جلوگیری از چین و چروک دور چشم با راهکارهای ساده و کاربردی

منبع:

رعایت‌، راهکارهای ساده و کاربردی که بالاتر به شما معرفی کردیم و مورد بررسی قرار داده‌ایم که برای شما به راحتی قابل اجرا هستند و می‌توانند به شما در جلوگیری از چین و چروک دور چشم کمک شای، کنند. برای دریافت وقت می‌تو،د به سایت ،ت دهی دکتردکتر مراجعه کنید.

تغذیه و رژیم‌های غذایی سالم داشته باشید تا در جلوگیری از چین و چروک دور چشم و پیری زودرس پوست به موفقیت بیشتری برسید. با تغییر سبک زندگی مخصوصا از لحاظ رژیم غذایی و تغذیه، نه تنها از لطافت و زیبایی پوستتان کمک قابل توجهی کنید.

توصیه ما به شما این است که از متخصص پوست راهنمایی بگیرید تا من،‌ترین ، دور چشم که با ویژگی‌های پوست شما همخو، داشته باشد را به شما معرفی کند. این مطمئن‌ترین راه انتخاب یک ، دور چشم ایده‌آل برای شما است.

برای داشتن ظاهری شاداب‌تر، جلوگیری از چروک دور چشم را جدی بگیرید!

اگر به دنبال ، مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم باشید، با دریای بیکر، از تبلیغات و برندها با انواع و ا،ام قیمت روبرو می‌شوید که انتخاب را برای شما سخت می‌کند. اما اگر بهترین گزینه‌ها را برای ،ید محصولات پوستی از جمله ،‌ها دور چشم، روی ع، زیر بزنید:

هر شب قبل از خواب با انگشت‌های اشاره و شصت هر دو دست، کناره خارجی و پایین چشم‌هایتان را چند دقیقه‌ای ماساژ دهید تا عضلات اطراف چشم سرحال شوند و دچار افتادگی نشوند. تقویت عضلات دور چشم به برطرف ، چروک زیر چشم موقع خندیدن کمک می‌کند.

عادت‌های اشتباه غذایی‌تان را تغییر دهید

برای جلوگیری از چروک دور چشم، باید نقطه اول توجهتان را روی اشعه آفتاب بگذارید. هرچند که نور خوشید طراوت‌بخش و زندگی‌ساز است اما تماس مستقیم، بیش از اندازه و بدون محافظت با نور خورشید، به خودی خود باعث بروز بیماری‌های مهم پوستی از جمله ایجاد چروک در دور چشم می‌شود.

توصیه می‌کنیم که از عینک‌هایی استفاده کنید که توانایی مق، با اشعه UV آفتاب را حتما داشته و قاب‌هایشان بزرگ باشد.

ورزش عضلات دور چشم را هر شب انجام دهید

ع، چروک دور چشم

استفاده از ، ضد آفتاب من، را جدی بگیرید

ماسک برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم

استفاده از ، مرطوب‌کننده و سفت‌کننده دور چشم

عضلات اطراف چشم بسیار ظریف هستند. برای اینکه همیشه در خاطرتان بماند، به شما اینگونه یادآور می‌شویم که برای جلوگیری از چروک دور چشم، از یوگا یا دیگر ورزش‌های عضلات دور چشم استفاده کنید.

اگر شما از به وجود آمدن چین و چروک‌های دور چشم و بروز پیری زودرس ناراحت هستید، بهتر است با چند راهکار ساده و البته کاربردی مهم در راستای مراقبت از پوست و مو آشنا شوید و آنها را انجام دهید.

مطمئنا تابه‌حال برایتان پیش آمده که وقتی در تماس با نور مستقیم و شدید آفتاب قرار می‌گیرید، چشم‌های خود را تنگ می‌کنید تا نور آفتاب کمتر چشم‌تان را اذیت کند.

در انتها اگر سوالی در رابطه با چروک چشم دارید یا راه‌حلی برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم دارید، از مشاور سلامتی دکتردکتر بپرسید.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D9%88-%DA%86%D8%B1%D9%88%DA%A9-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%DA%86%D8%B4%D9%85/

به شما توصیه می‌شود:

  • مواد قندی و شیرینی‌جات کمتر مصرف کنید؛
  • میوه و سبزیجات را در سبد غذایی روزانه خود قرار دهید؛
  • مصرف فست فودها و سیب‌‌زمینی سرخ‌شده را ، کنید یا مصرف آن را به حداقل برس،د؛
  • غذاهای متنوع بخورید تا ،اصری مانند روی و سلنیوم و ویتامین‌های مورد نیاز پوست تامین شود.

ماسک‌های خانگی و گیاهی دور چشم

بیشتر این روش‌ها اثرگذار هستند و بعد از انجامشان متوجه خواهید شد که نگر، و ناراحتی‌تان بی‌دلیل است؛ پیشگیری از چین و چروک دور چشم براحتی توسط خودتان قابل اجرا است.

عضلات چشم هم مثل سایر عضلات بدن با ورزش و تمرین سفت و خوش فرم شده و شل شدگی و افتادگی در آنها از بین می‌رود.

مرسوم شده که استفاده از ماسک‌های گیاهی و میوه‌ای که در منزل آماده می‌شود، برای پیشگیری از چروک دور چشم اگر پوست صورت و اطراف چشم قرار بگیرد، اثرات قابل ملاحظه‌ای بر زیبایی و شفافیت پوست صورت خواهد داشت. ماسک خیار، آواکادو، نارگیل امروزه بیشتر استفاده می‌شود.

طبیعی است که بر اساس شدت چین افتادگی دور چشم، پزشک شما من،‌ترین راهکار را به شما پیشنهاد می‌دهد. روش‌هایی از قبیل لیزر درم، و تزریق بوتا، نیز از روش‌های موثر برای از بین بردن چروک دور چشم هستند.

توصیه ما به شما این است که در هر فصلی از سال و در هر ساعتی از روز که از منزل خارج می‌شوید، یک لایه محافظ از ، ضدآفتاب بر روی پوست و ، دور چشم دور چشم خود ،ید. بهتر است که از ،‌های حاوی ضدآفتاب استفاده کنید. در ضمن پیشنهاد می‌کنیم که استفاده از کلاه آفتابگیر را فراموش نکنید.

عینک‌ آفتابی محافظ در برابر اشعه UV به چشمانتان بزنید

عضلات اطراف چشم حساس هستند و با خندیدن، ناراحتی و اخم ، بر فعالیت عضلات دور چشم اثر می‌کنند اما زم، که عضلات اطراف چشم شما قوی باشند، جلوگیری از چروک دور چشم آسان‌تر می‌شود.

،‌های مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم می‌توانند با آبرس، بهتر به سلول‌های پوستی و حفظ رطوبت سطح خارجی پوست، نقش موثری در جلوگیری از چین و چروک دور چشم داشته باشند. هم سرم‌ها و هم ماسک‌های مختلفی هستند که برای درمان چروک دور چشم تجویز می‌شوند که البته بهتر است روی اثر پیشگیری کننده آنها حساب بیشتری باز کنید.

چین و چروک اطراف چشم باعث می‌شود که سن بیش از عدد واقعیش به‌نظر بیاید. به‌همین دلیل است که متخصصین پوست و زیبایی یکی از نشانه‌های پیری زودرس را چروک‌های اطراف چشم در نظر می‌گیرند. طبیعی است که جلوگیری از چین و چروک دور چشم به منظور حفظ زیبایی پوست صورتتان حائز اهمیت است.

توصیه ما این است که هیچ‌گاه خود سرانه ماسک‌های گیاهی و خانگی را روی پوست خود قرار ندهید. به شما پیشنهاد می‎کنیم که لطفا با یک متخصص پوست و زیبایی در تهران و دیگر شهرهای ایران ملاقات کنید و در مورد استفاده یا عدم‌استفاده از ماسک‌های گیاهی با توجه به نوع پوستتان با ایشان مشورت کرده و براساس راهنمایی پزشک اقدام کنید.

توصیه ما این است که وقتی به فضای باز در تماس با نور خورشید می‌روید، حتما عینک آفتابی من، که کل چشم و پوست اطراف آن را پوشش دهد، به چشم بزنید. اشعه UV آفتاب یکی از اشعه‌های مضر و خطرناک برای سلامت پوست است.

اگر در طول روز بارها و بارها این کار را انجام دهید، عضلات و پوست اطراف چشم دچار حالت جمع شدگی شدگی اصطلاحا پنجه کلاغی شده و چروک‌های سطحی ایجاد می‌شود.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

جالب است بد،د که تحقیقات پزشکی نشان داده‌اند وقتی به چهره یک فرد نگاه می‌کنید، ناخودآگاه چشمانتان روی چین و چروک‌های پوستی صورت فرد مقابل‌تان بیشتر متمرکز می‌شود که از این بین چین و چروک‌های اطراف چشم سهم بیشتری دارد.

معرفی روش های پیشگیری از چروک چشم

WebMD

جلوگیری از چین و چروک اطراف چشم

حرکت ورزشی برای تقویت عضلات دور چشم