لابیا پلاستی چیست؟ با عوارض این عمل آشنا شوید

نیاز به انجام برخی از آزمایش‌ها مانند خون، ادرار و ع،‌برداری با اشعه ای، هم وجود دارد. دستورهایی درباره پوشش، تغذیه و مراقبت‌های بعد و قبل از عمل صادر می‌شود.

در طول عمل

دلایل مختلفی برای انجام عمل زیباسازی واژن وجود دارد. در این روزها، فشار رسانه‌ها و تبلیغات از همیشه بیشتر است. بانوان با کلیشه‌های زیبایی ظاهری خاصی سنجیده می‌شوند و این فشارها موجب می‌شود که بسیاری به عمل‌های غیرضروری تن بدهند. بااین‌حال، دلایل دیگری هم در این زمینه نقش دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

دلایل پزشکی و فیزیکی

عمل لابیاپ،تی

لابیا پ،تی و بارداری

در ابتدا باید با متخصص جراحی این بخش صحبت کنید و اه، و دلایل خود را به او بگویید. بررسی وضعیت جسم، و رو، فرد پیش از جراحی ضروری است.

پس از جراحی، پزشک کاتتر ادراری را برمی‌دارد (در صورت داشتن کاتتر) و با از بین‌رفتن بیهوشی هوشیارتر می‌شوید. از نظر خونریزی هم اوضاع بررسی می‌شود و پیش از ترخیص، دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه مراقبت از زخم در حین بهبودی به شما داده می‌شود.

شروع کار و فعالیت‌های روزانه، چند روز بعد از عمل ممکن می‌شود. اگر شغلتان شامل فعالیت بدنی یا بلند، وزنه است، شاید لازم باشد مدت بیشتری در خانه بم،د. بعد از عمل، به مدت ۴ تا ۶ هفته از فعالیت‌های زیر اجتناب کنید:

 • تمرین‌های ورزشی دشوار.
 • فعالیت‌های بدنی مانند دوچرخه‌سواری، دویدن و شنا.
 • رابطه ،.

روش‌های مختلفی برای انجام عمل لابیاپ،تی وجود دارد. از جمله این موارد باید با گزینه‌های زیر آشنا باشید:

 با لیزر

گاهی برخی از ظاهر این بخش به‌شدت ناراضی هستند و این موضوع باعث کاهش اعتمادبه‌نفسشان برای پوشیدن لباس‌های تنگ یا برقراری رابطه ، می‌شود. در این حالات هم عمل‌، ایده نامطلوبی نیست.

این را هم بد،د که عمل زیباسازی واژن ارتباطی با ناحیه هایمن یا همان در اصطلاح پرده ، ندارد. بنابراین، آسیبی در طول جراحی به ناحیه مذکور نمی‌رسد. اگر دغدغه آسیب‌نرسیدن به این بخش از ، تناسلی را دارید، جای نگر، وجود ندارد.

در طول لابیاپ،تی و بسته به دلیل انجام آن، جراح یکی از موارد زیر را انجام می‌دهد:

 • مقداری از بافت لابیا را برای کاهش اندازه آن جدا می‌کند.
 • با تزریق فی، یا چربی به لابیا  آن را بزرگ می‌کند.
 • لابیا را از بافتی دیگر بازسازی می‌کند.

اینفوگرافی لابیا پ،تی

لابیا پ،تی درد دارد؟

بازگشت زودهنگام به این فعالیت‌ها می‌تواند بر زخم فشار وارد، بخیه‌ها را پاره کند و بهبودی را به تاخیر بیندازد.

همچنین می‌تو،د با مصرف مکمل‌های معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن، هر چه زودتر در مسیر بهبودی قرار بگیرید:

تکنیک‌های لابیا پ،تی چیست؟

لابیاپ،تی

عمل زیباسازی واژن توصیه می‌شود؟

،ن و دختران زیر ۱۸ سال نباید دست به عمل لابیاپ،تی بزنند. در این سن و سال، امکان رشد و تغییر شکل و حالت لابیا همچنان وجود دارد. بنابراین، بهتر است که زیر این سن، عمل صورت نگیرد.

لابیاپ،تی و ،

شاید برایتان سؤال باشد که امکان لابیاپ،تی بعد یا قبل از زایمان وجود دارد؟ اثرگذاری این جراحی روی روند زایمان و بارداری چیست؟ برایتان خواهیم گفت.

لابیاپ،تی بعداز زایمان

برای ایجاد تن، و تقارن بخش‌های مختلف لابیا با هم از این عمل استفاده می‌شود. بافت اضافی لبه‌ها می‌تواند پیچ ​‌بخورد، بچرخد یا کشیده شود. چنین روندی باعث ناراحتی و تحریک فیزیکی در حین ورزش، فعالیت‌های فیزیکی (مانند دوچرخه‌سواری یا دویدن) و مقاربت می‌شود.
برای بهبود بهداشت و سلامت هم این عمل صورت می‌گیرد چون بافت اضافی می‌تواند پا،ازی و نظافت را دشوارتر کند و باکتری‌هایی را در خود جای دهد که منجر به ایجاد عفونت‌های دستگاه ادراری می‌شوند.

دلایل زیبایی و احساسی

بزرگ‌بودن لابیا دلایل مختلفی دارد. برای مثال:

 • سن. یائ، یا سایر تغییرات هورمونی می‌تواند بافت لابیای بزرگ را نازک کند و باعث می‌شود که لابیا مینور از لابیا بزرگ بیرون بزند.
 • بارداری و زایمان.
 • تغییرات در وزن.
 • ژنتیک.

چه افرادی می‌توانند لابیا پ،تی کنند؟

برای بازگرداندن ظاهری جوان‌تر پس از زایمان یا رفع آثار پیری از زیباسازی واژن استفاده می‌شود. برای کاهش عدم تقارن (شکل ناهموار) لابیا مینور یا لابیا بزرگ هم این عمل صورت می‌گیرد. در واقع، زم، که یک طرف بلندتر یا شکل متفاوتی نسبت به طرف دیگر دارد، زیباسازی توصیه می‌شود.
برای افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن خطوط بصری، برآمدگی‌ها یا ظاهر نامن، در زمان پوشیدن لباس‌های تنگ هم برخی تن به لابیاپ،تی می‌دهند.

جراحی تایید ،ت

اگر نکته‌ای جامانده یا مبهم درباره این عمل جراحی در ذهن دارید، حتما ما را در جریان بگذارید تا پاسخش را برایتان فراهم کنیم.

در بخش بعدی هم ،ت به بی‌حسی می‌رسد. بسته به روشی که عمل انجام می‌شود، بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد.

روند جراحی زیباسازی واژن

،شدن بعد از این عمل چطور پیش می‌رود؟ هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. روند قاعدگی ارتباطی با چنین عملی ندارد و اختلالی در بعد یا قبل از آن به‌وجود نمی‌آورد. فقط بهتر است که به‌جای تامپون از پدها استفاده شود و به بهداشت ناحیه تناسلی هم توجه ویژه‌ای داشته باشید.

برای بزرگ‌، لابیا از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود:

لابیا پ،تی مبتنی بر لیزر را می‌توان به صورت سرپایی انجام داد. به طور معمول، این روش کمتر از ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، و می‌تو،د بلافاصله پس از آن به خانه بروید. در بیشتر موارد، بیماران می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را به تدریج پس از هفته اول از سر بگیرند.

 با پ،ما جت

از تکنیک‌های مختلفی برای جراحی لابیای مینور و ماژور استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد، جراحی شامل کوچک‌، یا بزرگ‌، این بخش‌های دستگاه تناسلی است.

قبل از عمل زیباسازی واژن

از بافت ، تناسلی می‌توان برای ایجاد لابیا استفاده کرد. لابیا پ،تی یک مرحله در کل فرآیند جراحی ترمیمی تاییدکننده ،ت است.
تمام برش‌ها در روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شوند. این بخیه‌ها به مرور زمان درمان می‌شوند و نیازی به برداشتن آنها نیست. محل جراحی هم با پانسمان پوشانده می‌شود.

بعد از عمل زیباسازی واژن

برای شستن زخم فقط از آب و،م (بدون صابون) استفاده کنید. پس از ادرار،، ناحیه مورد نظر را به آرامی پاک یا آن را خشک کنید. ناحیه جراحی را مالش ندهید.

ممکن است دوباره مقداری خون و آزمایش ادرار هم انجام دهید. سپس، پزشک لابیای شما و پوست اطراف آن را تمیز می‌کند و در صورت نیاز ناحیه شرمگاهی شما را می‌تراشد.

my.clevelandclinic.org

منابع:

در هرحال، اگر هدف از لابیا پ،تی زیباسازی باشد، بهتر است کمی بیشتر دقت کنید. واقعیت این است که سلامت هر اندام مهم‌تر از زیبابودن آن است. تنوع شکل و حالت بخش‌های مختلف بدن افراد در دنیا هم بسیار زیاد است و نباید تحت تأثیر کلیشه‌های تبلیغاتی برای زیباسازی بدنتان تصمیم بگیرید.

چه افرادی نمی‌توانند لابیاپ،تی کنند؟

این عمل زیباسازی منتقدان زیادی دارد که معتقدند نباید ال،ای ظاهری کلیشه‌ای را در جوامع تبلیغ کرد. بااین‌وجود، نمی‌توان از مزایای زیباسازی این عضو هم در برخی از موارد غافل شد:

 • افزایش اعتماد به نفس.
 • راحتی در لباس‌پوشیدن.
 • افزایش لذت ، در برخی موارد.
 • کاهش درد و ناراحتی در برخی موارد.
 • بهبود بهداشت و سلامت.

عوارض لابیا پ،تی

واژن حالتی منعطف و ارتجاعی دارد. عملکرد آن هم بعد از عملی مانند زیباسازی تغییری نمی‌کند. بنابراین، انجام لابیاپ،تی پیش از زایمان هم خطری ندارد. بسیاری از ،ن هم پیش از بارداری و زایمان به‌سراغ انجام این عمل می‌روند.

لابیاپ،تی و ،ی

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86/

حواستان به بخیه‌ها باشد و در صورت نیاز به رژیم غذایی تجویزی از سوی پزشک هم دقت کنید. حواستان باشد که ناحیه جراحی‌شده نباید آلوده شود و در معرض عفونت قرار بگیرد.

شروع فعالیت های بدنی و ، بعد از لابیا پ،تی چگونه است؟

زیباسازی واژن

جراحی چطور انجام می شود؟

بنابراین، هرچند که این عمل برای همه ضرورت ندارد اما در برخی از موارد پر از فواید است. برای مراجعه به بهترین متخصصان پوست و زیبایی هم می‌تو،د از سیستم ،ت دهی اینترنتی دکتردکتر کمک بگیرید.

برای تأیید و تغییر ،ت افراد هم از این عمل استفاده می‌شود:

این عمل با عوارض زیادی همراه نیست اما بروز موارد زیر محتمل هستند:

 • خون‌ریزی.
 • کبودی (هماتوم).
 • عفونت.
 • دهان‌باز، زخم‌ها.
 • ایجاد جای زخم.
 • درد مداوم، درد در طول رابطه ، یا از دست‌دادن حس در ناحیه مذکور.

مراقبت های و کارهای قبل و بعد از جراحی

چرا لابیا بزرگ می‌شود؟

برای لابیا پ،تی از امواج رادیویی با فرکانس بالای ۴ مگاهرتز هم استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها گرما و حرارت کمتری نسبت به لیزرها یا وسایل برقی موجود ایجاد می‌کنند و عوارض عمل کمتری به‌همراه دارند.

تمیز، لابیاهای جراحی شده چگونه است؟

لابیا پ،تی روشی جراحی برای کاهش یا افزایش اندازه لابیا است. این جراحی به بهبود ظاهر این بخش از ، تناسلی ،نه کمک می‌کند و در تأیید ،ت در زمان تغییر ،ت هم استفاده می‌شود.

لابیاپ،تی ماژور

افرادی که شکل و ساختار لابیای مینور و ماژور در آنها باعث بروز مشکلات فیزیکی می‌شود، بهتر است که به انجام این عمل فکر کنند. در واقع، منظور موقعیت‌هایی است که بزرگی یا کوچکی این ناحیه مانع از ورزش‌، یا فعالیت‌های عادی می‌شود.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

برای ورود به فرایند عمل آماده می‌شوید و لباس مخصوص جراحی را به تن می‌کنید. یکی از متخصصان هم علائم و وضعیت حیاتی شما (دما، نبض، فشار خون، سطح ا،یژن، میزان تنفس) را اندازه‌گیری می‌کند.

لابیا پ،تی (Lab،lasty) روشی جراحی است که معمولاً برای کاهش اندازه لابیا مینور انجام می‌شود. منظور از لابیای مینور هم همان بخش از ، تناسلی با چین‌های پوستی است که مجرای ادرار و واژن را احاطه می‌کند. به دلایل ظاهری و گاهی هم به خاطر آزاری که بزرگی این بخش در حین فعالیت‌هایی مانند ورزش به وجود می‌آورد، جراحی زیباسازی واژن انجام می‌شود. برای پیگیری ،وم انجام این عمل و انجامش نیاز به مشورت با متخصص پوست و زیبایی دارید. در این مقاله هم شما را با زیباسازی واژن بیشتر آشنا می‌کنیم.

لابیا پ،تی چیست؟

برای کوچک‌، لابیا از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود:

 • روش اصلاح؛ جراح بافت اضافی را از لبه بیرونی یک یا هر دو طرف لابیا مینور برمی‌دارد، به طوری که لبه‌های لابیا متن، با یکدیگر شوند.
 • روش گُوِه؛ با این روش، جراح یک قطعه بافت ،‌ای شکل را از نواحی داخلی یک یا هر دو طرف لابیا مینور برمی‌دارد. ناحیه مخاط هم دست‌نخورده می‌ماند، به طوری که وقتی لابیا بخیه می‌شود، لبه چروکیده لابیا بی‌تغییر باقی می‌ماند.

برای بزرگ ، لابیا ماژور، جراح مقدار کمی چربی را از ناحیه دیگری از بدن مانند شکم یا ران (با روش لیپو،شن) می‌گیرد و آن را به لابیای بزرگ تزریق می‌کند. تزریق اسید هیالورونیک (hyaluronic acid) به لابیا ماژور هم گزینه‌ای جایگزین است.

لابیا به بخشی از چین‌های پوست اطراف دهانه واژن می‌گویند. چین‌های بیرونی لابیا ماژور نامیده می‌شوند که به م،ای لبه‌‌های بزرگ است. این چین‌ها بخش‌های چین‌دار گوشتی بزرگ‌تری هستند که از اندام‌های تناسلی خارجی محافظت می‌کنند و بعد از بلوغ با موهای ناحیه تناسلی پوشیده می‌شوند.

لابیاپ،تی مینور

اگر جراحی بخشی از فرآیند تغییر ،ت باشد، می‌توان با استفاده از بافت تناسلی موجود، لابیا ایجاد کرد. این امکان هم وجود دارد که لابیا پ،تی قبل یا بعد از سایر جراحی‌های بازسازی انجام شود.

مزایای لابیاپ،تی

برخی از افراد هم دچار مشکلاتی از نظر بهداشت این عضو و آزاردهنده‌بودن بزرگی‌اش در فعالیت‌های مختلف هستند. در عمل‌های تغییر ،ت هم برای ایجاد ظاهری ،نه نیاز به لابیاپ،تی وجود دارد.

این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، ی،ی در طول جراحی بیدار می‌م،د و فقط ناحیه لابیا دچار بی‌حسی می‌شود. پس در طول عمل هوشیار باقی می‌م،د اما درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد.

چرا لابیاپ،تی یا زیباسازی واژن انجام می‌شود؟

در مرحله بعد، جراح جزئیات عمل را توضیح می‌دهد. برای مثال، این موضوع را مطرح می‌کند که برش‌ها در کجا ایجاد می‌شوند و در مورد تغییرات در اندازه و شکل لابیا بعد از جراحی هم صحبت می‌کند.

چین‌های داخلی لابیا مینور نامیده می‌شوند که به م،ای لبه‌های کوچک است. این چین‌های پوستی از دهانه مجرای ادرار و واژن محافظت می‌کنند.

در این روش از پ،ما برای برش‌دادن ناحیه استفاده می‌شود. پ،ما جت از قوس الکتریکی بر اثر اختلاف ولتاژ در دستگاه مخصوص استفاده می‌کند و لایه‌های سطحی بافت را به حالت بخار درمی‌آورد. در این روش، صدماتی به بافت‌های مجاور وارد نمی‌شود.

استفاده از دستگاه RF

لابیاپ،تی دردناک نیست یا نباید باشد. ناراحتی و درد خفیف کاملا طبیعی است و با مسکن های بدون نسخه مانند استامینوفن تسکین پیدا می‌کند. اگر تصمیم به انجام این عمل دارید، بد،د که آنچنان دردناک نیست.

لابیاپ،تی با بی‌حسی موضعی

همان‌طور که با مرور مقاله دستگیرتان شده است، عمل زیباسازی واژن در بسیاری از موارد ضروری نیست اما برای برخی از افراد مزایای زیادی به همراه می‌آورد. ،، که به‌شدت از ظاهر این بخش از بدن خود ناراضی هستند، با عمل می‌توانند اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کنند.

خوشبختانه، خطرات زایمان پس از عمل لابیاپ،تی همیشه اندک است و در بسیاری از موارد هم خطری رخ نمی‌دهد. امکان رشد بافت جدید در اثر تغییرات هورمونی، و شل‌شدن بافت لبه‌های لابیا هم گاهی وجود دارد.

لابیا پ،تی قبل از زایمان