لیپوساکشن چیست یا چطور از شر چربی‌های سمج خلاص شوید

لیپو،شن تامسنت رایج‌ترین روش از میان راه‌کارهای لیپو است. جراح محلول نمک (آب نمک) را به نواحی چرب تزریق می‌کند. این مخلول حاوی داروهایی مانند اپی‌نفرین است و رگ‌های خونی را کوچک می‌کند.

لیپو،شن می‌تواند راه حلی دائمی برای خلاص‌شدن از رسوبات چربی سرسخت باشد. اگر رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده‌اید، اما همچنان با چربی‌هایی مقاوم روبه‌رو هستید که خیال آب‌شدن ندارند از پزشک درباره لیپو،شن راهنمایی بگیرید.

هر عمل جراحی با خطراتی همراه است. این موضوع درباره لیپو،شن هم وجود دارد اما درصد ایمنی این عمل بالا است. از جمله عوارض احتمالی عمل لیپو باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • عفونت.
 • تغییر رنگ پوست یا تغییر در حس پوست.
 • کبودی.
 • تورم یا بهبود ضعیف زخم.
 • درد یا ناراحتی تا زم، که محل جراحی بهبود پیدا کند.
 • جای زخم.
 • خون‌ریزی.

جراح از انرژی امواج اولتراسونیک از راه قراردادن میله‌ای ف،ی در زیر پوست، چربی را قبل از برداشتن آن از بدن به مایع تبدیل می‌کند. این مورد هم یکی از روش‌های عمل لیپو است که برای از بین‌بردن چربی‌ها کاربرد دارد.

تزریق چربی، تقویت وِیزِر (VASER)

به دلایل مختلفی عمل لیپو انجام می‌شود. از جمله این علت‌ها باید به موارد زیر نگاهی داشته باشید:

 • رژیم غذایی و ورزش را برای چندین سال امتحان کرده‌اید اما نتیجه‌ای در کاهش وزن نگرفته‌اید.
 • می‌خواهید برآمدگی‌های چربی روی بدن خود را صاف کنید.

این لباس‌ها تورم را کاهش می‌دهند و به پوست کمک می‌کنند که با خطوط جدید خود سازگار شود. در برخی موارد، ممکن است برای برداشتن خون یا مایع اضافی، نیاز به تخلیه موقت در برش هم داشته باشید.

آیا عمل لیپو خطرناک است؟

عمل لیپو

راهکاری برای شکل‌دادن به اندام و رهایی از چربی‌های مقاوم

لیپوپ،تی

لیپو با کمک سونوگرافی (UAL)

برای سرعت بخشیدن به زمان بهبودی یا کمک به کاهش تورم و درد، ممکن است لازم باشد برای چند هفته از یک لباس فشرده بر روی ناحیه درمان استفاده کنید.

 

برای عمل چربی‌زدایی بدون بیهوشی از روش لیپوماتیک استفاده می‌کنند که مشابه لیپو،شن است. از چربی خارج‌شده از بدن، برای استفاده از عمل‌های دیگر و انجام جراحی‌های زیبایی نواحی دیگر هم استفاده می‌شود. در این روش بی‌حسی موضعی کاربرد دارد.

آمادگی برای عمل لیپو چگونه است؟

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، هر عملی با خطراتی همراه است. از عوارض و خطرات احتمالی عمل لیپوپ،تی هم باید به خون‌ریزی یا بروز عوارض بیهوشی اشاره کنیم. با‌این‌حال، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که امکان بروز مرگ بعد از این عمل ۱ در ۵هزار مورد است.

علت مرگ بعد از لیپوپ،تی

این عمل به چه ،، توصیه می‌شود؟

 • بزرگسالان با وزن متوسط ​​یا کمی بالاتر از حد متوسط.
 • افرادی که پوستی سفت با خاصیت ارتجاعی (پر پروتئین ا،تین بالا) و تونوس عضل، (tone) خوبی دارند.
 • افراد بزرگسال با سلامتی کامل.
 • ناکامان در آب‌، چربی‌ها با ورزش و رژیم غذایی.
 • غیر سیگاری‌ها.

لیپو قبل از بارداری

لیپو،شن و ابدومینوپ،تی (abdominoplasty) هر دو عمل زیبایی هستند. لیپو،شن سلول‌های چربی را به طور دائم از بخشی از بدن حذف می‌کند و رسوبات چربی ناخواسته‌ای را از بین می‌برد که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی‌دهند.

محلول به جراح کمک می‌کند که به‌راحتی چربی را حذف کند و مانعِ از دست‌دادن خون می‌شود. گاهی اوقات داروهای دیگری برای تسکین درد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عوارض لیپو

عوارض لیپو،شن چیست؟

امکان مرگ در اثر انجام عمل لیپو بسیار اندک است اما به دلایل احتمالی زیر، چنین چیزی امکان وقوع دارد:

 • عفونت
 •  آمبولی ریه (،ه‌شدن خون در ریه)
 • آسیب‌رسیدن به اندام‌های شکمی مانند کبد، روده یا ریه‌ها
 • واکنش به داروها  و عوارض بیهوشی

عمل لیپو و کبد چرب

این دو روش برای حذف چربی‌های بدن کاربرد دارند اما لیپو،شن بیشتر من، اندام‌های کوچک‌تر نظیر غبغب و کنار سینه‌ها است و راهکار دیگر ی،ی لیپوماتیک برای اندام‌های بزرگتر مانند ران، پهلو و شکم کاربرد دارد.

فواید لیپو،شن چیست؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

لیپو به کمک ،شن شکل سنتی لیپو،شن است که از خلاء برای حذف چربی از بدن استفاده می‌کند. این مورد هم از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین روش‌ها است.

لیپو،شن با دستگاه با کمک برق (PAL)

پیش از انجام عمل لیپوپ،تی باید آمادگی‌های زیر را به دست بیاورید:

عمل لیپوپ،تی چطور انجام می‌شود؟

عمل لیپو،شن

عمل لیپو برای چه افرادی من، است؟

با بیهوش‌شدن بیمار، جراح برش‌های کوچکی در پوست ایجاد می‌کند. دستگاهی مکنده متصل به ابزار کوچک فولادی ضدزنگ به نام کانولا هم در نواحی چربی بین پوست و عضله  قرار می‌گیرد. جراح کانولا را در داخل بدن حرکت می‌دهد تا چربی را بشکند یا  تبدیل به مایع کند.

در طول عمل لیپو،شن، هیچ دردی احساس نمی‌کنید چون جراح از بیهوشی استفاده می‌کند. ممکن است بعد از چند روز درد یا کمی حساس‌شدن پوست و ناحیه عمل را تجربه کنید. نوعی حالت سوزش درمیان افرادی که عمل کرده‌اند هم رایج است.

لیپو،شن بدون بیهوشی

این عمل به خلاص‌شدن از شر رسوباتی از چربی کمک می‌کنند که با روش‌های دیگر مانند انواع رژیم غذایی یا ورزش‌، از بین نرفته‌اند. نام‌های دیگر چنین عملی لیپوپ،تی یا لیپو هستند.

قبل از عمل لیپو،شن، پزشک به شما بیهوشی می‌دهد. ممکن است بیهوشی موضعی (فقط در ناحیه جراحی) یا بیهوشی عمومی (به خواب‌رفتن کامل) داشته باشید. بیهوشی مانع از حس‌، درد می‌شود.

اگر شرایط زیر را دارید، بهتر است که به‌سراغ عمل لیپو نروید:

در واقع، این روش می‌تواند برای افراد مبتلا به لیپوم ی،ی چربی اضافی در زیر پوست مفید باشد و شکل اندامشان را تغییر بدهد. با این تغییر، عملکرد بدن در تحرک و بخش‌های مختلف مانند سیستم لنفاوی هم بهبود پیدا می‌کند.

تفاوت لیپو،شن و ابدومینوپ،تی

باید بد،د که انجام عمل لیپو ارتباطی با درمان مشکل کبد چرب ندارد. در واقع، خارج‌، چربی‌های نواحی مختلف بدن راهی برای از بین‌بردن عوارض کبد چرب نیست.

انواع مختلفی از لیپو وجود دارد که سطح تهاجمی‌بودن اندکی دارند.  این نوع لیپو زمان بهبودی  را سرعت می‌بخشد و احتمال ایجاد جای زخم را کاهش می‌دهد. از این روش‌ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بیهوشی در عمل لیپوپ،تی چگونه است؟

لیپو،شن ویزر از ابزاری فولادی و ضدزنگ (کانولا) با شیارها و امواج فراصوت استفاده می‌کند تا سلول‌های چربی را از بدن حذف کند. در این روش هم چربی‌های بدن از بین می‌روند و اندام صاف‌تری پیدا می‌کنید.

لیپو،شن به کمک ،شن

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%84%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%A7%DA%A9%D8%B4%D9%86/

 

مزایای لیپو،شن عبارت‌اند از:

انواع لیپو،شن چیست؟

 

در واقع، این عمل هم راهی برای خلاص‌شدن از چربی‌هایی است که با هیچ روشی از بین نمی‌روند و هم روشی برای اصلاح شکل بدنی و زیبا،ردن آن به‌شمار می‌رود.

لیپو،شن بهتر است یا رژیم غذایی؟

منبع:

عمل لیپو برای نواحی مختلفی از بدن انجام می‌شود. از رایج‌ترین موارد هم باید به گزینه‌های زیر اشاره کنیم:

 • شکم و کمر.
 • ، و پهلوها.
 • سینه.
 • صورت، گونه‌ها، چانه یا گردن.
 • ،مت داخلی زانو، ساق پا یا مچ پا.
 • ران.
 • بازوها.
 • غبغب.

لیپو،شن (liposuction) نوعی عمل جراحی زیبایی است که رسوبات چربی ناخواسته را از بدن پاک می‌کند. اگر رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده‌اید، اما چربی‌های نقاط مختلف بدنتان آب نمی‌شوند، بهتر است که با این گزینه هم آشنایی پیدا کنید. با لیپو می‌تو،د شکل بدنتان را هم تغییر بدهید و اندام متن،‌تر و زیباتری داشته باشید. مشورت درباره این موضوعات باید با پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی صورت بگیرد. در این مقاله هم با عمل مذکور بیشتر آشنا خواهید شد.

لیپو،شن چیست؟

my.clevelandclinic.org

متخصصان از نورهای لیزر قوی بر روی یک لوله کوچک و انعطاف پذیر (فیبر) برای تجزیه و مایع‌، چربی‌های استفاده می‌کنند. در این صورت، برداشتن چربی‌ها آسان می‌شود. لیپو با کمک لیزر فقط به یک برش کوچک در پوست برای انجام این عمل نیاز دارد.

روش‌های لیپو بدون جراحی

لیپو،شن به تنهایی نمی‌تواند پوست شل و افتاده را بهبود ببخشد. اگر خواهان رسیدن به پوستی صاف و بدون چروک هم هستید، لازم است که عمل‌های جانبی دیگری انجام بدهید.

دلایل انجام لیپو،شن چیست؟

لیپو برقی از ابزاری کوچک و فولادی ضدزنگ (کانولا) استفاده می‌کند. این وسیله برای تجزیه چربی، روی آن به‌سمت جلو و عقب حرکت می‌کند. کانولا باعث تسهیل برداشتن چربی می‌شود و روش دقیقی است.

لیپو،شن لیزری

انواع مختلفی از روش‌های لیپو،شن برای دستیابی به اه، مختلف درمان وجود دارد. این موارد شامل گزینه‌های زیر هستند:

لیپو،شن تامسنت (Tumescent)

انجام عمل لیپو پیش از بارداری خطرناک نیست. با این جراحی مشکلی برای خودتان و فرزند آینده‌تان پیش نخواهد آمد. بااین‌حال، شما هستید که درباره وضعیت بدنتان تصمیم می‌گیرید. بهتر است که اطلاعات کاملی در خصوص لیپوپ،تی داشته باشید و بی‌گدار به آب نزنید.

لیپوپ،تی برای چه افرادی من، نیست؟

لیپو،شن روش و نوعی جراحی زیبایی برای حذف چربی است. با چنین راه‌کاری می‌تو،د سلول‌های چربی ذخیره‌کننده چربی را از بخش‌های مختلفی از بدن برای همیشه حذف کنید.

با این که گاهی چاره‌ای نیست اما اولین جوابی که در پاسخ به این پرسش وجود دارد این است که داشتن رژیم غذایی من، و در کنار آن ورزش، می‌توان بک زندگی سالم و بی‌خطری را در کنار سلامت بدن و اندامی زیبا تجربه کرد؛ انتخاب با شماست. اگر رژیم غذایی دارید یا قصد دارید که از برنامه غذایی مشخص بهره ببرید، برای تقویت بدنتان لازم است مکمل‌های رژیمی مصرف کنید. برای ،ید مکمل می‌تو،د روی لینک زیر بزنید:

لیپو،شن و پیکرتراشی

عمل لیپو با هدف کاهش وزن انجام نمی‌شود و در واقع، نوعی عمل پیکرتراشی است که باعث تغییر شکل اندام می‌شود. هرچند که با انجامش، از وزن هم کاسته می‌شود اما هدف نخست آن معمولا کم‌، وزن نیست.

ابدومینوپ،تی روشی جراحی برای برداشتن پوست اضافی و سفت‌، عضلات شکم است. طی این عمل، مقداری چربی هم با پوست اضافی برداشته می‌شود. اگر پوست شما به‌واسطه بارداری کشیده شده یا وزن زیادی از دست داده‌اید و پوست اضافی روی بدنتان وجود دارد، این روش برایتان مفید خواهد بود.

تفاوت لیپو،شن و لیپوماتیک

در گام بعدی، چربی اضافی را با یک لوله مکش یا سرنگ بزرگ از بین می‌برند. در نهایت هم نواحی برش‌ داده‌شده بخیه زده می‌شوند. البته شیوه انجام این عمل وابسته به نوع لیپو،شنی است که انتخاب کرده‌اید. گاهی این عمل سرپایی و در یک کلینیک صورت می‌گیرد و گاهی هم نیاز به مراجعه به بیمارستان است.

برای مشورت با بهترین متخصصان پوست و زیبایی می‌تو،د از سیستم نوبت دهی اینترنتی دکتردکتر هم استفاده کنید. چنانچه پرسشی درباره این عمل دارید هم حتما از ما بپرسید تا در رسیدن به جواب به شما کمک کنیم.