کاربرد پماد زینک اکساید، از راش پوشک تا آکنه + نحوه مصرف

عوارض جانبی جدی پماد زینک ا،ید شامل واکنش های آ،ژیک جدی، مانند کهیر، تورم صورت، لب، زبان یا گلو و مشکلات تنفس می‌شود. اگر هر گونه عارضه جانبی را تجربه کردید، فوراً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

موارد منع مصرف پماد زینک ا،ید

سینره: پماد زینک ا،ید سینره حاوی 25 درصد زینک ا،اید است و برای درمان و پیشگیری تحریکات پوستی کاربرد دارد.

عوارض استفاده از پماد زینک ا،ید چیست؟

توجه داشته باشید که پماد با غلظت بالای زینک ا،اید ممکن است گزینه‌ای من، برای موارد خاص باشد و نیاز به تجویز پزشکی دارد. همچنین، همواره دستورات و راهنمایی‌های مربوط به محصول را رعایت کنید و در صورت نیاز به مشورت به پزشک خود مراجعه کنید.

موارد مصرف پماد زینک ا،اید چیست؟

ایپوزینک (Epi-Zinc) علاوه‌بر زینک ا،اید، حاوی دیگر مواد مانند دیمتی، (Di،icone) و ایزوپروپیل میریستات (Isopropyl Myristate) نیز هست. این مواد ممکن است به تسکین تحریکات پوستی کمک کنند و پوست را نرم و صاف کنند.

درمان زگیل تناسلی ممکن است شامل روش‌های مختلفی مثل تراشیدگی، کرایوتراپی، لیزر درم،، یا داروهای تجویزی شود. از نظر درم،، استفاده از پماد زینک ا،اید در این مورد تاثیری نخواهد داشت. از این پماد تنها می‌توان برای تسکین خارش و التهاب استفاده کرد.

آیا پماد زینک ا،اید لایه‌بردار است؟

در برخی موارد اگزما و تحریکات پوستی خفیف، پماد زینک ا،اید به ،وان یک گزینه ملایم و غیرتجویزی توسط پزشک مورد تایید قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که برای درمان بیماری‌های پوستی مثل اگزما باید از دستور دارویی پزشک متخصص پیروی کنید.

مراقبت روزانه از پوست

ایپوزینک (Epi-Zinc) معمولاً به ،وان یک محصول برای مراقبت از پوست در مواردی مانند تحریکات پوستی، آفتاب‌سوختگی و سوزش پوستی پس از روش‌های زیبایی مانند لیزر درم، استفاده می‌شود. از طرف دیگر، پماد زینک ا،اید نیز برای مراقبت از پوست و درمان مشکلات پوستی مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما ،یبات فرعی آن معمولاً ساده‌تر است.

این دارو محافظ پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید است. همچنین با ایجاد یک لایه محافظ از تماس مواد شیمیایی، باکتری‌ها و سایر عوامل تحریک‌کننده با سطح پوست جلوگیری می‌کند.

هیدرودرم: هیدرودرم یک برند ایر، است که انواع مختلفی از محصولات مراقبت از پوست را تولید می‌کند. پماد زینک ا،ید هیدرودرم یکی از محبوب‌ترین محصولات این برند است. این پماد حاوی 25 درصد زینک ا،اید است و برای درمان و پیشگیری از طیف گسترده‌ای از شرایط پوستی استفاده می‌شود.

این دارو مانع از تماس زیاد مقعد با مدفوع شده، از التهاب و تحریک پوست در ناحیه بواسیر جلوگیری می‌کند. یکی از کارهایی که بعد از جراحی بواسیر باید انجام دهید، استفاده از پماد برای تسکین است.

پماد زینک ا،اید برای عفونت واژن

این پماد می‌تواند تحریک پوست را تسکین دهد و به سرعت بهبود علائمی مانند ،اشیدگی، آفتاب‌سوختگی و تحریکات ناشی از پوشاک نامن، کمک کند. پماد زینک ا،ید برای جوش و درمان جای آکنه‌های پوستی نیز کاربرد دارد.

برای استفاده از این پماد، ابتدا ناحیه آسیب‌دیده پوست را تمیز و خشک کنید. سپس مقدار من،ی از پماد را روی ناحیه آسیب دیده ،ید. پماد را به‌طور مساوی پخش کنید تا یک لایه نازک ایجاد شود. اینکه پماد زینک ا،ید چه مدت روی پوست بماند بستگی به میزان آسیب پوست، نوع آسیب و البته نظر پزشک دارد.

پماد زینک ا،اید برای کاهش ترشحات پوستی ناشی از پوشک‌های نوزادی و ترشحات ناشی از تماس پوست با مواد مختلف استفاده می‌شود.

درمان اگزما

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D9%BE%D9%85%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D8%B2%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AF/

در کنار استفاده از پماد زینک، حتما از محصولات مراقبت پوستی هم استفاده کنید. برای ،ید محصولات پوستی روی ع، زیر بزنید:

زینک ا،ید، درمان و تسکین پوست!

، زینک ا،اید برای مشکلات پوستی مانند تحریکات و ترشحات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پماد بیشتر برای مراقبت از پوست بیرونی من، است و برای درمان عفونت‌های داخلی مثل عفونت‌های واژن من، نیست.

پ،ما جت یک تکنولوژی درم، است که از انرژی پ،مایی برای درمان مشکلات پوستی مانند چین و چروک، لکه‌های پوستی، زگیل‌ها، و مشکلات دیگر استفاده می‌کند. برای این نوع درمان‌ها، معمولاً پس از اجرای فرآیند پ،ما جت، پوست به مراقبت خاصی نیاز دارد.

پماد زینک ا،اید می‌تواند ترشحات پوستی ناشی از پوشک‌های نوزادی و ترشحات ناشی از تماس پوست با مواد شیمیایی را جذب کرده و کاهش دهد.

تاکنون هیچ تداخل دارویی شناخته شده‌ای برای پماد زینک ا،ید یافت نشده است. بااین‌حال، همیشه بهتر است قبل از استفاده از هر دارویی با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

فرق پماد زینک ا،اید با ایپوزینک چیست؟

زینک ا،اید می‌تواند به ترمیم پوست کمک کند و فرآیند بهبودی پوست را تسریع بدهد. به همین دلیل پماد زینک ا،ید برای تاتو و مراقبت‌های پوستی بعد از آن تجویز می‌شود. برخلاف تصور عموم، پماد زینک ا،ید برای رفع تیرگی واژن کاربردی نداد و تاثیری در روشن شدن رنگ پوست نخواهد داشت.

پماد زینک ا،ید برای زونا

پماد زینک ا،اید با 25 درصد معمولاً برای مصارف پوستی خاصی استفاده می‌شود و دارای میزان زینک ا،اید بالا است که می‌تواند مزایای خاصی در مراقبت از پوست داشته باشد. این نوع پماد معمولاً به ،وان یک پماد ضدتحریک پوستی برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلایل استفاده از پماد زینک ا،اید با 25 درصد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تحریکات پوستی شدید
 • اگزما یا پسوریازیس
 • پوست حساس
 • پوست نوزادان و کودکان و موارد دیگر.

نحوه مصرف زینک

فواید پماد زینک ا،اید چیست؟

پماد زینک ا،اید و ایپوزینک (Epi-Zinc) هر دو محصولاتی هستند که از زینک ا،اید به ،وان مواد اصلی استفاده می‌کنند و برای مراقبت از پوست و درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در عین اشتراکات، تفاوت‌هایی نیز دارند.

در هر صورت، قبل از استفاده از هر محصول یا پماد برای پس از درمان با پ،ما جت، به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پزشک خود پایبند باشید تا به بهترین نتیجه دست یابید و از هرگونه عوارض جانبی جلوگیری کنید.

پماد زینک ا،اید برای زگیل تناسلی

پماد زینک ا،اید توسط برندهای مختلفی ساخته می‌شود اما آنچه که این پماد را با نمونه‌های دیگرش متمایز می‌کند، درصد زینک ا،اید در پماد است که بر میزان محافظت آن از پوست تأثیر می‌گذارد.

انواع پماد زینک ا،ید

پماد زینک ا،اید 25 درصد برای چیست؟

نیوا: نیوا یک برند آلم، است که انواع مختلفی از محصولات مراقبت از پوست را تولید می‌کند. پماد زینک ا،ید نیوا حاوی 10 درصد زینک ا،اید است و برای درمان و پیشگیری از راش پوشک و سایر تحریکات پوستی استفاده می‌شود.

بله، پماد زینک ا،اید یک لایه‌بردار ملایم است. زینک ا،اید به ،وان یک عامل خشک‌کننده عمل کرده و به حذف سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند.

این امر می‌تواند به بهبود ظاهر پوست و کاهش التهاب کمک کند. بااین‌حال، پماد زینک ا،اید یک لایه‌بردار قوی نیست. اگر به دنبال یک لایه‌بردار قوی تر هستید، بهتر است از محصولات لایه‌‌بردار شیمیایی استفاده کنید.

زینک ا،ید به محافظت از پوست در برابر عفونت و همچنین به کاهش خارش و سوزش نیز کمک می‌کند، به همین دلیل پماد زینک ا،اید برای ، مرغان و ت،ین درد و خارش ناشی از تاول‌های آن من، است.

پماد زینک ا،اید برای شقاق

اما به‌طورکلی در موارد آسیب‌های جزئی پوست، بهتر است 3-5 روز از این پماد روی محل آسیب‌دیده استفاده کنید تا کاملا خوب شود.

افرادی که به زینک ا،اید یا سایر مواد تشکیل‌دهنده پماد حساسیت دارند، نباید از آن استفاده کنند.
پماد زینک ا،اید نباید در چشم‌ها استفاده شود. اگر پماد به طور تصادفی وارد چشم شد، فوراً آن را با آب فراوان بشویید.

تداخلات دارویی پماد زینک ا،ید

دوز مصرفی ، زینک ا،اید بسته به شرایط پوستی متفاوت است. باتوجه به این که پوست شما به چه میز، آسیب دیده، باید از دستورالعمل متفاوتی برای استفاده از این ، استفاده کنید. در ادامه به دستورالعمل استفاده از این پماد توجه داشته باشید.

 • برای درمان و پیشگیری از سوختگی‌های سطحی؛ یک لایه نازک از پماد را روی ناحیه آسیب‌دیده پوست ،ید و چندین بار در روز تکرار کنید.
 • برای درمان و پیشگیری از بریدگی‌ها و ،اش‌های جزئی، اگزما و آفتاب‌سوختگی‌های جزئی؛ یک لایه نازک از پماد را روی ناحیه آسیب‌دیده پوست ،ید و تا زم، که بهبود یابد، چندین بار در روز تکرار کنید.
 • برای درمان و پیشگیری از راش پوشک؛ یک لایه ضخیم از پماد را روی ناحیه آسیب دیده پوست ،ید و چندین بار در روز تکرار کنید. برای مراقبت از ناحیه پوشک کودکان، بهتر است پس از هر تعویض پوشک، پماد زینک ا،اید را مرتب روی پوست تمیز و خشک کودک بزنید. این کار به پیشگیری از تحریکات پوستی مربوط به پوشک کمک می‌کند.

در انتها اگر سوالی درباره این پماد دارید، می‌تو،د از ما بپرسید.

پماد زینک ا،اید برای قارچ واژن یا مشکلات ،نه مشابه کاربرد درم، ندارد. بهتر است به یک پزشک ،نه متخصص مراجعه کرده و تشخیص دقیق و درمان من،ی را دریافت کنید. پزشک ممکن است داروها یا ،یبات دیگری معرفی کند که برای عفونت من، هستند و بهبود شما را تسریع کنند.

پماد زینک ا،ید برای پ،ما جت

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

زونا یک عفونت ویروسی است که باعث ایجاد بثورات دردناک و تاول‌دار می‌شود. این عفونت توسط ویروس واریسلا زوستر (همان ویروسی که باعث آبله مرغان می‌شود) ایجاد می‌شود. این ، می‌تواند برای کمک به بهبود ضایعات پوستی ناشی از زونا استفاده شود.

این محصولات معمولاً شامل ،‌ها یا پمادهای مخصوصی برای تسکین تحریکات پوستی و تسهیل فرآیند بهبودی پوست هستند. پماد زینک ممکن است یکی از توصیه‌های پزشک باشد.

پماد زینک ا،اید یا پماد ا،ید دوزنگ یک داروی بدون نسخه است که برای درمان و پیشگیری از تحریکات پوستی استفاده می‌شود. این دارو یک ماده معدنی سفید و بی‌بو است که به ،وان یک سد محافظ روی پوست عمل می‌کند.

در این موارد، پزشک شما ممکن است به شما راهنمایی کند که چگونه از پوست پس از درمان با پ،ما جت مراقبت کنید و از محصولات مراقبتی من،ی استفاده کنید.

مصرف ، زینک ا،اید

درمان ترشحات پوستی

پماد زینک ا،اید یکی از داروهای بدون نسخه‌ای است که از ا،ید روی تشکیل شده و برای کاهش التهاب و درمان تحریکات پوستی خفیف مانند سوختگی استفاده می‌شود. البته این پماد کاربردهای دیگری هم دارد و ممکن است پزشک متخصص پوست در تهران و دیگر شهرهای ایران برای درمان عارضه‌های دیگری نیز آن را تجویز کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب از مجله دکتردکتر درباره کاربردهای پماد زینک ا،اید برایتان بگوییم. اگر برایتان این سوال مطرح است که پماد زینک ا،ید چیست، در ادامه با ما همراه باشید.

پماد زینک ا،ید چیست؟

در این مطلب با کاربری‌های متنوعی که ، زینک ا،ید دارد آشنا شدید. پماد زینک ا،ید برای پسوریازیس، جای جوش، جای تبخال و موارد دیگر من، است. اما اگر برای مشکلات پوستی جدی قصد استفاده از این پماد را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با یک پزشک مشورت کنید. برای این کار می‌تو،د با استفاده از امکان ،ت دهی اینترنتی پلتفرم دکتردکتر به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

برخی افراد از پماد زینک ا،اید به ،وان یک ماده مراقبتی روزانه برای پوست خود استفاده می‌کنند تا پوست را مرطوب نگه دارند و از تحریکات محیطی جلوگیری کنند. پیشنهاد می‌شود از پماد زینک ا،ید 25 درصد برای صورت یا پماد 10 درصد استفاده کنید.

دوز و نحوه مصرف ، زینک ا،ید

پماد زینک

بهترین برندهای زینک ا،اید کدامند؟

توجه داشته باشید که پماد زینک ا،اید به‌جای ضد آفتاب توصیه نمی‌شود مگر در مواقعی که با آفتاب به‌طور مستقیم تماسی نداشته باشید.

انواع پماد زینک ا،ید و کاربرد آنها

این پماد برای مراقبت از پوست حساس کودکان، به‌خصوص در مناطقی که به سرعت تحریک می‌شوند مانند ناحیه پوشک و نوک ، نوزادان، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پماد زینک ا،اید دارای مجموعه‌ای از فواید و مزایای مهم برای مراقبت از پوست است. این ، دارای ویژگی‌های ضدعفونی‌کننده است که به پوست کمک می‌کند تا در مقابل عفونت‌ها و میکروب‌ها مقاومت نشان دهد. این ویژگی موجب شده تا پماد زینک ا،ید برای زیربغل کاربرد داشته باشد.

شرکت‌های دارویی متفاوتی این پماد را تولید و به بازار عرضه می‌کنند، برای مثال پماد زینک ا،اید مینو، پماد زینک ا،اید ایرو، و غیره. اما در ادامه چندمورد از محبوب‌ترین برندهای زینک ا،ید ارائه شده است.

پماد زینک ا،اید معمولاً برای پیشگیری و درمان تحریکات پوستی ناشی از عواملی مانند ،اشیدگی، آفتاب‌سوختگی، تماس با مواد شیمیایی یا پوشاک نامن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین پماد زینک ا،اید برای عرق‌سوزشدن، درمان و پیشگیری از آن نیز من، است.

پوست حساس و پوست کودکان

زینک ا،اید (Zinc Oxide) همچنین به ،وان یک ماده ضدعفونی کننده و محافظ پوست استفاده می‌شود. پماد زینک ا،ید برای آفتاب‌سوختگی کاربرد دارد اما قبل از قرارگرفتن در معرض نور خورشید می‌تو،د از آن استفاده کنید.

پماد زینک ا،ید برای جوش واژن من، است و می‌تواند مستقیم روی جوش‌های ناحیه تناسلی استفاده شود. اما  استفاده از این پماد برای عفونت واژنی ممکن است عوارض جانبی و مشکلات جدی‌تری ایجاد کند.

داروی زینک ا،ید با اشکال دارویی ،، پماد و شیاف در دسترس است. استفاده از شکل دارویی شیاف زینک ا،ید می‌تواند برای تسکین سوزش، درد و خارش شقاق یا هموروئید مفید باشد.

پماد زینک ا،ید معمولاً یک داروی ایمن است. بااین‌حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی خفیفی مانند خارش یا سوزش را تجربه کنند. در موارد نادر، ممکن است واکنش های آ،ژیک جدی رخ دهد. عوارض جانبی خفیف پماد زینک ا،ید عبارتنداز:

 • خارش
 • سوزش
 • قرمزی
 • پوسته پوسته شدن
 • خشکی

پماد زینک ا،اید به ،وان یک ماده ملایم و مفید برای مراقبت از پوست در موارد مختلف مصرف می‌شود. درمان و پیشگیری از زخم‌های جزئی، درمان و پیشگیری از آفتاب‌سوختگی لب از مهمترین موارد مصرف پماد زینک ا،ید هستند. بهرین زمان مصرف زینک ا،اید بلافاصله بعد از سوختگی است. در زیر تعدادی از موارد مصرف رایج این پماد ذکر شده است:

پیشگیری و درمان تحریکات پوستی

پمادهای زینک ا،اید در بازار با نام‌های تجاری مختلف و غالباً با ،یبات متفاوتی موجود هستند. این پمادها ممکن است با توجه به غلظت زینک ا،اید، مواد افزودنی و همچنین مصرف مخصوصی که برای آنها توصیه می‌شود، تفاوت‌هایی داشته باشند. در ادامه به انواع ، زینک ا،ید توجه کنید:

 • پماد زینک ا،اید 10 درصد؛ این پماد حاوی 10 درصد زینک ا،اید است و برای درمان سوختگی‌ سطحی، بریدگی‌ها و ،اش‌های جزئی، راش پوشک، اگزما و آفتاب سوختگی لب کاربرد دارد.
 • پماد زینک ا،اید 25 درصد؛ این پماد حاوی 25 درصد زینک ا،اید است. از این پماد معمولا برای موارد و شرایط پوستی حساس‌تر استفاده می‌شود. نوع 25 درصد پماد زینک ا،اید برای لیزر و جلوگیری از تحریک ناحیه لیزر شده من، است.
 • پماد زینک ا،اید 40 درصد؛ این پماد حاوی 40 درصد زینک ا،اید است و برای درمان و پیشگیری از سوختگی‌های جدی، راش پوشک شدید و اگزما استفاده می‌شود.
Tuzla eve otele gelen bayan escort eskort. The four personality test.