وضعیت اضطراری آب و هوای مشهد؛ شاخص آلودگی مرز خطر را رد کرده!

مهدی اله‌پور مدیر کل حفاظت محیط زیست ،اسان رضوی در خصوص آب و هوای مشهد گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای شهر مشهد در شبانه‌روز گذشته عدد 171 را رد کرده و در طول ساعات آغازین امروز، به عدد 302 رسیده است. لازم به ذکر است که هر دو عدد، نشان‌دهنده وضعیت اضطراری هستند.

در این راستا لازم به ذکر است که گرد و غبار فعالیت‌های آموزشی و ورزشی در مشهد را تعطیل کرد.

برای مشاوره با پزشک می‌تو،د از سایت ،ت دهی دکتردکتر استفاده کنید.

مهدی اله‌پور با اعلام این خبر افزود که: با توجه به اعلام کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار استان ،اسان رضوی، مراکز آموزشی، مهد‌ کودک‌ها، مجموعه‌های ورزشی و باشگاه‌های مشهد امروز یکشنبه مورخ 15 مرداد 1402 در پی افزایش آلایندگی هوا و همچنین بروز پدیده گرد و غبار تعطیل هستند.

رضا اسماعیلی، رئیس مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری مشهد در گفتگو با خبرگزاری‌های ،تی اظهار کرد که  شاخص آلایندگی روند افزایشی خواهد داشت، البته بنا به پیش‌بینی هواشناسی استان، امروز عصر احتمال بارندگی در مشهد وجود دارد  و همین می‌تواند باعث کاهش آلودگی شود.

توصیه‌های پزشکی برای مق، با آلودگی هوا

وی در ادامه افزود که افزایش حجم ریزگرد‌ها در هوای مشهد، کیفیت هوای  این شهر را افراتر ز مرز اضطرار برده و وارد شرایط خطرناک کرده است.

با اعلام استانداری ،اسان رضوی پس از بررسی‌های کارشناسی در نشست شب گذشته کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار استان و برای مق، با آلودگی آب و هوا با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه‌های خدماتی، امدادی و درم، از مردم خواسته تا اطلاع ثانوس از تردد‌های غیرضروری پر، کنند.

شاخص آلودگی مشهد به عدد 302 رسیده و آب و هوای این شهر را به وضعیت اضطراری رسانده است. وضعیت اضطراری آب و هوای مشهد خبر نگران‌کننده‌ای برای سلامت شهروندان مشهدی است.

هچنین می‌تو،د نقطه نظر خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

برای پیشگیری از مضرات آلودگی هوا، توصیه‌های پزشکی زیر را جدی بگیرید و در صورت وخامت اوضاع به پزشک آسم و آ،ژی مراجعه کنید:

  • از مصرف سیگار و سایر دخ،ات بپر،ید.
  • در خانه بم،د.
  • از ماسک‌های فیلتردار استفاده کنید.
  • از دستگاه‌های تصفیه هوا در خانه استفاده کنید.
  • بخور بگیرید.
  • آب بنوشید.میوه زیاد بخورید.
اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B6%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF/

اله‌پور در ادامه افزود: توصیه می‌کنیم که مردم تا از رفت و آمدهای غیرضروری پر، کنند و شلوغی شهر را به صفر برسانند. همچنین بیماران قلبی، تنفسی و ،ن و کودکان از هرگونه تردد در سطح شهر خودداری کنند.