دلایل و عوارض ارضا نشدن زنان چیست؛ چرا به لذت کافی نمی‌رسید؟

افسردگی یا اضطراب هم می‌توانند در رسیدن به رضایت ، نقش داشته باشند. ،، که تجربه‌های ناخوشایند در ، داشته‌اند یا حوادثی مانند تجاوز را پشت سر گذاشته‌اند، در برقراری رابطه ، به مشکل برمی‌خورند. در چنین شرایطی، کمک‌گرفتن از مشاوران متخصص و معتبر چاره راه است و ضروری به نظر می‌رسد.

۴. میل ،

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86/

گاهی‌اوقات، باید با شریک ، خود درباره راه‌کارهای تازه‌ای برای رسیدن به تحریک ، به توافق برسید. استفاده از ابزارها و ،اب‌بازی‌های ، یا روش‌های تحریک مختلف می‌توانند در این مسیر به کمکتان بیایند.

مشاوره

my.clevelandclinic.org

تنها دو دارو با نام‌های فلیبانسرین (Flibanserin) و برملانوتید (bremelanotide) در حال حاضر برای افزایش میل ، ،ن در بازار موچود و مورد تأیید هستند. در ضمن، فقط زن، می‌توانند چنین داروهایی را مصرف کنند که هنوز یائسه نشده‌اند.

مدیریت درد

health.clevelandclinic.org

گاهی‌اوقات، مشکلات موجود میان روابط دو فرد هم می‌تواند مانع از آن شود که ارضای ، شکل بگیرد. اگر طرفین از هم راضی نباشند و عشق کافی یا میل ، نسبت به هم در آنها خاموش شده باشد، امکان اینکه لذت ، از ، ایجاد شود هم کم می‌شود.

عوارض جسمی و روحی ارضانشدن ،ن

پزشکان سوابق هر فرد را ارزیابی می‌کنند و می‌خواهند ببینند که آیا پای جراحی‌هایی نظیر برداشتن رحم یا مواردی از این دست به میان است یا خیر.

رویکردهای مختلفی برای کاهش درد در طول ، وجود دارد. استفاده از روان‌سازهای واژن، امتحان‌، موقعیت‌ها یا همان پوزیشن‌های ، مختلف و به‌کارگرفتن تکنیک‌های ریل،یشن پیش از رابطه از جمله روش‌هایی هستند که برای مدیریت درد در رابطه ، استفاده می‌شوند.

بعضی از ،ن میل ، کمتری نسبت به دیگران دارند. در واقع، بحث مشکلی جدی به میان نیست و به طور طبیعی، کمتر از دیگران به برقراری رابطه ، گرایش دارند. برای رفع این مشکل هم مراجعه به پزشکان متخصص می‌تواند راه‌گشا باشد.

۵. مشکلات ارگاسم و تحریک

برای درمان ارضانشدن ، باید به متخصص ،ن مراجعه کنید. آنها شما را در مسیر تشخیص و درمان یاری می‌کنند. متخصصان دست به ارزیابی و معاینه جسمی می‌زنند. برای رسیدن به تشخیص درست در این زمینه نیاز به معاینه جسمی و رو، وجود دارد.

به متخصصان خبره مراجعه و با تشخیص درست مشکل به رفع آن کمک کنید. برای دریافت ،ت از بهترین متخصصان می‌تو،د از سیستم ،ت دهی اینترنتی سایت دکتردکتر هم کمک بگیرید.

خشکی واژن و احساس سوزش در هنگام ، از نتایج تغییرات هورمونی بدن ،ن است. در بعضی از موارد، درمان‌های هورمونی می‌تواند مشکل را حل کند. روغن‌های چرب‌کننده و روان‌ساز در رابطه هم می‌توانند مؤثر واقع شوند.

دلایل پزشکی دیگر

دلایل زیادی برای دچارشدن به اضطراب و تجربه استرس در روزگار فعلی وجود دارد. استرس‌های مختلف می‌توانند روی عملکرد جسم، و رو،‌مان اثر بگذارند. یکی از حیطه‌هایی که از آثار منفی استرس بی‌نصیب نمی‌ماند هم میل ، و توانایی رسیدن به ارگاسم است.

برای درمان مشکلات ارضانشدنی که ناشی از مشکلات حوزه روان هستند با مشاوران و روانشناسان صحبت کنید. برگزاری جلسات مشاوره با حضور شریک ، و عاطفی‌تان در این زمینه هم گاهی به کمکتان می‌آید.

هورمون‌درم،

وجود درد در رابطه ، همیشه اعلان خطری است که به شما می‌گوید، این موضوع رسیدن به ارضا و لذت را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. دلایل مختلفی می‌توانند موجب درد در رابطه ، شوند. برای مثال:

 • اختلالات کف لگن
 • تغییرات هورمونی
 • دلایل پزشکی دیگر

اختلالاتی که گفته شد به دلایل مختلفی رخ می‌دهند. پای عوامل متنوع دیگری هم در نرسیدن به لذت ، در ،ن به‌میان است. اگر بخواهیم به دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن نگاهی داشته باشیم، باید این موضوع را از نقطه‌نظرات مختلف و جنبه‌های گوناگون بررسی کنیم:

 • استرس
 • درد
 • دلایل رو،
 • میل ،
 • مشکلات ارگاسم و تحریک
 • مشکلات روابط میان زوج‌ها

۱. استرس

حدود ۳۰ تا ۴۰درصد از ،ن به اختلال ارگاسم مبتلا هستند. شکل‌های مختلفی از این اختلالات وجود دارند و می‌توانند پیش از ، یا در طول و بعد از آن رخ بدهند.

دردهای واژنی به دلایل متنوعی رخ می‌دهند. برای مثال انواع عفونت یا ابتلا به آندومتریوز می‌توانند باعث درد واژن در ، و ارضانشدن شوند. برای پیگیری درد و مشکلات ارضانشدن باید حتماً به متخصصان مراجعه کنید. از جمله دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن باید به موارد زیر هم اشاره کنیم:

 • دیابت
 • ام‌اس
 • اعتیاد به الکل یا مواد مخدر
 • واژینیسموس
 • بعضی از درمان‌های دارویی مانند مصرف قرص‌های ض،سردگی

۳. دلایل رو،

بعضی از تحقیقات پزشکی نشان داده‌اند که استرس باعث می‌شود، هورمون کورتیزول در بدن ترشح شود. وجود این هورمون مانع از رسیدن به ارضای ، است.

۲. درد

دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن در ، را که مرور می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این مشکل نیاز به درمان جدی دارد. از عوارض این مشکل باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افسردگی
 • اضطراب
 • خشم
 • اثرات نامطلوب روی صمیمت و رابطه عاطفی با شریک ،
 • بروز دیدگاه‌های نامن، نسبت به اندام و بدن و کاهش اعتماد به نفس
 • امتحان‌، روش‌های ناامن و کارهای خطرناک برای آزمودن مسیرهای تازه‌ای که شاید ارضاشدن را به‌ همراه داشته باشند.

تشخیص ارضا نشدن

بسیاری از ،ن دچار باورهای اشتباه نسبت به ارگاسم هستند و فکر می‌کنند که باید به شکل و شیوه خاصی به رضایت ، برسند. مشکلات ارگاسم و تحریک در بسیاری از موارد، ناشی از نداشتن شناخت کافی نسبت به بدن و نقاط تحریک رخ می‌دهد.

با بررسی دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن است که متخصصان به راه‌کارهای درم، در این زمینه می‌رسند. با ارزیابی وضعیت جسم، و رو، هر فرد، درمان‌های لازم شروع می‌شود. درمان‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تکنیک‌های تحریک
 • مشاوره
 • هورمون‌درم،
 • تجویز دارو
 • مدیریت درد

تکنیک‌های تحریک

از اختلالات ارگاسم و نرسیدن به رضایت ، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • درد آمیزش یا دیسپارونی (Dyspareunia)؛ درد در هنگام ،.
 • آنورگاسمی (An،ia)؛ مشکل یا ناتو، در رسیدن به ارگاسم.
 • اختلال کم‌میلی ، (Hypoactive ،ual desire)؛ میل ، اندک.
 • اختلال تحریک ، (Sexual arousal)؛ ناتو، در رسیدن به نقطه تحریک ،.

دلایل ارضانشدن ،ن در رابطه ،

بنا به اینکه چه نوسانات یا مشکلات هورمونی باعث بروز ارضانشدن می‌شوند، امکان دارد که متخصصان دست به تجویز داروهای هورمونی در قالب داروهای خوراکی، ،‌ها و موارد دیگر بزنند.

تجویز دارو

در بعضی از موارد هم برای رفع مشکلات تحریک و نرسیدن به ارگاسم می‌تو،د به پزشکان متخصص مراجعه کنید تا با تجویز ،‌ها، داروها و هورمون‌ها به شما در رسیدن به رضایت ، کمک کنند. برای کشف دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن نیاز به بررسی علمی و دقیق وجود دارد.

۶. مشکلات روابط میان زوج‌ها

بسیاری از ،ن به‌طور موقتی یا دائمی دچار مشکل ارضانشدن می‌شوند. اگر این موضوع را احساس می‌کنید و روی زندگی‌تان اثرات منفی گذاشته، باید به پزشک مراجعه کنید.

منابع:

گاهی وجود اختلالاتی در ،ن باعث می‌شود که نتوانند به ارگاسم برسند. اختلالات مختلف می‌توانند مانع از رسیدن به ارگاسم شوند، رابطه ، را بدون رضایت‌مندی پیش ببرند و حتی درد هم ایجاد کنند.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

بروز تغییراتی در سطح هورمون‌های استروژن و تستوسترون هم می‌تواند منجر به ، دردناک و ارضانشدن شود. زن، که در دوران شیردهی یا یائ، هستند، با این تغییرات روبه‌رو می‌شوند.

رابطه ، شبیه کلیشه‌هایی نیست که در فیلم‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. بسیاری از ،ن نمی‌توانند در یک رابطه ، ارضا شوند. دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن چیست؟ پای دلایل متنوعی به‌میان است. اگر شما هم درگیر چنین مشکلی هستید، نباید نگران باشید و باید آستین‌ها را بالا بزنید و دلیل این موضوع را کشف کنید. در این مسیر، نیاز به کمک متخصص ،ن هم دارید. در این مقاله از دکتردکتر به این موضوع می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اختلال ارگاسم در ،ن

زم، که عضلات پایه و کف لگن به طور طبیعی در آرامش قرار نمی‌گیرند و دچار فشار می‌شوند، اختلالات لگن پیش می‌آید. با وجود چنین مشکلی، رابطه ، با درد همراه خواهد شد. برای رفع این مشکل باید از روش‌هایی مانند فیزیوتراپی یا درمان‌های بیوفیدبک (biofeedback treatment) استفاده شود.

تغییرات هورمونی

ارضا نشدن ،ن

اختلالات کف لگن

دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن

یادتان باشد که دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن پرشمار هستند و شما تنها ،، نیستید که با این موضوع دست‌ و پنجه نرم می‌کنید. دریافت کمک حرفه‌ای راهی برای رفع مشکل خواهد بود.

از طرح مشکلات ، خود خجالت نکشید

بخش مهمی از سلامت روح و روان شما وابسته به ، و روابط ،‌تان است. نباید مشکلات مرتبط با آن را پنهان کنید یا از طرح و پیگیری‌شان خجالت بکشید.

پرسشی ناگفته درباره دلایل و عوارض ارضا نشدن ،ن در ذهنتان باقی مانده است؟ حتماً با ما درمیان بگذارید تا کمکتان کنیم.

گاهی نیاز به ارزیابی‌ها و تصویربرداری‌ها برای بررسی وجود تومور در بدن در نقاطی مانند رحم پیش می‌آید. اگر دارویی مصرف می‌کنید هم باید نام و مشخصات آن را با پزشک درمیان بگذارید تا بتواند به تصمیم درستی درباره تشخیص خود برسد.

رفع مشکل ارضا نشدن ،ن

مراجعه به پزشک برای رفع مشکل ارضانشدن ،ن

روش‌های تشخیصی مختلفی از سوی پزشکان در نظر گرفته می‌شود. بنا به اینکه هر مراجع دارای چه علائمی است و چه حالت‌هایی دارد، امکان دارد که پزشکان به دنبال تجویز آزمایش‌های خون برای ارزیابی وضعیت هورمون‌ها یا حتی انجام آزمایش‌هایی باشند که مقوله عفونت‌های واژنی و رحم را بررسی می‌کند.

درمان نرسیدن ،ن به رضایت ،

در بسیاری از موارد دلیل ارضانشدن در ،، استرس‌هایی است که به دلایل مختلف ذهن را اشغال می‌کنند. همیشه به این عامل نگاهی ویژه داشته باشید و پیش از هر اقدامی برای رفع ناتو، ، به این فکر کنید که آیا پای استرس و اضطراب به‌میان است یا خیر.