عمل بینی گوشتی؛ آیا واقعا به این عمل نیاز دارید؟ نظر پزشک را بخوانید

رینوپ،تی بینی

منظور از عمل بینی گوشتی چیست؟

علاوه بر درمان جراحی، افرادی که بینی‌های گوشتی دارند،  تحت عمل جراحی بینی یا رینوپ،تی مایع قرار می‌گیرند. این عمل غیرتهاجمی است و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد اما نتایج آن مادام العمر نیست و باید چندین بار تکرار شود.

drkazemi.org

 فرض کنید سابقه ابتلا به کلوئید را دارید. در این صورت باید در جلسه مشاوره به پزشک اطلاع دهید چون اسکار جراحی بینی شایع‌ترین و جدی‌ترین عارضه جراحی بینی گوشتی است.

مشخصات بینی گوشتی چیست؟ بینی گوشتی یا پهن به بینی با پوست ضخیم و چرب، غضروف ضعیف، پل بینی کم و سوراخ‌های ، گفته می‌شود. بینی‌های گوشتی رایج‌ترین شکل بینی در جهان هستند و گاهی به نام‌های بینی آفریقایی هم شناخته می‌شوند.

عمل بینی گوشتی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، اما در برخی موارد جراح از داروهای بی‌حس‌کننده برای بی‌حس‌، بینی و نواحی اطراف آن استفاده می‌کند.

رینوپ،تی استئوتومی معمولا برای درمان ش،تگی بینی و صاف‌، انحراف پشتی آن استفاده می‌شود. اما در رینوپ،تی بینی گوشتی، برای برداشتن غضروف و استخوان اضافی بالای بینی از این روش استفاده می‌شود تا پل بینی کوچکتر شود. در این جراحی، جراح استخوان بالایی بینی را می‌شکند و قطعات آن را دوباره مرتب می‌کند تا پل بینی باریک شود.

عمل نوک بینی یا تیپ‌پ،تی (Tip plasty)

اگرچه جراحی بینی بیشتر برای اصلاح عیوب بینی استخو، استفاده می‌شود، اما گاهی اوقات برای باریک‌، سوراخ‌های بینی پهن یا کوچک‌، نوک بینی گوشتی هم انجام می‌شود.

بهترین و موثرترین روش برای باریک‌، بینی‌های پهن، جراحی زیبایی بینی است. اگرچه این عمل تهاجمی دارای عوارض جانبی و دوره نقاهت طول، است، اما نتایج قابل توجه و تقریبا دائمی دارد.

drbastaninejad.com

منظور از هزینه‌های جانبی چیست؟‌ آزمایش‌های قبل از جراحی،‌ ویزیت پزشک، ع،‌برداری، داروها و ،ب بینی. نرخ تقریبی انواع عمل بینی را گفتیم اما باید بد،د که عمل بینی گوشتی مردان و ،ن دشوارتر و معمولا گران‌تر از انواع دیگر جراحی بینی است.

مراحل عمل بینی گوشتی

روش‌های جراحی عمل بینی گوشتی چیست؟

منابع:

پس از باریک ، و تغییر اندازه بینی، پزشک برش‌ها را بخیه می‌زند، یک تامپون را برای جلوگیری از خونریزی داخل سوراخ‌های بینی شما قرار می‌دهد و بینی را با بانداژ می‌پیچد.

اقدامات مراقبتی بعد جراحی بینی گوشتی چیست؟

بیشتر جراحان توصیه می‌کنند که عمل بینی را تا زمان بعد از بلوغ به تعویق بیاندازید. حداقل سن برای عمل بینی گوشتی تقریبا ۱۶ سال است. باید با شناسایی نوع بینی و مشورت با پزشک درباره عمل تصمیم‌گیری شود. لازم است، بد،د که عمل بینی گوشتی عروسکی یا فانتزی می‌خواهید یا به دنبال اصلاح و ترمیم هستید؟

از آنجایی که در عمل بینی تیپ‌پ،تی، استخوان بینی تغییر نمی‌کند، نسبت به تکنیک عمل بینی گوشتی استئوتومی حالت تهاجمی کمتری دارد و عوارض کمتری نسبت به آن به همراه می‌آورد.

کاهش پایه آلار (Alar) یا عمل پره‌های بینی

همه به دنبال عمل بینی گوشتی طبیعی هستند و دوست دارند که شکل نهایی بینی‌شان مانند یک بینی طبیعی زیبا به نظر برسد. اما آیا بعد از رسیدن به چنین خواسته‌ای، امکان برگشت اوضاع به شکل سابق وجود دارد؟ ضعیف‌بودن غضروف بینی‌های گوشتی باعث می‌شود که افتادگی و برگشت‌پذیری جراحی بعید نباشد.

درباره عمل بینی گوشتی پرسش دیگری در ذهنتان وجود دارد؟ نکته مبهمی باقی مانده است؟ از ما بپرسید تا با هم به جواب سوالتان برسیم.

بهترین روش عمل بینی گوشتی بنا به شکل این عضو در هر فرد و شرایطش متفاوت است. باید با مشورت پزشک درباره این موضوع تصمیم بگیرید. امکان عمل جراحی بینی گوشتی با لیزر هم وجود دارد اما این روش نمی‌تواند تغییرات اساسی در ساختار و غضروف به وجود بیاورد.

نکات قبل از جراحی بینی گوشتی چیست؟

بینی متن، با سوراخ‌های متقارن چهره را زیبا و چشم‌نواز می‌کند. بنابراین، افرادی که بینی نامتقارن دارند، برای هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت خود، تحت عمل جراحی بینی قرار می‌گیرند. امکان عمل‌، انواع بینی وجود دارد. عمل بینی گوشتی هم از موارد رایج است و باعث می‌شود که مشکلات ظاهری این عضو از بدن به دست متخصص زیبایی رفع شود. در این مقاله درباره عمل این نوع از بینی‌ها بیشتر می‌خو،د. با ما همراه باشید.

بینی گوشتی چیست؟

از عوارض عمل بینی گوشتی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ورم بعد از جراحی بینی گوشتی
 • کبودی روی گونه‌ها و اطراف چشم
 • خونریزی خفیف

کل عمل بینی گوشتی معمولا ۲ ساعت طول می‌کشد، اما از آنجایی که این عمل تهاجمی و نیازمند بستری است، باید یک شب در بیمارستان بم،د. به یاد داشته باشید که تا یک هفته بعد از عمل بینی نمی‌تو،د سوار هواپیما شوید یا از قطار استفاده کنید.

جراحی بینی به این شیوه که به آن تیپ پ،تی هم گفته می‌شود، نوعی جراحی زیبایی است که در آن نوک بینی گوشتی شکل می‌گیرد. اگر نوک بینی بزرگ یا گرد دارید، جراح از این روش برای برداشتن یا تغییر شکل غضروف نوک بینی یا کاهش اندازه سوراخ‌های آن استفاده می‌کند.

در سال ۱۴۰۲، قیمت عمل بینی گوشتی در بازه‌ای از ۱۵ تا ۸۰ میلیون تومان متغیر است. نوسانات این نرخ وابسته به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر است:

 • میزان شهرت و خبرگی پزشک
 • شهر و بیمارستان محل جراحی
 • هزینه‌های جانبی مانند بستری و مشاوره

ع، قبل و بعد عمل بینی گوشتی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

حدود یک سال پس از عمل هم جراحی ترمیمی بینی گوشتی صورت می‌گیرد. در سال‌های اخیر، تکنیک‌ها و ابزارهای نوین این عارضه را کم کرده‌اند اما همچنان باید بد،د که چنین رخدادی برای بینی‌های گوشتی دور و بعید نیست.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

در خانه، احتمالا درد خفیف یا احساس سوزش در سوراخ های بینی خود خواهید داشت که کاملا طبیعی است. بانداژها دو روز پس از جراحی برداشته می‌شوند، اما گچ‌ها و تامپون‌ها باید تقریبا یک هفته باقی بمانند.

دوره ریکاوری جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

جراحی عمل بینی

بهترین سن جراحی بینی گوشتی چیست؟

رایج‌ترین روش عمل بینی گوشتی، کاهش پایه آلار است که به آن آلارپ،تی هم می‌گویند. در این روش جراح برش‌های کوچکی در ،مت داخلی سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند و با برش بافت‌های اضافی، طول و عرض آنها را کاهش می‌دهد.

raadinahealth.com

بسته به هدف و انتظارات شما، جراح پ،تیک از یک یا دو تکنیک برای جراحی عمل بینی گوشتی استفاده می‌کند. در ادامه با این روش‌ها آشنا می‌شوید:

استئوتومی (Osteotomy)

همه این‌ها در کمتر از ۲ ماه برطرف می‌شوند. گاهی اوقات، پزشک برای کاهش ضخامت پوست بینی، تزریق کورتون را تجویز می‌کند. اگر چنین چیزی برای شما هم تجویز شد، آمپول‌ها را به موقع و در یک کلینیک مطمئن انجام دهید.

برگشت‌پذیری بینی گوشتی چگونه است؟

از آنجایی که بینی‌های گوشتی غضروف ضعیف‌تری دارند، کوچک شدن و شکل‌دادن به نوک آنها سخت است. در نتیجه، این جراحی باید توسط جراح ماهری انجام شود که می‌داند چگونه بینی را باریک و ناهنجاری‌های آن را اصلاح کند.

بهتر است، دو هفته قبل از عمل از انجام این موارد هم دوری کنید:

 • مصرف داروهای رقیق‌کننده خون
 • استعمال دخ،ات
 • نوشیدن الکل
 • استفاده از داروهای گیاهی و مکمل‌ها

عمل بینی گوشتی با تغییرات ساختاری اساسی همراه است. اگر بینی گوشتی دارید، نباید انتظار داشته باشید که عمل بینی نیمه فانتزی و عروسکی روی بینی‌تان جواب بدهد چون این‌ها معمولا مخصوص بینی‌های استخو، هستند.

انواع رینوپ،تی بینی پهن

اگر در این عمل، پل بینی نیاز به تغییر شکل داشته باشد، جراح برش‌های کوچکی در امتداد کلوملا (بافتی که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند) به وجود می‌آورد و پوست بینی را بالا می‌برد تا دسترسی بیشتری به ساختار داخلی بینی داشته باشد. این روند عمل جراحی بینی گوشتی به روش باز است.

یک هفته پس از عمل بینی گوشتی، پزشک بخیه‌های غیرجاذب را برمی‌دارد و بینی را با ،ب می‌،باند تا نوک آن در جای خود بماند. در دوران نقاهت به نکات زیر دقت کنید:

 • تا زم، که آتل روی بینی شما وجود دارد از شستن صورت خودداری کنید.
 • از کمپرس سرد ۳ بار در روز برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • از آرایش ، خودداری کنید؛
 • حداقل به مدت ۸ هفته از فعالیت‌های شدید مانند دویدن، شنا، دوچرخه‌سواری، توپ‌بازی و کوه‌نوردی خودداری کنید.
 •  در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • اجسام سنگین را بلند نکنید.
 • از خم‌شدن و کشیدن و هل‌دادن اجسام خودداری کنید.
 • داروهای تجویز شده خود را به موقع مصرف کنید؛
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید و تا زمان بهبودی کامل هیدراته بم،د.

عوارض عمل بینی گوشتی چیست؟

برای عمل‌، بینی باید به جراحان و متخصصان خبره مراجعه کنید. یکی از روش‌های محبوب و مفید برای پیدا، این متخصصان و دریافت ،ت ملاقاتشان، استفاده از سیستم ،ت دکتر سایت دکتردکتر است.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

رینوپ،تی یا عمل زیبایی بینی پهن جهت موارد زیر انجام می‌شود:

 • باریک‌، سوراخ‌های بینی
 • اصلاح انحراف تیغه بینی
 • تغییر زاویه بینی
 • صاف‌، بینی
 • کوتاه یا بلند‌، پل بینی
 • رفع مشکلات تنفسی
 • جلوگیری از خونریزی بینی ناشی از ساختار نامن، آن

جراحی بینی گوشتی مشکل است؟

اما اگر فقط نوک و سوراخ‌های بینی نیاز به تغییر داشته باشند، جراح عمل را بدون بالاکشیدن پوست بینی انجام می‌دهد (عمل جراحی بینی گوشتی به روش بسته).

مراحل عمل بینی گوشتی

مراحل عمل بینی گوشتی چیست؟

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA%DB%8C/برای آماده‌شدن جهت عمل بینی گوشتی، ابتدا باید آزمایش خون بدهید و تاریخچه پزشکی مفصلی حاوی آ،ژی، مشکلات ،ه‌شدن خون و اختلالات ژنتیکی خود را گزارش بدهید.