نکات قبل و بعد از رابطه جنسی؛ ایمنی و بهداشت را جدی بگیرید!

همچنین بهتر است که لباس زیر خود را عوض کنید و مواد غذایی پروبیوتیک میل کنید.

نکات قبل و بعد اولین رابطه ،

در بخش‌های بالاتر درباره نکات قبل و بعد از رابطه ، که میان خانم‌ها و آقایان مش، است، گفتیم. حالا قصد داریم تا به سلامت اندام ، مرد و بعد از آن زن بپردازیم.

در اانتها از شما می‌خواهیم که اگر سوالی دارید از مشاور سلامتی ما بپرسید. همچنین خوشحال می‌شویم که اگر تجربه‌ای دارید یا نکته‌ای در این رابطه می‌د،د، با ما و دیگر خوانندگان مجله سلامتی دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

خانم‌ها بعد از پایان رابطه ، حتما باید به دستشوی رفته و ادرار کنند. همانطور که با ، باکتری‌ها وارد بدن مردها می‌شود، از طریق اندام تناسلی نیز وارد مجاری ادراری ،ن می‌شود.

حتما از وسایل پیشگیری استفاده کنید و از سلامت آن‌ها مطمئن باشید؛ استفاده از وسایلی مثل کاندوم برای آقایان یا IUD برای خانم‌ها به‌منظور جلوگیری از بارداری ناخواسته یا داشتن یک رابطه ، محافظت شده، ضروری است. ضمن این که اطمینان از سالم بودن این وسایل قبل از ، بسیار اهمیت دارد.

نکات بهداشتی قبل و بعد رابطه ،

نکات بعد از رابطه ،

اگر قرار است برای اولین بار رابطه ، داشته باشید، یکدیگر را بشناسید، علایق هم را پیدا کنید و یکدیگر را محک بزنید. مثلا خیلی از زوج‌هایی که در دسته کم‌تجربه‌ها قرار می‌گیرند، از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی یا احتمال بارداری واهمه دارند.

آقایان بعد از پایان ، نیز باید ادرار کنند. این کار باعث تمیز شدن مجاری ادراری و ،وج میکروب‌های احتمالی (باکتری‌هایی که ممکن است در اثر رابطه ، وارد مجاری ادراری شوند) خوهد شد.

در ادامه نکات مهمی که قبل از شروع رابطه ، باید به آن‌ها توجه کنید را به شما می‌گوییم:

از نرم کننده و خوشبو کننده بدن استفاده کنید؛ بوی خوب یکی از عوامل مهم در جذابیت دو طرف برای یکدیگر است. برای همین استفاده از انواع لوسیون‌ها، باعث لطافت و نرمی بدن می‌شود و لذت ، را دو چندان می‌کند. همچنین خوب است که با استفاده از لوازمی مثل بالم لب، لب‌های نرمی داشته باشید.

از میزان رعایت نکات بهداشتی قبل و بعد از ، هر چه برایتان بگوییم، کم است. برای همین از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر با ما باشید زیرا قصد داریم تا، نکات مهم قبل و بعد از ، هم برای ،ن و هم مردان را با شما به اشتراک بگذاریم.

نکات قبل و بعد از رابطه ،

توجه به ایمنی و نکات بهداشت ، یکی از مهم‌ترین مواردی است که یک زوج باید در راستای برقراری یک رابطه ، مطلوب به ،وان نکات قبل و بعد از رابطه ، به آن توجه کنند.

توجه به این نکته ضروری است که به هیچ ،وان با دستی که با آن مقعد شسته شده، نباید ، را با آن شست.

همچین از اهیمت انجام آزمایش‌های ، و مقاربتی قبل از برقراری اولین رابطه و استفاده از کاندوم و تعویض به موقع آن، غافل نشوید. هر زمان هم که نیاز به مشاوره در امور رو، یا جسم، ، داشتید می‌تو،د با دریافت ،ت آنلاین پزشک از طریق پلتفر دکتردکتر اقدام کنید.

در چنین مواقعی، مراجعه به دکتر ،ن برای خانم‌ها و دکتر اورولوژ برای آقایان بهترین تصمیم است. ضمن این که می‌توان با مراجعه به مشاور ، توسط زوجین، راهکارهای خوبی را است،اج و به کار بست.

نکات قبل از رابطه ،

ا،ر نکاتی که قبل از رابطه ، باید رعایت کنید با نکات مهم قبل از آن مش، هستند و تنها در دلیل و تبیین با هم تفاوت دارند. این موارد عبارتند از:

لازم است که آقایان قبل از شروع رابطه، یک دوش کامل گرفته، موهای زائد اندام تناسلی و زیربغل خود را تراشیده و اندام ،‌شان را با استفاده از شوینده آنتی باکتریال کامل شستشو دهند. این نواحی محل انباشت قارچ و میکروب است و عدم توجه به بهداشت آن‌ها موجب بروز بیماری‌های مقاربتی و ، می‌شود.

بعد از ، ادرار کنید؛ ادرار بعد از ، باعث می‌شود که اگر میکروب و باکتری از طریق دخول وارد واژن و مقعد زن یا لوله‌های ادرار مرد شده، خارج شود. به این صورت از بروز بیماری‌های مجاری ادراری، بیماری‌های مقاربتی و دیگر مشکلات بدنی جلوگیری خواهید کرد.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

یک رابطه ، خوب و تاثیرگذار زم، بین شرکای ، برقرار می‌شود که مقاربت در شرایطی بدون استرس و به همراه معاشقه‌ای مطلوب اتفاق بیافتد. در چنین حالتی، درد و ناراحتی از بین رفته و علاقه بین دو طرف زیاد می‌شود. در چنین شرایطی اگر زن و مرد هر دو به نکات قبل و بعد از رابطه ، توجه کرده باشند، هر دو طرف از ابتلا به انواع بیماری‌های مقاربتی مصون خواهند ماند.

قبل از ، حتما دوش بگیرید؛ رعایت نظافت شخصی و بهداشت، نه تنها قبل از ، بسیار اهمیت دارد بلکه یکی از مهم‌ترین محرک‌های دو نفر برای جاذبه و ، است. برای همین همیشه قبل از برقراری رابطه، ناحیه تناسلی، ،، دست‌ها و موهای خود را کامل بشویید.

یکدیگر را کشف کنید، در هم به ماجراجویی بپردازید و سرزمین مطلوبتان را در هم بیابید!

سلامت ، یکی از مهم‌ترین وظایف ما نه تنها نسبت به خود بلکه نسبت به جامعه و شریک ،‌مان است. برای همین با توجه به این نکات گفته شده، می‌تو،د خود یکی از پایه‌گذاران جامعه سالم باشید.

لحظات خوب همیشه مدیون کنار هم قرار گرفتن تکه‌های درست پازل در کنار هم هستند؛ رابطه ، نیز از همین قانون پیروی می‌کند. بیشتر اوقات مردم در رابطه با ، از همان لحظه یکی‌شدن انرژی‌ها می‌گویند اما پر واضح است که رعایت نکات قبل و بعد از رابطه ، تاثیری انکارناپذیر در ساختن این لحظات دارند.

بخش مهمی از آمادگی قبل از ، مربوط به آمادگی ذهنی و رو، هر دو طرف است. این مسئله به قدری اهمیت دارد که بسیاری از مشاوران و محققان در زمینه روابط ، معتقدند که سلامت عاطفی مخصوصا در ، می‌تواند به کیفیت رابطه کمک کند.

عشق بازی قبل از رابطه ،

نکات قبل از رابطه ، برای زن و مرد

از لوازم پیشگیری کننده جدید استفاده کنید؛ بعد از اتمام ، حتما لوازم پیشگیری‌کننده‌ای مثل کاندوم را عوض کنید لوزام ، خود را شسته و ضد عفنوی کنید. توجه به این نکته ضروری است که به هیچ ،وان از وسایل پیشگیری دوبار استفاده نکنید.

سلامت اندام ، مرد

آگاهی از نکات قبل از ، و بعد از آن برای خانم‌ها و آقایان و عمل به‌آن به یک اندازه اهمیت دارد و هر ،ی به‌،ه خودش باید برای افزایش ایمنی ، و بهداشت طرف مقابل، تلاش کند. هرچند که بانوان به دلیل داشتن آناتومی پیچیده‌تر، باید نکات بیشتری را رعایت کنند و از مشاوره دکتر ،ن همیشه بهره‌مند باشند.

همچنین لازم است تا با انگشت، باقی مانده منی را از مجرای ادرار خارج کنند. برای این کار باید انگشت‌های شصت و سبابه را از انتهای ، گرفته و به سمت نوک کشید تا هر چه در ، باقی مانده، خارج شود.

قبل از ، حتما مسواک بزنید؛ خوشبویی و نظافت دهان یکی از ارکان مهم در رابطه ، خوب است. برای همین قبل از رابطه ،، از دهان شویه و مسواک استفاده کنید.

قبل از ، حتما به دستشویی بروید؛ قبل از شروع رابطه ، حتما به دستشویی رفته و ضمن اطمینان از تمیزی ، تناسلی، مثانه و روده خود را کاملا خالی کنید. این کار مخصوصا برای ،، دارای نفخ هستند، بسیار توصیه می‌شود.

داشتن یک رابطه ، خوب نیازمند عوامل مختلفی است که اتفاقا سخت و دشوار هم نیستند. منظور از این نوع رابطه، ،ی است که هم سلامت رو، و هم جسمی دو طرف در آن تامین شده باشد.

سلامت اندام ، خانم‌ها بسیار مهم است. اندام تناسلی خانم‌ها داخلی است و از این رو احتمال عفونت در آن‌ها بیشتر از مردان است. برای همین بسیار مهم است که خانم‌ها قبل از رابطه ، دوش بگیرند و موی زائد اندام ، خود را از بین ببرند

برای همین توصیه می‌کنیم که هر بار قبل از ،، با پارتنر خود صحبت کنید و هر دو با ابراز علاقه‌ای واقعی، یکدیگر را ترغیب کنید.

همچنین بعد از شستشو مهم است که برای جلوگیری از بو گرفتن و تجمع باکتری، ، و بیضه‌ها خشک شوند.

بعد از ، با هم صحبت کنید؛ یکی از م،ب‌ترین رفتارها بعد از رابطه ، این است که هر دو طرف بدون برقرار ، ارتباط با یکدیگر، اصطلاحا پشتشان را به هم کرده و بخوابند! درست است که بعد از رابطه ، بدن به آسودگی و خمودگی می‌رسد که در بیشتر اوقات با خوابیدن برطرف می‌شود اما یادتان باشد که برقراری ارتباط فیزیکی و کلامی بعد از ،، تشکر ، از یکدیگر و نوازش، تاثیر رو، شگرفی در هر دو طرف دارد

همچنین گرفتن دوش آب گرم (برای از بین بردن میکروب‌های احتمالی)، نوشیدن آب و،م و استراحت بسیار مهم است.

نکات قبل از رابطه ، تک بعدی نیستند و شامل موارد رو، و بهداشتی می‌شوند؛ بیشتر این موارد در آموزش ، و رابطه ، گفته می‌شوند. تمامی موارد ساده هستند و شرکای ، را در داشتنن یک رابطه موفق یاری می‌دهند؛ مخصوصا برای ،، که برای اولین بار قرار است که روابط ، را تجربه کنند. این نمات عبارتند از:

آمادگی رو، داشته باشید

از این رو ادرار ، و خشک ، واژن (از جلو به عقب) از انتشار و وجود باکتری جلوگیری خواهد کرد.

در چنین شرایطی می‌توان با مراجعه به پزشک و قرار گرفتن در معرض آزمایش‌های لازم و استفاده از وسایل مراقبتی مثل کاندوم آقایان و خانم‌ها، هم از احتمال وجود انواع بیماری‌های ، اطلاع ،ب کرد و هم از بارداری ناخواسته و انتقال بیماری جلوگیری کرد.

درباره اولین ، معمولا عقاید و حقایق بسیاری وجود دارد. برخی آن را سخت و همراه با خونریزی می‌دانند و برخی دیگر معتقدند که اگر آمادگی جسمی و مخصوصا رو، وجود داشته باشد، همه چیز چه قبل و چه بعد ا زآن خاطره‌انگیز خواهد بود.
درباره نکات قبل و بعد شب رفاف گفتنی‌ها زیاد است. یادتان باشد که قبل از اولین رابطه ، حتما:

  • با آناتومی بدن خود و همسرتان از قبل آشنا شوید.
  • خجالت را کنار بگذارید.
  • با همسر خود درباره نگر،‌هایتان صحبت کنید؛ با این کار همدلی بینتان ایجاد شده و از لحاظ ، و جسمی آسوده خواهید بود.
  • با ارگاسم و م،ای آن آشنا شوید؛ به این صورت خیلی راحت می‌تو،د زمان ارگاسم رسیدن خود را بشناسید.
  • رابطه ، اول خود را خیلی آهسته و با معاشقه بسیار انجام دهید؛ با این کار بدن شما با لذت و آرامش این کار بیشتر آشنا خواهد شد.
  • پوزیشن های مختلف ، را امتحان کنید.
  • حتما از کاندوم استفاده کنید؛ استفاده از این وسیلثه پیشگیری احتمال انتقال بیماری‌هایی مثل ایدز و زگیل تناسلی را بسیار کاهش می‌دهد.
  • استفاده از کاندوم ،نه و مردانه، مصرف قرص ضد بارداری و دستگاه IUD احتمال بارداری ناخواسته در اولین ، را پایین می‌آورد.
  • بعد از اولین ، نیز با شریک ، خود درباره لحظاتی که داشته‌اید صحبت کنید و از هم تشکر کنید.
  • خانم‌ها معمولا بعد از اولین ، به دلیل نوع پرده ، یا اصطکاک ، تناسلی مرد با دیواره ناحیه تناسلی خود ممکن است دچار خونریزی شوند. این خونریزی کاملا طبیعی است اما اگر درد دارد و زیاد است و البته با گذشت چند روز قطع نشده، حتما به پزشک ،ن مراجعه کنید.

همچنین لازم است که آقایان بعد از هر بار دستشویی ،، ، خود، کلاهک و چین دور آن را کامل بشویند.

یک توصیه مهم برای آقایان! بعد از ،، خوردن غذاهای حاوی پروبیوتیک برای آقایان بسیار مفید است زیرا این دست از مواد غذایی دارای خواص آنتی باکتریال بوده و با میکروب‌های احتمالی و داخلی حاصل از رابطه ، مبارزه خواهند کرد.

سلامت اندام ، زن

بعد از ، دوش بگیرید؛ دوش گرفتن بعد از رابطه ، باعث افزایش شادابی و ایجاد حس خوب در زن و مرد است. ضمن این که انواع باکتری‌های ایجاد شده در نواحی تناسلی یا روی بدن را از بین می‌برد. توجه به این نکته ضروری است که قبل و بعد از رابطه ، تا حد ممکن از مواد شوینده عطری استفاده نکنید. البته این قانون برای شتشوی داخل نواحی تناسلی خانم‌ها و آقاین اجباری است.

قبل از دخول، معاشقه کنید؛ معاشقه یکی از مهم‌ترین بخش‌های ، مخصوصا برای خانم‌ها است. از این رو برای داشتن یک رابطه ، ایده‌آل، حتما زم، را به عشق‌ورزی فیزیکی و حتی کلامی اختصاص دهید. عشق بازی قبل از رابطه ، مخصوصا برای ،، که برای اولین بار ، را تجربه می‌کنند، بسیار اهمیت دارد.

بعضی از این نکات کلی هستند و برخی دیگر جزئی، هر چند که بیشتر آن‌ها حول محور نکات بهداشتی قبل و بعد رابطه ، می‌چرخند. ضمن این که باید به سلامت اندام ، مرد و زن هر کدام به صورت جدگانه نیز پرداخته شود؛ در ادامه به همین ترتیب و به تفکیک این موارد را بررسی خواهیم کرد.

توجه! اگر بعد از اولین ، دچار مشکلاتی مثل ، نشدن، خونریزی غیر طبیعی و مشکلات هورمونی غیر عادی شدید، حتما به پزشک ،ن مراجعه کنید. آقایان هم در صورت ملاحظه هر تغییر غیر طبیعی باید به دکتر اورولوژ مراجعه کنند.

غذای من، بعد از ، برای خانم ها و آقایان

نکات قبل و بعد از ، بسیار مهم هستند، آن ها را جدی بگیرید!

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A8%D8%B9%D8%AF/