مراجعه به دکتر پوست و مو ؛ رنگ رخساره و مو خبر می‌دهد از سِر درون

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

بزرگ‌شدن زخم‌ها یا خون‌ریزی آنها نیاز به مراجعه به پزشک دارد. شاید این نشانه‌ها خبر از بروز وضعیت‌های خطرناک‌تر و جدی‌تری در بدن دارند.

اگر سرطان را به موقع شناسایی کنید، درمانش بسیار شدنی، مقدور و ساده می‌شود. سرطان پوست یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در جهان است و در لایه‌های بالایی پوست ایجاد می‌شود.

مراجعه به متخصص پوست می‌تواند به شما کمک کند تا دقیقا نوع لکه‌ها را شناسایی و درمان من، را پیگیری کنید.

۳. کهیر یا بثورات خارش‌داری که از بین نمی‌روند

healthcare.utah.edu

در حالی که بسیاری تصور می‌کنند که این مشکلات چشمی نیاز به مراجعه به چشم‌پزشک دارند، اما در واقع مشکلاتی پوستی هستند. برای درمانشان هم باید به متخصص پوست مراجعه کنید. چنین وضعیت‌هایی روی پوست ظریف دور چشم اثر می‌گذارند و معمولا در اثر واکنشی آ،ژیک یا عفونت ویروسی /باکتریایی ایجاد می‌شوند.

۱۰. بروز هرچیزی روی پوست که از بین نمی‌رود

مشکلات پوستی

۵. پوستی که مدام تحریک می‌شود

تعریق روندی طبیعی در انسان است. به این ترتیب بدن خنک می‌شود و سموم را دفع می‌کند. با‌این‌حال، گاهی تعریق بیشتر از حد لازم است. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکلی جدی در بدن باشد.

شش نوع اصلی از لکه‌های ناشی از آکنه وجود دارد:

 • جوش‌های سرسیاه
 • جوش‌های سرسفید
 • پاپول
 • پوسچول
 • ن،
 • کیست

وضعیت پوست و مو نشانه‌ای از وضعیت سلامت درونی ما است. گاهی مراجعه به دکتر پوست و مو ضروری می‌شود چون نشانه‌هایی در بدن ظهور می‌کنند که خبر از نیاز به پیگیری جدی را با ما درمیان می‌گذارند. درماتولوژی شاخه‌ای از پزشکی است که به پوست، ناخن، مو و بیماری‌های مربوط به آن می‌پردازد. اگر مشکل و مورد مشکوکی را در پوست و موهای خود می‌بینید، باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید. در این مقاله هم درباره مواردی صحبت کرده‌ایم که زنگ خطر به صدا درمی‌آید و نیاز به پیگیری جدی وضعیت پوست یا موها پیش می‌آید. با ما همراه باشید.

چه زم، باید به درماتولوژیست مراجعه کنید؟

مراجعه به دکتر پوست و مو

۱.خال یا بخشی از پوست که تغییر کرده است

اما در واقعیت، گاهی پای یک بیماری مزمن پوستی در میان است. پس در چنین موقعیت‌هایی باید به پزشک متخصص پوست مراجعه و وضعیت را به طور دقیق ارزیابی کنید.

۶. اختلالات ناخن، قارچ یا موارد مشابه را پیگیری کنید

درباره ،وم مراجعه به دکتر پوست و مو سوال دیگری ذهنتان را مشغول کرده است؟ از ما بپرسید تا به شما در رسیدن به پاسخ کمک کنیم.

محصولات بدون نسخه، رژیم‌های غذایی و پاک‌کننده‌ها را امتحان کرده‌اید، اما آکنه‌هایتان همچنان بی‌تغییر و پابرجا هستند؟ برای بررسی این وضعیت نیاز به مراجعه به دکتر پوست و مو دارید.

برای مثال شاید دچار اگزما باشید که از مشکلات رایج پوستی است. این وضعیت یک بیماری پوستی است که باعث خارش، خشکی و ، خوردن پوست می شود و می‌تواند هر ،متی از بدن را درگیر کند. اگزما با تکنیک‌های خودمراقبتی، درمان‌های مرطوب‌کننده یا کورتیکواستروئیدهای موضعی برای کاهش تورم و خارش درمان می‌شود.

۴. اسکار آکنه، لک، یا بریدگی و ،اش که روی پوست جا مانده است

سرطان غیرملانوما اغلب در نواحی از پوست رخ می‌دهد که به طور منظم در معرض نور خورشید هستند، مانند صورت، دست‌ها، شانه‌ها، سینه و گوش‌ها. اولین علامت این نوع سرطان بروز یک توده یا تغییر رنگ پوست است.

برای درمان زگیل، فرورفتگی ناخن و مشکلات ناشی از عفونت‌های قارچی باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا اوضاع را ارزیابی و داروهای من، را تجویز کند.

۷. موهایی که دچار ریزش شده‌اند

drdivyasharma.com

با گزینه های درم، موجود امروزه، نیازی به نگر، باقی نمی‌ماند و می‌تو،د راهی برای بهبود وضعیت پوستتان پیدا کنید. گاهی دلایلی جدی و وجود بیماری‌هایی در درون بدن مانع از بهبود سریع جای زخم و جوش می‌شوند. متخصص پوست با معاینه و بررسی وضعیت به مشکلتان پی خواهد برد.

آیا واکنش آ،ژیک دارید؟ در پوست خود عفونت احساس می‌کنید؟ به یک متخصص پوست مراجعه کنید و جواب بگیرید. علت بروز مشکلات پوستی خارش‌دار و غیرخارش‌دار را شناسایی کنید تا امکان درمان پیش بیاید.

ناخن‌ها می‌توانند نشانه‌هایی از سایر اختلالات بدن مانند بیماری کبد، بیماری‌های قلبی، کم‌خونی یا دیابت را نشان بدهند. برای همین لازم است که هرگونه مشکل در آنها را پیگیری کنید.

برای دریافت ،ت ملاقات با بهترین متخصصان پوست و مو و زیبایی هم می‌تو،د به سایت دکتردکتر مراجعه کنید. در این سایت، ،ت دهی دکتر به طور اینترنتی و آنلاین انجام می‌شود.

 متخصص پوست با ارزیابی وضعیت به علت ریزش پی می‌برد و بعد روند درم، من، را شروع می‌کند. گاهی کمبود برخی از ویتامین‌ها و مواد مغذی باعث ریختن موها می‌شود. برای رفع مشکل ریزش از روش‌های گوناگون از جمله لیزردرم، یا تجویز داروهای مختلف استفاده می‌شود.

۸. بخش‌هایی از دهان که زخم می‌شود

نیاز به مراجعه به متخصص پوست و مو

به نشانه‌ها توجه و به مراجعه به دکتر پوست و مو دقت داشته باشید

برای نمونه، تعریق زیاد گاهی در اثر ابتلا به مشکلات تیروئیدی رخ می‌دهد. مراجعه به دکتر پوست و مو به شما کمک می‌کند تا مشکل واقعی را شناسایی و راه من، برای آن را پیدا کنید.

دچار خارش، قرمزی، پوسته پوسته شدن پوست هستید و مصرف ،‌ها و لوسیون‌های بدون نسخه کمکی به شما نمی‌کنند؟ ممکن است فکر کنید که علت خشکی پوست شما آب و هوا، حساسیت به محصولات مراقبت از پوست یا حتی ژنتیک است.

حواستان به نشانه‌هایی باشد که روی پوست و مو یا ناخن‌هایتان ظاهر می‌شوند. گاهی توجه و پیگیری زودهنگام از بروز مشکلات جدی جلوگیری می‌کند.

اگر قرمزی یا خارش چشم دارید، شاید دچار ملتحمه شده‌اید. این وضعیت ناشی از التهاب غشایی است که پلک شما و ،مت سفید کره چشم را می‌پوشاند. علائمی مانند قرمزی، خارش، احساس وجود شن در چشم یا ترشح از آن نیاز به پیگیری دارند.

اگر موارد مشکوکی روی پوست و مو یا ناخن می‌بینید، باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. در موارد زیر، ،وم مراجعه پیش می‌آید:

 • خال یا تغییرات پوستی
 • بروز آکنه سرسخت
 • کهیر و بثورات پوستی
 • جای زخم و جوش
 • تحریک پوستی
 • اختلالات ناخن
 • ریزش مو
 • زخم دهان
 • خارش چشم
 • تغییرات پابرجا روی پوست
 • تعریق زیاد

به طور کلی هر مشکل پوستی که با گذشت زمان از بین نمی رود، نیاز به بررسی دارد. چرا؟ زیرا احتمالا مشکلی وجود دارد که می‌تواند منجر به عواقب جدی‌تری شود. حتی اگر مشکلی وجود نداشته باشد، جستجوی درمان به ،وان یک اقدام پیشگیرانه ایده خوبی خواهد بود.

۱۱. زیاد و مداوم دچار تعریق هستید

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D9%88/

 متخصص پوست می‌تواند با کمک به شما در طراحی یک برنامه مراقبت از پوست و ارائه درمان‌هایی مانند دارو، لیزر، لایه‌برداری شیمیایی یا برداشتن کیست‌های بزرگ در درمان این وضعیت کمک کند.

این موضوع می‌تواند به دو شکل رخ بدهد؛ سرطان پوست غیرملانوما و ملانوما. سرطان پوست غیرملانوما بسیار شایع‌تر از ملانوما است که معمولا مشکل جدی‌تری به حساب می‌آید.

سرطان غیر ملانوما

با اجتناب از آفتاب‌سوختگی، استفاده از ، ضدآفتاب، پر، از آفتاب‌گرفتن و بررسی منظم پوست می‌توان از آن پیشگیری کرد. اگر تغییری در خال‌های خود می‌بینید، به متخصص پوست مراجعه کنید تا بتواند بیوپسی انجام دهد.

۲. بروز آکنه‌های سرسخت روی پوست نیاز به پیگیری دارد

 زخم‌هایی در دهان که به طور مکرر عود می‌کنند هم نشانه‌ای از مشکلات در دستگاه گوارش هستند. اگر زخم‌های دهانتان خوب نمی‌شود و بعد از بهبود دوباره برمی‌گردند، نیاز به پیگیری و مراجعه به دکتر پوست و مو دارید.

پیشنهاد می‌کنیم تا برای ،ید محصولات مراقبت از پوست، روی ع، زیر بزنید:

۹. چشم‌ها دچار خارش شده‌اند

توده‌ها و بخش‌های سرط، پوست قرمز و سفت یا مسطح و پوسته پوسته می‌شوند. اگر هر گونه ناهنجاری پوستی دارید که در عرض ۴ هفته از اولین مشاهده شما بهبود نیافته، باید به متخصص پوست مراجعه کنید.

ملانوما

صبح‌ها، بالشتان پر از موهای ریخته‌شده است؟ شاید دچار اختلال پوست سر شده باشید یا پای مشکلات دیگری به میان باشد که نیاز به پیگیری جدی دارند.

اگر خال یا بخشی از پوست شما در رنگ، اندازه یا شکل تغییر کرده، بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید. چنین تغییراتی می‌توانند نشانه‌هایی از ابتلا به سرطان پوست باشند.

ملانوما نوع دیگری از سرطان پوست است که احتمال انتشار آن به سایر اندام‌های بدن بیشتر است. باید مراقب ظاهر یک خال جدید یا تغییر در خال موجود مانند تغییر اندازه، شکل یا رنگ باشید.

اگر جای زخم‌ها و جوش‌هایتان با گذر زمان از بین نمی‌رود، نیاز به مراجعه به دکتر پوست و مو دارید. تکنیک‌های پزشکی مانند لیزردرم،، میکرودرم ابریژن و سایر روش‌های مشابه می‌توانند جای زخم را کاهش بدهند.

منابع: