مراقبت از مو در تابستان؛ زیبایی نیاز به مراقبت دارد

منابع:

از اثر تستوسترون در تابستان هم نباید غافل شوید. مراقبت مو در تابستان به خاطر نوسانات این هورمون هم لازم است چون سطح آن معمولاً در بهار و پاییز بالاتر می‌شود. اگرچه تستوسترون اغلب یک هورمون مردانه در نظر گرفته می‌شود، اما هم در مردان و هم در ،ن وجود دارد و می‌تواند باعث ریزش مو در تابستان شود.

تابش نور خورشید

hairsure.in

نرم‌کننده‌ها یا سروم‌های باکیفیت مو می‌توانند به موها آب کافی برسانند اما خودتان هم از استفاده از اسپری آب، ژل آلوئه‌ورا و روغن نارگیل در طول روز غافل نشوید. هر زمان که احساس کردید موهایتان خشک شده است، کمی از این‌ها را به موها بزنید تا دوباره زنده و تازه شوند.

اصلاح مرتب موها

آب و هوای گرم باعث تشدید شوره سر و پیداشدن آن می‌شود. چرا؟ چون دمای بالاتر برای میکروب‌هایی که باعث ایجاد شوره سر می‌شوند، محیطی ایدئال است. اگر شوره سر درمان نشود، خارش و التهاب به وجود می‌آورد و ریزش موقت رخ می‌دهد. برای جلوگیری از این موضوع، استفاده از شامپوی ضدشوره در تابستان توصیه می‌شود.

شانه موی خیس

از شامپو و نرم‌کننده‌های حاوی مرطوب‌کننده استفاده کنید. شاید برای مق، با عرق و ،یفی در تابستان، موهای خود را بیشتر بشویید. استفاده از چنین شامپوهایی یکی از نکات مهم مراقبت از مو در تابستان است.

دوری از سشوار و اتوی مو

از سشوار، اتوی مو و محصولات حرارتی دیگر دوری کنید. دست‌کم ۱ یا ۲ بار در هفته، از این محصولات پر، کنید و به موها استراحت بدهید. موهای خود را در شب بشویید و قبل از رفتن به رختخواب، آنها را با کش، بافته یا به شکل دم ،ی جمع کنید. وقتی از خواب بیدار می‌شوید، موجی تابدارو زیبا زیبا خواهید داشت. این روش مراقبت از مو در تابستان هم از موهایتان حفاظت می‌کند و هم به آنها حالتی زیبا می‌دهد.

آب‌رس، زیاد

پس نکات مراقبتی زیر را جدی بگیرید:

 • پوشاندن موها از اشعه خورشید
 • استفاده از محصولات مرطوب‌کننده
 • دوری از سشوار و اتوی مو
 • آب‌رس، زیاد
 • اصلاح مرتب موها
 • مصرف غذای من،

پوشاندن موها از اشعه خورشید

myglamm.com

شنا، در است، در فصل تابستان رایج‌تر است. آب است، هم پر است از مواد شیمیایی مانند ک،. این ماده می‌تواند آسیب زیادی به موها وارد کند. ک، حاوی موادی شیمیایی است که ساقه موها را خشک و سبوم آزاد می‌کند.

مراقبت از پوست و مو همیشه واجب است. تابستان که می‌رسد، این موضوع اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند. اگر مراقبت از مو در تابستان را ند،م، چند هفته که از شروع روزهای پرهیاهو و شاد آن می‌گذرد، موهایمان زیبایی و شادابی‌اش را از دست می‌دهد. آب است، حاوی ک، یا تابش نور خورشید از جمله دلایل تغییر وضعیت موها در تابستان هستند. برای پیگیری وضعیت موها باید به متخصص پوست، مو و زیبایی سری بزنیم اما چه کنیم که اصلاً دچار چنین وضعیتی نشویم و موهایمان سالم بماند؟ با ما تا به انتهای این مطلب از مجله دکتردکتر همراه باشید تا با هم به این سوال پاسخ دهیم.

آثار منفی تابستان بر موها

webmd.com

چرا تابستان‌ها باید بیشتر از موهای خود مراقبت کنیم؟ واقعیت این است که در طول این فصل، عواملی تهدیدکننده برای سلامت و حالت موها در کمین هستند. با این عوامل آشنا شوید:

 • اثرات تغییرات هورمونی در تابستان
 • تابش نور خورشید
 • ک، موجود در آب
 • وجود شوره سر
 • شانه‌ موی خیس
 • دستگاه تهویه هوا

در تابستان‌ها به دلایل متنوعی که گفته شد، امکان آسیب‌رسیدن به موها وجود دارد. مشکلات مربوط به آنها هم باید نزد دکتر پوست و مو پیگیری شود. اگر نکات مراقبت از مو در تابستان را رعایت کنید، نیازی به مراجعه به پزشک وجود نخواهد داشت.

شانه زدن موی خیس در تابستان

اثرات تغییرات هورمونی در تابستان

آفتاب داغ تابستان مزایای زیادی دارد اما اشعه آن می‌تواند برای موها مضر هم باشد. اشعه ماورا بنفش خورشید می‌تواندرطوبت موها را از بین ببرد و باعث خشکی و کدرشدن آنها شود. موهای خشک حالت شکننده‌ای دارند، بنابراین به راحتی آسیب می‌بینند. برای جلوگیری از این موضوع، باید از پوششی مانند روسری و کلاه برای موها استفاده کنید.

ک، موجود در آب

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

مراقبت از مو در تابستان را جدی بگیرید. خوب است که موهایتان را مرتباً کوتاه یا مرتب کنید. نوک‌گیری موها و کوتاه‌، چند سانتی‌متر از آن هم می‌تواند حالت شاداب و زنده‌ای در آن به وجود بیاورد.

مصرف غذای من،

در هر حال، در صورت بروز هر مشکل هم می‌تو،د از سیستم ،ت دهی اینترنتی سایت دکتردکتر برای وقت‌گرفتن از بهترین متخصصان استفاده کنید.

در تابستان‌ها از دستگاه‌های خنک‌کننده تهویه هوا استفاده می‌شود. این دستگا‌ها از دشمنان درجه یک مو به‌ شمار می‌روند. چرا؟ چون رطوبت مو را از بین می‌برند و آن را خشک می‌کنند. چنین چیزی باعث ش،تن موها می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، می‌تو،د هفته‌ای یک بار از نرم کننده یا ماسک مو استفاده کنید.

راه‌کارهای مراقبت از مو در فصل تابستان

همیشه باید مراقب رژیم غذایی خود باشید. این هم یکی دیگر از نکات مهم مراقبت از مو در تابستان است. همیشه از رژیم غذایی غنی پر از پروتئین، آهن، ویتامین A و C و بیوتین استفاده کنید. مصرف آب زیاد هم برای ایجاد رطوبت و آب‌رس، به موها اهمیت زیادی دارد.

اگر سوال و نکته‌ای ناگفته درباره مراقبت از موها در فصل‌های گرم سال در ذهنتان شکل گرفته است، حتما ما را در جریان بگذارید.

با مراقبت از مو در تابستان می‌تو،د از همیشه زیباتر شوید. تابستان است و مهم،‌ها و مسافرت‌های پرشمارش. باید در ع،‌های یادگاری روزهای خوش آن، زیبا دیده شوید.

شاید فراموش کنید که در بحبوحه روزهای شلوغ، به مراقبت از موها هم فکر کنید. باید بد،د که بخش مهمی از زیبایی ظاهری هر شخص در گروی موهایش است. بنابراین، با رعایت نکات مراقبتی، موهایی زیبا و خوش‌حالت داشته باشید.

با شناخت عوامل آسیب‌زننده به موها، مراقبت از مو در تابستان را جدی بگیرید.

بهتر است انگشتان خود را بین موها حرکت دهید تا خشک شوند. استفاده از شامپوهای تقویتی برای فصل گرم سال هم ایده خوبی است که به بهترشدن سلامت و زیبایی موها کمک می‌کند.

دستگاه تهویه هوا

در نتیجه، موها  در معرض تماس با آن، حالت  کدر، شکننده و زبر پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از این موضوع، باید کمی روغن زیتون یا نارگیل به موهای خود ،ید تا آنها را بپوش،د و مرطوب نگه دارید.

وجود شوره سر

از تارهای مو در برابر نور خورشید محافظت کنید. اگر زمان زیادی را در خارج از منزل می‌گذر،د، از کلاه لبه پهن استفاده کنید. این کار نه تنها از سوختن تارهای موی شما جلوگیری می‌کند، بلکه از پوست سر و گوش شما نیز محافظت به عمل می‌آورد.

استفاده از محصولات مرطوب‌کننده

تابستان که می‌رسد، موها کمی بیشتر از حد معمول با آب در تماس هستند چون بیشتر به است، یا دریا می‌رویم یا بیشتر دوش می‌گیریم. اگر موهایتان خیس است، نباید آن را ببندید یا برس بزنید.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/

مراقبت از موها

حواستان به موهایتان باشد