20 ویژگی یک رابطه جنسی زناشویی سالم

اشتراک گذاری


منبع: https://drdr.ir/mag/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85/

صرف‌نظر از وزن یکی از راه‌های افزایش اعتماد به نفس، ورزش ، است که افزایش رضایتمندی از اندام را به همراه خواهد داشت.

۸. از سر دلسوزی با همسرتان رابطه ، برقرار نکنید

یکی دیگر از ویژگی‌های رابطه ،شویی سالم، درک خواسته‌ها، علاقه‌ها و دانستن دلیل نارضایتی شریک زندگیتان است. شما علاوه بر این که باید بد،د چه چیز‌هایی شریک زندگیتان را خوشحال می‌کند، باید از پوزیشن‌هایی در ، استفاده کنید که حس بهتری به او دست می‌دهد و تمام نیاز‌های ، او را رفع می‌کند.

پس از اتمام ، سعی کنید در بستر بم،د و دقایقی را کنار همسرتان بگذر،د.  از همسرتان به خاطر ایجاد این لحظات ارامش بخش تشکر کنید و از احساس خود با او صحبت کنید.

گاهی ممکن است مشاهده فیلم یا ع،‌های ، یا عاشقانه شما و همسرتان را به برقراری رابطه ، ترغیب کند. به این توج داشته باشید که افراط در این کارخواسته‌های غیر واقعی از ، را به دنبال خواهد داشت و باعث آسیب رساندن به عزت‌نفس شریکتان می‌شود.

۱۹. از یک دیگر انتقاد نکنید

این کار‌های به ظاهر ساده صمیمیت شما با همسرتان را چندین برابر می‌کند.

۱۱. از کم شدن گاه و بیگاه رابطه ، نترسید

یکی از موضوعاتی که در جامعه ما وجود دارد، این است که هر چقدر تعداد رابطه ، بیشتر باشد، رضایت دو طرف بیشتر خواهد شد. اما باید بگوییم این موضوع حقیقت ندارد و گاهی یک رابطه ، با کیفیت از چند رابطه سریع و بدون لذت بهتر است.

۱۶. برای رابطه ، برنامه ریزی کنید

باید بگوییم این یک باور نادرست است و رابطه ، امن و محافظت شده نه تنها لذت مقاربت را کاهش نمی‌دهد، بلکه از ابتلا شما و همسرتان به عفونت‌های مختلف نیز پیشگیری می‌کند.

فرمول مخصوص خودتان را برای یک زندگی ،شویی سالم داشته باشید…

در واقع هنگامی که حواس شما به اندازه ران یا شکمتان پرت شده و نسبت به آن‌ها حساس شوید، آن‌طور که باید از رابطه ، لذت نخواهید برد و ممکن است اصلا به ارگاسم نرسید.

شما باید این موضوع را قبول کنید که تنها همسرتان مسئول رابطه عاشقانه و ، شما نیست. پس لازم است هر دو این مسئولیت را پذیرفته و برای داشتن یک ارتباط سالم و موفق تلاش کنید.

در ادامه این مطلب از مجله دکتردکتر به طور کامل این بحث را مورد بررسی قرار خواهیم داد ‌و درباره 20 ویژگی مهم رابطه‌ ، و ،شویی سالم برایتان می‌گوییم؛ با ما همراه باشید.

ویژگی‌‌های یک رابطه ، سالم چیست؟

یکی از کارهای کوچک برای محکم‌تر ، رابطه فیزیکی و عاشقانه، انجام شوخی‌های ساده است. همچنین می‌تو،د در طول روز یک پیام تحریک کننده برای همسرتان بفرستید یا حرفی را زیر گوشش زمزمه کنید.

همه ما می‌د،م که با گذشت زمان ممکن است که رابطه ، به یک عادت روتین تبدیل شود، البته با مشغله‌های زندگی نگه داشتن حالت تعادل آن کمی دشوار است اما رابطه ، هرگز نباید به یک رویداد خسته کننده تبدیل شود.

باید سعی کنید رابطه ،شویی خود را صمیمانه نگه دارید و رابطه ، را در اولویت قرار دهید. اما یک رابطه ، سالم باید ویژگی‌‌های خاصی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

۱. خواسته‌ها و انتظاراتتان را به اشتراک بگذارید

اگر شما و همسرتان به خوبی روحیه یکدیگر را بشناسید و آنچه را که می‌خواهید به زبان بیاورید، رابطه ،‌تان کاملا سالم بوده و دچار صدمه نشده است.

برای داشتن یک رابطه ، خوب در زندگی ،شویی نیازی به ویژگی ذاتی نیست و این یک مهارت آموختنی است.

یکی از ویژگی‌های مهم رابطه ، سالم، صریح صحبت ، و گفتن تمایلات ، طرفین است. پس سعی کنید با همسر خود صادق باشید و آنچه را که سبب ایجاد لذت در شما می‌شود، به طور مستقیم بیان کنید.

طبق تحقیقاتی انجام شده، زن، که دچار حس بدن‌بیزاری نیستند در هنگام برقراری رابطه ، با همسر خود نیز رضایت بیشتری دارند.

گاهی اوقات خوب است که به خاطر همسرتان رابطه ، را پذیرفته و او را به آرامش برس،د. اما انجام مکرر این کار باعث می‌شود مغز رابطه ، را یک عمل بیهوده و طاقت‌فرسا تلقی کرده و کم‌کم به‌طور کامل میل ، را در شما سرکوب کند.

۹. مسائل روتین موجود در رابطه را تغییر دهید

اما با افزایش تعداد رابطه‌ های ، ممکن است با مسائل جدیدی رو به رو شوید و نارضایتی طرفین را به دنبال داشته باشد.

۷. نسبت به اندامتان احساس بهتری داشته باشید

گاهی ،ن به دلیل خجالت یا هر دلیل دیگری، در رابطه ، مانند مجسمه سرد رفتار کرده و این موضوع باعث می‌شود مرد از خود مایه بگذارد.

سپس در کنار همسرتان در کمال آرامش به یک سریال تلویزیونی نگاه کرده و سپس به او نزدیک شوید. انجام این کار میل ، را در شما افزایش خواهد داد.

۱۷. حتما نباید به ارگاسم برسید

در یکی از مقالات مجله دکتردکتر درباره شیوه صحیح انتقاد ، برایتان گفته‌ایم، مطالعه این مطلب را توصیه می‌کنیم.

۲۰. سریع بستر را ، نکنید

برای مثال می‌تو،د برای قرار‌های شبانه برنامه‌ریزی کنید یا دست‌های یکدیگر را محکم بگیرید و محبتتان را به هم نشان دهید.

۴. علایق و خواسته‌های شریک زندگیتان را شناسایی کنید

هنگامی که سخن از رابطه ، کامل و سالم پیش می‌آید، برخی تصور می‌کنند که حتما باید دخول انجام شود تا زن به اوج لذت ، برسد. در حالی که در برخی از ،ن دخول به تنهایی باعث ارگاسم نمی‌شود.

۱۳. نباید مرد فاعل و زن مفعول باشد

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

برخلاف تصور همیشگی، به ارگاسم رسیدن هدف اصلی رابطه ، نیست. در واقع استفاده از روش‌های وسوسه انگیز یا ارتباط و لمس ، همسرتان،به هر شکلی که برای شما و شریک زندگی‌تان مفید باشد، برای ایجاد یک رابطه ، کافی است‌.

۱۸. نگاه ، به ع،‌ها و فیلم‌های ، را محدود کنید

برای این کار می‌تو،د ویدیو یا پکیج‌هایی که به آموزش ، و رابطه ، می‌پردازند را تهیه کرده و سطح معلوماتتان را در این زمینه بالا ببرید.

باید تمام تمرکز خود را روی رابطه ، و همسرتان بگذارید و از تعریف دیگران هنگام رابطه خودداری کنید.

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که در هنگام رابطه اصلا نباید درباره دلخوری و ناراحتی قبلی صحبت کرده و آن را یادآوری کنید.

در واقع هیچ حداقل و حدا،ری برای رابطه ، تعریف نشده، پس در بند زمان نباشید و به آن اهمیت ندهید؛ زیرا رضایت شما و همسرتان از رابطه ، اصلی‌ترین موضوع ، است.

۱۵. کیفیت را فدای کمیت نکنید

یکی از ارکان‌های مهم و اصلی رابطه ،شویی برای داشتن خانواده‌ای پایدار، وجود رابطه ، خوب در بین زوجین است. شاید با خود بگویید این موضوع چندان اهمیتی ندارد و رابطه ، به هر صورتی که انجام شود، لذت‌بخش است. اما خوب است بد،د که امروزه شاهد آمار بالا طلاق زوجین هستیم و علت آن در بیشتر موارد به دلیل نداشتن رابطه ، خوب است. اما سوال اصلی اینجاست که رابطه ، ،شویی سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟

، و رابطه ، سالم

رابطه ، امن و محافظت شده

کلید اصلی زندگی ،شویی سالم و خوب، توانایی برقراری ارتباط با طرف مقابل است. شما باید به طور مستقیم درونی‌ترین احساس خود را با همسرتان در میان بگذارید و بیشتر با هم صحبت کنید.

شاید تعداد رابطه‌های خود با شریک زندگیتان را کم تلقی کرده و برای افزایش آن‌ها خود را تحت فشار قرار دهید.

بدون شک ارضا نشدن نیاز شما و نرسیدن به آرامش در رابطه ، به‌مرور زمان به رابطه شما با همسرتان صدمه خواهد زد.

۲. ارتباط برقرار کنید

نوع ارتباط یک زوج با یکدیگر، آموزش نادرست، انتظارات غیر واقعی و مواردی از این دست از جمله آسیب‌هایی هستند که در پی آموزش اشتباه ،شویی پیش می‌آیند. به همین دلیل با به دست آوردن شناخت کافی نسبت به ، و همسر خود، می‌تو،د از طلاق جلوگیری کنید. یا با مراجعه به مشاور و مشورت با او، علت را پیدا کرده و در رفع آن تلاش کنید.

با مشورت یکدیگر می‌تو،د مسائل تکراری و روتین شده را از رابطه خود حذف کرده و با تغییر لباس‌ها، پوزیشن و مکان ،، تنوع را به رابطه برگرد،د.

۱۰. کارهایی برای تحریک همسر خود انجام دهید

توجه به اصول روابط ،شویی سالم

۱۲. در هنگام رابطه ، لازم نیست حتما دخول انجام شود

در رابطه ، ایمن، طرفین رابطه، با ترشحات بدن مانند مایع منی، ترشحات واژینال و خون در تماس نخواهند بود. در واقع رابطه ، محفاظت شده، شما و شریک ،‌تان را از ابتلا به انواع عفونت‌های آمیزشی مانند سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا و ایدز دور نگه می‌دارد.

ارتباط برقرار ، با همسر به صمیمیت بیشتر شما کمک خواهد کرد. این موضوع باعث می‌شود همسرتان کنار شما احساس راحتی کند و خواسته‌هایش را در میان بگذارد.

۳. گاهی شما آغازگر رابطه ، باشید

برای ارزیابی رابطه ، در زندگی درست نیست که تعداد رابطه‌ها را در طول هفته یا در طول ماه بشمارید.

درست این است که هر کدام برای لذت بردن خود و طرف مقابل از رابطه ، تلاش کند؛ هر ، بدن خود را بهتر می‌شناسد و می‌داند که چگونه به اوج لذت ، می‌رسد.

۱۴. به مدت زمان رابطه ، توجه نکنید

گاهی می‌تو،د برای داشتن یک رابطه ، عالی برنامه‌ بریزید. برای انجام این کار به کودکتان زود غذا دهید و او را بخواب،د.

این موضوع باعث می‌شود رابطه ، شما به حس خوب تبدیل شده و سالم تلقی شود.

گاهی اوقات افراد تصور می‌کنند که رابطه ، محافظت شده میزان لذت بردن از رابطه ، را می‌کاهد.

آیا شما تا به حال در رابطه ، خود با همسرتان دچار مشکل شده‌اید؟ برای رفع آن چه اقدامی انجام داده‌اید؟ در صورت نیاز می‌تو،د مشکلات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا مشاور سلامتی دکتردکتر در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

گاهی اوقات ممکن است رابطه ، اصلا برای شما جذاب نباشد و به‌خاطر همسرتان تظاهر به خوشحالی کنید.

رابطه ، و ،شویی سالم

۵. به سلامتی خود اهمیت دهید

رابطه‌ای که هر دو طرف از آن لذت کافی را ببرند. حتی درباره این موضوع می‌تو،د از پزشکان روانشناس نیز کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن راهنمایی شوید. برای گرفتن ،ت دکتر می‌تو،د از سامانه آنلاین دکتردکتر کمک بگیرید.

یکی دیگر از دلایل داشتن رابطه ، سالم، داشتن بدنی سالم و اندامی تمیز است. این موضوع در هنگام رابطه ، بسیار پر اهمیت بوده و باعث ترغیب همسر به داشتن رابطه ، می‌شود.

۶. تعداد رابطه ،‌ تان را نشمارید

هر چقدر اطلاعات شما نسبت به همسرتان و نیاز‌ ایشان کامل‌تر باشد و به نکات گفته شده در این مطلب بیشتر دقت کنید، بدون شک رابطه ، بهتری را تجربه خواهید کرد.

گاهی اوقات به دلیل شرایط زندگی و مشغله‌های فکری ممکن است رابطه ، فروکش کرده و چندان پر شور و شدید نباشد.

گاهی اوقات ممکن است شما با برقراری ۲۰ دقیقه ارتباط به اوج لذت ، برسید و گاهی ساعت‌ها لازم باشد تا این حس را تجربه کنید.

شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که رابطه امن و فحافظت شده به چه نوع رابطه‌ای گفته می‌شود؟ رابطه ، امن، رابطه‌ای است که در آن از خود و شریک ،‌تان در مقابل عفونت‌های آمیزشی و بارداری ناخواسته محافظت کنید.

چنین شرایطی پیچیدگی‌های خودش را دارد و بهترین راه‌حل در میان گذاشتن این موضوع با همسرتان است.