصصین زیبایی به کمک جراحی بلفاروپ،تی بخشی از پوست و چربی اضافی را از ،مت‌های نام برده خارج کرده و فرم چشم‌ها و ابرو‌ها را اصلاح می‌کنند.

انواع جراحی ترمیمی

جراحی زیبایی فک

تفاوت جراحی زیبایی و ترمیمی

جراحی سینه

reverehealth

wmhsplasticsurgery

جراحی ترمیمی سینه به دنبال جراحی‌های زیبایی انجام می‌شود که فرد برای بزرگ شدن سینه‌های خود از پروتز یا چربی استفاده کرده است. با گذشت دوره‌ای مشخص، فرد باید مجدداً برای تعویض پروتز یا تزریق چربی به جراح خود مراجعه کند. تزریق دوباره و جایگزین ، پروتز جدید نوعی جراحی ترمیمی سینه است.

لیپو،شن

medicalnewstoday

جراحی انگشت پا نمونه‌ای از عمل‌های زیبایی بوده که چند سالی است طرفداران مخصوص به خود را پیدا کرده است. مردان و ،ن زیادی برای اصلاح فرم ظاهری انگشتان خود به دنبال انجام این جراحی هستند تا به ظاهر ایده‌آل خود برسند؛ اما این نوع جراحی تنها جنبه زیبایی نخواهد داشت. افرادی که انگشتان پاهایشان دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشد، کاندید جراحی زیبایی انگشت پا هستند:

 • انگشت چکشی
 • اصلاح بد فرمی و رشد ناقص ناخن پا
 • اصلاح خمیدگی شست پا
 • لاغری انگشت پا
 • انگشت، که انحراف دارند
 • برای از بین بردن پینه کنار انگشتان پا
 • کوتاه بودن انگشت پا

americanboardcosmeticsurgery

منابع:

ژنیکوماستی یا جراحی کوچک ، سینه بیشتر در مرد، رواج دارد که بافت سینه‌شان بیش از اندازه طبیعی رشد کرده و احساس درد در این ناحیه دارند. البته ممکن است برخی از خانم‌ها یا آقایان برای رسیدن به ظاهری ایده‌آل این شیوه را برای کوچک ، سینه‌های خود انتخاب کنند.

جراحی بازسازی سینه

جراحی ترمیمی عمدتاً برای رفع ناهنجاری‌ها یا نواقص مادرزادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف جراحی ترمیمی بازگرداندن فرم و عملکرد طبیعی بافت پس از آسیب‌دیدگی ناشی از عفونت، ضربه، جراحی سرطان یا دلایل مادرزادی است. دلایل جراحی ترمیمی با عمل‌های زیبایی متفاوت است. زیرا این نوع جراحی به تشخیص پزشک و به جهت تقویت عملکرد بافت یا اندام انجام می‌شود. جراحی کام شکاف‌دار، صاف ، فک، جراحی‌های تأیید ،ت و مامو پ،تی نمونه‌ای از انواع جراحی‌های ترمیمی هستند که پزشک برای رفع این ناهنجاری‌ها دست به تیغ جراحی خواهد برد.

برای ،ید محصولات مراقبت پوستی، روی لینک زیر بزنید:

جراحی زیبایی ،

پروتز سینه یکی از پر متقاضی‌ترین جراحی‌های زیبایی مربوط به سینه در ،ن است. پزشک برای رسیدن به ظاهری ایده‌آل از پروتز‌هایی از جنس سیلی، یا سالین استفاده می‌کند. در حال حاضر پروتز‌های سالین که ساخته شده از محلول‌های آب و نمک است بیشترین کاربرد را دارند. زیرا در مقایسه با همتای سیلی، خود از عوارض کمتری برخوردار است. افرادی کاندید این جراحی هستند که:

 1. سینه‌هایشان به اندازه کافی رشد نکرده است.
 2. افتادگی سینه بر اثر افزایش سن دارند.
 3. سینه‌هایشان رشد نامتقارنی داشته است.
 4. جراحی لیفت سینه (ماستوپ،ی) انجام داده‌اند.

لیپو،شن نوعی جراحی زیبایی است که در آن بخش کوچکی از چربی‌ها به کمک دستگاه مکنده از بدن فرد خارج می‌شود. تجمع رسوبات چربی در پهلو، شکم، ،، ران و بازو‌ها بیشتر از نواحی دیگر بدن است. از بین بردن چربی‌های این ،مت با ورزش ، کار ساده‌ای نخواهد بود. اگر شخصی در این نواحی چربی اضافی داشته باشد و پوست این ،مت‌ها از استحکام خوبی نیز برخوردار باشد، می‌تواند لیپو،شن را به‌راحتی انجام دهد.

ابدومینوپ،تی

جراحی زیبایی واژن یا واژینوپ،تی روشی است که برای ساخت یا ترمیم واژن به کار گرفته می‌شود. پزشک برای درمان یا رفع مشکلات واژن که ناشی از آسیب‌دیدگی به دلیل زایمان و عوارض بیماری کف لگن است این جراحی را انتخاب می‌کند. افرادی که یکی از موارد زیر را دارا باشند، کاندید جراحی زیبایی واژن هستند:

 • خانم‌هایی که به دنبال ترمیم آسیب‌دیدگی بر اثر زایمان یا ضربه هستند.
 • زن، که برای بهبود عملکرد ، خود به واژینوپ،تی نیاز دارند.
 • بازسازی واژن؛ زن، که دوره درمان بیماری سرطان خود را پشت سر گذاشته‌اند یا واژن خود را به‌منظور درمان برداشته‌اند. اکنون برای بازسازی واژن باید به دنبال جراحی زیبایی واژن باشند.
 • افراد ترا،تی (ترنس) برای تأیید ،ت خود به عمل واژینوپ،تی نیاز دارند.
 • زن، که با ناهنجاری‌های مادرزادی متولد می‌شوند.

جراحی زیبایی‌اندام تناسلی

جراحی زیبایی صورت

تشخیص نوع جراحی را به پزشک خود بسپارید

ما در مقاله جراحی‌های زیبایی، ترمیمی و پ،تیک از مجله دکتر دکتر سعی کردیم تا با بررسی هر یک از این جراحی‌ها به سؤالات شما در این زمینه پاسخی روشن بدهیم. به همین منظور هر یک از عمل‌های نام برده را تا حد امکان معرفی کرده، عوارض و دلایل انجام آن‌ها را با شما به اشتراک گذاشتیم. با مطالعه این مقاله و لینک‌های مرتبط به آن، شما این فرصت را دارید که به‌راحتی برای انجام هر یک از این‌ها تصمیم بگیرید. البته در نظر داشته باشید که تصمیم نهایی شما م،م به تأیید یا عدم تأیید پزشک جراح است. به همین منظور توصیه می‌کنیم به کمک سامانه آنلاین ،ت‌ دهی دکتر مجموعه دکتر دکتر با برترین جراحان حوزه زیبایی و سلامت ارتباط بگیرید.

جراحی زیبایی با جراحی پ،تیک اشتراکاتی دارد اما ماهیتشان متفاوت است. به‌طورکلی جراحی زیبایی شامل روش‌هایی است که برای بهبود ظاهر افراد انجام می‌شوند تا به بالا رفتن عزت نفس‌شان کمک کنند. افرادی که کاندید عمل‌های زیبایی می‌شوند، اغلب بدون مشکل و سالم هستند. این امر همان تفاوت بزرگ جراحی پ،تیک و زیبایی با یکدیگر است. جراحی افتادگی پلک یا افزایش سایز سینه نوعی عمل زیبایی هستند. در ادامه به انواع جراحی‌های زیبایی خواهیم پرداخت.

در این روش متخصص از ذخیره چربی بدن شخص برای تزریق به ،‌ها استفاده می‌کند و هیچ‌گونه برشی در کار نخواهد بود. این شیوه تنها من، خانم‌هایی است که امکان برداشت چربی از بدنشان وجود دارد. ممکن است حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از چربی تزریق شده پس از مدتی جذب بدن شود و مجدداً نیاز به تزریق چربی پیدا کنید.

پروتز سینه

جراحی پ،تیک شامل روش‌های زیبایی‌شناختی و روش‌های ترمیمی است؛ شاید بتو،م لقب جراحی همه‌کاره را به جراحی پ،تیک بدهیم. چراکه یک جراح پ،تیک می‌تواند باتوجه‌ به علم و تجربیات خود، عمل‌های زیبایی و ترمیمی را هم انجام دهد. جراحی تونل کارپال، میکروسرجری، رینوپ،تی و جراحی اعصاب محیطی نمونه‌هایی از جراحی پ،تیکی هستند.

با افزایش و کاهش وزن ناگه،، پوست و بافت‌های زیرین آن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. جراحی کانتورینگ بدن به‌منظور رفع افتادگی پوست و از بین بردن چربی اضافی بدن به کار گرفته می‌شود. با انجام کانتورینگ بدن، علاوه بر ایجاد ظاهری متن،‌تر، بافت‌های زیر پوست نیز خاصیت حمایتی خود را بهبود می‌بخشند. روش‌های کانتورینگ بدن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • لیفت بازو؛ رفع افتادگی بازوها
 • لیفت سینه؛ از بین بردن افتادگی و صاف شدن سینه‌ها
 • لیفت صورت؛ اصلاح فرم صورت و گردن
 • لیفت پایین تنه؛ رفع افتادگی شکم و ،
 • لیفت داخلی ران؛ اصلاح فرم داخلی ران
 • تامی تاک؛ از بین بردن پوست اضافی روی شکم

جراحی زیبایی صورت

در حال حاضر یکی از معیارهای زیبایی‌اندام در خانم‌ها سینه‌های بزرگ و خوش‌فرم است. به‌همین دلیل خانم‌هایی که از سایز یا فرم سینه خود راضی نیستند می‌تواند از شیوه‌های مختلفی برای بهبود ظاهر این بخش از بدن خود استفاده کنند. مانند:

تزریق چربی

درصورتی‌که یک یا هر دو فک نامرتب باشند یا با یکدیگر هماهنگ نباشند، جراح پس از بیهوشی از داخل دهان، چند برش کوچک ایجاد کرده و هر فک را در جای درست خود قرار می‌دهد. پیچ‌ها، صفحات و سیم‌ها در طول فرایند درمان، دو فک را سر جای خود محکم نگه می‌دارد. در طی جراحی فک؛ جلوآمدگی، عقب‌رفتگی، کوچک و بزرگ بودن فک و چانه تنظیم خواهد شد.

این نوع جراحی زیبایی برای خانم‌های تجویز می‌شود که دچار افتادگی سینه یا شل بودن بافت هستند. در چنین شرایطی جراح با برداشتن پوست اضافی و بافت اطراف سینه، ،‌ها را به سمت بالا برده و افتادگی را برطرف می‌کند. برای دریافت مشاوره می‌تو،د روی لینک ،ت دکتر کلیک کنید.

کوچک ، سینه

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9/

ریتیدکتومی یا همان لیفت صورت، نوعی جراحی زیبایی است که به‌منظور کاهش علائم پیری در سر و صورت انجام می‌گیرد. با گذشت زمان پوست انسان خاصیت ارتجاعی و سفت بودن خود را از دست می‌دهد. در نتیجه افتادگی و چین‌وچروک‌ها در صورت و گردن نمایان خواهد شد. افراد با عبور از سن ۴۰ سالگی نامزد جراحی لیفت صورت هستند. نشانه‌های زیر می‌تواند به شما بابت انجام ریتیدکتومی تأیید دهد. مانند:

 • پوست شل
 • وجود غبغب
 • افتادگی در میانه صورت
 • افتادگی کلی صورت یا کاهش چربی صورت
 • چین‌وچروک عمیق در اطراف طول بینی و خط لبخند
 • وجود توده‌های چربی به‌ویژه در زیر چانه و فک پایین
 • چین‌وچروک عمیق در پایین پلک به سمت گوشه خارجی چشم

لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو توسط جراح زیبایی و تحت بیهوشی در کلینیک یا بیمارستان انجام می‌شود. در طی این جراحی برشی از ،مت بالایی گوش، دقیقاً در جایی که موها شروع به رویش می‌کنند، آغاز و با عبور از خط پیش، و رسیدن به گوش بعدی، تمام می‌شود. جراح با بلند ، دقیق پوست پیش،، تنظیم چربی، بافت‌ها و عضلات صورت، فرم چشم و ابرو‌ها را اصلاح می‌کند.

کاشت مو

رینوپ،تی نوعی جراحی زیبایی بینی است که توسط جراح گوش و حلق و بینی، جراح فک و صورت یا جراح پ،تیک انجام می‌شود. این جراحی، یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است که به‌منظور اصلاح فرم بینی و مشکلات تنفسی توسط پزشک معالج تجویز می‌شود. در جراحی رینوپ،تی شکل بینی، تیغه بینی، انحراف و ش،ت بینی فرد اصلاح می‌شود. اگر برای انجام رینوپ،تی یا جراحی زیبایی بینی تردید دارید خواندن مقاله عمل بینی می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

اوتوپ،تی