درمان قطعی چاقی شکم کشف شد؛ داروی محبوب هالیوودی‌ها

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

حالا به گزارش خبرگزاری‌های فرانسوی، داروی جدید برای درمان چاقی کشف شده است. در شرح کارایی این دارو آمده است که این دارو از هورمون ترشح شده از روده‌ها (GLP-۱) تقلید می‌کند. کارکرد این دارو اینگونه است که بعد از مصرف به مغز سیگنال می‌دهد که پس از خوردن غذا احساس سیری کامل کند.
داروهایی همچون الی لیلی (Eli Lilly) محصول آمریکا و نوو نوردیسک (Novo Nordisk) محصول نروژ از معروف‌ترین داروهای درمان چاقی هستند و با این خبر توانستند تا فروش سه ماهه دوم خود را افزایش دهند.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B7%D8%B9%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D9%85/

کشف سری جدید داروهای مبارزه با اضافه وزن، امیدها را برای درمان قطعی چاقی شکم زیاد کرده است.

تحلیلگر دارویی در GlobalData، آکاش پاتل در اینباره می‌گوید: درمان قطعی چاقی شکم و دیگر نواحی بدن احتمالاً جایگزین قطعی درمان چاقی با جراحی است.

چاقی دیگر تبدیل به پدیده‌ای جه، شده و جایگاه خود به‌،وان یک عامل نگران‌کننده تثبیت کرده است. سبک زندگی‌ نسل جدید، سرگرمی‌ها و البته غذاهای حاضری و پرکا،ی، افراد بسیاری را مستعد چاقی کرده است، اگر درچنین شرایطی هستید حتما به دکتر تغذیه در تهران و دیگر شهرهای ایران مراجعه کنید.

خطر چاقی گسترده به‌قدری مهلک است که فدراسیون جه، چاقی پیش‌بینی کرده است که، اگر اقدامات بازدارنده در این زمینه انجام نشود، تا سال ۲۰۳۵ تقریبا ۵۱ درصد از جنعیت جهان دارای اضافه وزن خواهند بود.

چاقی خطر ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و حتی بیماری‌ها و اختلالات رو، مثل شرم از بدن را بسیار بالا می‌برد. ابتلا به هرکدام از این بیماری‌ها، یک عمر زندگی فرد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

داروی نوو نوردیسک نیز علاوه‌بر اثر لاغری، تا ۲۰ ٪ خطرات ناشی از حوادث قلبی عروقی را هم کاهش داده است.

برای مشخص شدن اثر این داروها باید زمان داد و منتظر شد زیرا هیچ چیز جز صبر ، و زمان دادن نتیجه را در نهایت مشخص نمی‌کند. درباره اثر اوزمپیک روی لاغری (Ozempic) که داروی مخصوص دیابت است نیز هنوز تحقیقات قطعی ارائه نشده است. اگر از چاقی رنج می‌برید و نیاز به مشاوره پزشکی دارید، می‌تو،د با استفاده از امکان دریافت ،ت دکتر از پلتفرم آنلاین دکتر دکتر وقت بگیرید.

شما در این رابطه چه نظری دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

داروی الی لیلی در پایان اردیبهشت امسال تایید کرد که داروی پرفروش ضد دیابت او که با نام مونجارو (tirzepatide) به بازار عرضه شده بود و به‌،وان داروی لاغری هالیوود معروف شده، باعث کاهش وزن 15 الی 20 درصدی در مصرف کنندگان خود شده است.

مبارزه با چاقی به هر شکل و صورتی جدید نیست و حداقل رویکرد ساخت درمان چاقی با دارو از سال 1960 میلادی شکل گرفت. از آن زمان داروسازان و محققا در این صدد هستند که اثر داروها را بیشتر و عوارض جانبی آن را کمتر کنند.