شغل مناسب درونگراها؛ راه موفقیت برای همه باز است

درونگرایی

شغل درونگراها

خلاقیت

مشاوران باید گوشی شنوا داشته باشند. پیش‌تر هم درباره ویژگی شنوابودن درونگراها صحبت کردیم. این دسته از افراد توانایی زیادی در شنیدن حرف‌های دیگران دارند و از آن گذشته، همدردی و همراهی با افراد دیگر در آنها زیاد است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که درونگراها مشاوران خوبی باشند.

گرافیک

ویژگی‌های غالب شخصیت‌های برونگرا به‌شرح زیر است:

 • بیشتر در تنهایی می‌توانند انرژی‌شان را بازیابی کنند.
 • از جمع‌های کوچک و اجتماعات محدود بیشتر استقبال می‌کنند.
 • از کار، مستقل و به‌ تنهایی لذت می‌برند.
 • در بسیاری از موارد آرام‌، خویشتن‌دار و همدرد با دیگران هستند.

برای تحقیق و پژوهش هم نیاز به دقت و توجه به جزئیات وجود دارد هم ساعات طول، کار، به‌تنهایی. البته همه محقق‌ها به‌ تنهایی کار نمی‌کنند ولی این زمینه از مشاغل نیاز به سپری‌، زمان معطوف به مطالعه و پژوهش دارند. در چنین شرایطی، امکان وقت‌گذر، با آدم‌های دیگر و توسعه ارتباطات در طول کار زیاد نخواهد بود.

فریلنسری

coursera.org

coursera.org

منابع:

در این مقاله از دکتردکتر می‌خواهیم درباره مشاغل من، درونگراها برایتان بگوییم. یادتان باشد که دقت در حال و احوال روح و روانتان اهمیت زیادی دارد؛ درست مانند رسیدگی به جسم و بدن. گاهی حتی لازم است که در شهر شلوغ و پر از فرصتی‌های شغلی مثل تهران به مشاور و پزشک روانشناس تهران هم مراجعه کنید.

درونگراها چه ویژگی‌های شخصیتی دارند؟

درونگرایی و زندگی شغلی

ویژگی مشاغل من، برای درونگراها چیست؟

حسابدارها گزارش‌ها و امور مالی را سروسامان می‌دهند. این کار به سطح بالایی از دقت و توجه به جزئیات نیاز دارد. این‌ها دقیقاً ویژگی‌های افراد درونگرا هستند.

درونگراها می‌توانند به حرف‌های دیگران به‌خوبی گوش کنند. این ویژگی آنها را برای حضور در مشاغلی من، می‌کند که این توانایی را می‌طلبند. برای مثال، روانشناسان باید گوش شنوایی برای شنیدن حرف‌های مراجعان خود داشته باشند.

مشاغل من، برای درونگراها را می‌شناسید؟

آدم های درونگرا

شغل من، درونگراها و زمینه‌های موفقیت بیشتر را بشناسید

با این اوصاف، شغل من، درونگراها چیست؟ این دسته از افراد باید به سراغ چه مشاغلی بروند؟

در اینکه نویسنده‌ها خلاق، فکور و دقیق هستند که شکی نیست. این ویژگی‌ها منطبق بر صفاتی است که افراد درونگرا دارند. درمیان نویسندگان معروف دنیا هم افراد درونگرا زیاد دیده می‌شوند؛ جی‌.کی.رولینگ (J. K. Rowling)، خالق هری پاتر از چهره‌های درونگرای معروف دنیای نویسندگی است.

مترجم

برای کار، در موقعیت شغلی من، و پیشرفت در آن باید بد،م که درونگرا هستیم یا برونگرا. مطالعه در این زمینه به شکوفایی بهترمان کمک زیادی می‌کند. شغل من، درونگراها و امکان رشد در آن را که بشناسید، بهتر می‌تو،د درباره زندگی کاری‌تان تصمیم بگیرید.

افراد خلاق می‌توانند از تصورات و تجسمات خود برای تولید ایده‌ها و راه‌کارهای نو استفاده کنند. خلاقیت در مشاغل من، افراد درونگرا لازم است. از جمله مشاغلی که به خلاقیت نیاز دارد و من، درونگراها هم هست، باید به طراحی گرافیک یا طراحی نرم‌افزار اشاره کنیم.

توجه به جزئیات

منظور از همدردی توانایی درک‌، دیگران و خود را به‌ جای آنها قراردادن است. در انتخاب شغل من، درونگراها برخورداری از این ویژگی اهمیت زیادی دارد. برای مثال، یک طراح تجربه کاربری سایت باید بتواند خودش را به‌ جای مخاطبان قرار بدهد تا بتواند طراحی من،ی از نقطه نظر آنها داشته باشد. این موضوع در مشاغل محسوس‌تری مانند مشاوره یا مددکاری هم لازم است.

تفکر تجزیه و تحلیل‌گر

افرادی که در دسته درونگراها قرار می‌گیرند، معمولاً در محیط کار چنین رفتارهایی دارند:

 • در زمان استراحت، اوقاتشان را به تنهایی سپری می‌کنند.
 • آنها مدام در حال بهینه‌سازی راه‌کارها و سازماندهی به موقعیت‌های مختلف هستند.
 • به برقراری تماس‌های مکتوب بیشتر از روش‌های ارتباطی دیگر علاقه دارند.

درونگراها در مشاغل دیگر هم موفق می‌شوند؟

،، که درونگرا محسوب می‌شوند به مستقل‌بودن در هنگام کار اهمیت زیادی می‌دهند. این افراد دوست ندارند که مدام زیر ذره‌بین رییس قرار داشته باشند. برای همین است که کار، به صورت دورکار برایشان خوشایند است.

توانایی گوش‌دادن به دیگران

درونگراها دوست دارند که تنها باشند و مستقل کار کنند. فریلنسری یا همان کار، برای خود و به شکل دورکاری، چنین امک، را در اختیارشان قرار می‌دهد. فریلنسری نوعی سبک کاری است و افراد در مشاغل مختلف مانند نویسندگی، طراحی گرافیک، برنامه‌نویسی و… می‌توانند به‌ شکل فریلنسری کار کنند.

مشاغلی که مرتبط با IT یا همان فناوری اطلاعات هستند، نیاز به دقت بالایی دارند. توجه به جزئیات، ابراز خلاقیت و صرف زم، طول، برای کار، و تفکر از ویژگی‌های من، برای انجام این دسته از شغل‌ها است. برونگراها هم که چنین ویژگی‌هایی دارند. پس کار در حوزه فناوری اطلاعات پیشنهاد خوبی به افراد درونگرا خواهد بود.

مشاوره

آدم‌های درونگرا می‌توانند در مشاغلی مانند فروش، روابط عمومی، تدریس و… موفق عمل کنند. این دسته از افراد معمولاً حضوری مؤثر در محیط کار دارند و اگر به شغلی علاقه داشته باشند، آن را به‌ خوبی انجام می‌دهند. در واقع، قابل‌اعتماد هستند و از عهده انجام کارهای مختلف به خوبی برمی‌آیند.

،، که زیر چتر درونگرایی قرار می‌گیرند، اهمیت زیادی به برقراری ارتباطات عمیق با آدم‌ها می‌دهند. شاید دوستان و آشنایان این افراد پرشمار نباشند اما همان تعداد اندک روابط دوستانه‌شان بسیار پرم،ا و عمیق است. این ویژگی برای مدیریت و رهبری تیم‌ها کاربرد دارد.

اهمیت‌دادن به استقلال

به طور کلی هم دقیق‌شدن روی روح و روان و توجه به ابعاد غیرجسم، هم مانند رسیدگی به بدن لازم است. برای این کار هم نباید از کمک‌گرفتن از روانشناسان و مشاوران خبره غافل شویم. یکی از راه‌های جذاب و ساده برای دریافت وقت ملاقات با این متخصصان هم استفاده از سایت ،ت دهی آنلاین دکتردکتر است. این روش را به خاطر بسپارید.

می‌د،د که درونگرایی چیست؟ آدم‌های درونگرا ،، هستند که بیشتر انرژی رو، و روحی‌شان را از درون خود تأمین می‌کنند. در واقع، آنها برای شادابی روح و روانشان نیاز کمتری به حضور در جمع و اجتماعات دارند.

ویژگی‌های شخصیتی افراد و شغلی که انتخاب می‌کنند در موفقیت و کامیابی‌شان اهمیت زیادی دارد. شما درونگرا هستید؟ شغل من، درونگراها چیست؟

بیشتر متفکران درونگرا برای شکل‌دادن به چارچوب‌های فکری و مطرح‌، ایده‌های مختلف به منطق و استدلال تکیه می‌کنند. چنین ویژگی‌هایی در تحلیل داده‌ها و حل مسائل و مشکلات مختلف نقش مهمی دارد.

فریلنسر درونگرا

کارهای مرتبط با فناوری اطلاعات

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

بر،ب‌ها:

درونگرایی با برونگرایی ،وماً دلیلی برای موفقیت یا دوری از آن نیست. با این حال، بعضی از ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری باعث می‌شوند که عملکرد افراد در بعضی از مشاغل بهتر شود. خلاقیت، حساسیت به موضوعات مختلف، جزئی‌نگری، همدردی با دیگران و دقت بالا از جمله ویژگی‌هایی است که درونگراها از آنها بهره‌مند هستند.

درونگراها در محیط کار چگونه عمل می‌کنند؟

خودشناسی همیشه نتایج خوبی به همراه می‌آورد. هرچقدر که با ویژگی‌های شخصیتی خودمان بیشتر آشنا شویم، امکان موفقیتمان در زندگی هم بالاتر می‌رود.

شغل‌هایی مانند طراحی گرافیکی به خلاقیت نیاز دارند. درونگراها هم اصولاً آدم‌های خلاقی هستند و با ریزبینی و تفکر عمیقی که دارند، به خوبی از پس کارهای خلاقانه مانند طراحی گرافیکی برمی‌آیند.

نویسنده

،، که در زمینه مهندسی فعالیت می‌کنند، توانایی زیادی در حل مسأله دارند. درونگراها هم اهل تفکر و استدلال منطقی‌اند و به پیدا، راه‌کار برای مشکلات علاقه‌مند هستند.

مددکار اجتماعی

باید دقت کنید که آدم‌ها روی طیفی قرار دارند که در دو سر آن، برونگرایی و درونگرایی واقع شده است. هیچ‌، کاملاً برونگرا یا درونگرا نیست. در واقع، امکان دارد که شما بعضی از ویژگی‌های افراد درونگرا را داشته باشید و برخی از مشخصات برونگراها را.

حتی ممکن است که بنا به شرایط، شخصیتتان در بعضی مواقع برونگرا و گاهی هم درونگرا شود. بسیاری از درونگراها می‌توانند از حضور در جمع هم لذت ببرند و بسیاری از برونگراها هم می‌توانند خجالتی باشند. منظور این است که آدم‌ها می‌توانند تلفیقی از ویژگی‌های درونگرایی و برونگرایی را در شخصیت خود بازتاب بدهند.

مددکاران اجتماعی هم مانند روانشناسان باید همراهی و همدردی زیادی با مراجعان خود داشته باشند. از سوی دیگر، داشتن گوشی شنوا برای شنیدن حرف‌های دیگران هم از ویژگی‌های مهم در این زمینه است. برای همین، درونگراها معمولاً مددکاران خوبی می‌شوند.

دلیل موفقیت در این مشاغل، درونگرایی است؟

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A7/

indeed.com

گاهی شنیده می‌شود که آمارها یا تحقیقات نشان می‌دهند، برونگراها درآمد بیشتری دارند و در موقعیت‌های شغلی مختلف موفق عمل می‌کنند. با این حال، باید بد،د که درونگراها هم می‌توانند به همان اندازه موفق باشند. هیچ محدودیتی برای موفقیت وجود ندارد.

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟ پرسش و سؤالی درباره این موضوع در ذهنتان باقی مانده است؟ با ما درمیان بگذارید.

ترجمه هم از آن کارهایی است که نیاز به دقت و توجه به جزئیات دارد. خلاقیت و داشتن گوشی شنوا هم از جمله ویژگی‌های لازم برای پیش‌برد این کار است. با این تفاسیر، افرا درونگرا گزینه خوبی برای کار، در این حوزه هستند.

حسابدار

حسابداری شغل من، درونگراها

مهندس

آدم‌های درونگرا معمولاً به محیط دقت زیادی دارند و حواسشان نسبت به جزئیات جمع است. آنها به کنش‌ها و واکنش‌های آدم‌ها هم نگاه ویژه‌ای دارند. چنین ویژگی‌هایی در چند شغل من، درونگراها مانند داروسازی و ویراستاری کاربرد پیدا می‌کند.

توانایی ایجاد روابط عمیق

درونگراها با برخورداری از چنین ویژگی و شاخصه شخصیتی می‌توانند به مشاغلی در حوزه تحلیل مشغول شوند. مهندسان داده و تحلیل‌گران در زمینه‌های مختلف در بیشتر مواقع درونگرا هستند.

اگر درونگرا هستید و می‌خواهید ببینید که شغل من، درونگراها چیست، باید به شما درباره ویژگی‌های لازم برای کار، در مشاغل من، این نوع از شخصیت‌ها بیشتر بگوییم. شغل‌های من، این دسته از افراد، ویژگی‌های زیر را می‌طلبند:

 • همدردی و همراهی با دیگران
 • تفکر تجزیه‌ و تحلیل‌گر
 • خلاقیت
 • توجه به جزئیات
 • توانایی ایجاد روابط عمیق
 • اهمیت‌دادن به استقلال
 • توانایی گوش‌دادن به دیگران

همدردی و همراهی با دیگران

از ویژگی‌های لازم برای کار، در موقعیت‌های کاری و شغل من، درونگراها برایتان گفتیم. خوب است که دیگر به سراغ نام‌بردن از مشاغل معروف و من، برای افراد درونگرا برویم.

 • محقق
 • فریلنسری
 • کارهای مرتبط با فناوری اطلاعات
 • مشاوره
 • حسابداری
 • گرافیک
 • نویسنده
 • مترجم
 • حسابدار
 • مهندس

محقق

One moment please …. Ataköy.