زخم دهانه رحم سرویسیت چطور سلامت را به خطر می‌اندازد؟

یکی از راه‌کارهای درم، برای از بین‌بردن زخم دهانه رحم، فریز، بافت‌های آسیب‌دیده در این ناحیه از بدن است. با فریز، بافت‌های مذکور، می‌تو،د آنها را از بین ببرید و از عوارضشان رها شوید.

لیزر زخم دهنه رحم

دهانه رحم مانند سدی عمل می‌کند که باکتری‌ها و ویروس‌ها را از ورود به رحم منع می‌کند. با عفونی‌شدن دهانه رحم، احتمال عفونت‌، رحم هم زیاد می‌شود. اگر سرویسیت در نتیجه سوزاک یا کلامیدیا رخ بدهد، امکان سرایت به پوشش داخلی رحم و لوله‌های فالوپ به وجود می‌آید.

از روش‌های خانگی برای درمان زخم رحم چه می‌د،د؟ این راه‌کارها هم مانند توصیه‌های طب سنتی، فاقد پایه‌های علمی هستند. با این حال، مروری بر چند مورد از آنها خواهیم داشت.

درمان خانگی زخم دهانه رحم با عسل

زخم‌های موجود در دهانه رحم می‌توانند موجب خونریزی واژنی در فاصله میان دو عادت ماهانه شوند. در واقع، هرچند که در بسیاری از مواقع، چنین زخمی بی‌علامت در بدن شکل می‌گیرد اما لکه‌بینی در فاصله دو ، می‌تواند از نشانه‌های ابتلا به زخم در دهانه رحم باشد.

آیا زخم دهانه رحم باعث نازایی و ناباروی می‌شود؟

از سونوگرافی برای بررسی وضعیت رحم و اینکه عفونی شده یا خیر، استفاده می‌شود. شاید به طور دقیق، یکی از ابزارهای تشخیص زخم دهانه رحم نباشد اما در مسیر رسیدن به نتیجه‌گیری در این زمینه راه‌گشا خواهد بود.

آیا زخم دهانه رحم باعث عفونت میشود؟

زخم در دهانه رحم

زخم دهانه رحم در بارداری خطرناک است؟

یکی دیگر از توصیه‌های بی‌پایه طب سنتی، استفاده از سیر است. سیر خواص ضدمیکروبی دارد اما اینکه بخواهید در قالب یک ماده دارویی از آن برای مالیدن روی زخم‌ها بهره ببرید، چندان توصیه نمی‌شود.

درمان زخم دهانه رحم با جوش شیرین

در بسیاری از مواقع، زخم دهانه رحم هیچ نشانه و علامتی به همراه ندارد و معمولاً به واسطه معاینه لگن برای اه، دیگر یا در اثر سایر معاینات کشف می‌شود. نشانه‌ها و علامت‌های احتمالی بروز زخم در دهانه رحم می‌تواند به شکل موارد زیر باشد:

 • ترشحات زیاد غیرعادی واژنی
 • ادرار مکرر و دردناک
 • احساس درد در طول ،
 • خونریزی میان دو ،
 • خونریزی بعد از ،

از این رو، در بسیاری از مواقع هیچ نشانه و دردی همراه با زخم‌شدن دهانه رحم احساس نمی‌شود. در بعضی از موارد هم نشانه‌هایی از درد در فرد رخ می‌دهد. برای مثال، بعضی از مبتلایان به این زخم در طول ، دچار درد می‌شوند.

آیا زخم دهانه رحم همان زگیل تناسلی است؟

برای کاهش احتمال ابتلا به زخم دهانه رحم باید در هربار رابطه ، از کاندوم به درستی استفاده کنید. کاندوم‌ها در جلوگیری از انتقال بیماری‌هایی مانند سوزاک و کلامیدیا نقش مهمی دارند.

درباره زخم دهانه رحم یا سرویسیت (Cervicitis) چیزی شنیده‌اید؟ سرویسیت یا این زخم التهاب دهانه رحم است؛ ی،ی نقطه تحت، رحم که به سمت واژن باز می‌شود. این مشکل بسیار رایج است و عوامل مختلفی از جمله عفونت، حساسیت یا محرک‌های فیزیکی و شیمیایی در بروزش نقش دارند. کشف علت ایجاد این زخم مهم است. برای مثال، اگر عفونت موجب سرویسیت شود، امکان سرایت آن به نقاط دیگر بدن از جمله رحم، لوله‌های فالوپ، حفره شکمی و نقاط دیگر هم قوت می‌گیرد.

پزشکان برای تشخیص زخم دهانه رحم دست به معاینه لگن می‌زنند. این معاینه باعث می‌شود که امکان بررسی وضعیت دهانه رحم مقدور شود. متخصصان با جمع‌آوری مایع واژن یا ارزیابی سرعت و حساسیت این بخش از بدن به خونریزی می‌توانند به وجود زخم در آستانه رحم پی ببرند.

این وضعیت معادل ابتلا به سرطان دهانه رحم نیست اما اگر عفونت ناشی از آن شدید شود و توسعه پیدا کند، امکان ایجاد بافت‌هایی در بدن شکل می‌گیرد که مستعد سرط،‌شدن هستند.

بله، زخم دهانه رحم مشکلی التهابی است که می‌تواند عفونت ایجاد کند. گاهی این عفونت به نقاط دیگر دستگاه تناسلی مانند لوله‌های فالوپ و رحم هم راه پیدا می‌کند و اوضاع بیمار بسیار سخت و دردناک می‌شود.

آیا زخم دهانه رحم باعث لکه بینی میشود؟

درباره سرویسیت یا زخم دهانه رحم سؤال دیگری هم در ذهن دارید؟ از ما بپرسید تا در رسیدن به پاسخ به شما کمک کنیم.

پ،ما تراپی هم روشی است که با ت،یر سلول‌های سالم و تقویت جریان خون می‌تواند به ترمیم زخم‌های پوستی از جمله زخم موجود در دهانه رحم کمک کند.

چه زم، به پزشک مراجعه کنید؟

رشد غیرطبیعی برخی از باکتری‌ها که به طور طبیعی در واژن وجود دارند هم در بعضی از موارد منجر به ایجاد زخم در دهانه رحم می‌شود.

علائم زخم دهانه رحم چیست؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

پاسخ به این سؤال منفی است. این دو یک چیز نیستند ولی زخم دهانه رحم می‌تواند در نتیجه ابتلا به زگیل تناسلی به وجود بیاید و مشکل‌ساز شود.

آیا لیزر زخم دهانه رحم ضرر دارد؟

هرگونه واکنش حساسیت‌زا به اسپرم‌کش‌های ضدبارداری یا به لات، موجود در کاندوم می‌تواند منجر به التهاب دهانه رحم شود. حساسیت به مواد و محصولات بهداشتی مخصوص ،ن مانند دئودورانت‌ها یا دوش‌های واژنی هم می‌تواند باعث زخم دهانه رحم شود.

رشد بیش از حد باکتری

زخم دهانه رحم یا سرویسیت التهابی در دهانه رحم است که به واسطه تحریک، عفونت یا آسیب‌دیدگی سلول‌های دهانه رحم رخ می‌دهد. این بافت‌های آسیب‌دیده یا عفونی می‌توانند حالتی قرمز، متورم و همراه با مخاط چرک پیدا کنند.

از پمادهای ضدباکتریایی مانند زوویرا، (Zovirax) یا فامویر (Famvir) برای درمان زخم دهانه رحم استفاده می‌شود. این پمادها باید با نظر متخصص استفاده شوند.

بهترین آنتی بیوتیک برای زخم دهانه رحم

همان‌طور که چندبار دیگر هم گفته شد، گاهی بروز زخم در دهانه رحم بدون نشانه است. در این صورت، احتمال اینکه متوجه وجودش در واژن شوید، کاملا برحسب اتفاق خواهد بود.

شست‌وشوی واژینال با جوش‌شیرین هم از تجویزات طب سنتی است اما بهتر است که عوارض ناشناخته آن را قبول نکنید و بی‌تجویز متخصصان دست به استفاده از هیچ روش درم، نزنید.

گفته می‌شود که تزریق آب گیاه گزنه به واژن در درمان آن نقش دارد. باید بد،د که عوارض درمان‌های گیاهی از نظر علمی بررسی نشده‌اند.

درمان زخم دهانه رحم با ،بر نسا

زخم رحم

بهترین دارو برای زخم دهانه رحم

در صورتی که این مشکل در بدنتان تشخیص داده شد، حتماً درصدد درمان برآیید و نگذارید که به حال خود رها شود و مشکلاتی نظیر ناباروری را به وجود بیاورد.

آیا زخم دهانه رحم با دارو درمان می‌شود؟

اگر زخم دهانه رحم را به حال خود رها کنید و به موقع برای درمانش اقدامات لازم را پشت سر نگذارید، امکان بروز مشکلات متنوعی وجود خواهد داشت. یکی از عوارض این وضعیت، ناباروری است.

پزشکان پرسش‌هایی درباره سوابق ، بیمار هم مطرح می‌کنند. آنها به دنبال رسیدن اطلاعاتی در خصوص موارد زیر هستند:

 • تعداد شرکای ، فرد
 • استفاده‌، از کاندوم در رابطه ،
 • نوع پیشگیری از بارداری مورد استفاده

آزمایش‌ها برای تشخیص سرویسیت

زخم دهانه رحم یا همان سرویسیت در بسیاری از موارد بی‌نیاز از دارو درمان می‌شود. حتی نیاز به مراجعه به پزشک هم گاهی نیست. با این حال، در برخی از موارد که علت ابتلا، عفونتی ویروسی یا باکتریایی است، باید با تجویز پزشک دارو مصرف شود. ،‌ها و آنتی‌بیوتیک‌هایی موجود هستند که می‌توانند به درمان عفونت‌های عامل ایجاد زخم در دهانه رحم کمک شای، کنند.

آیا زخم دهانه رحم با سونوگرافی قابل تشخیص است؟

از آنتی‌بیوتیک‌های معروفی مانند آزیترومایسن (azithromycin) و دا،ی‌سایکلین (doxycycline) برای درمان زخم موجود در دهانه رحم استفاده می‌شود. مصرف این داروها باید با اجازه دکتر صورت بگیرد.

فریز زخم دهانه رحم

کاهش شرکای ، هم راهی برای کنترل بیماری‌های مقاربتی است. پیشگیری از زخم در دهانه رحم با مدیریت روابط ، و استفاده از کاندوم ممکن و مقدور می‌شود. با چکاپ و غربالگری رحم می‌تو،د از وضعیت این بخش از بدن باخبر شوید و نگذارید که بیماری‌ها و عفونت‌ها در آن توسعه پیدا کنند.

درمان زخم دهانه رحم چگونه است؟

همان‌طور که پیش‌تر هم ،وان شد، دلایل مختلفی باعث ایجاد زخم دهانه رحم می‌شوند. از جمله این دلایل به موارد زیر دقت کنید:

 • عفونت‌های ناشی از بیماری‌های مقاربتی
 • واکنش‌های ناشی از حساسیت
 • رشد بیش از حد باکتری

عفونت‌های ناشی از بیماری‌های مقاربتی

زخم در ناحیه رحم

عوارض زخم دهانه رحم چیست؟

برخی از منابع غیرعلمی و غیرمعتبر می‌گویند که پاشیدن پودر این ماده روی هر زخمی به بهبودی آن و جلوگیری از خونریزی‌اش کمک می‌کند.

درمان زخم دهانه رحم با روغن حیو،

بله، وجود زخم‌هایی در دهانه رحم در صورت درمان‌نشدن، باعث بروز عفونت‌ها و مشکلاتی جدی در ناحیه تناسلی می‌شود. کشیده‌شدن عفونت به لوله‌های فالوپ یا نقاط دیگر رحم با بروز عوارض جدی و ناخوشایندی نظیر ناباروری همراه است.

آیا زخم دهانه رحم درد دارد؟

در بسیاری از موارد، سرویسیت به واسطه عفونت‌های ویروسی و باکتریایی ناشی از بیماری‌های ، ایجاد می‌شود. از جمله بیماری‌های مقاربتی اثرگذار در این عفونت، سوزاک، کلامیدیا، تبخال تناسلی و تریکومونیازیس هستند.

واکنش‌های ناشی از حساسیت

بروز این مشکل می‌تواند با نشانه‌هایی مانند خونریزی‌های بین دو عادت ماهیانه یا درد در هنگام رابطه ، همراه باشد اما در بعضی از موارد هم هیچ علامت و نشانه‌ای رخ نمی‌دهد.

سرویسیت

دلایل زخم دهانه رحم چیست؟

اما اگر درد و نشانه‌ای در ناحیه واژن احساس می‌کنید، حتما باید به پزشک ،ن مراجعه کنید تا بفهمید که اوضاع از چه قرار است. هرگز، دردها و مشکلات ناحیه تناسلی را به حال خود رها نکنید چون می‌توانند موجب سرایت عفونت به نقاط گوناگون بدن شوند.

آیا زخم دهانه رحم از بارداری جلوگیری می کند؟

برای درمان زخم رحم، طب سنتی مانند هر موضوع دیگری تجویزاتی دارد. اما آیا این توصیه‌ها قابل‌اعتماد هستند؟ تا زم، که پزشکی متخصص، آنها را تأیید نکند، نباید از روش‌های تجویزی‌اش استفاده شود.

درمان زخم دهانه رحم با گزنه

از همین روی است که باید مشکلات مربوط به رحم و زخم‌های احتمالی موجود در آن را سریع درمان کنید. نگذارید که مشکل به حال خود رها شود. با سیستم ،ت دهی آنلاین سایت دکتردکتر می‌تو،د، خیلی سریع از بهترین متخصصان وقت ملاقات بگیرید.

همان‌طور که پیش‌تر هم ،وان شد، زخم در دهانه رحم همیشه همراه با نشانه و علامت نیست. در بسیاری از موارد، افراد نمی‌دانند که به این مشکل دچارند و به طور اتفاقی در معاینات به این وضعیت در آنها پی برده می‌شود.

امکان دارد که در دوران بارداری هم دهانه رحم دچار زخم شود. عفونت‌، این بخش از بدن در این دوران خطرناک است. علاوه بر اینکه مادر از عوارض عفونت در امان نیست، به نوزاد هم فشارهایی وارد می‌شود و مشکلاتی برای او هم رخ خواهد داد.

زخم دهانه رحم سرطان است؟

mayoclinic.org

درمان زخم دهانه رحم با لیزر عوارضی دارد و می‌تواند باعث بروز خونریزی و شکل‌گیری زخم‌هایی شود اما مشکل رحم و دهانه آن را حل می‌کند و در بیشتر موارد با موفقیت همراه است. استفاده از لیزردرم، منجر به ناباروری هم نمی‌شود.

پزشکان با بررسی ترشحات واژنی و مایعات موجود در دهانه رحم، به بررسی وجود باکتری و ویروس‌ها در بدن فرد می‌پردازند. آنها می‌خواهند متوجه شوند که باکتری‌ها و ویروس‌هایی خطرناک در این ناحیه از بدن وجود دارند یا خیر.

پیشگیری از زخم دهانه رحم ممکن است؟

اگر علت زخم دهانه رحم حساسیتی باشد که به محصولات بهداشت ناحیه تناسلی و واژن وجود دارد، نیازی به درمان نیست. اما اگر زخم دهانه رحم در نتیجه بیماری‌های مقاربتی به وجود بیاید، هم بیمار و هم شریک ، او نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک خواهند داشت.

پماد من، درمان رحم

اگر زنی باردار باشد و دچار چنین وضعیتی شود، امکان بروز مشکلاتی برای بچه در شکمش هم وجود خواهد داشت. پیگیری این مشکل نیاز به مراجعه به متخصص ،ن در تهران و شهرهای دیگر کشور دارد. در ادامه هم اطلاعات کاملی در خصوص آن خواهید خواند.

زخم دهانه رحم چیست؟

با استفاده از لیزر هم امکان سوزاندن سلول‌های غیرعادی وجود دارد. در این صورت، سلول‌های طبیعی و سالم می‌توانند جای آنها را بگیرند و از زخم در ناحیه ورودی رحم رها شوید.

پ،ما تراپی زخم دهانه رحم

برای درمان زخم دهانه رحم هم تجویزهای مختلفی وجود دارد. باید حتماً برای درمان این وضعیت به پزشک متخصص مراجعه کنید و از راه‌کارهای طب سنتی و مواردی که علمی نیستند، دور بم،د. در ادامه به روش‌های علمی و تجویزات سنتی و خانگی هم اشاره می‌کنیم.

درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی

منابع:

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B2%D8%AE%D9%85-%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%AD%D9%85-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%AA/

این مشکلات به بیماری التهابی لگن (PID) منجر می‌شود که نوعی عفونت دستگاه تولید مثل است و در صورت درمان‌نشدن باعث ناباروری می‌شود. ،، که دچار زخم دهانه رحم هستند، در ، با شریکی مبتلا به HIV، بیشتر در معرض ابتلا به ایدز قرار می‌گیرند.

تشخیص زخم دهانه رحم چگونه است؟

ع، زخم دهانه رحم را در زیر مشاهده می‌کنید.

مصرف روغن حیو، در بهبود زخم‌ها و مشکلات ناحیه تناسلی و واژن از سوی منابع تأییدنشده توصیه می‌شوند. با این حال، در استفاده از چنین توصیه‌ای، بی‌گدار به آب نزنید و حتماً نظر پزشکتان را جویا شوید.

درمان خانگی

webmd.com

مالیدن عسل به دهانه واژن هم در متون سنتی و پزشکی گیاهی توصیه می‌شود. یادتان باشد که احتمال دارد، چنین کاری با عوارض بسیار ناخوشایندی همراه باشد.

درمان خانگی زخم دهانه رحم با سیر