13 باور غلط ارگاسم زنان چیست؛ شایعه‌ها را باور نکنید!

نقاط حساس بسیاری در بدن ،ن وجود دارد که تحریکشان می‌تواند منجر به ارگاسم شود؛‌ نوک ،، دهانه واژن، مقعد و… . این باور که دخول و تحریک کلیتوریس تنها نقاط رساندن ،ن به ارگاسم هستند هم اشتباه است.

باور غلط ارگاسم ،ن

۱۲. ارگاسم‌های چندگانه قدرت ، را نشان می‌دهد

این موضوع برای ،ن درست نیست؛ البته آقایان برای اینکه بتوانند رابطه‌ای منجر به بچه‌دارشدن داشته باشند، باید به ارگاسم و انزال برسند اما خانم‌ها خیر.

منابع:

چنین چیزی نیست. بدن ،ن با هم متفاوت است و برخی از آنها آرام و بی‌صدا به اوج لذت در رابطه ، می‌رسند. ارگاسم شکل و شمایل‌های مختلفی دارد اما در همه به رسیدن به نوعی آرامش و رهایی بدنی منجر می‌شود.

۸. یک باور غلط ارگاسم ،ن کلیشه‌ای؛ وانمود به ارگاسم کار درستی است

رسیدن به ارگاسم تجربه ، خوبی است که لذت زیادی به همراه می‌آورد اما اگر شخصی به این مرحله نرسد، نباید نگران باشد. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند شرایط نرسیدن به ارگاسم را فراهم کنند.

سلامت ، افراد نقش بسیار مهمی در سلامت روان و جسمشان دارد. صحبت‌، درباره موضوعات این‌چنینی زشت و شرم‌آور نیست. اگر افراد جامعه اطلاعات کافی درباره بدن خود داشته باشند و بتوانند پرسش‌هایشان را مطرح کنند، بسیاری از مشکلات رابطه ، و جسمی‌شان حل خواهد شد.

ارگاسم یا اوج لذت ، در ،ن چگونه است؟ پیش از آنکه به سراغ چندین و چند باور غلط ارگاسم ،ن برویم، خوب است که نگاهی به خود این موضوع هم داشته باشیم. ارگاسم نوعی احساس لذت شدید و گذرا است که در نتیجه فعالیت ، به وجود می‌آید.

cyclescouplescounseling.com

smgwomenshealth.sg

همه چیز بحث عادت است. در واقع، شما در استفاده از ابزارهایی مانند وایبراتورها، به شکل متفاوتی نسبت به دخول به ارگاسم می‌رسید. با این حال، هیچ روشی توانایی‌هایتان را محدود و مغشوش نخواهد کرد.

صحبت‌، درباره مسائل ، و باور غلط ارگاسم ،ن شرم‌آور و نادرست نیست

allure.com

بعضی از افراد می‌توانند در طول یک رابطه ،، بارها به ارگاسم برسند. بعضی‌ها هم این لذت را تجربه نمی‌کنند یا فقط یک‌بار در طول رابطه با آن روبه‌رو می‌شوند. همه این حالت‌ها طبیعی است.

راستی! شما هم باور غلط ارگاسم ،ن داشته‌اید؟ کدام‌یک از اشتباهاتی که در مقاله مطرح شد، در ذهنتان ریشه دوانده بود؟

اگر شما هم همین‌طور هستید، از مطرح‌، موضوع با شریک ، خود شرمنده نباشید و بد،د که موضوعی بسیار طبیعی است. چنانچه ارضای ، و رسیدن به ارگاسم در شما از راه دخول شکل نمی‌گیرد، باید کمی بیشتر به بدنتان دقت کنید و ببینید که با چه نوع تحریکی به اوج لذت می‌رسد.

۵. این باور غلط ارگاسم ،ن را فراموش کنید؛ ارگاسم بدون کاندوم لذت‌بخش‌تر است

بسیاری از روابط ، که منجر به بارداری می‌شوند، بدون ارگاسم ،نه پیش رفته‌اند. پس فکر نکنید که اگر در ، به اوج لذت ، نرسیده‌اید، امکان باردارشدنتان وجود ندارد.

۱۱. اگر به ارگاسم نرسید، دچار مشکل هستید

گفته می‌شود که فاصله کمتر از ۲.۵ سانتی‌متر میان کلیتوریس و واژن، برای رسیدن به ارگاسم در رابطه مبتنی بر دخول من، است. پس باور غلط ارگاسم ،ن را دور بریزید و بد،د که راه‌های رسیدن به اوج لذت ، متفاوت است.

۴. ارگاسم واژنی بهترین نوع ارگاسم است!

بیشتر بار تحریک ، و رسیدن ،ن به ارگاسم بر دوش بخشی از ، تناسلی‌شان است که کلیتوریس نام دارد. این بخش در بالای ، قرار گرفته و نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم ایفا می‌کند.

هرگونه مشکل و مسأله‌ای در این مورد هم باید با متخصصان و پزشکان مطرح شود. اگر قصد دارید که از متخصص ،ن درباره موضوعات ، و جسمی مربوط به بانوان کمک بگیرید، امکان دریافت ،ت بهترین پزشکان از سایت ،ت دهی آنلاین دکتردکتر هم وجود دارد.

باور غلط ارگاسم ،ن

۶. هدف نهایی رابطه ، ارگاسم است

چنین چیزی اشتباه است. تظاهر به ارگاسم کار درستی نیست. این کار نوعی دروغ‌گویی است و در ضمن، مانع از آن می‌شود که دلیل نرسیدن به ارگاسم ریشه‌یابی و حل شود.

۹. روش‌های رسیدن به ارگاسم در ،ن محدود است

دلایل متنوعی می‌توانند مانع از رسیدن به چنین نقطه‌ای در رابطه ، شوند. برای مثال، گاهی خستگی، حواس‌پرتی یا آماده‌نبودن بدن نمی‌گذارد که چنین چیزی پیش بیاید اما هدف نهایی ، همیشه ارگاسم نیست. فواید دیگر پرشماری در نزدیکی وجود دارد.

۷. ارگاسم ،ن با مجموعه‌ای از فوران احساسات شدید رخ می‌دهد

self.com

در هر رابطه ،، رسیدن به ارگاسم اتفاق نمی‌افتد. بعضی‌ها فکر می‌کنند که در هر بار ، باید با انبوهی از احساسات شدید و فوران لذت روبه‌رو شوند. چنین چیزی یک باور غلط ارگاسم ،ن است.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%84%D8%B7-%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86/

همیشه درباره روش‌های مطلوب پیشگیری با شریک ،‌تان صحبت کنید و بد،د که نبود کاندوم در رابطه نقشی در لذت‌بخش‌ترشدن آن ندارد. استفاده‌ن، از کاندوم می‌تواند منجر به بارداری ناخواسته و انتقال بعضی از بیماری‌های مقاربتی شود.

به طور متوسط، حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا ،ن به ارگاسم برسند. پس به دنبال این نباشید که هم‌زمان با شریک ،‌تان به اوج لذت ، برسید. درباره این موضوع و نیازهای بدنتان هم با او صحبت کنید. سعی کنید که درک دقیقی از شرایط بدن خود داشته باشید و این موضوع را با طرف دیگر رابطه هم درمیان بگذارید.

۳. اندازه ، ، مردانه در رساندن زن به ارگاسم نقش دارد

ارگاسم در تمام ،ن به یک شکل و شیوه رخ نمی‌دهد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که به ارگاسم‌رسیدن ،ن باید همراه با سروصداهای عجیب و تکان‌های شدید بدنی باشد.

هر، باید بدن خود را به خوبی بشناسد. در این صورت، متوجه می‌شود که کدام نقاط بدنش حساس هستند و در رابطه ، راحت‌تر و بهتر به ارگاسم خواهد رسید.

۱۰. این باور غلط ارگاسم ،ن را فراموش کنید؛ برای باردارشدن باید به ارگاسم رسید

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

یکی از چند باور غلط درباره ارگاسم همین اشاره به زمان رابطه است. خیلی‌ها فکر می‌کنند که هرچقدر رابطه ، طول،‌تر شود، ارگاسم هم با شدت بیشتری رخ می‌دهد.

اما اجازه بدهید که به سراغ اشتباهات و باورهای نادرست درباره این موضوع برویم. دانستن درباره این موضوع و آشنایی با اختلال ارگاسم می‌تواند روی سلامت ،‌تان اثرگذاری زیادی داشته باشد.

با انواع باور غلط ارگاسم ،ن آشنا هستید؟ شاید شما هم به‌ اشتباه به آنها اعتقاد داشته باشید. واقعیت این است که موضوعات ، در کشور ما و بیشتر فرهنگ‌ها از حیطه‌های حساسی هستند که درباره‌‌شان زیاد صحبت نمی‌شود. برای همین است که از گوشه و کنار، شایعات زیادی مطرح می‌شود. در این مقاله از دکتردکتر می‌خواهیم به سراغ این عقاید اشتباه برویم. یادتان باشد که توجه به مسائل ، و آگاهی درباره آنها اهمیت زیادی در سلامت جسم و روان دارد. اگر هرگونه پرسش و مشکلی در این زمینه دارید، باید حتماً با پزشک ،ن صحبت کنید.

ارگاسم در ،ن چیست؟

باید بد،د که هیچ استاندارد خاصی در این زمینه وجود ندارد. هیچ‌، نمی‌تواند بگوید که چه مدت زمان از ، موجب رسیدن به ارگاسم بهتر می‌شود. چرخه تحریک بعضی از ،ن طول،‌تر از دیگران است. بعضی‌ها هم سریع‌تر به نقطه اوج لذت می‌رسند.

۲. رابطه خوب، رابطه‌ای است که طرفین آن هم‌زمان به ارگاسم برسند

برای همین است که باید بگوییم، نقش ساختار ، ،ن در رسیدن به لذت ، بسیار بیشتر از اندازه ، مردانه است. در واقع، ارگاسم ،ن بیشتر از راه تحریک کلیتوریس اتفاق می‌افتد تا دخول.

استفاده از روش‌هایی غیر از ، برای ارضا تجربه شما از رسیدن به ارگاسم را کمی متفاوت می‌کند اما روی توانایی ،‌تان اثر نمی‌گذارد. شاید تجربه ارضاشدن در استفاده از روش‌های مختلف ی،ان نباشد اما هیچ‌یک روی توانایی ،‌تان اثری نمی‌گذارند.

هیچ نشانه و شواهدی مبتنی بر رسیدن به ارگاسم شدیدتر در رابطه‌های بدون کاندوم مطرح نشده است. به این باور غلط ارگاسم ،ن توجه نکنید چون می‌تواند عواقب ناخوشایندی به‌ همراه داشته باشد.

در زمینه ارگاسم با دخول هم، فاصله میان واژن و کلیتوریس است که اهمیت دارد. ی،ی هرچقدر که فاصله میان این دو کمتر باشد، احتمال تحریک هم بیشتر می‌شود و ارگاسم در رابطه از راه دخول هم بهتر به وقوع می‌پیوندد.

بدن ،ن با یکدیگر فرق می‌کند. ضمن اینکه شرایط برقراری رابطه هم میان زوج‌ها متفاوت است و از روی دفعات رسیدن به ارگاسم نمی‌تو،م درباره توانایی ، یک فرد قضاوتی داشته باشیم. هیچ حکم کلی و قضاوتی درباره این موضوع وجود ندارد. ارگاسم چندگانه نشانه قدرت ، نیست.

۱۳.  ،اب‌بازی‌های ، و ارضای بدون رابطه روی ارگاسم اثر منفی دارد

بسیاری از افراد با وجود کاندوم، احساس امنیت بیشتری می‌کنند و همین باعث می‌شود که بدنشان در آرامش بیشتری به رابطه ، مشغول شود. تجربه چنین نوعی از ، خوشایندتر از موقعی است که استرس‌های فراوان ذهن را مشغول می‌کنند.

درباره ارگاسم ،ن هم باورهای اشتباه بسیاری وجود دارد که روی زندگی آنها اثرات منفی می‌گذارد. هرچقدر که آگاهی‌تان را درباره این موضوع بالاتر ببرید، راحت‌تر با بدن خود کنار می‌آیید و روابط ، بهتری هم خواهید داشت.

insider.com

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، ارگاسم ،ن فقط از راه دخول مقدور نیست بلکه تحریک کلیتوریس نقش بسیار پررنگ‌تری در این زمینه دارد. مطالعات و تحقیقات نشان می‌دهند که حدود ۷۵درصد از ،ن در رابطه ، واژنی به ارگاسم نمی‌رسند.

شاید شما هم این با این باور مواجه شده باشید که حتی اگر به ارگاسم نرسیده‌اید، بهتر است که برای خوشحال‌، شریک ،‌تان نشان بدهید که لذت زیادی را تجربه می‌کنید.

خستگی، اضطراب، مصرف برخی از داروها مانند داروهای رفع افسردگی و موارد مختلف دیگر در ممانعت بدن از رسیدن به ارگاسم نقش دارند. چنانچه به اوج لذت ، نمی‌رسید، باید دلیلش را کشف کنید و نگران نباشید. حتماً راهی برای رسیدن به این تجربه جسم، وجود خواهد داشت.

انقباضاتی غیرارادی در نتیجه تحریک ، در بدن شکل می‌گیرد و لذت و رضایتی زیاد در پی آن احساس می‌شود. برای رسیدن به ارگاسم، حرکاتی ریتمیک در ماهیچه‌های حوالی واژن صورت می‌گیرد. معمولاً هم انقباضاتی هم‌زمان در رحم و مقعد به وجود می‌آید.

ارگاسم در ،ن

۱. طول،‌بودن زمان ، به ارگاسم بهتر منجر می‌شود

این هم اشتباه است. نباید فکر کنید که دو شریک ، حتماً در یک زمان به اوج لذت می‌رسند. در بیشتر موارد، ،ن به مدت‌زمان بیشتری برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند.