گوش درد نوزادان؛ منشا درد از کجاست؟

اگر نوزاد سرما بخورد هم این مشکل منجر به گرفتگی و تورم گوش‌ها می‌شود و امکان دارد که عفونت شکل بگیرد. اختلال عملکرد شیپور اُستاش هم یکی دیگر از دلایل گوش‌درد است. این لوله بین گلو و گوش می، نوزاد قرار دارد و کوچک است.

به‌طور مستقیم، خیر. اما مصرف مکمل‌های کمکی کودکان به تقویت بدن دلبندتان کمک می‌کند. برای ،ید مکمل کودک روی ع، زیر بزنید و یادتان باشد که قبل از استفاده از هر مکملی، اول با پزشک مشورت کنید:

چه زم، به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر جسم سخت باشد و مثلا مهره‌ای پ،تیکی از یک گردنبند در گوش گیر کند، ممکن است پزشک از یک سرنگ مخصوص برای خارج ، جسم استفاده کند. هرگز خودتان برای خارج‌، اشیا از گوش نوزاد دست‌به‌کار نشوید. مشکلاتی مانند عفونت‌ها و التهاب لوزه و سرماخوردگی هم که به تجویزات مخصوص به خود نیاز دارند.

قطره گوش درد نوزادان

در موارد زیر باید برای بررسی گوش درد نوزادان به پزشک مراجعه کنید:

 • نوزاد تب دارد.
 • نوزاد زیر ۶ ماه است.
 • نوزاد به اندازه کافی غذا نمی‌خورد.
 • علائم بعد از ۱ تا ۲ روز از بین نمی‌روند.
 • مایع، چرک یا ترشحات خونی از گوش خارج می‌شود.
 • نوزاد سرما خورده و بعد از بهبود دچار عوارض عفونت آن شده است.

پیشگیری گوش درد نوزادان چگونه است؟

درد گوش نوزادان

درباره نوزادان و مشکلاتشان بد،د و نترسید

باید بد،د که عفونت گوش نوازدان یکی از اصلی‌ترین دلایل گوش درد در آنها است. اگر نوزاد گلودرد یا عفونت باکتریایی دیگری دارد، میکروب‌ها می‌توانند به گوش می، برسند و در آنجا عفونت ایجاد کنند. در نتیجه این عفونت، بافت اطراف پرده گوش قرمز و متورم می‌شود.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%DA%AF%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86/

 این وضعیت رایج زم، اتفاق می‌افتد که تغییرات فشار هوای کابین در هنگام بلندشدن یا فرود هواپیما، گوش‌درد ایجاد می‌کند. بهترین راه برای پیشگیری یا تسکین چنین دردی، کمک به نوزاد برای نوشیدن یا بلعیدن چیزی است.

گوش درد نوزاد از چند ماهگی شروع می‌شود؟

گوش‌درد شکل‌های مختلفی دارد و از بیماری‌های شایع کودکان و نوزادان است. ضمن اینکه در وضعیت‌های گوناگونی رخ می‌دهد. برای مثال، امکان دارد که در هنگام پرواز یا در موقع دندان‌درآوردن بچه چنین مشکلی رخ بدهد.

باید بد،د که مواجهه با گوش درد کودکان و نوزادان آنچنان خوشایند نیست؛ به‌ویژه در زم، که پای دندان‌درآوردن به میان است. این فرایند با درد و التهاب همراه است و روی گوش هم اثر می‌گذارد.

گوش درد نوزاد در پرواز

برای پیگیری این مشکل و رسیدن به تشخیص درباره وضعیت نوزاد هم نیاز به مراجعه به متخصص اطفال دارید. یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت ،ت هم استفاده از امکان ،ت دهی اینترنتی سایت دکتردکتر است.

نوزادتان دست به گوش‌هایش می‌زند و به نظر می‌رسد بی‌حوصله است؟ بیش از حد معمول گریه می‌کند؟ شیر و غذا نمی‌خورد و بی‌قرار است؟ اگر می‌توانست صحبت کند، حتما به شما می‌گفت که گوش‌هایش درد می‌کنند. این‌ها نشانه‌هایی از گوش درد نوزادان هستند. برای رفع این مشکل، نیاز به مراجعه به پزشک اطفال در تهران و دیگر شهرهای ایران وجود دارد. در این مقاله هم درباره گوش‌درد در این رده سنی صحبت می‌کنیم.

علت گوش درد نوزادان چیست؟

یکی دیگر از انواع گوش‌درد هم عفونت گوش خارجی، با نام مستعار گوش شناگر است. اگر مجرای گوش ،اشیده و عفونی شود، احتمال وقوع چنین چیزی قوت می‌گیرد. برای درمان این وضعیت معمولا به قطره‌های آنتی‌بیوتیکی نیاز دارید.

گوش درد نوزادان هنگام دندان درآوردن

بروز گوش درد نوزادان به دلایل مختلف با عوارض گوناگونی همراه است. برای مثال:

 • تب
 • تخلیه مایع از گوش
 • از دست دادن تعادل
 • مشکل در شنیدن یا پاسخ دادن به واکنش‌ها

گاهی گوش‌درد در نتیجه گیر، جسمی داخل این عضو است. باید ببینید که چه چیزی داخل گوش گیر کرده است. اگر چیزی نرم مانند دانه ذرت باشد، پزشک از فورسپس ریز یا قاشق مخصوص برای بیرون آوردن آن استفاده می‌کند.

گفته می‌شود که استفاده از روغن زیتون یا کنجد گرم برای ریختن در گوش نوزاد (در زم، که پای عفونت به میان است)، موردی ندارد. این تجویز پایه‌های پزشکی دقیقی ندارد و بهتر است که با احتیاط به سمت آن بروید. استفاده از راه‌کارهایی که متخصص اطفال به شما می‌دهد، بسیار مطمئن‌تر از چنین روش‌هایی است.

آیا استفاده از مکمل‌های تغذیه نوزاد به درمان گوش درد نوزادان کمکی می‌کند؟

در بیشتر مواقع، اگر علت گوش درد نوزادان عفونت باشد، طی چند روز، خود به خود از بین می‌رود. ۲ تا ۳ روز بازه زم، رایجی است که درد در آن ادامه دارد و کم‌کم از بین می‌رود.

گوش درد نوزادان چه علائمی دارد؟

 اگر لوله متورم یا با مخاط مسدود شود، افزایش فشار ناشی از آن درد به وجود می‌آورد. این مشکل معمولا در اثر سرماخوردگی و سایر عفونت‌های ویروسی اتفاق می‌افتد.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

منابع:

healthline.com

برای جلوگیری از بروز گوش درد نوزادان به اقدامات زیر توجه داشته باشید:

عوارض گوش درد نوزادان چیست؟

استفاده از قطره گوش استامینوفن برای نوزادان هم با تجویز پزشک مقدور است. نوزادان در هر سنی نمی‌توانند از این قطره استفاده کنند. فقط و فقط باید با تجویز پزشک و با دستور استفاده مخصوصی که ارائه می‌دهد از این قطره برای گوش‌درد در نوزادان کمک بگیرید.

درمان خانگی

در طب گیاهی، استفاده از قطره‌هایی حاوی موارد زیر توصیه می‌شود:

مواجهه با دردها و بیماری‌های نوزادان کمی وحشتناک به نظر می‌رسد اما اگر از پیش آگاهی‌های لازم را داشته باشید، دیگر اوضاع وحشتناک نخواهد بود. حواستان باشد که گوش درد نوزادان هم تقریبا شایع است. پس باید با علائم و روش برخورد با این مشکل آشنایی پیدا کنید.

برای درمان گوش درد نوزاد باید به موارد زیر دقت کنید:

طب گیاهی

raisingchildren.net.au

همان‌طور که گفته شد، امکان بروز گوش‌درد در نوزادان به دلایل مختلفی وجود دارد. مشکلی مانند عفونت که متهم ردیف نخست گوش‌درد است، بیشتر از سن ۶ تا ۱۸ماهگی رخ می‌دهد.

گوش درد در نوزادان چقدر طول می‌کشد؟

webmd.com

گوش درد نوزادان

انواع گوش درد در نوزادان

درمان گوش درد نوزادان بستگی به علت آن دارد. اگر نوزاد به دلیل عفونت درد داشته باشد، پزشک عمومی قبل از تصمیم گیری در مورد درمان، علت عفونت را بررسی می‌کند. به ،وان مثال، اگر عفونت گوش ناشی از باکتری باشد، نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک است.

نشانه‌هایی وجود دارد که خبر از گوش درد نوزادان می‌دهند. برای نمونه:

 • بی‌قراری و گریه زیاد
 • نخوابیدن
 • تب ۳۷.۸ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر
 • نشت مایع از گوش
 • به‌هم‌خوردن تعادل بدن
 • علائمی که نشان می‌دهند، شنوایی مانند قبل نیست.

درمان گوش درد نوزادان چگونه است؟

درباره گوش درد نوزادان سؤال دیگری هم دارید؟ از ما بپرسید تا به پاسخ برسید.

مشورت پزشک برای استفاده از این‌ها ضروری است چون شاید عوارضی داشته باشند که از آنها بی‌خبر هستید.

طب سنتی