کوچک کردن سینه و راه های مختلف

همانطور که برای بزرگ ، سینه‌ها می‌توان از روش جراحی استفاده کرد، كوچك كردن سينه با عمل جراحی هم از گزینه‌هایی است که می‌تو،د در نظر بگیرید. به جراحی برای کوچک‌سازی ،‌ها ماموپ،تی (mammaplasty) می‌گویند. در این روش، چربی، بافت ، و پوست از سینه برداشته می‌شود.

در روش‌ سنتی کوچک‌سازی ، توصیه‌هایی به شرح زیر وجود دارد:

 • اگر قصد کوچک ، سینه بدون جراحی را دارید، بد،د که در طب سنتی به شما به مصرف زنجبیل توصیه می‌شود. این ماده با افزایش سوخت‌وساز بدن به چربی‌سوزی کمک شای، می‌کند.
 • مصرف چای سبز هم نقش مهمی در چربی‌سوزی دارد و با نوشیدن آن می‌تو،د به کاهش چربی‌های بدن خود از جمله چربی‌های بافت ، کمک کنید.
 • در طب سنتی و گیاهی به كوچك كردن سينه با قهوه هم اشاره می‌شود. ظاهراً این ماده به ویژه از نوع قهوه سیاه می‌تواند به کاهش چربی‌های بدن کمک کند.

كوچك كردن سينه بعد از شيردهی و زایمان

برای کوچک‌شدن سینه‌ها نباید حتماً به سراغ جراحی بروید. بیشتر ساختار سینه از چربی ساخته شده است؛ پس با استفاده از راه‌کارهایی برای کاهش چربی‌های بدن می‌تو،د این بخش از بدن را هم لاغر و کوچک کنید.

روش‌های مختلفی برای جراحی کوچک‌، سینه استفاده می‌شود اما فرایند به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • جراحی با ایجاد برش
 • لیپو،شن ی،ی کشیدن چربی‌های اضافی از ،
برای دریافت وقت ملاقات هم از سیستم ،ت دهی آنلاین دکتردکتر کمک بگیرید تا به راحتی به بهترین‌ها دسترسی پیدا کنید. اگر درباره کوچک‌، ، پرسشی در ذهنتان شکل گرفته است، حتماً از ما بپرسید.

کوچک ، سینه با ورزش هم مقدور است. بعضی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که با انجام ورزشی خاص می‌تو،د ناحیه‌ای خاص از بدن را برای کوچک‌شدن هدف بگیرند؛ برای مثال به دنبال ورزش برای کوچک ، پشت سینه یا دور آن و دیگر اجزای بدن هستند. شاید ورزش‌هایی مانند شنای سوئدی یا تمرینات ورزشی مرتبط با سینه به خوش‌فرم‌ شدن عضلات این نواحی کمک کنند اما نقش مستقیمی در از بین‌بردن چربی‌های ، ندارند.

البته این را هم بد،د که تحقیقاتی که درباره کاهش استروژن با رژیم غذایی صحبت می‌کنند، آنچنان پرشمار نیستند. اگر عامل بزرگی ،‌هایتان نوسانات هورمونی و متعادل‌نبودن سطح استروژن است، حتماً باید با پزشک درباره وضعیت خود صحبت کنید.

بستن سینه‌ها

شواهدی نشان می‌دهند که سینه‌های بزرگ می‌توانند باعث درد گردن و شانه شوند؛ این یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد میل به کوچک‌، سینه‌ها دارند. بعضی از افراد هم با هدف زیبایی و تغییر ظاهر به دنبال عمل کوچک ، سینه ها یا روش‌های دیگر می‌روند و این مسئله ارتباطی مستقیم با ساختار سینه آنها دارد.

جراحی کوچک ، سینه

عمل جراحی کوچک ، سینه

بیشتر بافت ، از جنس چربی است. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد با کم‌، وزن و چربی بدن می‌تو،د ،‌ها را هم کوچک کنید. مصرف به‌اندازه کا،ی و مواد مغذی به کاهش وزن و چربی بدن کمک می‌کند. رژیمی که سرشار از مواد مغذی است و کا،ی گزینه‌های موجود در آن بالا نیست، به طور مستقیم به کاهش چربی ،‌ها کمک می‌کند.

عوامل مختلفی روی اندازه سینه‌ها نقش دارد؛ ژنتیک، وزن بدن، تغییرات هورمونی در اثر بارداری، مصرف بعضی از داروها یا مشکلات تیروئید می‌توانند روی اندازه سینه‌ها اثر بگذارند. در ادامه می‌خواهیم از روش‌های مختلف کوچک ، سینه برایتان بگوییم:

 • روش‌های طبیعی
 • عمل جراحی
 • روش سنتی

از روش‌های طبیعی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • رژیم
 • ورزش
 • کاهش استروژن
 • بستن سینه‌ها
 • تعویض سینه‌بند

رژیم غذایی

یکی از روش‌های کوچک ، سینه هم بستن آنها به شکلی بسیار سفت و محکم است. این کار باعث آب‌رفتن بافت ، یا مانع رشد آنها نمی‌شود اما باعث می‌شود که کوچک‌تر به نظر برسد و حرکت‌، هم راحت‌تر شود. برای بستن ،‌ها هم باید از سوتین‌ها و ابزارهای من، کمک بگیرید. در انتخاب سوتین برای کوچک شدن سینه، حتما نظر پزشک را جویا شوید.

تعویض سینه‌بند

سینه‌بندها هم فقط به طور ظاهری می‌توانند سینه‌ها را کوچک‌تر نشان بدهند و در اصل ماجرا تغییری ایجاد نمی‌کنند. سینه‌بندهای کوچک‌کننده شکل ، را طوری تغییر می‌دهند که صاف‌تر به نظر برسند و روی سطح سینه بالا قرار بگیرند. بعضی از انواع این سینه‌بندها دارای بندهای پشتیب، هستند که مانع از فشارآمدن به کمر و گردن می‌شوند.

mayoclinic.org

piedmont.org

در بیشتر موارد، نوک و هاله ، به سینه ،بیده‌اند. برای ،‌های بسیار بزرگ، شاید جراحان لازم بدانند که نوک و هاله را بردارند و در ترمیم نهایی، مواردی جدید بگذارند.

مردان هم باید از رژیم‌غذایی سالم و کم‌چربی استفاده کنند تا لاغر شوند. کاهش مصرف الکل هم می‌تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد.

کدام راه را برای کوچک‌، سینه انتخاب می‌کنید؟

اما راه‌هاي كوچك كردن سينه اقایان چیست؟ نخستین روش مؤثر کاهش وزن کل بدن است. مردان هم مانند ،ن نمی‌توانند با تمرین‌هایی خاص فقط ناحیه سینه و ، را کوچک کنند. ورزش‌، روی تمام اعضای بدن به طور هم‌زمان اثر می‌گذارد.

ورزش‌های قلبی‌عروقی که باعث افزایش ضربان قلب می‌شوند، در سوزاندن چربی‌های بدن نقش مؤثری دارند. بنا به توانایی جسمی و سطح سلامتی‌تان می‌تو،د به سراغ ورزش‌هایی مانند دویدن، شنا، یا پیاده‌روی سریع بروید. از میان این‌ها گزینه من، را انتخاب کنید و تمرین کوچک ، سینه را انجام بدهید.

کاهش استروژن

مصرف میوه‌ها، سبزیجات، ماهی‌های چرب مانند سلمون و گوشت کم‌چرب مانند مرغ گریل‌شده فکر خوبی خواهد بود. اگر ،‌هایتان به خاطر شیردهی یا بارداری بزرگ شده‌اند، باید پیش از انتخاب رژیم غذایی حتماً با پزشک متخصص در این زمینه مشور کنید.

برای روزها و هفته‌های نخست بعد از جراحی:

 • احتمالاً سینه‌ها حساس می‌شوند.
 • امکان بروز تورم و کبودی در ،‌ها هم وجود دارد.
 • باید از سینه‌بندی مخصوص استفاده شود.
 • به‌مدت ۴ تا ۶ هفته، باید از انجام حرکات ورزشی و فعالیت‌های جسم، خودداری شود.

روش سنتی کوچک‌، ،

اگر شرایط زیر را دارید، بهتر است جراحی سینه برای کوچک‌سازی را به بعداً موکول کنید:

 • قصد بارداری دارید؟ باید بد،د که شیردهی بعد از کوچک‌، سینه با جراحی مشکلات و چالش‌هایی دارد.
 • اگر قصد کاهش وزن دارید، بهتر است که ابتدا وزنتان را پایین بیاورید و بعد به دنبال جراحی کوچک ، سینه بروید.

خطرات جراحي كوچك كردن سينه

استروژن نقش مهمی در بزرگ‌شدن بافت ، دارد. گاهی با کاهش این هورمون، ،‌ها هم کوچک‌تر می‌شوند. ،، که دچار نوسانات هورمونی هستند، این کاهش و افزایش اندازه سینه‌ها به واسطه به هم‌خوردن تعادل استروژن تجربه می‌کنند. کوچک شدن سینه می‌تواند نشانه پایین‌آمدن سطح این هورمون در بدن باشد.

جراحی کوچک‌سازی سینه برای افراد زیر انجام می‌شود:

 • دچار درد کمر، گردن و شانه هستند.
 • زیر ،‌هایشان بثورات و زخم پوستی به وجود آمده است.
 • بزرگی ،‌ها باعث تحمیل درد و فشار به اعصاب بدنشان می‌شود.
 • ،، که از ظاهر بزرگ سینه‌هایشان رضایت ندارند و می‌خواهند که ،‌هایشان کوچک‌تر شوند.

باید ببینید که دلیل بزرگی ،‌هایتان چیست و بعد از میان روش‌های موجود دست به انتخاب بزنید. برای مثال، راه کوچک‌، سینه‌ای که در اثر نوسانات هورمونی بزرگ شده با سینه‌ای که به علت اضافه وزن چاق است با هم فرق می‌کند.

سینه‌ها در طول بارداری و شیردهی بزرگ‌تر می‌شوند. در هفته‌های نخست پس از زایمان، تغییر اندازه ،‌ها کاملاً محسوس است. در کنار پرشدن ، از شیر و تغییرات هورمونی، خانم‌ها در دوران بارداری اضافه وزن هم پیدا می‌کنند.

با کم‌شدن اضافه وزن ناشی از بارداری و زایمان، اندازه ،‌ها هم کوچک می‌شود. با این‌حال، امکان دارد که بعد از کاهش وزن هم سینه‌ها نسبت به دوران قبل از بارداری و زایمان تغییر اندازه بدهند و بزرگ‌تر شوند.

بلافاصله پس از جراحی ،‌ها:

 • ،‌ها باندپیچی می‌شوند و از سینه‌بندی مخصوص برای قراردادن آنها در جای خود استفاده می‌شود.
 • امکان دارد که لوله‌ای کوچک زیر بغل قرار بگیرد تا خون و مایعات اضافی را بکشد و خارج کند.
 • احتمالاً داروهایی برای کاهش درد و جلوگیری از عفونت هم تجویز می‌شوند.

برخی از تحقیقات علمی نشان می‌دهند که با مدیریت رژیم غذایی، امکان تنظیم سطح استروژن وجود دارد. برای مثال، بعضی از پژوهش‌ها حکایت از اثرگذاری تخم کتان در کاهش استروژن بدن دارند. این مطالعات حیو، بوده و به مزایای دیگری در مصرف این ماده از جمله تأمین سلامت قلب و دور، بدن از التهاب و سرطان را هم نشان داده‌اند.

این روش كوچك كردن سينه ،ن برای افرادی من، است که اندازه سینه‌هایشان بسیار بزرگ است و در انجام فعالیت‌های مختلف از جمله ورزش‌، دچار مشکل می‌شوند.

علت انجام عمل

رژیم غذایی برای کوچک ، سینه

ورزش

روش‌های مختلفی برای کوچک ، سینه وجود دارد. انتخابتان هرچیزی که باشد، باید بد،د که هیچ شکل استانداردی برای سینه‌ها وجود ندارد. شکل و اندازه سینه آدم‌ها با یکدیگر فرق می‌کند و دنبال‌، کلیشه‌های تبلیغاتی و استانداردهایی که درباره شکل و ظاهر بدن به ویژه درباره خانم‌ها مطرح می‌شود، بسیار اشتباه است.

انجام این عمل در هر سنی ممکن است. گاهی حتی نوجوانان هم می‌توانند چنین عملی را برای کوچک ، سینه انجام بدهند. اما یادتان باشد که اگر ،‌ها کاملاً رشد نکرده باشند، احتمالاً در آینده هم نیاز به جراحی‌هایی روی آنها وجود خواهد داشت.

این شما هستید که باید از شکل اندام‌های مختلف بدنتان از جمله ، راضی باشید. اگر قصد دارید که تغییری در وضعیت این عضو بدن بدهید هم بهتر است که با پزشک ،ن و متخصصان مشورت کنید.

جراحان تلاش می‌کنند که هر دو ، شبیه هم باشند اما اندکی تفاوت بعید نیست. اندازه هاله ، بعد از عمل هم کوچک‌تر از قبل خواهد شد. زخم‌های جراحی به مرور زمان از بین می‌روند ولی به طور کامل بهبود پیدا نمی‌کنند.

مراقبت‌های بعد از جراحی کوچک ، ،

جراحان معمولاً:

 • در اطراف نوک سینه، هاله آن و زیر هر ، برشی ایجاد می‌کنند.
 • بافت اضافی، چربی و پوست برداشته می‌شوند.
 • در نهایت هم شکل سینه تغییر داده می‌شود، نوک ، و هاله‌اش هم در جایگاه من، قرار می‌گیرند.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.


منبع: https://drdr.ir/mag/%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%87/

stylesatlife.com

همیشه ،، هستند که به دنبال استفاده از کوچک ، سینه با طب سنتی می‌گردند. باید بد،د که این روش‌ها از نظر علمی تأیید نمی‌شوند. توصیه‌های موجود درباره آنها را بخو،د اما بد،د که کوچک ، سینه با طب اسلامی یا سنتی نمی‌تواند بی‌عارضه باشد و تضمینی درباره صحت آنها نیست.

این عمل به افراد زیر توصیه نمی‌شود:

 • سیگاری‌ها
 • افراد دچار چاقی مفرط
 • ،، که دوست ندارند روی بافت و پوست سینه‌شان جای تیغ و جراحی بماند.

medicalnewstoday.com

روش سنتی کوچک ، سینه

منابع:

برای عمل‌، باید ماموگرافی انجام شود و دست‌کم ۶ هفته قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید. برای کنترل خون‌ریزی در طول جراحی هم نباید هیچ‌گونه آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی مصرف شود. معمولاً یک روز پس از جراحی، بیمار مرخص می‌شود. فرد باید همراه با ،ی به منزل برگردد و نباید رانندگی کند.

فرایند جراحی کوچک ، سینه

برای کوچک‌، سینه‌ها بعد از شیردهی و بارداری باید نظر پزشک را هم جویا شوید و ببینید که چه روشی را برای کوچک‌سازی سینه‌ها به شما توصیه می‌کند.

كوچك كردن سينه اقايان چگونه است؟

روش های کوچک ، سینه

روش‌های طبیعی برای کم‌، اندازه سینه‌ها

مصرف قرص‌های ضدبارداری هورمونی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند، گاهی باعث بزرگ‌ترشدن ،‌ها می‌شوند. با قطع مصرف این قرص‌ها، حجم و اندازه سینه‌ها به حالت قبلی برمی‌گردد.

جراحی سینه برای تغییر اندازه آن هم مانند تمام انواع جراحی همراه با عوارض و خطراتی احتمالی مانند خون‌ریزی، عفونت و مشکلات بی‌هوشی است. خطرات دیگر این عمل هم شامل موارد زیر می‌شود:

 • کبودی که موقتی است.
 • زخم‌شدن جای جراحی.
 • ناتو، یا بروز مشکل در شیردهی.
 • ی،ان‌نشدن ظاهر دو ، بعد از جراحی.
 • گاهی به‌ ندرت ممکن است، نوک ، یا پوست اطراف آن از دست برود یا این نواحی دچار بی‌حسی شوند.

آمادگی برای جراحی کوچک‌سازی سینه

اگر قرار به سوزاندن چربی ناحیه ، باشد، باید با ورزش روی کم‌شدن چربی تمام نقاط کار کنید. در این صورت، چربی ،‌ها هم به دنبال باقی بخش‌های بدن کاهش پیدا می‌کند.

شکل سینه مردان و ،ن بسیار متنوع است. اندازه‌ها و حالت ، افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. هیچ شکل و اندازه خاصی به ،وان حالت نرمال و استاندارد وجود ندارد. با این حال، برخی از افراد دوست دارند که سینه‌هایشان را کوچک کنند. برای کوچک ، سینه روش‌های مختلفی وجود دارد؛ از انواع روش‌های خانگی و سنتی تا جراحی‌. فرقی نمی‌کند که سینه‌هایتان بزرگ است یا کوچک؛ در هر حال باید مراقب سلامتشان باشید و با معاینه و مراجعه به پزشک ،ن در صورت نیاز از وضعیت توده‌های احتمالی در آنها باخبر شوید. برای کوچک‌، اندازه آنها هم به راه‌کارهای تأییدشده یا جراحی نزد متخصصان خبره نیاز دارید. در این مقاله از مجله دکتردکتر از روش‌های مختلف کوچک‌، سینه برایتان گفته‌ایم؛ با ما همراه باشید.

عمل کوچک ، سینه‌ها؛ آیا کارساز است؟

چاق‌شدن مردان و افزایش وزن در ناحیه سینه با بزرگ‌ترشدن ،‌ها همراه است. در واقع زم، که چربی در ناحیه سینه زیاد می‌شود، مردان ،‌هایی بزرگ و چاق پیدا می‌کنند. به‌هم خوردن تعادل هورمونی هم عاملی برای اضافه‌شدن چربی‌های ، و وقوع ژنیکوماستی (gynecomastia) در مردان است.

جراحی ،‌ها برای کوچک‌سازی با روند زیر پیش می‌رود:

 • پزشکان به وضعیت سلامت و سابقه پزشکی‌تان نگاه می‌کنند.
 • درباره شکل و اندازه دلخواه سینه‌ها از پیش با شما صحبت می‌شود.
 • پزشکان درباره تمام عوارض احتمالی با مراجعان خود صحبت می‌کنند.
 • ،‌ها معاینه و وضعیت ظاهری و سلامتشان ارزیابی می‌شود.
 • از سینه‌ها برای مستندسازی پرونده ع،‌برداری می‌شود.
 • داروی بیهوشی برای عمل هم مشخص و معرفی می‌شود.