مزوتراپی مو ؛ انتظار پرپشتی و رفع ریزش موها با آن واقعی است؟

منبع:

بله مزوتراپی همراه با درد است، البته همه چیز به آستانه تحمل درد هر فرد بستگی دارد. پشت سر و ناحیه گوش حساس‌ترین نواحی به تزریق هستند. بعد از مزوتراپی نمی‌تو،د موهای خود را بشویید و نباید به مدت ۴  روز به است، و سونا بروید تا از عوارض و ناراحتی جلوگیری کنید. بهتر است که این روش را در طول دوره قاعدگی متوقف کنید، چون درد در این دوره بسیار قوی‌تر احساس می‌شود.

درمان ریزش مو به چند جلسه مزوتراپی نیاز دارد؟

مزوی موها

روش انجام مزوتراپی چیست؟

تعداد کمی از افراد از موهای خود راضی هستند. این روزها، آب‌وهوای ناخوشایند، آلودگی‌های محیطی و استرس و فشار زندگی هم روی موها اثرات منفی زیادی می‌گذارند و به نارضایتی از آنها دامن می‌زنند.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

برای مثال، اگر پای نوسانات و اختلالات ارثی و هورمونی به میان باشد، احتمال جوابگویی مزوتراپی مو کم می‌شود. پیش از انجام این عمل، حتما با متخصص مشورت کنید. لازم است بد،د که علت ریزش مو در اثرگذاری مزوتراپی نقش دارد.

مزوتراپی مو برای ریزش ارثی

بله. مزوتراپی خود روشی تقویتی است که برای گرفتن نتایج بهتر از آن، لازم است تا با مشورت پزشک از محصولات تقویتی مو و ضدریزش‌ها استفاده کرد. برای ،ید این محصولات روی لینک زیر بزنید:

فواید و مزایای مزوتراپی چیست؟

اگر فولیکول‌های مو حیات خود را از دست داده‌ اما هنوز زنده هستند، مزوتراپی می‌تواند به بهبود اوضاعشان کمک کند. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم‌تری باشند، امکان اینکه مزوتراپی جواب بدهد، آنچنان زیاد نیست. برای مثال، در موارد ارثی و نبود تعادل هورمونی، مشکلات به سادگی حل نمی‌شوند.

برای وارد، مواد فعال و موثر در تحریک رشد مو از روش‌های مختلفی در مزوتراپی استفاده می‌شود. یکی از روش‌های رایج مورد استفاده توسط متخصصان، تزریق مخلوط مزوتراپی به بدن است. برای چنین روش‌هایی به سرنگ‌هایی با طراحی خاص نیاز است که سوزن بسیار باریکی دارند. تزریق بی‌دردترین روش است اما زمان بیشتری می‌برد.

مزوتراپی با گان یا تفنگ

مزوتراپی مو برای ریزش مو، یا آلوپسی/طاسی هم کاربرد دارد. این درمان برای همه ،، است که می‌خواهند موهایی با شادابی، حجم، درخشندگی، انعطاف‌پذیری و کیفیت بهتری داشته باشند. بااین‌حال، باید بد،د که مزوتراپی در موارد وجود مشکلات ارثی و هورمونی کمتر جواب می‌دهد.

مزوتراپی مو بعد از کاشت

مزوتراپی مو روشی درم، است که با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می‌شود. این روش به اجزای تغذیه‌کننده فولیکول‌های مو کمک می‌کند که به راحتی در مو بنشینند. با این روش می‌توان ریزش مو را درمان کرد چون موهای نازک را ضخیم، ریزش مو را متوقف و موها را قوی‌تر و درخشان‌تر می‌کند. برای مشاوره دریافت چنین خدمات و فرایندهایی باید به متخصص پوست،مو و زیبایی مراجعه کنید. در این مقاله از مجله دکتردکتر هم اطلاعات کاملی درباره این فرایند برایتان فراهم شده است.

مزوتراپی مو (Mesotherapy) چیست؟

مزوتراپی

مزوتراپی مو چقدر موثر است؟

 مزوتراپی اثرگذاری فوری دارد اما آنقدرها دوام نمی‌آورد. از ،یب‌هایی موسوم به کوکتل حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، ا،تین، کلاژن، ،کننده عروق و مواد دیگر در این فرایند استفاده می‌شود.

پزشک پس از بررسی دقیق مو و پوست سر و مشکلات مربوط به بیمار، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می‌کند.  این نوع کوکتل‌ها به سرعت مشکل را حل می‌کنند اما اثرگذاری بادوامی ندارند.

handeulusal.com

این روش به مق، با مشکلات مختلف مرتبط با وضعیت مو و پوست سر کمک می‌کند. با‌این‌حال، وقتی صحبت از یک بیماری خاص می‌شود، مزوتراپی نمی‌تواند وضعیت را تغییر دهد.

اگر شرایط فرد برای انجام مزوتراپی مساعد باشد، اثرگذاری خوبی از آن خواهد دید. مزوتراپی برای پوست سر و مو بسیار موثر است. برای اینکه از مفیدبودن آن برای خود باخبر شوید، باید با پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی مشورت کنید.

،یبات مورد استفاده در درمان مزوتراپی پوست سر را تغذیه و ضخامت و رشد مو را تقویت می‌کنند. چنین فرایندی باعث جلوگیری از ریزش مو می‌شود و بازسازی و رشد آن را تشویق و تحریک می‌کند.

مزوتراپی با تزریق

بله، این فرایند به پرپشت‌تر نشان‌دادن موها کمک شای، می‌کند. مزوتراپی در کاهش ریزش مو نقش دارد و راه‌کاری موثر است که اگر منعی برای انجامش نداشته باشید، مفید واقع می‌شود.

معایب و عوارض این کار چیست؟

از مزایای روش مزوتراپی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • رشد مو فعال می‌شود.
 • فعالیت غدد چربی کمتر می‌شود و موها تمیزتر و پر به نظر می‌رسند.
 • جریان خون و ا،یژن‌رس، بهبود پیدا می‌کند.
 • شوره سر کاهش پیدا می‌کند.
 •  تراکم مو، صافی و درخشندگی بیشتر می‌شود.

 مزوتراپی مو را پرپشت می‌کند؟

درمان مشکلات مو

چه افرادی نباید مزوتراپی انجام بدهند؟

مزوتراپی مو (MesoHair) روشی است که با تحریک زیستی همراه می‌شود، ی،ی درم، که سلول‌های مو را از طریق تزریق‌های کوچک که زیر جلدی هستند، از نظر بیولوژیکی فعال می‌کند. مزوتراپی باعث می‌شود، انقباض فولیکول‌ها مع، شوند و ضخامت و رشد مو افزایش پیدا کند.

مزوتراپی بسیاری از مشکلات مو را حل می‌کند. از ،یبات مختلفی شامل کمپل،‌های ویتامین، نمک‌های معدنی، کوآنزیم‌ها، اسید هیالورونیک (که برای افزایش ضخامت الیاف مو مهم است)، اسیدهای آمینه، فاکتورهای رشد و آنتی ا،یدان‌ها برای متعادل‌، و تغذیه پوست سر در مزوتراپی استفاده می‌شود.

امکان انجام مزوتراپی و تزریقاتش در منزل وجود ندارد. تزریق فقط در کلینیک‌ها، مراکز زیبایی و توسط متخصصان قابل انجام است. اگر می‌خواهید این روش را به تنهایی انجام دهید، باید از رو،ها یا غلتک مزوتراپی مو (meso roller) استفاده کنید.

پی‌آرپی (PRP) روشی است که برای تحریک و نوسازی بافت‌های آسیب‌دیده مختلف بدن استفاده می‌شود. در این روش، اجزای خون هر بیمار کاربرد دارد و اثرگذاری خوبی هم از آن دیده می‌شود. معمولا پی‌آرپی تاثیر بهتری دارد و بیشتر هم از سوی متخصصان تجویز می‌شود.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی مو چیست؟

امکان اینکه مزوتراپی با نتیجه مطلوبی روبه‌رو نباشد هم وجود دارد. در واقع، تضمینی در انجامش نیست. از عوارض محتمل آن هم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 •  درد؛ سوراخ‌شدن پوست با درد همراه است و مزوتراپی مو هم با تزریق‌هایی انجام می‌شود که درد دارند.
 • خارش و پوسته‌پوسته‌شدن پوست سر هم محتمل است.

استفاده از این نوع دستگاه نیاز به نهایت دقت و توجه دارد، زیرا اقدامات نادرست باعث آسیب‌هایی در ناحیه سر می‌شوند. بنابراین، قبل از پذیرش چنین رویه‌ای، باید به جوانب مثبت و منفی آن فکر کنید.

البته استفاده از این غلتک‌ها اثرگذاری کمتری نسبت به مزوتراپی تخصصی در کلینیک دارد و به‌صرفه نیست. چرا؟ به دلایل زیر:

 • عمق نفوذ ناکافی سوزن
 • هزینه بالای ،یب
 • سوزن‌ها به سرعت غیرقابل استفاده می‌شوند.

درباره مزوتراپی مو سوال دیگری دارید؟ قصد دارید این کار را انجام بدهید؟ پرسش‌هایتان را از ما بپرسید تا به شما در پیدا، اطلاعات بیشتر کمک کنیم.

بعد از کاشت موها هم از روش مزوتراپی مو برای بهبود اوضاع استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد، این روش ظرفیت پرپشت‌ و درخشان‌، موها را دارد.

مزوتراپی مو یا پی‌آرپی

هنگام انتخاب پزشک، مطمئن شوید که او تجربه عملی کافی دارد. در این روش، سرنگی با عمق تزریق قابل‌تنظیم روی تفنگ نصب می‌شود. با کمک چنین تفنگی ،یبات درم، مختلف به پوست سر وارد می‌شود.

غلتک‌های مخصوص

در پایان عمل، زخم‌های کوچکی از تزریق باقی می‌ماند و برای بهبود به کمی زمان نیاز است. روند مراقبت را به شکل زیر پیش بگیرید:

 • ۳ تا ۴ روز موهایتان را نشویید چون روی نتیجه کار اثر منفی می‌گذارد و روند بهبودی‌تان را به تأخیر می‌اندازد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدت ۲ تا ۳ روز خودداری کنید.
 • مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا است، استفاده نکنید.
 • تا زم، که به طور کامل بهبود حاصل نشده، نواحی تزریق را ماساژ ندهید.
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می‌کند و این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می‌گذارد.

مزوتراپی مو خانگی چگونه است؟

شرایط هر فرد با دیگری متفاوت است. گاهی برای ماندگاری، نیاز به تکرار سالیانه عملیات است. تعداد جلسات برای این کار در حدود ۸ تا ۱۵ بار است. زمان‌بندی و تعیین فواصل انجام کار وابسته به شرایط هر بیمار و تصمیم پزشک متخصص است.

آیا بعد از مزوتراپی، باز هم باید از محصولات تقویت مو استفاده کرد؟

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%85%D8%B2%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D9%85%D9%88/

در شرایط زیر، نباید مزوتراپی انجام شود:

 • بارداری و شیردهی
 • حساسیت به مواد موجود در فرایند
 • وجود اختلالات سیستم غدد درون‌ریز
 • وجود تومورهای خوش‌خیم و بدخیم
 • ابتلا به عفونت‌ها
 • قاعدگی

چه افرادی می‌توانند مزوتراپی انجام بدهند؟

از غلتک‌های مخصوص هم برای پیش‌برد این فرایند استفاده می‌شود. معمولا در مراکز زیبایی است که این غلتک‌ها را به‌کار می‌برند. این ابزار شامل تعداد زیادی سوزن کوچک است که در یک نقطه مش، قرار می‌گیرند. برای استفاده راحت، این نقطه مش، به دسته وصل می‌شود.

مزوتراپی مو درد دارد؟

این فرایند فقط ۲۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. در واقع، هرجلسه در مدت‌زم، به این شرح طول می‌کشد و تعداد جلسات چندبار در هفته تعیین می‌شود. تعداد جلسات را متخصص نسبت به وضعیت مشخص می‌کند.

مزوتراپی مو چند وقت یکبار انجام می‌شود؟

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم) به لایه کراتین پوست است. این روند باعث رشد مو و بالارفتن کیفیت ظاهری آن می‌شود.

یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت ،ت از متخصصان مختلف، استفاده از امکان ،ت دکتر سایت دکتردکتر است. با این روش، در عرض چند دقیقه از پزشک موردنظرتان وقت می‌گیرید.