مدت زمان رابطه جنسی نرمال چقدر باید باشد؟ حقایقی که از آن‌ها بی‌خبرید!

برای همین اگر آقا هستید و مشکل زود انزالی دارید یا خانم هستید و در تجربه ارگاسم ناکام هستید، می‌تو،د با مراجعه به پزشک متخصص اورولوژی برای مردان و پزشک ،ن برای خانم‌ها، تحت درمان قرار بگیرید.

مدت زمان طبیعی برای رسیدن به انزال

زمان رسیدن انزال در ،ن و مردان با هم متفاوت است. مدت زمان طبیعی برای رسیدن به انزال بین 3 تا 10 دقیقه و در ،ن تحت شرایط مختلف بین 8 تا 15 دقیقه است.

مورد دیگری که در افزایش زمان ، و البته کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی دارد، معاشقه قبل از دخول است.

تجربه ارگاسم در ، وابسته به افزایش احساسات است و این امر مخصوصا در بانوان با معاشقه اتفاق می‌افتد.

مدت زمان رابطه ، نرمال و مطلوب از 7 تا 13 دقیقه، من، از 3 تا 7 دقیقه، خیلی کوتاه از 1 تا 2 دقیقه و خیلی طول، از 10 تا 30 دقیقه است.

توجه! این بازه‌های زم، به صورت میانگین و با توجه به پژوهش‌های مختلف در شرایط متفاوت به دست آمده‌اند و ممکن است در شرایطی خاص متفاوت باشند.

، صبحگاهی باعث تقویت و راه‌اندازی بدن است و بهره وری را در طول روز افزایش می‌دهد.

تاخیر در انزال که به آن انزال عقب مانده نیز می‌گویند را اصطلاحا به ،وان دیرانزالی می‌شناسند. منظور از دیر انزالی، ناتو، مرد به صورت مداوم در رسیدن به انزال است؛ فرقی ندارد، این امر در زمان خودارضایی یا نزدیکی رخ می‌دهد.

مدت زمان ، به چهار بازه زم، مطلوب، من،، خیلی کوتاه و بسیار طول، دسته بندی می‌شود.

تا به اینجای مطلب و در بخش‌های مختلف به این مورد اشاره کردیم که خانم‌ها برای ارضا شدن به زمان بیشتری نسبت به آقایان نیاز دارند و دلیلش هم نیاز به معاشقه و پیش‌نوازی قبل از دخول است.

به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمان ایده‌آل برای ، یک امر قراردادی بین شرکای ، است و نمی‌توان قانون و قاعده خاصی ندارد اما می‌توان بهترین حالت را برای آن متصور شد؛ شرایطی که لذت ، و حال خوب بهترین دستاورد آن است.

در حالت زود انزالی، مرد در طول یک دقیقه، حدا،ر 15 بار ، خود را در واژن شریک ، خود فرو می‌برد.

داشتن یک رابطه ، مطلوب به عوامل مختلفی وابسته است؛ یکی از آن‌ها، مدت زم، است که دخول در رابطه طول می‌کشد. از این رو تحقیق و پژوهش‌های بسیاری تا به‌حال در این زمینه انجام شده که نتایج هر کدام از آن‌ها قابل توجه است.

مدت زمان ارضای زن

تعداد دفعات نرمال رابطه ، (در طول روز و هفته)

یکی از دیگر دلایلی که باعث می‌شود متخصصان بسیاری صبح را به ،وان بهترین زمان برای ، معرفی می‌کنند، آزاد شدن هورون آندروسترون است.

حال این عوامل نیز در میان ،ن و مردان با یکدیگر نیز متفاوت است. مثلا زن‌ها مدت زمان بیشتری نسبت به مردها برای ارضا شدن نیاز دارند.

از طرفی دیگر، معمولا بیشتر آقایان در کمتر از 3 دقیقه به انزال می‌رسند و همین باعث می‌شود که شریک ، آن‌ها ارگاسم را تجربه نکند.

افرادی که دچار افسردگی هستند و قرص‌های ضد افسردگی مصرف می‌کنند، ،، که دچار آسیب سیستم عصبی ناشی از اختلالات هورمونی، سکته یا کم کاری تیروئید هستند یا فانتزی‌های ، مختلفی دارند، معمولا بیشتر دچار زود انزالی می‌شوند.

دلیل این تفاوت زم، نیز به دلیل تفاوت آناتومی زن و مرد است. ناواژن به ،وان بخش اصلی دستگاه تناسلی ،ن، دارای اندازه و عمق‌های مختلفی در بدن ،ن است.

در چنین شرایطی، هم حس علاقه بین دو طرف بیشتر می‌شود و هم تمایل بین طرفین افزایش پیدا می‌کند.

دیرانزالی سلامت ، را به خطر می‌اندازد و می‌تواند باعث ایجاد استرس، کاهش میل ، شریک ، و در نهایت سردی در رابطه شود.

زودانزالی

هر چند که مدت زمان نعوظ در دوره‌های مختلف زندگی متفاوت و البته تغییرپذیر است. مثلا انجام تمرین‌های مختلف در کف لگن باعث می‌شود تا عضلات نواحی مثل کشاله ران، اطراف مثانه و از همه مهم‌تر، ، تناسلی قوی شوند.

تعداد و میزان دفعات نرمال ، در طول روز نیز اول از همه بستگی به توان بدنی زن و مرد، تمایل و البته توافق آن دو دارد. با این حساب بر حسب نتایج پژوهشی، هر شخص می‌تواند بین 3 تا 5 بار در طول روز، رابطه ، داشته باشد.

دیرانزالی از آن دسته مشکلاتی است که معمولا بین 3 تا 10 درصد از آقایان آن را تجربه می‌کنند. البته این مشکل مادرزادی نیست و در نتیجه اتفاقات مختلف پیش می‌آید.

بر این اساس و همانطور که در مقدمه و مطلب آموزش رابطه ، و ، اشاره کردیم، چهار بازه زم، برای سنجش کیفیت رابطه ، وجود دارد که همه بر اساس مدت زمان ، مشخص شده‌اند.

برای افزایش زمان ، تمرینات مختلفی وجود دارد؛ با انجام تمرین‌های مختلف می‌تو،د در طول روز برای چند بار ارضا شوید و با یک تیر دو نشان بزنید.

همچنین فرد و شریک ، او، کمترین لذت ، را تجربه می‌کنند اما این مشکل هم مثل دیرانزالی، قابل درمان است.

افزایش زمان ارضا شدن

نکته مهمی که بسیاری از آن بی‌خبر هستند این است که گاهی افراد با پیش‌نوازی و معاشقه خوب، اوج لذت ، را تجربه خواهند کرد و این امر گاهی بدون تجربه نعوظ است.

رابطه ، نرمال چقدر طول می‌کشد؟

این در شرایطی است که ساختار بدن آقایان در این زمینه تفاوت‌های مهمی را ایجاد کرده است.

انزال به م،ای بیرون آمدن آب منی از بدن است و بین ،ن و مردان ویژگی مش، است؛ هر چند که معمولا از واژه انزال بیشتر برای آقایان استفاده می‌شود.

این هوزرمون باعث احساس نشاط و خوش رویی، افزایش حرارت بدن، شفافیت پوست، زیبایی مو و بهبود گردش خون می‌شود.

مدت زمان ارضای زن

اما میانگین زمان ارضا شدن ،ن در ، معمولا 13 دقیقه است. البته خانم‌ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند تا قبل از دخول، پیشنوازی و معاشقه انجام دهند.

توجه به این نکته ضروری است که این ماده، ادرار نیست و فقط ساختاری شبیه به آن دارد.

به‌طور مثال با ، صبحگاهی، سطح ایمونوگلوبولین در بدن افزایش پیدا می‌کند. این هورمون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

البته ناامید نشوید، این چالش راه‎حل‌های موثری دارد که با توجه به آن‌ها می‌تو،د به راحتی این دوران را پشت سر بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B7%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%84/

یکی از سوالاتی که معمولا ذهن زوج‌های جوان را درگیر می‌کند این است که مدت زمان رابطه ، نرمال چقدر است؟ سوالی مهم که از نظر هر ،ی، یک بازه متفاوت دارد.

ارگاسم در خانم‌ها با افزایش ضربان قلب، فروکشی ، و انقباض شدید در عضلات کف رحم و لگن همراه است.

با این حال دلایلی وجود دارد که بر اساس آن ها، رابطه ، در صبح به ،وان بهترین زمان برای ، از طرف رفتارشناسان و پزشکان متخصص معرفی می‌شود.

بر اساس پژوهش‌های مختلفی که به عمل آمده، بهترین مدت زم، که یک رابطه ، باید به طول بیانجامد، بین 7 تا 13 دقیقه است.

ضمن این که انزال میان ،ن و مردان کمی با هم متفاوت است. انزال در مردان با ،وج مایعی سفید رنگ به نام اسپرم (منی) رخ می‌دهد و در خانم‌ها با ،وج مایعی شبیه ادرار از مجاری ادرار اتفاق می‌افتد.

معمولا تعداد دفعات نرمال ، در بازه‌های زم، مختلف، متفاوت و نسبی است. با این حال معمولا داشتن سه بار رابطه ، در هفته، نرمال است.

با این حال اگر احساس می کنید که نیاز به مشاوره یا درمان در این زمینه دارید، می تو،د با دریافت ،ت آنلاین از پلتفرم دکتردکتر در هر ساعت از شبانه‌روز، قدمی مهم برای افزایش لذت ، و کیفیت زندگی خود بردارید.

هر چند که زمان ارضا مرد در ، و زن به عوامل مختلی بستگی دارد اما با در نظر گرفتن مطلوب بودن شرایط، بین 5 تا 7 دقیقه به صورت میانگین، انزال و ارگاسم مرد در رابطه ، طول خواهد کشید. هر چند در برخی از موارد، این مدت زمان گاهی بسیار کمتر و بیشتر نیز می‌شود.

افزایش زمان ، به عوامل مختلفی بستگی دارد. وضعیت بدنی و رو، و همچنین تمایل ، از جمله موارد تاثیرگذار در مدت زمان رابطه ، دارد.

در چنین مواقعی بهترین کار، مشورت با پزشک است.

بالا رفتن ضربان قلب، انقباض‌های عضل، و افزایش جریان خون همه در اثر معاشقه است و این امر خود باعث افزایش زمان رابطه ، (،) می‌شود. مدت زمان اوج رابطه ، تنها چند ث،ه است.

مدت زمان طبیعی برای رسیدن به انزال

دیرانزالی

از طرفی دیگر، معمولا در بین ،، که تحت فشارهای ناشی از ناراحتی‌های جسمی و ،، اختلالات اضطرابی مصرف دارو، مشکلات خانوادگی، دشغلی و مالی، بیماری‌های اعصاب و روان وافسردگی هستند یا از اختلالات رو، رنج می‌برند، تمایل به برقراری رابطه ، بیش از 5 بار در طول روز نیز مشاهده شده است.

البته در این رابطه هنوز هم اما و اگرهای مختلف و نسبتا اشتباهی مطرح است. مثلا بیشتر زوج‌ها اینطور فکر می‌کنند که هر مقدار مدت زمان ، آن‌ها طول،‌تر باشد پس کیفیت رابطه بیشتر است. در صورتی که چنین تصویری تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ها، فرهنگ جامعه و باورهای شخصی و البته اشتباه افراد است.

بسیاری مدت زمان من، رابطه ، ایده‌آل را بیشتر از 30 دقیقه می‌دانند و همین امر روی کیفیت رابطه تاثیراتی مثل ایجاد نارضایتی و نا امیدی می‌گذارد.

زود انزالی یکی از رایج‌ترین اختلالات ، در میان مردان است؛ هنگامی که انزال مرد به یک دقیقه و زیر آن برسد، زود انزالی رخ داده است. با این که در این حالت، عمل انزال صورت گرفته اما با این حال، مرد لذت ، و ارگاسم را تجربه نمی‌کند و کنترلی روی آن ندارد.

این کار نه تنها افزایش زمان رابطه ، را بالا می‌برد بلکه باعث می‌شود تا زوج ‌ها در طول روز چند بار به لذت ، برسند.

قبل از تحریک و نعوظ، ، تناسلی مردان کوچک است اما تنها چند دقیقه (در مردان جوان) طول می‌کشد که مجددا نعوظ را تجربه کنند (در مردهای مسن‌تر، ممکن است مدت زم، بین 30 دقیقه یا حتی چند روز به طول بینجامد).

در این رابطه لازم است بد،د که سطح میزان تستوسترون در ساعات اولیه روز بسیار بالا است و همین باعث یک رابطه ، بسیار لذت بخش خواهد شد.

حال از شما می‌خواهیم که اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

این قانون در مدت زمان ، در انواع ، نیز صادق است.

ا،ر ،، که دچار زود انزالی هستند، دچار افسردگی و استرس هستند و اختلال در ترشح سروتونین دارند.

همچنین اگر سوالی دارید، می‌تو،د از مشاور سلامت دکتردکتر بپرسید.

معمولا برای رسیدن به حالت مطلوب، زوج های جوان به دکتر ،ن و مشاوره ، مراجعه می‌کنند هرچند که اما ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر، درباره مدت زمان ایده آل ، برایتان بگوییم؛ با ما همراه باشید.

مدت زمان رابطه ، نرمال (،)

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، یک رابطه ، نرمال (بدون در نظر گرفتن زمان معاشقه) بین 7 تا 13 دقیقه است. البته در این زمینه باید به تفاوت زمان ارضا مردان و ارضا ،ن در ، نیز توجه کنیم.

هر چند که این میزان در برخی از افراد، کمتر و بیشتر هم می‌شود. معمولا ،، که اصطلاحا سرد مزاج هستند، نه تنها در طول روز بلکه در طول هفته و ماه هم تمایل کمی به برقراری رابطه دارند.

عمق متوسط واژن حدود ۹ سانتی‌متر است اما از دهانه واژن تا دهانه رحم حدودا به ۱۸ سانتی‌متر نیز می‌رسد.

روش بالن (ورزشی برای ، مردانه من، برای زودانزالی)، روش شروع و توقف (حرکتی من، برای بهتر ، فرآنید انزال و ارگاسم)، تکنیک تحریک شدید (حرکتی که به کمک پارتنر و با ضربه‌های آهسته به نوک ، و عصب برای تحریک انجام می‌شود)، گیره (در این حرکت ، را از 4 سانتی‌متر پایین‌تر از کلاهک آن گرفته و تحت فشار قرار می‌دهند) و استفاده از تکنیک فشار نیز برای آقایان از جمله تمرینات خوب و ثمربخش برای بهبود توان ، و جسمی برای افزایش زمان ارضا شدن است.

مدت زمان مطلوب شما برای ، ایده‌آل خود را با ماجراجویی پارتنرتان کشف کنید!

به طور میانگین، 10 تا 15 دقیقه معمولا صرف پیش‌نوازی برای تحریک و دخول راحت کافی است هر چند که گاهی این مدت تحت تاثیر عوامل مختلف قرار می‌گیرد و ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

لطفا به این امر توجه داشته باشید که انزال با ارگاسم (رسیدن به لذت ،) فرق دارد اما معمولا بیشتر مردان هم زمان با تجربه انزال، ارگاسم را هم تجربه می‌کنند.

بهترین زمان برای دخول، صبح است هرچند که رابطه ، در هر ساعتی از روز ممکن است اتفاق بیفتد.

بهترین رویکرد در این زمینه، افزایش آگاهی، مشاوره با پزشک متخصص و کنار گذاشتن کلیشه‌های غالب برای رسیدن به مدت زمان ایده‌آل برای داشتن یک رابطه ، خوب است.

افزایش زمان رابطه ، (،)

وقتی تحریک‌پذیری شروع می‌شود، خون بیشتری به سمت واژن پمپاژ شده و همین باعث عقب رفتن دهانه رحم می‌شود و در نتیجه، دخول به راحتی صورت می‌گیرد. همین باعث تفاوت زم، ارگاسم زن و مرد می‌شود.

در چنین شرایطی، می توان با مراجعه به پزشک (؟)، تحت درمان قرار گرفت و به یک وضعیت نرمال و مطلوب رسید.

بهترین زمان برای ،

همچنین به دلیل بالا بودن سطح اندورفین و تستوسترون در هنگام صبح، لذت ، بالاتر است و عشق و احساس بین زوجین بیشتر می‌شود و برای همین از آن به ،وان بهترین زمان دخول یاد می‌شود.

حرکات ورزشی همچون کگل (Kegels)، پل ،، هیپ تراست نشسته، لانگز (Lunges) و پلانک مع، و همچنین تغییر پوزیشن در هنگام رابطه ، و کنترل سرعت رابطه هم برای خانم‌ها و هم آقایان من، است.