علائم دیابت نوع دو را بشناسید و کنترل اوضاع را به دست بگیرید

قند خون بالا بر سیستم اعصاب محیطی در انتهای اندام به خصوص نوک انگشتان دست‌ها و پاها اثر آسیب‌رسان دارد. در بیماری دیابت نوع دو، احساس گزگز و مور مور شدن در نوک انگشتان وجود دارد.

یکی از علائم دیابت نوع دو احساس خستگی زود به زود و بیش از حد است؛ به‌این صورت که حتی بعد از استراحت و خواب کافی، باز هم خسته‌اید. به این مورد از علائم ظاهری دیابت نوع دو هم دقت و توجه داشته باشید.

۴. بینایی‌تان دچار اختلال شده است؟

دیابت نوع دوم

حواستان به علائم شروع دیابت نوع دو باشد

همانطور که انتخاب سبک زندگی می‌تواند به بزرگسالان کمک کند تا دیابت نوع دو خود را مدیریت و حتی متوقف کنند، تغذیه خوب و فعالیت بدنی کودکان هم می‌تواند در این زمینه اثرگذاری مثبتی داشته باشد. نشانه‌های این وضعیت در کودکان هم مشابه بزرگسالان است.

کلید مدیریت اوضاع در آگاهی و ،ب اطلاعات است

بهتر است، این را بد،د که قند خون بالا قدرت سیستم دفاعی و توانایی بازسازی سلول‌های بدن را کاهش می‌دهد. برای همین، رفع عفونت در بیمار دیابتی، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

۶. مدام احساس گرسنگی می‌کنید؟

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%AF%D9%88/

اگر زخم، بریدگی یا عفونتی در بدن شما وجود دارد باید در محدوده زم، مشخصی بهبود پیدا کند. چنانچه مدت زمان طول،‌تر گذشت و هنوز زخم و بریدگی‌تان بسته نشد یا عفونت همچنان فعال ماند، زنگ هشدار دیابت نوع دو به صدا درمی‌آید.

دیابت نوع دو یکی از شایع‌ترین بیماری‌های غدد است که با پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان در زمان من،، عوارض کمتری در پی خواهد داشت. هرچقدر، بیشتر با علائم دیابت نوع دو آشنا باشید، راه مدیریت اوضاع برایتان هموارتر می‌شود. در این بیماری پانکراس انسولین را به اندازه کافی و مورد نیاز بدن ترشح می‌کند اما عواملی در بدن وجود دارند که باعث می‌شوند انسولین اثر نکند و قند خون بالا برود. نتیجه این روند بروز مرض قند یا دیابت نوع دوم است. برای پیگیری این بیماری باید به متخصص کبد و گوارش مراجعه کنید. در این مقاله از علائم این نوع از دیابت می‌پردازیم.

علائم دیابت نوع دو چیست؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

برای پیگیری وضعیت و مراجعه به بهترین متخصصان کبد و دستگاه گوارش هم می‌تو،د از سیستم ،ت دهی آنلاین سایت دکتردکتر کمک بگیرید. درباره نشانه‌های این بیماری سوال و نکته مبهمی باقی مانده است؟ از ما بپرسید تا با هم به پاسخ برسیم.

برای اینکه از سیر تا پیاز اوضاع از زمان بروز نشانه‌های دیابت تا درمان و کنترلش در موقعیت‌های مختلف را بد،د، نگاهی به اطلاعات جامع سفر شیرین داشته باشید. با سفر شیرین که کاری است از تیم داروسازی دکتر عبیدی، می‌تو،د بی‌ترس و ،ره با دیابت نوع دوم رویارو شوید و نتایج خوبی بگیرید.

healthline.com

بیماری دیابت نوع دو می‌تواند بر رگ‌های خونی و اعصاب اطراف ناحیه تناسلی اثرات منفی بگذارد. کم شدن میل ، هم یکی از علائم بیماری دیابت نوع دو است. باید به این علائم دیابت نوع 2 در مردان و ،ن دقت کنید.

درباره علائم بیماری دیابت نوع دو صحبت کردیم. اگر نشانه‌ها را جدی بگیرید و سریع برای مدیریتشان اقدام کنید، عوارض چند، شما را تحت تأثیر قرار نخواهند داد.

بر،ب‌ها:

این علائم دیابت نوع 2 در ،ن و مردان می‌تواند از نشانه‌های اولیه بروز بیماری باشد. پس آن را جدی بگیرید و پیگیری‌های لازم را در خصوصش انجام بدهید.

۷. احساس بی‌حسی و مور مور شدن در دست و پاها دارید؟

اگر قند خون همچنان بیشتر و بیشتر شود و درمان برای کنترل سطح قند خون شروع نشود، بی‌حسی انتهای دست و پا ایجاد می‌شود. امکان دارد که دست و پاهای فرد بیمار به اشیا اطراف برخورد کند، آسیب ببیند، زخم شود ولی هیچ احساس دردی نداشته باشد.

۸. میل ،‌تان کم شده است؟

وقتی کلیه‌های شما قند اضافی را خارج می‌کنند، آب بیشتری هم از بدن دفع می‌شود و در نتیجه، احساس می‌کنید که حجم ادرارتان بیشتر از گذشته شده است.

۲. به تازگی، آب زیادی می‌نوشید؟

منابع:

احساس گرسنگی، افزایش اشتها و تمایل به پرخوری یکی از علائم دیابت نوع دو است. این را بد،د که افزایش اشتها و تمایل به پرخوری و پرنوشی در بیماری دیابت نوع دو، می‌تواند هم با افزایش وزن و هم کاهش آن به طور غیرطبیعی همراه باشد.

برای همین است که بیشتر آب می‌نوشید تا مقدار از دست‌رفته را جبران کنید. اگر احساس می‌کنید تعداد دفعات تخلیه ادرار و حجمش نسبت به قبل بیشتر شده و همزمان پُرنوشی هم پیدا کرده‌اید به پزشک مراجعه کنید تا ابتلا به دیابت را در شما بررسی کند.

۳. احساس خستگی می‌کنید؟

شیوع دیابت نوع دو در کودکان هم زیادتر از گذشته شده است. در درجه نخست باید ببینید که کودک مبتلا به دیابت نوع یک است یا دو و بعد امور درم، را با راهنمایی پزشک پیگیری کنید.

در دیابت نوع دو، میزان تمایل به نوشیدن آب چندین برابر می‌شود. کلیه‌ها آب و قند اضافی را به شکل ادرار از بدن خارج می‌کنند و شما کمبود آب و احساس تشنگی خواهید کرد.

همیشه حواستان به علائم اولیه باشد و با مشاهده یک یا تعدادی از آنها، سعی کنید که وضعیت را پیگیری کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای مق، با این بیماری و کنترلش، بالابردن اطلاعات است.

علائم دیابت نوع دو در کودکان چیست؟

اگر به تازگی، بیش از پیش جهت تخلیه ادرار به سرویس بهداشتی می‌روید  یا حجم ادرارتان نسبت به گذشته بیشتر شده، احتمالا دچار پرادراری شده‌اید. در بیماری دیابت نوع دو، قند خون بالا است و کلیه‌ها تلاش می‌کنند که مقداری از این قند خون اضافه در بدن را از راه ادرار خارج کنند.

نشانه های دیابت نوع دو

۱. تکرر ادرار (پرادراری) دارید؟

قند خون بالا در هنگام تخلیه‌شدن، مقدار قابل توجهی از آب بدن را هم خارج می‌کند. احتمال دارد به خاطر کم‌شدن مایع مرطوب‌کننده چشم، کمی توانایی بینایی‌تان کم شود.

۵. روند ترمیم زخم‌ها، بریدگی‌ها و عفونت‌ها طول، شده است؟

علائم دیابت نوع دو به تدریج بروز می‌کنند؛ به شکلی که گاهی اوقات آن‌ علایم و زنگ خطرها را نادیده می‌گیرید یا با این بیماری مرتبط نمی‌د،د. در ادامه می‌خواهیم با طرح پرسش‌هایی مهم، شما را با نشانه‌های بروز این وضعیت آشنا کنیم. هرچه، زودتر علایم دیابت  تشخیص داده شود، عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد و روند درمانتان بهتر پیش می‌رود. شایع‌ترین علائم دیابت نوع ۲ به این شرح‌اند:

  • تکرر ادرار
  • نوشیدن آب زیاد
  • احساس خستگی
  • اختلال در بینایی
  • کُندی ترمیم زخم‌ها و عفونت‌ها
  • احساس گرسنگی مداوم
  • احساس بی‌حسی و مور مور شدن در دست و پاها
  • کاهش میل ،