10 روش موثر برای درمان خانگی پسوریازیس

استرس باعث شعله ور شدن علایم بیماری پوستی صدف می‌شود. با کنترل استرس و تلاش برای ماندن در حس آرامش, می‌تو،د به بهبود سریع بیماری پسوریازیس کمک کنید.

6_ رژیم غذایی من، داشته باشید

در این مطلب از 10 روش خانگی که برای هر ،ی در دسترس و اجرایی هستند، برایتان گفتیم. طبیعی است که راهکارهای خانگی و درمان گیاهی بیماری پوستی صدف هم ساده و قابل اجرا و در عین حال بسیار تاثیرگذار باشند. با این حال توصیه می‌کنیم که قبل از هر کاری ابتدا با دکتر پوست مشورت کنید. برای مشاوره و درمان تحت نظر بهترین دکترهای متخصص پوستهم می‌تو،د از سیستم ،ت دهی آنلاین دکتردکتر کمک بگیرید.

مصرف بیش از اندازه الکل باعث تشدید بیماری پسوریازیس می‌شود. گاهی بیماران به خصوص در جوامع غربی, برای کاهش استرس و درد ضایعات پوستی به مصرف الکل پناه می‌برند. این را بد،د که مصرف الکل فقط و فقط سیر بیماری پسوریازیس را بدتر می‌کند.

10_ حمام با آب گرم و شوینده‌های من،

نور خورشید یکی از بهترین درمان های پسوریازیس است. به نقاط بدون پسوریازیس، ، ضد آفتاب ،ید و ۵ یا ۱۰ دقیقه در روز جلوی نور آفتاب بروید. بیش از حد زیر نور آفتاب نروید، نور خورشید بیش از حد می‌ تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را بالا ببرد.

8_ اجتناب از مصرف دخ،ات

خشکی پوست چه به صورت ژنتیکی باشد یا بصورت اکتسابی، باعث تشدید علایم بیماری پوستی صدف می‌شود. شما باید مکررا سطح پوست خود را با ،‌های مرطوب کننده من، به دور از خشکی نگه دارید. بهتر است که بر روی ضایعات قرمزی با پوسته های نقره ای رنگ, لایه ضخیم تری از ، مرطوب کننده ،ید.

4_ جلوگیری از ایجاد حساسیت پوستی

در صورتی که مبتلا به بیماری پوستی صدف هستید، استعمال دخ،ات و تنباکو باعث تشدید و وخیم تر شدن ضخامت پوستی می شود. توصیه می‌شود تا در اسرع وقت, استعمال دخ،ات و سیگار کشیدن را ، کنید.

اگر مبتلا به بیماری پسوریازیس هستید، بهتر است از عطر و صابون هایی که باعث ایجاد حساسیت های پوستی و بدتر شدن ضایعات پوستی شما می گردد اجتناب کنید. برای انتخاب صابون و عطر من،  با بیماری شما بهتر است از پزشکتان راهنمایی بگیرید.

5_ استرس خود را کاهش دهید

حمام ، با آب گرم یا و،م با نمک دریایی، روغن معدنی، شیر یا روغن زیتون می‌تواند خارش در ضایعات پوستی صدف را تسکین دهد. استفاده از مرطوب کننده های من، بعد از استحمام را فراموش نکنید.

کنترل بیماری پسوریازیس شدنی است!

استفاده کمتر از گوشت قرمز و افزابش استفاده از گوشت سفید به خصوص غذاهای دریایی و همچنین سبزیجات به روند بهبودی بیماری پسوریازیس کمک کرده و از بدتر شدن علایم بعد از یک دوره ی درمان جلوگیری می‌کند.

7_ نور خورشید را از دست ندهید

شما تا به حال از این روش‌ها برای درمان پسوریازیس استفاده کرده‌اید؟ چه نتیجه‌ای گرفتید؟ تجربه خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله دکتردکتر به اشتراک بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE/

گیاه آلوئه ورا دارای خاصیت آنتی ا،ید، بوده و توانایی بهبود بیماری پوستی صدف را دارد. استفاده از گیاه آلوئه ورا بصورت موضعی در قالب ژل یا ،, می تواند وسعت, قرمزی و ضخامت ضایعات پوستی پسوریازیس را کاهش دهد. استفاده زردچوبه حتی در غذا از پیشرفت پسوریازیس ممانعت می‌کند.

انگور اورگان سرشار از خاصیت آنتی ا،ید، است که برای سلامت پوست می تواند نقش موثری را ایفا کند. ، های موضعی پوست حاوی عصاره و ماده خالصه انگور اورگان بر بهتر شدن علایم بیماری پوستی صدف موثر است. کپسایسین که در فلفل قرمز پیدا می‌شود، باعث کاهش درد و قرمزی ضایعات پوستی صدفی می‌شود. بعضی از ، های دارویی حاوی کپسایسین بوده و استفاده موضعی از آن در سیر درمان بیماری پسوریازیس موثر است.

2_ مکمل های غذایی من، استفاده کنید

بهتر است که بعضی از مکمل های غذایی که به سلامت پوست شما کمک می‌کنند و خاصیت درم، در بیماری پسوریازیس نیز دارند استفاده گردد که از مهم ترین آن‌ها عبارتند از: روغن ماهی (اسید چرب امگا سه)، ویتامین های ث و د، سرکه سیب طبیعی

پسوریازیس

3_ جلوگیری از خشکی پوست

بیماری پوستی صدف یا پسوریازیس از جمله شایع ترین بیماری های پوستی است که به علت حمله سیستم ایمنی بدن به سلول های پوستی ایجاد می شود. برای همین، پسوریازیس یک بیماری خودایمنی پوست به حساب می‌آید. راهکارهای خانگی و درمان گیاهی بیماری پوستی صدف علی‌ا،قم اینکه ساده و قابل اجرا هستند، درعین حال تاثیر بسیاری دارند اما با اینحال، مراجعه به متخصص پوست نیز گزینه‌ای مهم و اساسی برای درمان پسوریازیس است. در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر با ما همراه باشید تا 10 روش درمان خانگی درمان پسوریازیس که البته گیاهی هم هستند را به شما معرفی کنیم.

روش‌های خانگی درمان پسوریازیس

healthline.com

بیماری پوستی صدف یک بیماری مزمن و غیرواگیردار است که به صورت ضایعات پوستی ضخیم و قرمز رنگ با پوسته های سفید نقره ای رنگ در ،مت هایی از بدن به خصوص آرنج, زانو, سر وکمر ظاهر می‌شود. اگر شما مبتلا به بیماری پسوریازس هستید، مجموعه راهکارهایی اجرایی در منزل هستند که به درمان پسوریازیس و بهتر شدن وضعیت ضایعه های پوستی این بیماری به شما کمک قابل توجهی می‌کنند. با این که بهترین کار مراجعه به دکتر پوست است ولی این روش‌های خانگی که اغلب هم گیاهی هستند، تاثیرات مثبتی روی درمان این بیماری دارند. در ادامه به بررسی این بیماری می‌پردازیم:

1_ از گیاهان دارویی برای درمان پسوریازیس استفاده کنید

استفاده از گیاهان دارویی به درمان پسوریازیس کمک می‌کند. آلوئه ورا، زردچوبه، انگور اورگان و کپسایسین از دسته گیاهان برای درمان این بیماری بسیار موثر هستند.

درمان خانگی پسوریازیس

9_ دوری از مصرف نوشیدنی‌های الکلی

منبع: