فشیال پوست با اکسیژن | مجله دکتردکتر

این روش‌ درم، جدید برای پوست، درم، داخل سلولی یا ا،یژن‌رس، است و مورد علاقه افراد مشهوری از جمله مدونا و اشلی گراهام هم هست.

افزایش درخشش پوست؛ برخی معتقدند که مزیت اصلی فشیال‌های ا،یژن این است که به منافذ اجازه می‌دهند اسید هیالورونیک و دیگر مواد اثر بخش سرم‌ها را راحت‌تر جذب کنند. بسته به اینکه چه سرمی استفاده می‌شود، فواید آن متفاوت خواهد بود.

آرام بخش برای درمان آکنه؛ ا،یژن برای تسریع بهبود زخم موثر شناخته شده است و همچنین ممکن است بتواند باکتری های خاصی را از بین ببرد. به همین دلیل است که مکان‌هایی با سطح ا،یژن کم، مانند هواپیما، می‌توانند باعث مشکلات پوستی شوند. به این دلایل، فشیال با ا،یژن ممکن است به آرام ، آکنه و کشتن باکتری مولد آکنه که باعث بروز انواع خاصی از آکنه می‌شود، کمک کند و به درمان آکنه کمک کند.

رنگ پوست یکدست‌تر؛ فشیال‌های ا،یژنی مقدار زیادی ویتامین یا مواد گیاهی را به پوست شما می‌رسانند که می‌تواند منجر به پوستی روشن و درخشان شود.

ا،یژن‌تراپی قبل از این که یک روش زیبایی باشد، یک روند درم، است و به‌منظور تغذیه و تحریک کلاژن سازی پوست از آن استفاده می‌شود. از طریق این روش ویتامین‌ها، مواد معدنی، مواد مغذی ضروری و عصاره‌های گیاهی از طریق پوست صورت و گردن مستقیم وارد همین نواحی می‌شود.

فیشال

فواید فشیال پوست با ا،یژن‌تراپی

طول درمان با ا،یژن بسته به آن مرکز متفاوت است، اما می‌تو،د انتظار داشته باشید که درمان حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. به ،وان مثال، برخی مراکز “ا،یژن سه گانه صورت” را ارائه می دهند که 75 دقیقه طول می کشد.

زمان بهبودی

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%81%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%DA%98%D9%86/

بسیاری از کیت‌های ا،یژن صورت بدون نسخه وجود دارد که ضرری ندارند. با این‌حال، این کیت‌ها همان نتایج دلخواه و ژورنالی را ارائه نمی‌دهند. محصولاتی که حاوی ا،یژن هستند ممکن است به “متابولیسم سلولی” کمک کنند، به این م،ی که ممکن است روی پا،ازی سلول‌های مرده پوست تاثیر بگذارند. حتما دستورالعمل‌ها را بخو،د تا مطمئن شوید که از محصولات به درستی استفاده می‌کنید.

تحقیقات در مورد اثربخشی فشیال با ا،یژن ،یبی است. به این شکل که بسیاری از مردم گزارش می‌دهند که پوست آن‌ها بعد از انجام آن سالم و روشن به نظر می‌رسد و تصاویر نیز تفاوت قبل و بعد از این کار را تأیید می‌کنند. با این‌حال، تحقیقات علمی کمی پشت این ادعاها وجود دارد.

دستگاهی که در طول فرآیند ا،یژن‌تراپی از آن استفاده می‌شود، مولکول‌های غلیظ ا،یژن را با شدت به لایه بیرونی پوست که به آن اپیدرم می‌گویند، وارد می‌کند.

درمان‌های دیگری نیز وجود دارد که نتایج مشابهی را با ا،یژن‌رس، صورت می‌دهد:

میکرودرم ابریژن

محصولات صورت حاوی ا،یژن عبارتند از:

 • ماسک ریکاوری فشیال ا،یژن مراقبت از پوست
 • مرطوب‌کننده و تقویت کننده درخشندگی
 •  ، ژل ا،یژن‌ دهنده بدون روغن
 • ماسک انرژی زا فوری سه‌گانه

فشیال ا،یژن در مقایسه با سایر درمان‌های صورت

منبع:

در طول فشیال صورت با ا،یژن، یک متخصص زیبایی ابتدا صورت را پا،ازی و لایه‌برداری می‌کند. هر مرکز فرآیند مخصوص به خود را برای اعمال ا،یژن بر روی صورت دارد، اما معمولاً از یک اپلیکاتور برای رساندن جری، از ا،یژن با فشار بالا به سطح پوست استفاده می‌شود.

در حالی‌که بسیاری از افراد فشیال‌های صورت با ا،یژن را موثر می‌دانند، برخی نسبت به فواید آن شک دارند. در ادامه مواردی را در این رابطه نام برده و درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد:

قرمزی موقت پوست

مراحل فشیال پوست با ا،یژن

هر چند وقت یک بار پوست نیاز به ا،یژن‌رس، دارد؟

در این بخش که ،مت آ، فشیال است، صورت با لوسیون و ،‌هایی که باعث تغذیه پوست هستند، ماساژ داده می‌شود. این ماساژ کمک می‌کند تا فشیال تاثیر ماندگارتری داشته باشد.

نحوه عملکرد فشیال با ا،یژن

کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک، بهبود گردش خون و افزایش تولید کلاژن برای داشتن پوستی جوان ‌تر از جمله مزایای فشیال پوست با استفاده از ا،یژن است. البته برای انجام این کار، بهتر است تا نظر دکتر پوست، مو و زیبایی خود را جویا شوید ولی به‌صورت کلی، می‌خواهیم درباره آن به شما توضیح دهیم؛ با ما همراه باشید.

فشیال پوست با ا،یژن چیست؟

پوست هیدراته شده؛ ا،یژن به تزریق سرم‌ها به پوست کمک می‌کند. می‌تو،د به میله ا،یژن مانند شلنگ کوچکی فکر کنید که مواد موثر را به پوست می‌رساند. بعد از انجام فشیال پوست شما احتمالاً هیدراته به نظر می‌رسد، به‌خصوص اگر اسید هیالورونیک جزء مواد استفاده شده باشد.

اگر پوست حساسی دارید، سرم و ا،یژن ممکن است باعث قرمز شدن پوست شما می‌شود که باید ظرف چند ساعت پس از عمل محو شود.

پف‌کردگی یا تورم صورت

از یک دستگاه مخصوص برای تزریق ا،یژن به پوست در درمان ملایم فشیال صورت با ا،یژن استفاده می‌شود. این دستگاه روی تمام ،مت‌های صورت به‌وسیله اپراتور چرخانه می‌شود و باعث نرم و آرام شدن پوست می‌شود.

درمان با سرم

اهمیت به پوست و زیبایی طبیعی یکی از نیازهای این روزهای مردم است. راه‌های زیادی برای تقویت پوست و زیبایی وجود دارد که فشیال پوست با ا،یژن یکی از آن‌هاست.

اگر می‌د،د که به هر ماده‌ای برای مراقبت از پوست حساسیت دارید، حتماً قبل از فشیال یا هر اقدام دیگری در این زمینه به پزشک خود بگویید. همچنین استفاده از محصولاتی را که باعث خارش، تورم، درد یا قرمزی طول، مدت می‌شود، قطع کنید.

آیا می‌توان از کیت صورت OTC ا،یژن در خانه استفاده کرد؟

healthline

ا،یژن تراپی پوست با فشیال فواید زیادی برای صورت دارد، مثلا:

بسیاری از متخصصان پوست توصیه می‌کنند که یک بار در ماه از این روش استفاده کنید، اگرچه فشیال صورت با ا،یژن به اندازه سایر روش‌های دیگر  در لایه‌برداری موثر نیست اما این روش راه خوبی برای حفظ پوستی است که از قبل سالم و جوان است.

فشیال صورت با ا،یژن می‌تواند به دلیل ورود شدید ا،یژن در صورت باعث التهاب شود. این امر می‌تواند باعث شود که پوست چاق یا متورم به نظر برسد.

واکنش آ،ژیک به سرم

فشیال ا،یژن روشی است که معمولا توسط یک متخصص زیبایی در یک مرکز انجام می‌شود. این روش یک روش “غیر پزشکی” در نظر گرفته می‌شود زیرا هیچ چیزی به بدن تزریق نشده و از مواد شیمیایی نیز استفاده نمی‌شود.

درمورد هیدرافشیال می‌تو،م بگوییم که یک درمان سه مرحله‌ای است که ناخالصی‌های منافذ را از طریق یک فرآیند “خلاء مانند” از بین می‌برد که با پا،ازی و لایه‌برداری شروع می‌شود. در این روش بعد از مراحل اولیه، است،اج و آبرس، به پوست انجام شده و در انتها درمان کامل می‌شود.

در ادامه به تفکیک در اینباره توضیح می‌دهیم:

درمان ملایم

فشیال صورت با ا،یژن به کاهش خطوط ریز، یکنواخت شدن بافت، افزایش درخشندگی و حفظ ظاهری روشن و جوان کمک می‌کند. تحقیقات قطعی در مورد این موضوع وجود ندارد، و برخی از متخصصان پوست به شدت مخالف آن هستند. آن‌ها معتقدند که این روش ممکن است باعث التهاب غیرضروری، قرمزی یا پف صورت و نواحی مختلف آن شود.

همیشه قبل از انجام هر عملی مطمئن شوید که یک مرکز ایمن و قابل اطمینان پیدا کنید. بسیاری از محصولات OTC حاوی ا،یژن هستند و به خوبی در بازار عرضه می‌شوند، اما تحقیقات کمی برای تایید این‌که ا،یژن می‌تواند حتی در یک محصول مراقبت از پوست باقی بماند یا خیر، وجود دارد. اگر در این زمینه نیاز به نظر یا تجویز دستور پزشکی از یک متخصص پوست را دارید، می‌تو،د با استفاده از سایت ،ت دهی دکتر مجموعه دکتردکتر، وقت خود را آنلاین بگیرید و به‌صورت تخصصی اقدام کنید.

برخی از متخصصان پوست این روش را به ،وان یک روش خوب برای افراد 20 ساله توصیه می‌کنند. البته، در هر سنی می‌تو،د فشیال با ا،یژن را انجام دهید، اما با افزایش سن، ممکن است بخواهید درمان‌های قوی‌تری مانند لیزر یا میکرونیدلینگ را در نظر بگیرید.

عوارض جانبی و  فشیال صورت با ا،یژن

میکرودرم ابریژن یک روش لایه‌برداری به‌طورکلی ایمن است که می‌تواند ظاهر آسیب‌های ناشی از نور خورشید، چین و چروک، خطوط ریز، اسکار حاصل از آکنه و موارد دیگر را بهبود بخشد.

هیدرافشیال

در انتهای این مطلب از شما می‌خواهیم که اگر تجربه فشیال صورت با ا،یژن را دارید، با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

کاهش خطوط ریز؛ گفته می‌شود که فشیال‌های ا،یژن به بهبود گردش خون در صورت کمک می کند، که همین می‌تواند باعث شود پوست روشن و کشیده به نظر برسد.

ا،یژن تراپی

زیبایی پوست با رسیدگی به آن تامین می‌شود!

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

برخلاف درمان‌های تهاجمی‌تر، پس از ا،یژن‌رس، صورت یا فشیال با ا،یژن، هیچ زمان استراحت یا بهبودی وجود ندارد و در صورت تمایل حتی می‌تو،د بلافاصله بعد از انجام آن آرایش کنید.

فواید فشیال پوست با ا،یژن چیست؟

دیگر فواید فشیال با ا،یژن عبارتند از:

 • افزایش کلاژن سازی پوست
 • سم زدایی پوست صورت با ا،یژن تراپی
 • افزایش سرعت تولید سلول‌های جدید در پوست
 • آب‌رس، به پوست
 • ایجاد ظاهر درخشان در پوست صورت
 • درمان آکنه با فیشیال صورت با ا،یژن
 • کمک به درمان پوست‌های خشک

اثر فشیال پوست با ا،یژن

انواع درمان فشیال پوست صورت با ا،یژن

درمان با سرم مهم‌ترین بخش فشیال ا،یژن است. سرم حاوی اسید هیالورونیک، مواد معدنی، ویتامین‌ها و بسیاری از آنتی‌ا،یدان‌ها در ابتدا مورد استفاده قرار می‌گیرند.  استفاده از این مواد مفید، تاثیر بسیار خوبی در سفت و محکم شدن پوست داردو چین و چروک و خطوط ریز صورت را از بین می‌برد.

ماساژ پوست

بدن برای رشد به ا،یژن نیاز دارد و به همین دلیل است که ما نفس می‌کشیم. تئوری پشت فشیال ا،یژن این است که سلول‌های پوستی وقتی به طور کامل از طریق ا،یژن صورت، ا،یژن رس، می‌شوند، روشن و سالم به نظر می‌رسند.

طول درمان

سرم‌هایی که معمولاً حاوی اسید هیالورونیک هستند و به ،وان حجیم کننده پوست شناخته می‌شوند، همراه با اپلیکاتور یا بعد از ،مت ا،یژن رس، روی صورت استفاده می‌شوند.