رفلاکس در نوزادان؛ وقتی معده کوچکشان آزرده می‌شود

nhs.uk

رفلا، می‌تواند در نتیجه زیاد از حد غذادادن به نوزاد باشد. برای جلوگیری از چنین چیزی باید دفعات شیردهی را بیشتر و مقدار شیر در هربار را کم کنید.

رفلا، پرشی نوزاد

رفلا، اسید معده نوزاد

رفلا، پنیری نوزاد

رفلا، نوزادان مسأله بسیار شایعی است و در بچه‌های زیر ۶ ماه به وفور دیده می‌شود. این موضوع نیاز به رسیدگی زیاد ندارد و تقریباً برای بسیاری از نوزادان رخ می‌دهد.

منابع:

رفلا، در نوزادان چیست؟ زم، که آنها شیر را بالا می‌آورند یا در طول غذاخوردن و مدتی کوتاه بعد از آن دچار تهوع می‌شوند. چنین چیزی رواج زیادی دارد و خودبه‌خود خوب می‌شود. مقدار شیری که نوزاد بالا می‌آورد، معمولاً به اندازه یک قاشق چای‌خوری است و به خاطر تکمیل‌نشدن رشد اندام‌های او مانند مری رخ می‌دهد. حلقه ماهیچه‌ای بین مری و معده که به طور کامل رشد می‌کند، چنین اتفاقی دیگر رخ نمی‌دهد.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B1%D9%81%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86/

رفلا، در نوزادان

رفل، نوزاد چه زم، خطرناک است؟

از جمله راه‌های درمان خانگی رفلا، در نوزادان باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شیردادن به نوازد در حالی که او را تا جای ممکن عمودی نگه داشته‌اید.
 • عمودی نگه‌داشتن نوزاد پس از شیردادن به او
 • کم‌، از مقدار شیرخشک در هر وعده
 • نخوابیدن نوزاد به شکم یا پهلو

درمان گیاهی

nct.org.uk

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، سیستم گوارشی نوزاد هنوز تکمیل نشده است. از همین روی، شکل‌نگرفتن کامل مری باعث می‌شود که مقداری شیر در زمان غذاخوردن نوزاد به دهانش بازگردد.

همیشه به حالت تقریبا ایستاده و عمودی به کودک شیر بدهید و نگذارید تا حدود یک ساعت بعد از شیرخوردن هم دراز بکشد و حالت افقی پیدا کند.

از نشانه‌های متداول رفلا، در نوزادان به موارد زیر دقت داشته باشید:

 • بالاآوردن شیر در طول شیردهی یا بعد از مدت کوتاهی از آن
 • سرفه و ،که در طول شیرخوردن
 • بی‌قراری در زمان شیرخوردن
 • گریه‌، زیاد در طول شیردهی
 • عفونت‌های مکرر گوش
 • وزن‌نگرفتن به دلیل اینکه نوزاد نمی‌تواند غذای کافی را به معده بفرستد.

رفلا، پنهان معده نوزاد چیست؟

رفلا، در بچه‌ها به خودی‌خود رفع می‌شود و معمولاً نیازی به مراجعه به پزشک نیست. این حالت با استفراع نوزاد فرق دارد و جای نگر، بابت آن وجود ندارد.

کدام نوزادان بیشتر در معرض رفلا، هستند؟

برای درمان رفلا، در نوزادان از دارو هم استفاده می‌شود؟ دارویی اثرگذار در این زمینه هم وجود دارد؟ درمان قطعی رفلا، در نوزاد چیست؟

قطره درمان رفلا، نوزادان

اگر رفلا، بعد از ۶ماهگی شروع شود و تا یک سالگی هم ادامه پیدا کند، نیاز به مراجعه به پزشک اطفال به وجود می‌آید. در صورت بروز هریک از نشانه‌های زیر هم نیاز به مراجعه به دکتر قطعی است:

 • گریه شدید نوزاد
 • بی‌قراری زیاد در هنگام غذاخوردن
 • استفراغ محتویات خونی یا به رنگ سبز و زرد
 • وجود خون در مدفوع یا اسهال مداوم
 • متورم‌شدن شکم نوزاد
 • تب بالای ۳۸ سانتی‌گراد
 • وزن‌نگرفتن یا لاغرشدن نوزاد

رفلا، در نوزادان چقدر شایع است؟

رفلا، معمولاً پیش از آنکه کودک به هشت‌هفتگی برسد، شروع می‌شود و با رسیدن او به یک‌سالگی بهبود پیدا می‌کند. با بزرگ‌شدن نوزاد و تکمیل رشدش، دیگر چنین چیزی رخ نمی‌دهد.

علائم رفلا، در نوزادان چیست؟

در این حالت باید حتماً وضعیت را با پزشک درمیان بگذارید. برای دریافت ،ت ملاقات هم می‌تو،د از سیستم سایت ،ت دهی پلتفرم دکتردکتر استفاده کنید.

برای تشخیص رفلا، معده نوزادان نیازی به انجام آزمایش خاصی نیست. علامت‌ها و نشانه‌هایی وجود دارند که پزشکان اطفال از روی آنها، متوجه وضعیت می‌شوند.

برای درمان رفلا، نوزادان از قطره دایمتی، استفاده می‌شود. قرص امپرازول هم از مواردی است که نامش درمیان موارد مصرف درم، رفلا، بچه‌ها دیده می‌شود. یادتان باشد که دادن دارو به نوزاد کار درستی نیست و اگر هم چنین چیزی باشد، حتماً باید با مشورت پزشک و تجویز او صورت بگیرد. از دادن دارو در قالب قرص و قطره و هر چیزی دیگری به نوزاد خودداری کنید و فقط و فقط از پزشک درباره مصرف داروهای من، کمک بگیرید.

درباره رفلا، نوزادان پرسش دیگری هم دارید که به آن نپرداخته‌ایم؟ سؤالاتتان را از ما بپرسید تا در رسیدن به جواب به شما کمک کنیم.

برای جلوگیری از ایجاد رفلا، در نوزادان باید به‌ جای اینکه هربار، مفصل و زیاد به آنها شیر بدهید، وعده‌ها و دفعات این کار را بیشتر و از حجمش کم کنید. سعی کنید که زمان کافی برای آروغ‌گرفتن از کودک صرف کنید.

در بعضی از موارد، نوزاد علائمی را تجربه می‌کند که پیش‌تر به آنها اشاره شد. با این حال، خبری از بالاآمدن شیر در دهانش وجود ندارد. در چنین موقعیتی، گفته می‌شود که او به رفلا، پنهان دچار است.

اگر بعد از یک‌سالگی، همچنان شاهد رفلا، معده کودک هستید یا بعد از شش‌ماهگی برای نخستین‌بار چنین چیزی برایش رخ می‌دهد به پزشک مراجعه کنید. زم، که بخش بزرگی از شیر دریافتی از دهان نوزاد خارج می‌شود و این روند با وزن‌نگرفتن او همراه است، نیاز به پیگیری جدی برای درمان وضعیت قوت می‌گیرد.

رفل، اسیده معده ی،ی ،یب‌شدن شیر با اسید معده به آن حالتی پنیری می‌دهد. در صورت برگرداندن شیر از معده و مری به سمت دهان، شاهد بالاآوردن شیر پنیری خواهید بود. معده نوزاد حجم کمی دارد و این مشکل می‌تواند در نتیجه ورود مقدار غذایی بیشتر از ظرفیت آن باشد. شاید هم سریع غذاخوردن او موجب چنین چیزی شود.

رفلا، پرخوری نوزاد

رفلا، پنهان با بیرون‌دادن محتوای غذا از دهان نوزاد همراه نیست و در عوض، آنچه در مسیر مری او بالا می‌آید، دوباره بلعیده می‌شود. نشانه‌های چنین مشکلی در بچه محسوس است اما خبری از بالاآوردن شیر نیست.

نوزاد، که دچار نقص‌های ماهیچه‌ای و عصبی‌اند هم از عوارض رفلا، معده بی‌نصیب نمی‌مانند. بچه‌هایی که به شیر ، حساسیت دارند هم می‌توانند دچار رفلا، در نوزادان شوند.

جلوگیری از رفلا، در نوزادان ممکن است؟

با بزرگ‌ترشدن نوزاد و ورود به حوالی یک سالگی دیگر چنین چیزی رخ نمی‌دهد. حالا دیگر نوزاد بزرگ شده و می‌تواند با غذایی که می‌خوردن به طور بهتری مواجه شود. معده و مری با همکاری هم در پیش‌برد مسیر غذاخوردن به خوبی عمل می‌کنند.

تشخیص رفلا، معده چگونه است؟

برای درمان رفل، معده نوزادان باید از روش‌هایی استفاده کنید که پزشکان به شما توصیه می‌کنند. به توصیه‌ها و روش‌های زیر دقت کنید:

درمان خانگی رفلا، نوزاد

پزشکان درباره علائم نامطلوب نوزاد می‌پرسند و اگر پای ،که‌، یا عطسه در طول شیرخوردن به میان باشد، احتمال رفلا، را پررنگ می‌بینند. وجود سایر علامت‌هایی که گفته شد هم پزشکان را به قطعیت درباره تشخیص رفلا، نوزادان می‌رسانند.

عوارض رفلا، نوزاد چیست؟

www2.hse.ie

رفلا، در نوزاد می‌تواند همراه با تف‌، و بیرون‌دادن غذا از مری به خارج از دهان باشد. این ،وج غذا به شکل استفراغ است و باید به آن رسیدگی کنید و نگذارید که ادامه پیدا کند.

رفلا، معده نوزادان از کی شروع می شود؟

بعضی از نوزادان، بیشتر از سایرین در معرض دچارشدن به رفلا، معده هستند. چه نوزاد،؟ ،، که زودتر از موعد به دنیا آمده‌اند یا در زمان تولد، وزن کمی داشته‌اند.

حدود نیمی از کودکان تا رسیدن به یک‌سالگی، مشکل رفلا، را تجربه می‌کنند. با بزرگ‌ترشدن و تکمیل سیستم گوارشی، چنین اتفاقاتی دیگر رخ نمی‌دهند.

عوارض ناخوشایندی در پی رفلا، نوزاد رخ می‌دهد. برای مثال، نوزاد، که چنین مشکلی دارند در وزن‌گرفتن به مشکل برمی‌خورند. خلق‌وخوی نوزاد هم تحت تأثیر این مشکل قرار دارد و به حالت آزرده و بی‌قراری می‌رسد. عوارض جدی دیگری مانند بروز مشکلات خواب هم وجود دارد. گاهی رفلا، آنچنان، روی نوزاد اثرات منفی دارد که نیاز به جراحی هم پیش می‌آید.

رفلا، نوزاد و بی خوابی

نوزادان دچار رفلا، در حالت آرام و راحتی نیستند و این موضوع روی خوابشان هم اثر می‌گذارد. برای از بین‌بردن این حالت و خواباندن بی‌دغدغه و راحت کودک باید حتما به پزشک اطفال مراجعه کنید.

درمان قطعی رفلا، در نوزادان چیست؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

از آنجا که رفلا، در نوزادان بسیار کوچک رخ می‌دهد، امکان اینکه چیزی جز شیر به آنها داده شود هم وجود ندارد. برای همین است که درمان گیاهی خاصی در این زمینه موجود نیست.

داروهای من، برای رفلا، نوزاد

عوارض رفلا، نوزاد

چه زم، باید به دکتر مراجعه کرد؟

دلایل رفلا، نوزاد

دلایل رفلا، نوزادان چیست؟

یادتان باشد که اگر هرگونه مشکل مشکوکی در زمینه شیردهی به نوزاد و غذاخوردن او می‌بینید، باید به پزشک اطفال مراجعه کنید. در ادامه، اطلاعات کاملی در خصوص رفل، در نوزادان در اختیارتان قرار داده‌ایم.

رفلا، در نوزادان چگونه است؟

در نوزادان زیر ۶ ماه، حلقه ماهیچه‌ای میان مری و معده هنوز به رشد کامل نرسیده است. این موضوع می‌تواند باعث بازگشت غذا به سمت دهان شود. بعضی از نشانه‌های حساسیت به شیر ، مشابه علائم رفلا، معده نوزادان است؛ به ویژه نوزاد، که دچار آسم هستند یا اگزما.