20 ویژگی یک رابطه جنسی زناشویی سالم

شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که رابطه امن و فحافظت شده به چه نوع رابطه‌ای گفته می‌شود؟ رابطه ، امن، رابطه‌ای است که در آن از خود و شریک ،‌تان در مقابل عفونت‌های آمیزشی و بارداری ناخواسته محافظت کنید.

نوع ارتباط یک زوج با یکدیگر، آموزش نادرست، انتظارات غیر واقعی و مواردی از این دست از جمله آسیب‌هایی هستند که در پی آموزش اشتباه ،شویی پیش می‌آیند. به همین دلیل با به دست آوردن شناخت کافی نسبت به ، و همسر خود، می‌تو،د از طلاق جلوگیری کنید. یا با مراجعه به مشاور و مشورت با او، علت را پیدا کرده و در رفع آن تلاش کنید.

گاهی ،ن به دلیل خجالت یا هر دلیل دیگری، در رابطه ، مانند مجسمه سرد رفتار کرده و این موضوع باعث می‌شود مرد از خود مایه بگذارد.

در رابطه ، ایمن، طرفین رابطه، با ترشحات بدن مانند مایع منی، ترشحات واژینال و خون در تماس نخواهند بود. در واقع رابطه ، محفاظت شده، شما و شریک ،‌تان را از ابتلا به انواع عفونت‌های آمیزشی مانند سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا و ایدز دور نگه می‌دارد.

شما باید این موضوع را قبول کنید که تنها همسرتان مسئول رابطه عاشقانه و ، شما نیست. پس لازم است هر دو این مسئولیت را پذیرفته و برای داشتن یک ارتباط سالم و موفق تلاش کنید.

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85/

باید بگوییم این یک باور نادرست است و رابطه ، امن و محافظت شده نه تنها لذت مقاربت را کاهش نمی‌دهد، بلکه از ابتلا شما و همسرتان به عفونت‌های مختلف نیز پیشگیری می‌کند.

فرمول مخصوص خودتان را برای یک زندگی ،شویی سالم داشته باشید…

گاهی می‌تو،د برای داشتن یک رابطه ، عالی برنامه‌ بریزید. برای انجام این کار به کودکتان زود غذا دهید و او را بخواب،د.

اما با افزایش تعداد رابطه‌ های ، ممکن است با مسائل جدیدی رو به رو شوید و نارضایتی طرفین را به دنبال داشته باشد.

۷. نسبت به اندامتان احساس بهتری داشته باشید

درست این است که هر کدام برای لذت بردن خود و طرف مقابل از رابطه ، تلاش کند؛ هر ، بدن خود را بهتر می‌شناسد و می‌داند که چگونه به اوج لذت ، می‌رسد.

۱۴. به مدت زمان رابطه ، توجه نکنید

آیا شما تا به حال در رابطه ، خود با همسرتان دچار مشکل شده‌اید؟ برای رفع آن چه اقدامی انجام داده‌اید؟ در صورت نیاز می‌تو،د مشکلات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا مشاور سلامتی دکتردکتر در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

کلید اصلی زندگی ،شویی سالم و خوب، توانایی برقراری ارتباط با طرف مقابل است. شما باید به طور مستقیم درونی‌ترین احساس خود را با همسرتان در میان بگذارید و بیشتر با هم صحبت کنید.

برخلاف تصور همیشگی، به ارگاسم رسیدن هدف اصلی رابطه ، نیست. در واقع استفاده از روش‌های وسوسه انگیز یا ارتباط و لمس ، همسرتان،به هر شکلی که برای شما و شریک زندگی‌تان مفید باشد، برای ایجاد یک رابطه ، کافی است‌.

۱۸. نگاه ، به ع،‌ها و فیلم‌های ، را محدود کنید

چنین شرایطی پیچیدگی‌های خودش را دارد و بهترین راه‌حل در میان گذاشتن این موضوع با همسرتان است.

در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر به طور کامل این بحث را مورد بررسی قرار خواهیم داد ‌و درباره 20 ویژگی مهم رابطه‌ ، و ،شویی سالم برایتان می‌گوییم؛ با ما همراه باشید.

ویژگی‌‌های یک رابطه ، سالم چیست؟

رابطه ، و ،شویی سالم

۵. به سلامتی خود اهمیت دهید

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که در هنگام رابطه اصلا نباید درباره دلخوری و ناراحتی قبلی صحبت کرده و آن را یادآوری کنید.

برای این کار می‌تو،د ویدیو یا پکیج‌هایی که به آموزش ، و رابطه ، می‌پردازند را تهیه کرده و سطح معلوماتتان را در این زمینه بالا ببرید.

همه ما می‌د،م که با گذشت زمان ممکن است که رابطه ، به یک عادت روتین تبدیل شود، البته با مشغله‌های زندگی نگه داشتن حالت تعادل آن کمی دشوار است اما رابطه ، هرگز نباید به یک رویداد خسته کننده تبدیل شود.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

پس از اتمام ، سعی کنید در بستر بم،د و دقایقی را کنار همسرتان بگذر،د.  از همسرتان به خاطر ایجاد این لحظات ارامش بخش تشکر کنید و از احساس خود با او صحبت کنید.

برای مثال می‌تو،د برای قرار‌های شبانه برنامه‌ریزی کنید یا دست‌های یکدیگر را محکم بگیرید و محبتتان را به هم نشان دهید.

۴. علایق و خواسته‌های شریک زندگیتان را شناسایی کنید

یکی از موضوعاتی که در جامعه ما وجود دارد، این است که هر چقدر تعداد رابطه ، بیشتر باشد، رضایت دو طرف بیشتر خواهد شد. اما باید بگوییم این موضوع حقیقت ندارد و گاهی یک رابطه ، با کیفیت از چند رابطه سریع و بدون لذت بهتر است.

۱۶. برای رابطه ، برنامه ریزی کنید

هر چقدر اطلاعات شما نسبت به همسرتان و نیاز‌ ایشان کامل‌تر باشد و به نکات گفته شده در این مطلب بیشتر دقت کنید، بدون شک رابطه ، بهتری را تجربه خواهید کرد.

گاهی اوقات افراد تصور می‌کنند که رابطه ، محافظت شده میزان لذت بردن از رابطه ، را می‌کاهد.

در واقع هیچ حداقل و حدا،ری برای رابطه ، تعریف نشده، پس در بند زمان نباشید و به آن اهمیت ندهید؛ زیرا رضایت شما و همسرتان از رابطه ، اصلی‌ترین موضوع ، است.

۱۵. کیفیت را فدای کمیت نکنید

گاهی اوقات به دلیل شرایط زندگی و مشغله‌های فکری ممکن است رابطه ، فروکش کرده و چندان پر شور و شدید نباشد.

ارتباط برقرار ، با همسر به صمیمیت بیشتر شما کمک خواهد کرد. این موضوع باعث می‌شود همسرتان کنار شما احساس راحتی کند و خواسته‌هایش را در میان بگذارد.

۳. گاهی شما آغازگر رابطه ، باشید

گاهی اوقات ممکن است شما با برقراری ۲۰ دقیقه ارتباط به اوج لذت ، برسید و گاهی ساعت‌ها لازم باشد تا این حس را تجربه کنید.

باید سعی کنید رابطه ،شویی خود را صمیمانه نگه دارید و رابطه ، را در اولویت قرار دهید. اما یک رابطه ، سالم باید ویژگی‌‌های خاصی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

۱. خواسته‌ها و انتظاراتتان را به اشتراک بگذارید

یکی دیگر از دلایل داشتن رابطه ، سالم، داشتن بدنی سالم و اندامی تمیز است. این موضوع در هنگام رابطه ، بسیار پر اهمیت بوده و باعث ترغیب همسر به داشتن رابطه ، می‌شود.

۶. تعداد رابطه ،‌ تان را نشمارید

در واقع هنگامی که حواس شما به اندازه ران یا شکمتان پرت شده و نسبت به آن‌ها حساس شوید، آن‌طور که باید از رابطه ، لذت نخواهید برد و ممکن است اصلا به ارگاسم نرسید.

گاهی ممکن است مشاهده فیلم یا ع،‌های ، یا عاشقانه شما و همسرتان را به برقراری رابطه ، ترغیب کند. به این توج داشته باشید که افراط در این کارخواسته‌های غیر واقعی از ، را به دنبال خواهد داشت و باعث آسیب رساندن به عزت‌نفس شریکتان می‌شود.

۱۹. از یک دیگر انتقاد نکنید

برای داشتن یک رابطه ، خوب در زندگی ،شویی نیازی به ویژگی ذاتی نیست و این یک مهارت آموختنی است.

، و رابطه ، سالم

رابطه ، امن و محافظت شده

باید تمام تمرکز خود را روی رابطه ، و همسرتان بگذارید و از تعریف دیگران هنگام رابطه خودداری کنید.

هنگامی که سخن از رابطه ، کامل و سالم پیش می‌آید، برخی تصور می‌کنند که حتما باید دخول انجام شود تا زن به اوج لذت ، برسد. در حالی که در برخی از ،ن دخول به تنهایی باعث ارگاسم نمی‌شود.

۱۳. نباید مرد فاعل و زن مفعول باشد

گاهی اوقات خوب است که به خاطر همسرتان رابطه ، را پذیرفته و او را به آرامش برس،د. اما انجام مکرر این کار باعث می‌شود مغز رابطه ، را یک عمل بیهوده و طاقت‌فرسا تلقی کرده و کم‌کم به‌طور کامل میل ، را در شما سرکوب کند.

۹. مسائل روتین موجود در رابطه را تغییر دهید

یکی دیگر از ویژگی‌های رابطه ،شویی سالم، درک خواسته‌ها، علاقه‌ها و دانستن دلیل نارضایتی شریک زندگیتان است. شما علاوه بر این که باید بد،د چه چیز‌هایی شریک زندگیتان را خوشحال می‌کند، باید از پوزیشن‌هایی در ، استفاده کنید که حس بهتری به او دست می‌دهد و تمام نیاز‌های ، او را رفع می‌کند.

صرف‌نظر از وزن یکی از راه‌های افزایش اعتماد به نفس، ورزش ، است که افزایش رضایتمندی از اندام را به همراه خواهد داشت.

۸. از سر دلسوزی با همسرتان رابطه ، برقرار نکنید

بدون شک ارضا نشدن نیاز شما و نرسیدن به آرامش در رابطه ، به‌مرور زمان به رابطه شما با همسرتان صدمه خواهد زد.

۲. ارتباط برقرار کنید

یکی از کارهای کوچک برای محکم‌تر ، رابطه فیزیکی و عاشقانه، انجام شوخی‌های ساده است. همچنین می‌تو،د در طول روز یک پیام تحریک کننده برای همسرتان بفرستید یا حرفی را زیر گوشش زمزمه کنید.

با مشورت یکدیگر می‌تو،د مسائل تکراری و روتین شده را از رابطه خود حذف کرده و با تغییر لباس‌ها، پوزیشن و مکان ،، تنوع را به رابطه برگرد،د.

۱۰. کارهایی برای تحریک همسر خود انجام دهید

توجه به اصول روابط ،شویی سالم

۱۲. در هنگام رابطه ، لازم نیست حتما دخول انجام شود

این کار‌های به ظاهر ساده صمیمیت شما با همسرتان را چندین برابر می‌کند.

۱۱. از کم شدن گاه و بیگاه رابطه ، نترسید

برای ارزیابی رابطه ، در زندگی درست نیست که تعداد رابطه‌ها را در طول هفته یا در طول ماه بشمارید.

گاهی اوقات ممکن است رابطه ، اصلا برای شما جذاب نباشد و به‌خاطر همسرتان تظاهر به خوشحالی کنید.

شاید تعداد رابطه‌های خود با شریک زندگیتان را کم تلقی کرده و برای افزایش آن‌ها خود را تحت فشار قرار دهید.

این موضوع باعث می‌شود رابطه ، شما به حس خوب تبدیل شده و سالم تلقی شود.

طبق تحقیقاتی انجام شده، زن، که دچار حس بدن‌بیزاری نیستند در هنگام برقراری رابطه ، با همسر خود نیز رضایت بیشتری دارند.

در یکی از مقالات مجله دکتردکتر درباره شیوه صحیح انتقاد ، برایتان گفته‌ایم، مطالعه این مطلب را توصیه می‌کنیم.

۲۰. سریع بستر را ، نکنید

رابطه‌ای که هر دو طرف از آن لذت کافی را ببرند. حتی درباره این موضوع می‌تو،د از پزشکان روانشناس نیز کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن راهنمایی شوید. برای گرفتن ،ت دکتر می‌تو،د از سامانه آنلاین دکتردکتر کمک بگیرید.

اگر شما و همسرتان به خوبی روحیه یکدیگر را بشناسید و آنچه را که می‌خواهید به زبان بیاورید، رابطه ،‌تان کاملا سالم بوده و دچار صدمه نشده است.

یکی از ارکان‌های مهم و اصلی رابطه ،شویی برای داشتن خانواده‌ای پایدار، وجود رابطه ، خوب در بین زوجین است. شاید با خود بگویید این موضوع چندان اهمیتی ندارد و رابطه ، به هر صورتی که انجام شود، لذت‌بخش است. اما خوب است بد،د که امروزه شاهد آمار بالا طلاق زوجین هستیم و علت آن در بیشتر موارد به دلیل نداشتن رابطه ، خوب است. اما سوال اصلی اینجاست که رابطه ، ،شویی سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟

سپس در کنار همسرتان در کمال آرامش به یک سریال تلویزیونی نگاه کرده و سپس به او نزدیک شوید. انجام این کار میل ، را در شما افزایش خواهد داد.

۱۷. حتما نباید به ارگاسم برسید

یکی از ویژگی‌های مهم رابطه ، سالم، صریح صحبت ، و گفتن تمایلات ، طرفین است. پس سعی کنید با همسر خود صادق باشید و آنچه را که سبب ایجاد لذت در شما می‌شود، به طور مستقیم بیان کنید.