عفونت بینی بعد از عمل؛ عوارض عمل بینی از زبان پزشک

اگرچه درد و تورم از عوارض شایع جراحی بینی است، اما باید به تدریج فروکش کند. چنانچه درد، تورم و کبودی در عرض یک هفته رو به کاهش نباشد یا تشدید شود احتمالا با نشانه‌هایی از عفونت روبه‌رو هستید. سایر علائم عفونت جراحی بینی عبارت‌اند از:

 • قرمزی و تورم بینی و پوست اطراف بینی
 • قرمزی اطراف بینی
 • ترشح چرک زرد یا سبز از محل برش
 • تب بالا که با داروهای معمولی از بین نمی‌رود
 • محل برش و ناحیه اطراف گرم یا داغ است
 • خونریزی مکرر بینی
 • تراوش بوی بد از محل برش

برای ،ید محصولات مراقبت از زخم، می‌تو،د روی لینک زیر بزنید:

شست‌وشوی بینی برای درمان عفونت بینی

برای درمان عفونت بینی بعد از عمل بینی می توان از سه روش استفاده کرد:

 • شست‌وشوی بینی
 • استفاده از پماد
 • مصرف آنتی‌بیوتیک

این مشکل آنچنان رایج نیست. در واقع، حدود ۲درصد از افراد را درگیر می‌کند. در صورت بروز هم روش‌های درمان و جلوگیری از توسعه عفونت موجود هستند. برای رسیدگی به وضعیت پس از جراحی باید قرار ملاقات‌های منظمی با پزشک متخصص خود داشته باشید.

در صورت عفونت سطحی پوست ​​بینی بعد از عمل که چندان جدی نیست، پزشک ، یا پمادهایی مانند جنتامایسین (Gentamicin) یا موپیروسین (Mupirocin) را برای کاهش عفونت تجویز می‌کند.

برای جلوگیری از عفونت تیغه بینی بعد از عمل بینی باید قبل از هر چیز، زمان زیادی را صرف پیدا، جراحی معتبر و کلینیکی تمیز و استریل کنید. از آنجایی که بیشتر عفونت‌های بخیه‌های بینی مربوط به مراقبت‌های بعد از عمل هستند، باید نکات زیر را بعد از جراحی در نظر بگیرید:

 • تنباکو مصرف نکنید.
 • با جراح در ارتباط باشید.
 • در دوران نقاهت از اعمال فشار روی بینی خودداری کنید.
 • نوشیدنی‌های خیلی گرم یا سرد و غذاهای تند نخورید.
 • باند و تامپون را مطابق توصیه پزشک استفاده کنید.
 • دستان خود را قبل از تعویض باند استریل کنید.
 • از رفتن به مکان‌های شلوغ و آلوده خودداری کنید.
 • ناحیه اطراف برش‌ها را به طور مکرر ضدعفونی کنید.
 • به محض مشاهده اولین علائم عفونت با پزشک خود تماس بگیرید.
 • رژیم غذایی سالمی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و هیدراته‌ماندن در نظر بگیرید.
 • بخیه‌ها و محل برش را تمیز و خشک نگه دارید. می‌تو،د از آب نمک و یک پد پنبه‌ای استریل برای تمیز، بینی و برداشتن پوسته‌های موجود در اطراف بخیه‌ها استفاده کنید.

علت بوی عفونت در بینی بعد از عمل چیست؟

اگر درباره عفونت بینی بعد از عمل بینی ، نکته‌ای ناگفته باقی مانده است، به ما بگویید تا به شما در رفع ابهامات کمک کنیم.

عفونت بینی

مصرف آنتی بیوتیک برای عفونت بینی بعد از عمل بینی

عفونت بینی بعد رینوپ،تی

عفونت بینی بعد عمل جراحی رایج است؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

عفونت بینی بعد عمل بینی

دلیل عفونت بینی بعد از عمل چیست؟

عفونت پوست بینی بعد از عمل بینی آنچنان رایج نیست. اگر چنین چیزی رخ بدهد، عوارض زیر رخ می‌دهند:

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C/

پس از جراحی تغییر شکل بینی، ممکن است بوی عفونی در بینی خود احساس کنید که احتمالا پس از یک یا دو هفته از بین می‌رود. این بوی بد همیشه از علائم عفونت بینی بعد از عمل بینی نیست اما از جمله علایمی است که حتما نیاز به پیگیری دارد.

به یاد داشته باشید که نباید گوش پاک‌کن را بیش از حد در سوراخ بینی فرو کنید چون فشار زیاد سواب پنبه به غشای بینی و پوست آسیب می‌رساند. بینی خود را با دقت، حوصله و با توجه به راهنمایی جراح خود تمیز کنید.

این پمادها خاصیت آنتی‌بیوتیکی دارند و ضدعفونی‌کننده هستند. به کمک گوش‌پاک‌کن می‌تو،د سطح داخلی سوراخ‌های بینی و محل دقیق عفونت آن را به پماد آغشته کنید. مقدار پماد مصرفی هم باید مطابق تجویز پزشک باشد. در غیر این صورت ممکن است باعث التهاب و زخم بینی شود.

عوامل مختلفی منجر به عفونت بینی بعد از عمل بینی می‌شوند. از جمله:

درمان عفونت بینی بعد از عمل چیست؟

عفونت چشم بعد از عمل بینی رخ نمی‌دهد اما چشم‌ها هم تحت تأثیر این جراحی قرار می گیرند و حالتی ملتهب پیدا می‌کنند.

این در حالی است که احتمال عفونت در بخیه‌ها بلافاصله پس از عمل بینی بسیار بالا است. بنابراین، مصرف دوره کامل آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری یا درمان عفونت بعد از جراحی لازم است.

جلوگیری از عفونت بینی بعد از عمل بینی مقدور است؟

بعد از جراحی زیبایی بینی باید یک یا دو هفته صبر کنید تا بینی را بشویید چون بخیه‌ها نباید در دوران نقاهت خیس شوند. بعد از این مدت می‌تو،د یک گوش پاک‌کن را در سرم نمکی مرطوب و سوراخ‌های بینی را تمیز کنید.

بهترین روش دریافت ،ت از متخصص مربوطه هم استفاده از سیستم ،ت دهی آنلاین سایت دکتردکتر است. بی‌معطلی و هیچ دغدغه‌ای می‌تو،د برای ملاقات با جراحتان وقت بگیرید.

کشف سریع علت بوی عفونت ضروری است. اگر عفونت در کار باشد، به راحتی با آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی و اسپری‌های سالین درمان صورت می‌گیرد.

عوارض عفونت بینی بعد از عمل بینی چیست؟

منابع:

topdoctors.co.uk

پس از جراحی بینی،  قرص برای عفونت بینی تجویز می‌شود؛ به عبارت دقیق‌تر، پزشک بعد عمل آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی یا داخل عروقی را تجویز می‌کند که همه آنها باید به موقع مصرف شوند. بسیاری از افراد پس از یک یا دو روز مصرف، داروهای خود را متوقف می‌کنند؛ با این فرض که مشکل یا عفونت جدی ندارند.

 از قطره‌های سالین یا اسپری برای مرطوب و تمیز‌، بینی استفاده کنید. این محصولات از خشک‌شدن سوراخ‌های بینی جلوگیری می‌کنند و ،ه‌های خون و عفونت‌های بینی را از بین می‌برند. عفونت بخیه بینی بعد از عمل بینی باعث ایجاد بوی بد و التهاب می‌شود و با شست‌وشو می‌تو،د مانع از بروز مشکلات مختلف شوید.

استفاده از پماد برای عفونت بینی بعد از عمل بینی

مانند سایر جراحی‌های زیبایی، جراحی بینی عوارضی دارد که با رعایت دستورالعمل‌ها یا مصرف برخی داروها می‌تو،د از بسیاری از آنها پیشگیری کنید. عفونت عارضه‌ای جانبی و گاهی اوقات تهدید‌کننده برای زندگی است که باید به‌سرعت و به‌طور کامل درمان شود. در این مقاله به دلایل، علائم و روش‌های درمان عفونت بینی بعد از عمل بینی می‌پردازیم. برای پیگیری مشکلات مربوط به عوارض این عمل باید به متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه کنید. در این مقاله هم پاسخ بسیاری از پرسش‌ها در این زمینه را می‌خو،د.

علائم عفونت بینی بعد از عمل چیست؟

raadinahealth.com

این موضوع می‌تواند به خاطر ،ه‌های خون، بخیه‌ها یا مخاط داخل بینی ایجاد شود. با‌این‌حال، اگر مداوم باشد و نفس شما را هم بدبو کند، نشانه عفونت بخیه خواهد بود.