ردپای توسعه؛افتتاح اولین مرکز اهدای پلاسمای استان قزوین توسط نیکان فارمد

بختیاری مدیر مرکز اهدای پ،مای شهر قزوین می گوید: این مرکز با ظرفیت تامین سالانه ۳۰ هزار لیتر پ،ماو مجهز به ۲۰ تخت اهدا آماده بهره برداری است و افراد سالم از ۱۸ تا ۶۰ ساله می توانند با مراجعه به این مرکز اقدام به اهدای پ،ما و مشارکت در تامین داروها و فرآورده های مورد نیاز بیماران کنند.

گفتنی است راه اندازی هر مرکز اهدای پ،ما، نیازمندسرمایه گذاری حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیارد تومان است و این علاوه بر مبلغی است که باید برای تامین ملک اختصاص داده شود.

اولین مرکز اهدای پ،مای استان قزوین، در روزهای آینده توسط شرکت نیکان فارمد  افتتاح می شود.

گفتنی است کلیه مراقبت ها و آزمایشات به صورت رایگان برای فرد انجام می شود و افراد می توانند با اطمینان خاطرنسبت به انجام این کار انسان دوستانه به صورت مستمر و مرتب برنامه ریزی کنند.
منبع: https://pezeshkanirani.ir/drug-business-news/10271/

حمیدرضا قرب،، مدیرعامل شرکت نیکان فارمد در این خصوص می گوید: با توجه به نیازی که در کشور به داروها و فرآورده های مشتق از پ،ما وجود دارد، توسعه مراکز اهدای پ،ما ضروری به نظر می رسید و بر این اساس و مبتنی برتجربه شکل گرفته در یک دهه فعالیت اینجانب در عرصه پ،ما، تصمیم گرفتیم که تاسیس و راه اندازی اولین مرکز اهدای پ،مای استان قزوین را در دستور کار شرکت قرار دهیم.

قرب، ادامه داد: اهدای پ،ما، یک کار انسان دوستانه و مبتنی بر نیت خیرانه است تا به این صورت، گامی در مسیر تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص از جمله بیماران هموفیلی و همچنین بیمار، که به دلایلی مبتلا  به نقص سیستم ایمنی هستند، برداشته شود. پ،ماهای جمع آوری شده، پس از انجام آزمایش ها و دریافت تاییدیه های مختلف، به پالایشگاه خون ارسال می شود تا فرآیند تولید داروهای مشتق از پ،ما انجام شود.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل سازمان غذاودارو، هر فرد سالیانه ۳۶ مرتبه می تواند اقدام به اهدای پ،ما کند و در هر بار مراجعه افراد اهداکننده پ،ما به مرکز، تیم پزشکی که در مرکز حاضر هستند آزمایشات و معاینات غربالگری لازم را روی فرد اهداکننده و آزمایشات ویروسی را روی پ،ما جهت صحت و سلامت فرد اهداکننده و پ،مای اهدایی را انجام می دهند