میکرونیدلینگ چیست؛ بررسی کاربرد و عوارض به‌همراه هزینه‌ هر جلسه

در روش RF به‌جای سوزن از پالس حرارتی برای ایجاد زخم استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ به روش آر اف مورد تایید بخش زیادی از پزشکان پوست مو و زیبایی است و بسیاری از آنها از این روش برای جوانسازی و ایجاد اثردرخشندگی پوست مراجعین خود استفاده می‌کنند.

دستگاه درماپن

در کنار این ساز و کار، میکروکانال‌های ایجاد شده، بافت اسکار را تجزیه کرده و مواد مغذی تاثیر بیشتری خواهند گذاشت. در نتیجه، پوست نه تنها ترمیم می‌شود بلکه روشن و شفاف‌تر هم می‌شود.

میکرونیدلینگ برای لک صورت

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6/

تاثیر درمارو،

میکرونیدلینگ برای جای جوش

توصیه‌هایی هست که عمل به آنها بعد از میکرونیدلینگ می‌تواند تاثیر آن را بیشتر کند. در ادامه بخش مهمی از مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

 • نوشیدن آب به اندازه کافی
 • استفاده از ، ترمیم‌ کننده
 • آغشته ، جای زخم‌ها به پماد زنک ا،اید
 • شستشوی صورت با احتیاط و با استفاده از آب سرد
 • استفاده از ، ضد آفتاب با پوشانندگی بالا
 • عدم استفاده از محصولات مراقبت پوستی تحریک کننده همچون لایه بردار

عوارض میکرونیدلینگ

در واقع با ایجاد صدها حفره نازک روی قشای خارجی پوست توسط سوزن میکرونیدلنیگ، سرم و مواد مغذی هم‌زمان با ایجاد حفره‌های میکرونی در پوست تزریق می‌شوند و همین باعث ایجاد تاثیر چند برابری این روش می‌شود. البته کاربرد و در واقع مزایای میکرونیدلینگ بیشتر از این موراد است. در ادامه به‌صورت موردی به آنها اشاره می‌کنیم:

 • جوان‌سازی پوست صورت
 • کم رنگ شدن ،‌های پوستی
 • سفت شدن پوست
 • کمک به رشد موها و ابرو
 • رفع تیرگی زانو
 • رفع تیرگی و جوانسازی پوست زیر چشم
 • روشن شدن پوست
 • درمان لکه‌های تیره روی پوست
 • از بین رفتن چروک‌های پیش،

انواع میکرونیدلینگ

تا دو هفته قبل از میکرونیدلینگ از گرفتن حمام آفتاب و لیزر IPL بپر،ید.

توصیه می‌کنیم که قبل از انجام میکرونیدلینگ، سرم هیالورونیک اسید استفاده کنید تا هم زمان عمل آبرس، هم انجام شود. همچنین اگر پوست حساسی دارید، می‌تو،د قبل از شروع اطلاع دهید تا برایتان از بی‌حسی موضعی استفاده کنند.

اقدامات و توصیه‌های بعد از میکرونیدلینگ

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ روش‌هایی شبیه به هم هستند که در عین‌حال، تفاوت بزرگی با هم دارند. میکرونیدلینگ روشی درم، برای از بین بردن لایه سطحی پوست و تحریک آن به ساخت کلاژن و ا،تین است اما مزونیدلینگ تنها به این منظور استفاده می‌شود که حفره‌های ایجاد شده توسط آن، به جذب مستقیم محصولات پوستی کمک کند.

درماپن دستگاهی شبیه به قلم است و تعدادی سوزن روی سر آن قرار دارد. عملکرد این دستگاه به این صورت است که با ایجاد حرکت رفت و برگشت، روی پوست حفره‌هایی ریز ایجاد کرده و عمل میکرونیدلینگ را انجام می‌دهد. عمق نفوذ سوزن‌ها در این دستگاه بین 0.25 تا 2.5 میلی‌مترو سرعت ضربه در آن بین 25 تا 90 ضربه در ث،ه قابل تنظیم است.

درمارو، غلتکی کوچک است که روی آن تعدادی سوزن ریز قرار گرفته و با حرکت رفت و برگشتی روی پوست، زخم‌هایی ریز ایجاد می‌کنند. این روش دستی است و بعد از آن می‌توان از انواع سرم‌های من، پوستی برای جذب سریع‌تر اثرات درم، آنها استفاده کرد. زخم‌ها ایجاد شده توسط درمارو، موجب خونریزی نمی‌شوند و در نهایت اثری که به‌جای می‌گذارند، التهاب و قرمزی پوست است. البته توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده، حتما روش کار با آن را یاد بگیرید.

 دستگاه آر آف میکرونیدلینگ

بین یک تا دو هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ از مصرف ،‌های موضعی، رتینوئیدها، آنتی بیوتیک‌های موضعی، سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پرا،اید، هیدروکینون، لایه بردارها، ماسک‌های لایه بردار و اسیدهایی مانند AHA و BHA که باعث ایجاد حساسیت پوستی می‌شوند، پر، کنید.

میکرونیدلینگ روشی درم، است که بهتر است با نظر پزشک انجام شود اما با این حال، نمی توان از تاثیر بی نظیر آن روی پوست و مو به سادگی گذشت. هرچند که عوارض موقتی دارد که بالاتر به آنها اشاره کردیم. اگر قصد انجام میکرونیدلینگ دارید، توصیه می‌کنیم که با استفاده از امکان ،ت دهی اینترنتی پلتفرم دکتردکتر با یک متخصص مشورت کنید.

میکرونیدلینگ ابرو تقریبا بین 2 تا 4 ساعت طول خواهد کشید ما در هنگام انجام آن، فرد دردی را حس نخواهد کرد زیرا قبل از انجام میکرو، ناحیه ابرو به صورت موضعی بی‌حس شده شده است.

میکرونیدلینگ مو

قبل از شروع انجام میکرونیدلینگ، ابتدا باید صورتتان را به خوبی تمیز و ضد عفونی کنید. بعد از آن پزشک یا اپراتور، بین 4 تا 10 بار دستگاه را روی ناحیه مورد نظر با یک فشار مشخص و به صورت عمودی، افقی و مورب می‌غلتاند. توجه داشته باشید در هر حرکت رفت و برگشت، جهت عبور دستگاه باید تغییر پیدا کند تا تمامی بخش‌ها درگیر شوند.

میکرونیدلینگ مو یکی از روش‌های محبوب پزشکان برای افزایش تراکم و حجم مو در خانم‌ها و آقایان است. در اثر انجام این روش، روند گردش خون در پوست سر تحریک شده و همین باعث تولید کلاژن و افزایش عوامل رشد سلول‌های بنیادی مو می‌شود. معمولا در کنار روش میکرونیدلینگ مو، پزشک داروهای ریزش مو همچون ماینو،یدیل یا فیناستراید را هم تجویز می‌کند؛ این داروها در کنار میکرونیدلینگ تاثیر بسیار بالایی خواهند گذاشت.

میکرونیدلینگ تا چه اندازه ماندگاری دارد؟

قبل از انجام میکرونیدلینگ باید ملاحظاتی داشته باشید. برخی از مهم‌ترین موارد آنها عبارتند از:

در حال حاضر میکرونیدلینگ به 4 روش مختلف انجام می‌شود؛ میکرونیدلینگ BB Glow، درمارو،، دستگاه آر آف میکرونیدلینگ و دستگاه درماپن.

برای پیدا ، جواب این سوال‌ها و بسیاری از احتمالات دیگر، در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتردکتر با ما همراه باشید تا به اتفاق هم، در مورد میکرونیدلنیگ، کاردبرد و در مقابل عوارض احتمالیش و البته هزینه انجام آن برایتان بگوییم.

میکرونیدلینگ چیست؟ آیا برای پوست خوب است یا ضرر دارد؟

در نتیجه با توجه به تعداد سوزن‌ها و سرعت دستگاه، درماپن می‌تواند بین 300 تا 1000 سوراخ در ث،ه روی سطح پوست ایجاد کند.

در انتها اگر سوالی در این رابطه دارید یا قبلا میکرونیدلینگ را انجام داده‌اید، با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول میکرونیدلینگ

معیارهای تاثیرگذاری در روش میکرونیدلینگ، پدیدار شدن اثراتی همچون بازسازی پوست، بهبودی چین و چروک، از بین رفتن خطوط ریز، بهبود جای جوش و اسکارهای قدیمی و بسته شدن منافذ پوست صورت است.

 

میکرونیدلنیگ روشی‌ست که آن را به‌،وان جوان‌ساز پوست می‌شناسند و مبتنی بر درمان غیر تهاجمی (روش درم، که در آن بیمار تحت عمل جراحی قرار نمی‌گیرد) است. این روزها تبلیغات زیادی در مورد این روش وجود دارد و متخصصان پوست زیادی هم آن را توصیه می‌کنند اما آیا واقعا آن‌طور که می‌گویند، تاثیر دارد؟ اثرات م،ب آن چیست؟ اصلا چقدر طول می‌کشد که تاثیر کند؟

میکرونیدلنیگ (microneedling) روشی برای درمان جراحات پوستی است اما جراحی پ،تیک نیست. در این روش از دستگاهی با سوزن‌های کوچک استفاده می‌شود. این سوزن‌ها، با وارد ، مقدار معینی از فشار، سوراخ‌های کوچکی روی پوست صورت ایجاد می‌کنند تا به این‌صورت، فضا را برای وارد ، مواد و سرم خاص باز کنند. البته برای این کار می‌توان از روش‌های دستی هم کمک گرفت.

تا دو هفته قبل از شروع میکرونیدلینگ، داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن، ژلوفن و آسپرین را مصرف نکنید.

درمان لک‌های صورت با میکرونیدلینگ تاثیر آنی ندارد و ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد اما در عین حال، بهترین راه برای درمان جای لک و کک و مک است.

اگر در هر کدام از شرایط زیر هستید، میکرونیدلینگ نکنید:

 • مبتلا به بیماری هموفیلی هستید و از داروهای ضد انعقاد خون یا آسپرین استفاده می‌کنید؛
 • ،اشیدگی، زخم باز یا بریدگی دارید؛
 • در طول یک سال گذشته، پرتودرم، یا اشعه درم، کرده اید؛
 • در طول سه ماه گذشته داروی راکوتان (ایزوترتینوین) مصرف کرده‌اید؛
 • سیمپل،، عفونت یا بیماری پوستی دارید،
 • و در دوران بارداری یا شیردهی به‌سر می‌برید.

هزینه میکرونیدلینگ 1402

حداقل تا یک هفته قبل از و، ، و استفاده از ، موبر اجتناب کنید.

روش انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

یکی از روش‌های پیشنهادی برای تحریک رشد ابروها، میکرونیدلینگ است. این روش می‌تواند چین و چروک اطراف ابرو را از بین برده، حجم و تراکم ابروها را افزایش داده، از ریزش مجدد آنها جلوگیری کند و باعث لیفت ابرو شود. میکرونیدلینگ ابرو دوران استراحت و نقاهت ندارد.

میکرونیدلینگ ابرو درد دارد؟

در این روش سوزن‌ها به‌وسیله دستگاه وارد لایه‌های پوستی می‌شوند و با تزریق رنگ‌های گیاهی رنگ پوست را تغییر می‌دهند؛ به این روش ، پودر دائم نیز گفته می‌شود. میکرونیدلینگ BB Glow باعث یکدست و روشن شدن رنگ پوست می‌شود.

درمارو،

داشتن پوستی شفاف و زیبا، خواسته‌ همه ماست. اما دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود پوستمان آن‌طور که دلمان می‌خواهد، نباشد. جای جوش، لک، اسکارهای قدیمی، اثرات م،ب آفتاب، جوش‌های زیرپوستی، بالا رفتن سن، به‌هم ریختن هورمون یا حتی تاثیر استفاده از برخی لوازم آرایشی، تنها بعضی از مشکلات پوستی هستند که بین ما و انتظاری که از پوستمان داریم، فاصله می‌اندازد؛ مشکلاتی که می‌توان تاثیر آنها را با استفاده از روش میکرونیدلینگ تا حد قابل قبولی جای آنها را درمان کرد.

میکرونیدلینگ باعث از بین رفتن لایه اولیه پوست شده و در نتیجه ا،تین و کلاژن به‌صورت هم‌زمان در پوست تولید می‌شوند. وقتی در چنین شرایطی تونیک‌های تقویتی و داروهای ترمیمی هم تزریق شود، با گذاشتن اثری چند برابر بیشتر، جای ،‌های پوستی را بهتر می‌کند.

میکرونیدلینگ ابرو

ع، قبل و بعد از میکرونیدلینگ

کاربرد میکرونیدلینگ

با این‌حال به‌طور متوسط، هزینه هر جلسه میکرونیدلینگ در سال 1402 بین 1 تا 2 میلیون تومان است.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

تا 6 ماه قبل از انجام میکرونیدلینگ از قرص راکوتان استفاده نکنید.

هزینه انجام میکرونیدلینگ با توجه به مشکل و میزان نیاز فرد مشخص می‌شود. مثلا مشکل پوستی ،ی در چند جلسه کوتاه و با درم، عادی حل می‌شود اما در مقابل، باید برای شخصی دیگر از لیزر یا لایه‌بردار‌های شیمیایی استفاده شود؛ طبیعتا در چنین شرایطی هزینه انجام این کار برای فرد دوم بیشتر خواهد بود. تشخیص این مسئله به نظر دکتر پوست در تهران یا هر پزشک متخصص دیگری در اقصی نقاط ایران بستگی دارد و قطعا بر پایه نیاز بیمار خواهد بود.

برای اثرگذاری بیشتر، می‌تو،د روی ع، زیر بزنید و محصولات مراقبت پوستی مورد نظرتان را ،یداری کنید:

قبل از میکرونیدلینگ چه باید کرد؟

میکرونیدلینگ روشی قدیمی است اما بسیاری به تازگی به تاثیرگذاری آن پی برده‌اند و از آن نه تنها برای از بین بردن جای لک بلکه برای کم ، چین و چروک و جلوگیری از ریزش مو نیز استفاده می‌کنند.

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بسته به روش و مشکل فرد مراجع و البته تشخیص پزشک متفاوت است. اما به‌طور مثال ،، که برای درمان جای جوش و اسکار به این روش روی می‌آورند، بین 3 تا 6 جلسه باید تحت درمان قرار بگیرند. هر جلسه میکرونیدلینگ بین 15 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. فاصله بین جلسات میکرونیدلینگ 30 تا 45 روز است.

تا به‌حال موارد زیادی مبتنی بر عوارض میکرونیدلینگ مطرح نشده اما با این‌حال بسته به شرایط فرد، ممکن است در روزهای ابتدایی مشکلات زیر اتفاق بیافتد:

 • قرمزی
 • التهاب و حساسیت
 • ایجاد زخم‌های ریز
 • احتمال ایجاد آ،ژی
 • عفونت
 • ایجاد لک موقت
 • خشک شدن پوست
 • تورم

چه ،، نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

بعضی از این روش‌ها دستی و برخی دیگر، با استفاده از دستگاه انجام می‌شوند. در ادامه درباره هر کدام به‌صورت مجزا توضیح می‌دهیم.

میکرونیدلینگ BB Glow

پاسخ این سوال نسبت به کیفیت پوست، سن بیمار و میزان تولید کلاژن پوست فرد متفاوت است. هر چه سن شخص متقاضی کمتر باشد، اثرگذاری میکرونیدلینگ بیشتر و البته ماندگارتر است؛ هرچند که استثنائاتی هم وجود دارد. مثلا ماندگاری میکرونیدلینگ روی ،ی که سن کمی دارد اما دارای مشکلات پوستی یا داخلی است، بیشتر از 4 تا 5 سال نخواهد بود.

روش های مختلف میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چند جلسه است؟

البته ،یب میکرونیدلینگ با درمان های دیگر یکی از روش‌های زودبازده در زمینه جوابدهی این روش ترمیمی است اما در نهایت، فلسفه میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ کمی با هم متفاوت هستند.

ع، تغییر قبل و بعد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ انتخاب شماست یا روشی دیگر؟

بیشترین اثری که میکرونیدلینگ روی مشکلات ثانویه پوست صورت دارد، از بین بردن جای جوش آن هم تا حدی بسیار زیاد است. زخم‌ها و روزنه‌های کوچکی که در اثر سوزن میکرونیدلینگ روی سطح پوست ایجاد می شوند در باعث تحریک فیبروب،ت‌های لایه درم و ساخت کلاژن جدید می‌شوند و همین باعث آغاز ساختار ترمیمی پوست می‌شود.

فقط باید بعد از آن از قرار گرفتن در نور آفتاب، است،، حمام آب گرم و سونا پر، کنید.

میکرونیدلینگ ، پوستی

Ataşehir eve otele gelen bayan escort eskort. Financial personality test.