درمان چروک دور چشم با 9 روش تضمینی!

بوتا، چگونه باعث درمان چروک دور چشم می‌شود؟ بوتا، باعث استراحت عضلات محل تزریق شده و از این طریق چروک‌ها را کاهش می‌دهد. تأثیر هر بار استفاده از بوتا، حدود 3 تا 4 ماه باقی‌ می‌ماند. اگر به بوتا، دور چشم فکر می‌کنید، حتماً با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. تزریق بوتا، به پوست حساس دور چشم توسط فردی غیر از پزشک می‌تواند با ضررهای جبران‌ناپذیری همراه باشد.

فی،

میکرونیدلینگ از جمله روش‌های درم، تهاجمی است که به شکل قابل توجهی چروک‌های دور چشم را کاهش می‌دهد. دستگاه میکرونیدلینگ دارای تعداد زیادی سوزن‌ بسیار ریز است که باعث ایجاد سوراخ‌های کوچک و سطحی روی پوست می‌شود. نتیجه‎ ی این فرایند تحریک ساخت کلاژن، کاهش چروک‌ها و صاف‌تر شدن سطح پوست است.

پنج مورد از روش‌های خانگی و غیر کلینیکی درمان چروک دور چشم عبارت است از:

عوامل مختلفی در ایجاد چروک دور چشم نقش دارند اما برای حفظ سلامت دور چشم چکار کنیم؟ نخندیم، اخم نکنیم، بیرون نرویم؟ بدیهی است که چنین کاری امکان‌پذیر نیست.

تزریق فی، یکی دیگر از شیوه‌های کلینیکی درمان چروک دور چشم است. تزریق فی، اطراف چشم توسط پزشک انجام شده و با پر، چروک‌های دور چشم آن‌ها را از بین می‌برد. لازم به ذکر است که تأثیر تزریق فی، دائمی نبوده و بین 6 تا 24 ماه دوام دارد.

لیزر

چروک‌های دور چشم، مانند دیگر نشانه‌های افزایش سن، اجتناب ناپذیرند؛ اما این به م،ا نیست که نمی‌تو،د از شدت، تعداد و عمق چروک‌ها بکاهید. استفاده از ، و ماسک‌های مراقبتی، حفاظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب، اصلاح سبک زندگی و کمک گرفتن از متخصصان پوست باعث می‌شود پوست اطراف چشمتان جوان، سالم و شاداب بماند.

درمان چروک دور چشم به روش کلینیکی

درمان چروم دور چشم بهتر است با نظر دکتر پوست باشد…

قبل از این‌که به درمان چروک دور چشم بپردازیم، بهتر است دلایل به‌وجود آمدن آن را بد،م. نخستین و بارزترین دلیل ایجاد چروک دور چشم افزایش سن است. با افزایش سن رطوبت و خاصیت کشس، پوست کاهش پیدا می‌کند.

احساس می‌کنید دور چشمتان چروک شده؟ نگران نباشید! چروک دور چشم جزئی از روند طبیعی افزایش سن است. معمولاً از 20 سالگی به‌بعد، میزان کلاژن سلول‌های پوست کاهش پیدا می‌کند و کم‌کم سر و کله‌ چروک‌های ریز دور چشم پیدا می‌شود. بروز چروک در پوست نازک اطراف چشم طبیعی است اما تلاش برای جلوگیری از چروک دور چشم یا درمان آن نیز امری عادی است.

healthline

تأمین آب پوست بیش از آن‌چه فکر کنید روی سلامت آن تأثیر دارد. زم،‌که آب بدن کم باشد چروک پوست افزایش می‌یابد. آبرس، پوست برای حفظ سلامت و جلوگیری از ایجاد چروک دور چشم ضروری است.

کم خوابی

شاید عبارت نرمش صورت برای‌تان عجیب به‌نظر برسد؛ اما شواهد حاکی از آن است که برخی نرمش‌های صورت تأثیر به‌سزایی در سفت ، پوست دور چشم و درمان چروک‌های آن دارند. ماساژ و یوگای صورت نیز با افزایش گردش خون در کاهش چروک‌های پوستی مؤثراند.

 آبرس، دور چشم

در انتها شما از تجربه خود برای مراقبت و درمان چروک دور چشم بگویید؛ چه روشی بیشترین بازدهی را دارد؟ با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر نظرتان را به اشتراک بگذارید. 

استفاده از لیزر برای درمان مشکلات مختلف پوستی از جمله چروک دور چشم طرفداران زیادی دارد. انواع مختلفی از لیزر برای کاهش یا درمان خطوط و چروک‌های دور چشم به کار می‌رود. یکی از این موارد لیزر فرکشنال است که با ایجاد روزنه‌های میکروسکوپی روی پوست تولید کلاژن و ا،تین را تحریک می‌کند.

میکرونیدلینگ

خوشبختانه، پیشگیری و حتی درمان انواع چروک‌های دور چشم با مشاوره و بررسی دکتر پوست در تهران و دیگر شهرهای ایران به‌راحتی ممکن است. در این مقاله از مجله دکتردکتر شما را با بهترین روش‌های پیشگیری و درمان چروک دور چشم آشنا خواهیم کرد؛ با ماه همراه باشید.

دلایل ایجاد چروک دور چشم

قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید اثرات م،بی روی پوست دارد. یکی از اثرات اشعه‌ فرابنفش خورشید کاهش انعطاف و استقامت پوست و در نتیجه، ایجاد چروک‌های ریز و درشت است.

کم آبی

ماسک‌ها و پچ‌های دور چشم از جمله محصولات مفید و پرکاربردی هستند که هم در پیشگیری و هم در درمان چروک دور چشم نقش دارند. ،یبات موجود در ماسک‌ها با تغذیه، متعادل ، و بازسازی سلول‌های پوستی به درمان مشکلات دور چشم کمک می‌کنند.

منابع:

معمولاً ،یبات موجود در ماسک‌ها می‌توانند به لایه‌های عمیق‌تری از پوست نفوذ کنند. این درحالی است که ،‌های دور چشم بیشتر روی لایه‌های سطحی پوست دور چشم تأثیر می‌گذراند. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که استفاده از ، و ماسک دور چشم در کنار هم می‌تواند چروک و دیگر مشکلات دور چشم را کاهش دهد.

روش‌های کلینیکی درمان چروک دور چشم

تنباکو موجب کاهش جریان خون و از بین رفتن ذخایر کلاژن و ا،تین پوست می‌شود و این دقیقاً همان چیزی است که چروک دور چشم را به‌وجود می‌آورد. استعمال الکل و دیگر انواع مخدر هم روی سلامت پوست دور چشم تأثیری منفی دارد.

روش‌های خانگی درمان چروک دور چشم

پوست اطراف چشم نازک‌تر از سایر بخش‌های صورت است. همین ویژگی باعث می‌شود نشانه‌های افزایش سن در پوست اطراف چشم زودتر بروز پیدا کنند. نه شما و نه هیچ شخص دیگری نمی‌تواند روند افزایش سن و چروک‌های ناشی از آن را متوقف کند اما کنترل دیگر عوامل ایجاد چروک ممکن است. سایر دلایل ایجاد چروک دور چشم عبارتند از:

حرکات صورت

استفاده از انواع ،‌های دور چشم نخستین قدم در پیشگیری و درمان چروک دور چشم است. اگر هنوز هم از ، دور چشم استفاده نمی‌کنید، بهتر است به فکر ،ید آن باشید.

دقت داشته باشید که هر ضدآفتابی من، دور چشم نیست و فقط باید از ضدآفتاب‌های مخصوص این ناحیه استفاده کنید.

استفاده از رتینول

رتینول یکی از مشتقات ویتامین A و از مؤثرترین ،یباتی است که می‌توان برای درمان چروک دور چشم استفاده کرد. رتینول با تحریک متابولیسم سلول‌ها و افزایش تولید کلاژن به رفع چروک‌های دور چشم کمک می‌کند.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%86%D8%B1%D9%88%DA%A9-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%DA%86%D8%B4%D9%85/

روش‌هایی که در ادامه می‌خو،د، به شما کمک می‌کنند چروک‌های دور چشم خود را به میزان قابل قبولی کاهش دهید. به‌خاطر داشته باشید که هیچ روش معجزه‌آسایی برای صاف ، چروک دور چشم وجود ندارد؛ اما به‌کمک راهکارهای زیر به نتایج قابل قبولی دست پیدا می‌کنید.

siobeauty

نداشتن خواب کافی، به‌ویژه در طول، مدت، ارتباط مستقیمی با ایجاد چروک و دیگر مشکلات پوست اطراف چشم دارد.

سیگار کشیدن

همیشه پیشگیری ساده‌تر و بهتر از درمان است. یکی از مؤثرترین راه‌های پیشگیری از چروک دور چشم نیز استفاده از ضدآفتاب من، است. ضدآفتاب‌های دور چشم محصولاتی با قیمت من، و دردسترس‌اند که با حفاظت از پوست دور چشم در برابر اشعه‌های UV، به حفظ سلامت و زیبایی آن کمک می‌کنند.

رتینول موجود در محصولات مراقبتی نه تنها در درمان چروک دور چشم، بلکه در کاهش تیرگی و آسیب‌های ناشی از آفتاب هم مؤثر است.

استفاده از ماسک دور چشم

اخم‌،، خندیدن، چشمک زدن و هرگونه حرکت صورت می‌تواند باعث ایجاد چروک اطراف چشم شود. با گذشت زمان و در طول، مدت این چروک‌ها دائمی و عمیق‌تر می‌شوند.

اشعه‌ فرابنفش

همچنین خاطرتان باشد که برای دیدن نتیجه، باید به انجام دستورالعمل‌ها پایبند بم،د و صبر داشته باشید. برای مشاوره با دکتر پوست هم می‌تو،د وقت خود را از سایت ،ت دهی دکتردکتر دریافت کنید.

درمان چروک دور چشم

نرمش‌های صورت

خشکی و کمبود رطوبت دور چشم یکی از عوامل اصلی ایجاد چروک است. برای پیشگیری از ایجاد چروک به دنبال ، دور چشمی باشید که ،یبات آبرسان و مرطوب‌کننده داشته باشد. اگر هدف‌تان درمان چروک‌ دور چشم است به‌دنبال ،ی باشید که علاوه بر آبرسان‌ها ،یباتی مانند رتینول، پپتیدها، ویتامین C و ویتامین E داشته باشد.

استفاده از ضد آفتاب

همه‌ی روش‌هایی که تا اینجا گفته شد، در پیشگیری و درمان چروک دور چشم مؤثر اند؛ اما اگر چروک‌های متعدد و عمیق دارید، بد نیست شیوه‌های درم، قوی‌تر را هم مد نظر قرار دهید. بوتا،، لیزر، تزریق فی، و روش‌هایی از این قبیل، چهار مورد از بهترین درمان‌های پزشکی چروک دور چشم به‌شمار می‌آیند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

بوتا،

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.