چگونه انتقاد جنسی خود را بدون سوءتفاهم مطرح کنیم؟

در این مطلب به طور کامل به بررسی نکات مربوط به نحوه بیان انتقاد ، پرداختیم. اگر شما هم دچار این عارضه هستید، می‌تو،د برای ،ت دهی دکتر از بهترین پزشکان متخصص ،ن یا ، تراپ از پلتفرم آنلاین دکتردکتر اقدام کنید.

وقتی می‌خواهید از همسرتان انتقاد کنید بهتر است، به جای تمرکز بر آنچه در همسرتان نمی‌پسندید بر رضایت خاطری که به شما می‌بخشد تاکید کنید.

خیلی راحت بپرسید: “آیا این حرف برای اینکه خودت ناراحت بودی گفتی یا قصد دیگری داشتی؟” یا “آیا این فکر را مدت‌ها است که در ذهنت داری و چی شد که الان این را گفتی؟” یا “فکر می‌کنی این چیزی که گفتی در مورد من هست و من می‌تونم حلش کنم و چطور باید اینکارو انجام بدم؟”

توقعات نابه‌جا در رابطه ،

بدن همه افراد با تمام تفاوت‌هایی که دارد زیباست. اما گاهی برای رضایتمندی بیشتر از رابطه تصوراتی وجود دارد. صحبت درباره رابطه ، کار ساده‌ای نیست؛ در فرهنگ ما این عمل شاید در برخی موارد به بی‌شرمی و بی‌حیایی نسبت داده شود.

به ،وان مثال همین موجی كه برای تغییر اندازه اندام‌ها در بین برخی اقشار به راه افتاده است نشان دهنده همین معضل است.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در زندگی ،شویی مقایسه همسر با افراد دیگر است. استفاده از جمله “برو از فل، یاد بگیر” یا “مثل فل، لباس بپوش ” باعث سرد شدن روابط و لجاجت بیشتر همسرتان و داشتن حس تحقیر در او خواهد شد.

گفت‌و‌گو ، در رابطه با مسائل و مشکلات زندگی تنها باید زم، مطرح شود که شما و همسرتان در آرامش کامل و در زم، هستید که در رابطه با مسائل مختلف می‌تو،د فکر کنید.

قبل از اینکه شروع به انتقاد ، از همسرتان کنید، به این فکر کنید که انگیزه‌تان از این کار چیست؟ با خودتان صادق باشید.

گاهی اوقات هدف و انگیزه از انتقاد، انتقام جویی، تلافی ، و حتی تحقیر و آسیب زدن به همسر است؛ گوشه و کنایه‌های آزاردهنده درباره ناتو، ، همسر که چه بسا به هیچ وجه وارد نبوده و صرفا به‌منظور انتقام‌گیری از طرف مقابل است که کار صحیحی نیست.

یادتان باشد بازخورد ، تنها باید با هدف بهبود رابطه ، و در نهایت تقویت ارتباط ،شویی صورت بگیرد و هر هدفی جز این قطعاً نتایج م،بی در پی خواهد داشت.

سبک سنگین کنید که از چه مسئله‌ای انتقاد دارید؟

چطور انتقاد ، را مطرح کنیم

بازگویی نواقص ،

تخت خواب و اتاق خواب شما باید تنها جایی باشد که در آن قرار است به آرامش برسید و برای داشتن یک خواب راحت و در عین حال یک رابطه ، خوب آن را تدارک دیده باشید.

صحبت درباره روابط ، می‌تواند شیرینی زندگی ،شویی را دو چندان کند. البته به شرط آن که بد،د چگونه با همسر خود صحبت کنید و چه زم، این صحبت را مطرح کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

رابطه ، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر زوج است و نارضایتی ، می‌تواند تاثیر منفی روی رابطه زوجین بگذارد. به همین دلیل شما باید در خصوص نارضایتی‌های ، خود با همسرتان صحبت کنید یا دست‌کم با یک مشاور مشورت کنید. در ادامه، قصد داریم تا در این مطلب از مجله دکتردکتر درباره نحوه صحیح بیان انتقاد ، از همسر صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

اشتباهات رفتاری در رابطه ،

اما اگر از راه درست وارد شوید و در مورد مشکلات ، و انتقاداتان از اندام ، همسرتان با او صحبت کنید نه تنها کار بدی نکرده‌اید بلکه گامی مهم در مستحکم ، بنیان خانواده برداشته‌اید.

با همسرتان دوست باشید و صداقت خود را به لطیف‌ترین شکل ممکن نثارش کنید…

اگر در رابطه ،‌تان نواقصی احساس می‌کنید باید به صورت مستقیم و دوستانه با همسرتان در میان بگذارید.

بیان انتقاد ،

چطور بازخورد بگیریم؟

برای بهبود رابطه ، با همسرتان زبان بدن کافی نیست، نه شما و نه همسرتان توانایی خواندن ذهن ندارید و باید صادقانه درباره نیاز‌هایتان حرف بزنید.

همین مساله ممکن است در رابطه ، بعدی خلل ایجاد کند و او علاقه‌ای برای برقراری رابطه ، با شما نداشته باشد.

مطرح ، مشکلات در تخت خواب    انتقاد ،

برخی از اشتباهات در خصوص رابطه ، زن و مرد ممکن است موجب سرد شدن رابطه ،شویی، عاطفی و ، بین همسران شود. اگر به دنبال بهبود دنبال بهبود رابطه باشید، می‌تو،د زندگی بهتری را تجربه کنید.

اگر بازخورد حالت کلی داشت مثل اینکه «رابطه ، ما دارد ،ل‌کننده می‌شود» درست نیست. باید دقیقاً بد،د از چه چیزی ناراضی هستید و چه پیشنهادی برای تغییر آن دارید؟

برای گرفتن بازخورد من، از سوی همسرتان بهتر است به جای شروع جملات با واژه “تو” بهتر است از عبارت “من” استفاده کنید.

باید حواستان باشد بازخورد ، باید در مورد رفتار و مواردی باشد که همسر شما قادر به تغییر آنها است. انتقاد از رنگ پوست غیر از آسیب زدن به اعتماد به نفس همسرتان، هیچ منفعتی نخواهد داشت. اگر دلیل خوب و سازنده‌ای ندارید پس بهتر است چیزی نگویید.

بیان انتقاد ،

انتخاب زمان من، برای بیان انتقاد ،

دقت داشته باشید که مطرح ، مشکلات در زمان‌های خستگی، داشتن فشار مالی، ناراحتی‌های خانوادگی و … نه تنها به شما برای حل مشکلات‌تان کمک نخواهد کرد، بلکه موجب می‌شود بر روی مسائل دیگری نیز همانند رابطه ،‌تان مشکلاتی به‌وجود آید.

انگیزه شما از انتقاد ، چیست؟

از طرفی قانون نوشته شده‌ای برای تعداد رابطه ، در ماه یا هفته وجود ندارد و از این رو باید دنبال راهی برای رابطه ، و ،شویی سالم باشید و سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه بهبود روابط افزایش دهید.

نحوه بیان صحیح انتقاد ،

الگو قرار دادن فیلم‌های ،وگرافی تنها سبب می‌شود كه زن و شوهر یك‌سری انتظارات غیرواقع‌ بینانه از هم داشته باشند.

مهم‌ترین کار قبل از شروع رابطه ، عشق بازی و معاشقه زوجین است. اگر لحظاتی را صرف معاشقه نکنید، شریک زندگی‌تان برای رابطه ، آماده نخواهد بود.

برقراری رابطه ،، بر خلاف آنچه که تصور می‌شود بسیار پیچیده است و در صورت اشتباه، می‌تواند به مت، شدن یک زندگی ،شویی منجر شود. در ادامه به دو مورد از مهم‌ترین اشتباهات رفتاری در رابطه ، اشاره خواهیم کرد.

عدم توجه به عشق بازی

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که منظورتان را درست به همسرتان رسانده‌اید یا مطمئن باشید که منظور طرف مقابل را درست درک کرده‌اید.

قبل از شروع باید هر دوی شما ذهنی آرام داشته باشید و آماده باشید تا درباره‌ی بهبود تعاملات ،‌تان صحبت کنید. به آن چه که می‌خواهید بگویید فکر کنید و همانطور که بعضی از چیز‌ها را برای خودتان می‌خواهید از خواسته‌های همسرتان نیز استقبال کنید و آن را انجام دهید.

انتقاد از اندام ، همسر

انتقاد ، خود را چگونه با همسر خود درمیان می‌گذارید؟ آیا می‌د،د که مطرح ن، انتقادات ، به روش درست باعث سردی روابط و دوری از همسرتان می‌شود؟

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

مثلاً به جای جمله “تو فقط می‌خواهی زود این رابطه را تمام کنی و بخوابی” بهتر است بگویید: “من دوست دارم زمان بیشتری مرا نوازش کنی” یا “خیلی دوست دارم که بعد از رابطه نیز من را بغل کنی”.

مقایسه همسر ممنوع!

عمده یادگیری‌های ، از طریق كانال‌های نادرست مانند فیلم‌های ،وگراف یا سایت‌های ، است. این امر خطرات و آسیب‌های خیلی زیادی را به دنبال دارد.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C/

به این فکر کنید که در مورد چه مساله‌ای می‌خواهید شکایت کنید؟ باید قبل از مطرح ، انتقاد ، خود از همسرتان، به بازخوردی که قرار است از او بگیرید فکر کنید.

بحث درباره‌ی رابطه ، به شما فرصت می‌دهد افکار و احساسات‌تان را با هم در میان بگذارید و درباره‌ی چیز‌هایی که مایلید تجربه کنید یا تغییر دهید، با هم حرف بزنید.

آموزش‌های غلط مرتبط با رابطه ، چه رسمی و چه غیررسمی باعث انحرافات ، در ،ن و مردان می‌شود.

در انتها از شما می‌خواهیم که اگر در این زمینه تجربه یا نظری دارید، با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد کنید همسرتان خواسته‌هایش را به طور مشخص و صریح بیان کند. از او بپرسید: “دوست داری من چه کار کنم؟” یا “فکر می‌کنی برای تغییر اوضاع می‌تو،م چه کار جدیدی انجام بدهیم؟ ” انگیزه همسرتان را از بیان بازخورد پیدا کنید.  انتقاد ،

در صورتی که گلایه‌ها و ناراحتی خود را در زمان شروع و برقراری رابطه ، ،وان کنید، این مساله موجب می‌شود هیچ علاقه‌ای برای ادامه رابطه ، با یکدیگر نداشته باشید.