رابطه جنسی در میانسالی؛ پر رمز و راز و لذت‌بخش!

رابطه ، باکیفیت باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در دو طرف می‌شود. چراکه مرد و زن به این باور خواهند رسید که موردی ارزشمند را به همسر خود ارائه می‌دهند و نهایتاً موجبات آرامش او را فراهم می‌سازند.

بعد فرهنگی

pourateb.com

،ن میانسال دارای نیازها و انتظارات ، گوناگونی هستند که توجه به این نیازها و انتظارات می‌تواند بر بهبود سلامت ، و رو، ،ن میانسال و خانواده ‌آن‌ها تأثیر بگذارد. داشتن مسئولیت‌های متعدد، بازنشستگی و مشکلات مالی از جمله عوامل محیطی هستند که بر میل ، و سلامت ،ن در دوران میانسالی تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، یائ، و عوارض آن، تغییر در ظاهر و اندام، افزایش وزن، سندرم آشیانه خالی و شروع بیماری‌های مزمن نیز نوعی اختلال ، رایج در ،ن میانسال است. مجموعه این تغییرات و اختلالات بر کیفیت زندگی، توانایی ،ن و روابط ، آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و می‌تواند سلامت ،ن میانسال را مختل کند.

عوامل موثر بر میل ، اقایان در میانسالی

این ویتامین به دلیل داشتن آنتی‌ا،یدان‌های قوی، سطح رادیکال‌های آزاد را در بدن کنترل خواهد کرد. با مصرف ویتامین E میل و توانایی ، در زوجین افزایش پیدا می‌کند. دقت داشته باشید که قرص یا مکمل ویتامین E را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. با جای دادن آووکادو، ذرت، کانولا، زیتون، سبزی و حبوبات در برنامه غذایی خود ویتامین E را به‌صورت کنترل شده دریافت کنید.

زنجبیل

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

اگر متوجه بروز اختلال ، در دوران میانسالی شدید، در درجه اول بهتر است که با همسر خود بدون سرزنش، صحبت کنید. خواسته و نیازتان را مطرح کرده و بدون هیچ قضاوتی، کلام او را بشنوید. در گام بعدی می‌تو،د با یک زوج درمانگر یا متخصص ،ولوژی مشاوره کنید تا درمان مخصوص به خود را دریافت کنید. به‌موازات این فعل، می‌تو،د از درمان‌های خانگی، مکمل‌های دارویی، ورزش و رژیم غذایی نیز کمک بگیرید.

درمان خانگی

سیر

رابطه ، در زندگی‌های طول،‌مدت باعث کاهش استرس، افزایش دلبستگی، افزایش شدت علاقه، کاهش احساس تنهایی و افزایش صمیمیت بین زوجین خواهد شد.

عوامل مؤثر بر میل ، خانم‌ها در میانسالی

pitertak.com

انجام برخی تمرینات و ورزش‌های هوازی باعث می‌شود تا خون‌رس، به نقاط مختلف بدن با کیفیت بیشتری انجام شود. ورزش موجب، رسیدن به تن،‌اندام، ایجاد حس رضایت از خود، کنترل فشارخون و متعادل شدن سطح هورمون‌های بدن نیز می‌شود. در نتیجه به توانایی و قدرت ، شما کمک شای، خواهد کرد.

رژیم غذایی سالم

اگر به دنبال افزایش قدرت و توانایی ، خود هستید از دارچین یا روغن آن به طور مستمر استفاده کنید. این گیاه خاصیت چربی‌سوزی و کنترل قند خون نیز دارد. با کاهش چربی و کاهش سطح قند خون بالا فرد، قدرت و توانایی ، بیشتری را در حین رابطه خواهد داشت.

ویتامین E

بعد از آن این مطلب را بخو،د زیرا ما در این مقاله از مجله دکتر دکتر به اهمیت رابطه ،، عوامل مؤثر در رابطه ،، اختلالات ، و راه‌های درمان آن در میانسالی پرداخته‌ایم. اگر شما در بازه سنی ۴۰ تا ۶۵ سال هستید، توصیه می‌کنیم حتماً مطالب این مقاله را مطالعه کنید.

اهمیت رابطه ، در میانسالی

استفاده از گیاه ،نگ یا عصاره آن از گذشته‌های بسیار دور تا کنون نیز برای افزایش میل ،، رفع سرد مزاجی و توانایی ، تجویز و مصرف می‌شد. مرد و زن با مصرف این گیاه نه‌تنها به سلامت فیزیکی خود کمک می‌کنند؛ بلکه توانایی ، خود را نیز تقویت خواهند کرد.

دارچین

رابطه ، باعث ایجاد وابستگی و تعهد بیشتر در بین همسران می‌شود. به همین دلیل میزان فساد و فحشا در جامعه بسیار کم خواهد شد. نهایتاً مرد و زن بر این باور خواهند بود که برای برآورده ، نیازهای ، خود باید تنها به خانه و همسر خود رجوع کنند. در نتیجه این امر به‌صورت یک فرهنگ در جامعه برقرار خواهد شد.

بعد بین فردی

ریشه این گیاه برای تقویت قوای ،، رفع سرد مزاجی و برطرف ، اختلال نعوظ بسیار مؤثر است. چراکه زنجبیل سطح هورمون تستوسترون را بالا می‌برد و محرک تولید و حرکت اسپرم‌ها است. به‌طورکلی مصرف زنجبیل برای سلامت و تقویت قوای جسمی و ، بسیار مفید خواهد بود.

مکمل‌های دارویی

میانسالی و رابطه ،

چه زم، باید برای برطرف ، اختلال ، به پزشک مراجعه کرد؟

ncbi.nlm.nih.gov

محققان بر این باورند که رابطه ، در سن بالا باعث می‌شود تا زوجین زندگی شادتری را در کنار هم داشته باشند. عموماً افرادی که بالای ۵۰ سال دارند و رابطه ، با کیفتی را در زندگی ،شویی خود، تجربه می‌کنند، احساس رضایت و خوشبختی بیشتری دارند. در مقابل زوج‌هایی که در برقراری رابطه ، خود دچار اختلال هستند، ممکن است به افسردگی دچار شوند.

بعد احساسی

رابطه ، در میانسالی به‌اندازه دروان جو، حائز اهمیت است. زیرا در ابعاد مختلفی تأثیرگذار خواهد بود. برای مثال احتمال ابتلا به افسردگی، بیماری‌های قلبی، سرطان و سکته مغزی را کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان داده‌اند که زوج‌های میانسال با برقراری رابطه ، باکیفیت، زندگی شادتری را در ابعاد مختلفی تجربه خواهند کرد. آن‌ها افرادی موفق، سرزنده، شاد و متعهد هستند. داشتن رابطه ، باکیفیت در میانسالی نیازمند مراقبت و رعایت برخی نکات است تا زوجین بتوانند از زندگی عاطفی خود حس رضایت داشته باشند. ما در این مقاله از مجله دکتر دکتر، به‌تمامی بایدها و نبایدها رابطه ، در میانسالی پرداخته ایم. درصورتی‌که سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌تو،د اول با امکان ،ت دهی آنلاین پلتفرم دکتردکتر وقت بگیرید و حتما با پزشک مشورت کنید.

مصرف میوه، سبزیجات، حبوبات و پروتئین میل و توانایی ، را افزایش می‌دهد و سلامت بدن را تضمین می‌کند. در مقابل مصرف بی‌قاعده و بی‌رویه نمک، شکر، چربی و غذاهای فراوری شده، مسبب اختلال ، و بیماری‌های مختلفی خواهد بود.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%DA%A9%D8%B3-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%84%DB%8C/

اگر سوالی داشتید، می‌تو،د ز مشاور سلامتی دکتردکتر بپرسید.

همان‌طور که خانم‌ها پس از ورود به مرحله میانسالی دچار ضعف و افت ، می‌شوند، مردان نیز این افت را تجربه خواهند کرد. با افزایش سن و کاهش هورمون تستوسترون در بدن آقایان، دیگر مانند دوران جو، تحریک نمی‌شوند و میل ، بالایی نخواهند داشت. از سوی دیگر با بروز اختلال در نعوظ، سطح کیفی رابطه ،‌شان پایین خواهد آمد. عصب،ت، رنجش، افسردگی، اضطراب و اختلال در عملکرد غدد درون‌ریز نیز می‌تواند میل و توانایی ، مردان را کاهش دهد. در کنار همه موارد مصرف دارو، بیماری و عدم رضایت از ظاهر و تن،‌اندام باعث ایجاد اختلال در دوران میانسالی خواهد شد. البته مانند خانم‌ها، عوامل محیطی بر سلامت ، آقایان نیز تأثیر خواهد داشت.

رابطه ، در میانسالی چگونه است

درمان مشکلات ، در میانسالی

باتوجه‌به لذت ، که طرفین به هنگام به ارگاسم رسیدن یا برقراری رابطه ، تجربه می‌کنند، احساس شادی و رضایت از خود یا همسر در وجودشان پررنگ‌تر خواهد شد. همچنین این افراد در معرض ابتلا به افسردگی نیز نخواهند بود.

بعد شناختی

رابطه ، در هر سن و سالی موجب آرامش و رفع احساست منفی خواهد شد. چه بسیار احادیث، آیه، روایت، تحقیقات و پژوهش‌هایی در جهان ماده وجود دارند که خبر از اهمیت این موضوع می‌دهند. رابطه ، در میانسالی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چراکه زوجین در این دوره اگر نیازها و مشکلات ، خود را برطرف نسازند در دوران پیری دچار مشکلات گسترده‌تری خواهند شد. این فعل می‌تواند، زمینه ایجاد بیماری‌های مختلفی را فراهم کند. از سرطان رحم و پروستات گرفته تا اضطراب و افسرده شدن. اول از همه به شما توصیه می‌کنیم تا اول به دکتر اورولوژ یا پزشک ،ن تهران یا دیگر شهرها مراجعه کنید.

در حال حاضر مکمل‌هایی در بازار وجود دارند که بدون نسخه پزشک به فروش می‌رسند. با مصرف این مکمل‌ها اختلال ،، ناتو، و سرد مزاجی‌ها کنترل خواهد داشت. برای مثال استفاده از مرطوب‌کننده‌های واژن. توجه داشته باشید بدون مشورت  با پزشک از هیچ دارویی استفاده نکنید.

ورزش

مراجعه به پزشک در هر مرحله‌ای که فرد متوجه وجود مشکل یا اختلالی شده، مفید و تأثیرگذار است. درصورتی‌که از موارد نام‌برده مانند درمان‌های خانگی، رژیم غذایی سالم و ورزش اثربخشی مورد انتظار را دریافت نکنید، بهتر است با دکتر ،ن یا متخصص ،ولوژی مشاوره کنید. متخصصین با تجویز داروهایی به زوجین کمک می‌کنند تا سطح هورمون تستوسترون در مردان و استروژن در ،ن را تنظیم کنند. حتی ممکن است با تجویز قرص یا patchهای هورمونی اختلال نعوظ یا اختلال سیستماتیک بدن را کنترل و درمان کنند. لطفاً توجه داشته باشید بدون تجویز پزشک به‌هیچ‌،وان از دارویی استفاده نکنید. چراکه خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی، ،ه‌شدن خون، سرطان سینه و سکته مغری وجود خواهد داشت.

فعالیت مثبت ، ضامن زندگی سلامت و لذت‌بخش در هر سنی است

برای مثال افرادی که دچار اختلال در نعوظ یا ناتو، ، هستند می‌توانند از سیر در برنامه غذایی خود استفاده کنند. چراکه خون‌رس، به اندام‌های ، را تقویت کرده و با آزادسازی آنزیمی به نام «نیتریک ا،اید» فرایند نعوظ در مردان را تقویت خواهد کرد.

،نگ

با هر بار رابطه ، هورمون تستوسترون، دوپامین و ا،ی‌توسین در فرد ترشح می‌شود که به طور مستقیم بر سلامت قلب و عروق، مغز و اعصاب تأثیر می‌گذارد. همچنین از سرطان پروستات و بی‌اختیاری ادرار نیز در دوران پیری جلوگیری می‌کند.

بعد رفتاری

رابطه ، در میانسالی

تغییرات شیمیایی در بدن

برقراری رابطه ، سالم در دوران میانسالی باتوجه‌به تغییرات خاص این دوران باعث ایجاد نیازها و انتظارات جدیدی از سوی شریک ، شما خواهد شد. رضایت ،، هم برای افراد میانسال و هم برای افراد مسن، تنها به رابطه ، مربوط نمی‌شود. بلکه شامل رضایت از انواع فعالیت‌های ، است که فرد برای آن‌ها ارزش قائل است، مانند نحوه آمیزش، بوسیدن و نوازش ،. رضایت از کیفیت رابطه ، در دوران میانسالی با بیماری‌های جسمی، افسردگی و احساس رضایت از خود ارتباط تنگاتنگی دارد. به‌طورکلی رابطه ، در دوران میانسالی دارای اهمیت‌های فراو، است که ما در ادامه، این موارد را بررسی خواهیم کرد.